Jump to content


Fotografije

Best buy lanac za 8-faz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
162 odgovora na ovu temu

#41 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 25 October 2012 - 02:54 PM

Zato sam odusevljen kmc spojnicom, ona kad zabravi nema sale sa njom i bogami prva 2-3 skidanja ima da se oznojis iako radis tacno ono sto treba...

Kod sram -a me plasi najvise to sto se jako lako i lepo skida i kad je nova.Msm da bi u slucaju kada se umrsi lanac sigurno spala...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#42 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 25 October 2012 - 03:41 PM

Sram na 10faz lancima piše da su spojnice za JEDNOKRATNU upotrebu, te se posle otvaranja mora staviti nova spojnica. Ne mogu potpisati, ali mislim da je ista priča i sa devetofaznim lancima. Za osmofaz ne piše da je za jednokratnu upotrebu, ali nisam naša ni da piše "slobodno otvarati i zatvarati".


Valjda neću poginuti, :lol: otvarao sam Powerlock nekoliko puta.
  • 0
Pozdrav

#43 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 25 October 2012 - 04:58 PM

Ja se svaki put bar malo namucim sa skidanjem spojnice (devetofaz) i uvek se pitam kako li im se desi da se rastavi u voznji. Baksuz


Sram na 10faz lancima piše da su spojnice za JEDNOKRATNU upotrebu, te se posle otvaranja mora staviti nova spojnica. Ne mogu potpisati, ali mislim da je ista priča i sa devetofaznim lancima. Za osmofaz ne piše da je za jednokratnu upotrebu, ali nisam naša ni da piše "slobodno otvarati i zatvarati".

Bilo mi smešno kad sam u pakovanju lanca našao "user manual", ali eto, ipak je dobro što sam ga pročitao. :)

Hmmm, ja to nisam pronasao u manualu za pc-951. Mozda sam propustio, ali iz dosade sam procitao veci deo :)
  • 0

#44 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 May 2013 - 02:42 PM

Lanac koji pokrece bregastu osovinu za matore fordove kent motore je 650din a menja se na ~100k km... Ja se iznenadio drugar pre neki dan kad mi je rekao, tako da ni meni nije jasno zasto je toliko tesko napraviti dobar lanac za bajs.


Lanac bregaste na kolima je stalno čist, i stalno u ulju - dakle savršeni uslovi rada.

Lanac na bajsu, barem mom, je stalno u pesku, prašini. Očistim ga i već na prvoj vožnji se nakupi... osim ako je kiša... tada bude blata po njemu. :)


Nego, imam neki kraći merač istegnutosti lanca. Pokazuje da je KMC Z-72 lanac istegnut na .75 (nije ona gora varijanta, na .1), ali lanac je čišćen, podmazivan, manje od 1000 km na bajsu?!?! Jesu li to fušerili s kvalitetom? Pre toga je bio neki još jeftiniji KMC, isto 2 meseca i gotov. SRAM PC-870 je izdržao 2000 kilometara po snegu, soljenim putevima, kiši - celu zimu?!

PC-870 je bio oko 2 hiljade dinara, a ovaj KMC je oko 800 dinara, ali traje prekratko.

Ima li neko preporuku za dobar, kvalitetan osmofazni lanac? Još ću otići sutra do servisa da proverim, mooožda moj merač istegnutosti nije precizan (ipak je dosta kratak), ali SRAM je pokazivao da je OK cele 2000 kilometara, po puno gorim uslovima?!
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#45 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 May 2013 - 02:49 PM

A sto ne uzmes metar/lenjir i izmeris? Ionako je preciznije od tih meraca.
Ja koristim pc830 i zadovoljan sam zasad, pogotovo za cenu od 830din koju drzi od prosle godine. Cuo sam pohvale za pc850 (ili 851 nisam siguran 100% za oznaku) ali nisam imao prilike da ga kupim/probam. Navodno traje dosta vise od pc830 uz neznatno vecu cenu.
  • 0

#46 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2013 - 05:53 PM

Ma ti merači lažu, okači lanac na ekser i izmeri celu dužinu to je najpreciznije.
I meni je u servisu čovek izmerio kmc z72 tom alatkom i upadoše oba zuba. A kad sam ga izmerio kući izašlo je 0.62% što je taman za zamenu, moglo je i još malo da se tera. 0.5-0.75 je idealno
  • 0

#47 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 May 2013 - 08:15 PM

Ma ti merači lažu, okači lanac na ekser i izmeri celu dužinu to je najpreciznije.
I meni je u servisu čovek izmerio kmc z72 tom alatkom i upadoše oba zuba. A kad sam ga izmerio kući izašlo je 0.62% što je taman za zamenu, moglo je i još malo da se tera. 0.5-0.75 je idealno


Kako onda ne laže za 10fazni 105 5600 lanac, niti za SRAM PC870? Mislim, možda i kod njih laže, ali duplo duže traju... više nego duplo. z72 je ultrapraktičan za montiranje, nije skup, ali mi nije jasno kako tako kratko traje.


Skinuću ga sutra i izmeriti (da vidim da li da menjam).

Koliko u milimetrima treba da bude dugačko 24 karike (12 pari, je li)? 30,5 mm je nov, a do koje dužine je dobar, da ne treba menjati?
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#48 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 May 2013 - 08:32 PM

1% istegnutosti je 30,8 i tu vrednost ne bi nikako trebalo da prelazi, jer onda krece nepovratno da ostecuje kasetu/pogon. Tako da, kad predje 30,7cm kupuj drugi lanac i menjaj :)
  • 0

#49 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 May 2013 - 08:48 PM

@FalloutBoy
Nebitno koji je lanac, kontroliši ga ti redovno pa kad prvi put upadne zub, okači na ekser izmeri pa ćeš videti da nije toliko istegnut koliko piše na zubu već značajno manje.

http://pardo.net/bik...il-004/000.html
  • 0

#50 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 May 2013 - 08:57 PM

Ja vise volim da ga montiram na bajs pa onda da izmerim, uvek se malo vise "nategne" lanac kad je na bajsu nego kad visi na ekseru.
  • 0

#51 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 May 2013 - 01:24 PM

It is official, KMC Z-72 je loš lanac. Manje od 1000 kilometara ravničarske vožnje, podmazivan redovno. Cena je oko 850 dinara.

Pre toga sam probao neki jeftiniji model isto KMC, trajao je manje od 500, ali na bajsu za sneg (bilo i dosta soli, možda je to uticalo). Računao sam da uzmem skuplji, bolji model, pa ću imati dobar lanac.


Poređenja radi, SRAM PC870 je koštao oko 2.000 dinara i trajao nekih 2500 kilometara po kišnom, lošem vremenu, bilo je i soli, bljuzgavice...

Danas sam stavio ponovo SRAM PC870, videću koliko će izdržati po lepom vremenu, pa ću taman imati poređenje sa KMCom.



Inače, lanac je verovatno bio istegnut, jer menjanje brzina je bilo problematično, to me je i navelo da izmerim, jer nisam ni pomišljao da će za mesec ipo dana otići lanac. Ako me ne bude mrzelo za vikend, okačiću ga i izmeriti koliko se tačno istegao.




Što se preciznosti metode merenja tiče, mislim da merni instrument za istegnutost radi. Kad razmislim, on meri razmak između unutrašnjih delova karika, pa makar se lanac sam po sebi i ne istegao. To je jedino što lančanici i mogu da "osete".


Sad tražim lanac koji košta manje od 2000 dinara, a da traje kao (ili duže) SRAM PC870. Težnia mi je apsolutno nebitna...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#52 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 31 May 2013 - 01:42 PM

It is official, KMC Z-72 je loš lanac. Manje od 1000 kilometara ravničarske vožnje, podmazivan redovno. Cena je oko 850 dinara.

Pre toga sam probao neki jeftiniji model isto KMC, trajao je manje od 500, ali na bajsu za sneg (bilo i dosta soli, možda je to uticalo). Računao sam da uzmem skuplji, bolji model, pa ću imati dobar lanac.


Poređenja radi, SRAM PC870 je koštao oko 2.000 dinara i trajao nekih 2500 kilometara po kišnom, lošem vremenu, bilo je i soli, bljuzgavice...

Danas sam stavio ponovo SRAM PC870, videću koliko će izdržati po lepom vremenu, pa ću taman imati poređenje sa KMCom.



Inače, lanac je verovatno bio istegnut, jer menjanje brzina je bilo problematično, to me je i navelo da izmerim, jer nisam ni pomišljao da će za mesec ipo dana otići lanac. Ako me ne bude mrzelo za vikend, okačiću ga i izmeriti koliko se tačno istegao.




Što se preciznosti metode merenja tiče, mislim da merni instrument za istegnutost radi. Kad razmislim, on meri razmak između unutrašnjih delova karika, pa makar se lanac sam po sebi i ne istegao. To je jedino što lančanici i mogu da "osete".


Sad tražim lanac koji košta manje od 2000 dinara, a da traje kao (ili duže) SRAM PC870. Težnia mi je apsolutno nebitna...



To je ono sto je problem,na to sam dosta puta ukazivao.....Lanci su najskuplji deo za bajk jer ni jedan lanac srednje klase za osmofaz nece preci vise od 1700 km....Meni je to u proseku 4 lanca godisnje......
Naravno ne racunam lance koji kostaju kao dve osmofaz kasete.....

Bas me interesuje koliko ce preci pc830 kada ga stavim za neki dan.......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#53 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 31 May 2013 - 01:57 PM

To je ono sto je problem,na to sam dosta puta ukazivao.....Lanci su najskuplji deo za bajk jer ni jedan lanac srednje klase za osmofaz nece preci vise od 1700 km....Meni je to u proseku 4 lanca godisnje......
Naravno ne racunam lance koji kostaju kao dve osmofaz kasete.....

Bas me interesuje koliko ce preci pc830 kada ga stavim za neki dan.......



Upravo tako. Mada, kad pomislim na drumski bajs i desetofaznu kasetu... jedino me teši što je taj bajs isključivo za lepo vreme, pa lanac stvarno duže traje, bez prašine, kiše, soli... Zato mislim da je 8mofaz sa triplom napred nekako idealna kombinacija (broj brzina, raspon, cena i trajanje delova).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#54 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 May 2013 - 07:42 PM

Prethodni lanac koji sam imao je YBN S8C. Prosle godine sam ga platio 1200 din. Nahvalili su ga i ocekivao sam da predje bar 2000. Pre desetak dana sam bio u servisu i usput kazem majstoru da proveri lanac. Zabezeknuo sam se kad sam video da je lanac za bacanje a presao sam tek 1100 km.
Ubuduce cu kupovati jeftinije lance, 1000 km i bacis, ne moras da ga pazis i mazis :)
  • 0

#55 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2013 - 07:47 PM

Ala vam izvlače pare za nove lance sa tim meračima :)

It is official, KMC Z-72 je loš lanac. Manje od 1000 kilometara ravničarske vožnje, podmazivan redovno.

Pre toga sam probao neki jeftiniji model isto KMC, trajao je manje od 500

Ako me ne bude mrzelo za vikend, okačiću ga i izmeriti koliko se tačno istegao.


Hajde baš izmeri celu dužinu ako budeš mogao pa da vidimo tačnu vrednost.
Premala je ta kilometraža pa i da je najgori kineski lanac u pitanju, onaj KWO što nov košta 250 din :). Mislim 500km nije ništa, nekoliko vožnji. Nije to od maragarina pa da se tako troši. Imam jedan taj KWO na kevinom kršu za do pijace i po selu, baš ću ga izmeriti jednom, taj se ne održava uopšte, samo se dodaje prerađenog ulja a i to retko.

Znači nađeš ekser koji knap prolazi (3 mm), okačiš i zategneš lanac, olovkom obeležiš tačkicu kroz rupu i premeriš od rupe do eksera + 1.5 mm do centra eksera.
Kad je nov dužina od rupe do rupe je po jedan inč, 25.4 mm za svaku spoljnu kariku + 12.7 mm pošto fali spojnica. Provereno i u praksi, merio sam nov pc830 pre montaže.

Meni je inače z72 prešao preko 3500km i istegnut je 0.66% sad sam proverio tačno, imam jedan txt fajl za bicikl.

Znači slikovito, ovakvo parče novog lanca bi od rupe do rupe bilo 6 spoljnih linkova plus pola, znači 6.5 inča - 165.1 mm.
Postavljena slika
  • 0

#56 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 31 May 2013 - 09:06 PM

Ajde postavi taj txt fajl, ako nije tajna ;).
  • 0
.

#57 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 May 2013 - 09:28 PM

Ma moj privatni txt fajl :mrgreen: gde vodim evidenciju koliko km su mi trajale gume, lanac... koje su dimenzije navoja, kuglica, dužina žica, obim točkova sa različitim gumama... :D
  • 0

#58 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 31 May 2013 - 10:15 PM

Meni je z72 trajao nesto malo preko 2500km, za to vreme je 2 puta bio u jacoj kisi, ostalo je bilo po suvom i nesto malo po prasini... Prosto mi je neverovatno da se istego za manje od 1000km.
pc830 zasad ima nesto preko 1800km i nije istegnut jos uvek, mozda nesto neznatno ali skoro pa neprimetno(tipa 0.25%).
  • 0

#59 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 June 2013 - 04:45 AM

Sto se ybn s8c tice mogu da potvrdim da je najvece djubre koje sam stavio na bajk oko 1000 km i upropastio mi kasetu potpuno......Majstor nije mogao da veruje da se toliko istegao......A da, dobio je i strasan aksijalni luft u spojevima kakav nikad nisam video......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#60 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 June 2013 - 07:46 AM

Znači slikovito, ovakvo parče novog lanca bi od rupe do rupe bilo 6 spoljnih linkova plus pola, znači 6.5 inča - 165.1 mm.
Postavljena slika


OK, znači jedan "par" (spoljni plus unutrašnji) je jedan inč. 2,54 cm?

Onda mogu da okačim o klin i merim ceo lanac, od početka prvog spoljnog linka, do početka poslednjeg spoljnog linka (isto kao da merim od sredine do sredine, samo za mene manje odokativno)?

Što više linkova, manja šansa za grešku pri merenju?

Mada, kažem, onaj merač meri razmak između valjkova, to je ono na šta zupčanici naležu, to je jedino bitno. Kad počne lošije da menja brzine, obično i merač pokaže da je lanac za zamenu. Onda ga zamenim i bude sve OK (tako mi kaseta izgura po 3 zamene lanca).
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika