Jump to content


Fotografije

Best buy lanac za 8-faz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
162 odgovora na ovu temu

#1 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 April 2012 - 11:09 PM

Nekoliko godina u nazad vozim kmc z 72 jer je do skoro bio best buy.Medjutim to se promenilo cena je skocila sa 650 na 860.Tako da lanac vise ne vredi te pare pa moram da trazim zamenu.E sad video sam na totalbike neki 830 za oko 800 kinti.Ybn nemaju 8 faz.Conex je 15 tak evra.Sunrace 10 evra.Shimano sam video samo kod Zolta 15 evra.

Pitanje je sta da uzmem da ima najbolji odnos cena kvalitet naravno ne bih preterivao sa cenom jer to je ipak potrosna roba.Kad sam video na total bike onaj 890 za 2500 umalo se nisam preturio.

Jos jedno pitanje na koje sve lance mogu KMC spojnice znam samo za Shimano???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#2 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 April 2012 - 11:23 PM

Pitanje je sta da uzmem da ima najbolji odnos cena kvalitet naravno ne bih preterivao sa cenom jer to je ipak potrosna roba.Kad sam video na total bike onaj 890 za 2500 umalo se nisam preturio.

Cena je samo naizgled velika.Lanac je zmaj i vrlo verovatno je najjeftiniji u ponudi.Najjeftiniji u smislu broj dinara po predjenom kilometru, a to je ono sto u sustini platis...

Ja ispod pc 850 ne bih isao ...
  • 0
Postavljena slika

#3 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 13 April 2012 - 11:30 PM

E sad 850 je u rangu sa conex-om i lx-om po ceni 15-tak evra pa je pitanje sta od njih uzeti.Pretpostavljam da je dobar samo..........Kosta 1000 kinti vise od moje hg50 kasete pa msm da bi bio overkill.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#4 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 14 April 2012 - 12:44 AM

Ja sam obično vozio KMC Z-51, ali od prošlog puta kad mi je pukao kod Pančeva (plus još 20-ak pinova naprslo) sam prešao na PC830. Doduše, ja imam sedmofaz, ali u odnosu na KMC, ja sam zadovoljniji. Ne samo što se spojnica mnooogo lakše skida, nego se i sam lanac manje čuje (čak i kad je dobro podmazan). Do sad sam sa njim prešao oko 1300km-a i da ne moram da menjam račnu (samim tim i lanac), ko zna dokle bi dogurao.

Što se mene tiče, kupujem ga ponovo.
  • 0
Posted Image

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 April 2012 - 06:57 AM

Ja sam sram 830 imao na capriolu a drugar ga je nasledio u kompletu sa osmofazom kad sam unapredio bivsi komodo u devetofaz.Bas ga je merio neki dan i jos je u odlicnom stanju.Tako da mislim da je ok lanac za te pare.A spojnica ide uz njega.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 April 2012 - 11:29 AM

Msm da cu posle ovoga sto ste napisali definitivno ici na sram i to 850.


Nego.......Niko ne rece da li kmc spojnice mogu na druge lance.Volim da cujem klik kad je postavim.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 14 April 2012 - 11:31 AM

Mogu ali i sram su spojnice ekstra.A i mnooooogo jeftinije.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2012 - 01:26 PM

Ali Brko verovatno ima tih KMC spojnica za izvoz, ko zna kolko je Z72 lanaca izmenjao :).
Inače moj Z72 je prešao za sad hiljadarku i nije ni malo istegnut, tako da sam zadovoljan, ne isteže se baš tako brzo kad se normalno vozi i ne siluju prenosi i brda.
Ali sledeći ću i ja neki od tih Sram jeftinijih pa da vidim i sam dal lepše radi ili bar duže traje.
I gde ima taj Sunrace za 10e što kažeš? Kakvi su ti, prvi put čujem?
  • 0

#9 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 14 April 2012 - 03:03 PM

Ima na berzi ali nisam upoznat sa kvalitetom.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#10 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 July 2012 - 01:10 PM

Mozda nije adekvatna tema, ali cu pitati ovde.

Presao sam sa KMC Z-72 na pomenuti SRAM PC-830. Lanac je neuporedivo bolji, u skoro svakom pogledu.

Ali sam primetio da je Z-72 kraci za odprilike 3 karike. Presao sam oko 200km sa PC-830, i sad kad sam ga skinuo da ga ocistim/podmazem, primetih ovo.
Da li mogu da imam nekih problema zbog ovoga ili ne? Primetio sam u voznji da mi menjac (alivio) mozda maaaaalo skakuce kad je napred na srednjoj sajbni (suntour xct v3 pogon), medjutim otpustio sam sajlu na buziru kod menjaca i cini mi se da je prestalo. Sad se mislim, da li je to bilo do duzine lanca?

U pitanju je 8-faz, polar mirage pro.
  • 0

#11 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 11 July 2012 - 02:03 PM

Mozda nije adekvatna tema, ali cu pitati ovde.

Presao sam sa KMC Z-72 na pomenuti SRAM PC-830. Lanac je neuporedivo bolji, u skoro svakom pogledu.

Ali sam primetio da je Z-72 kraci za odprilike 3 karike. Presao sam oko 200km sa PC-830, i sad kad sam ga skinuo da ga ocistim/podmazem, primetih ovo.
Da li mogu da imam nekih problema zbog ovoga ili ne? Primetio sam u voznji da mi menjac (alivio) mozda maaaaalo skakuce kad je napred na srednjoj sajbni (suntour xct v3 pogon), medjutim otpustio sam sajlu na buziru kod menjaca i cini mi se da je prestalo. Sad se mislim, da li je to bilo do duzine lanca?

U pitanju je 8-faz, polar mirage pro.


Neće to tek tako, mora biti primetno kraći. Ne verujem da je problem do lanca, šta više, nije sigurno. Već se možda malo i sajla istegla, možda si veoma malo zakačio nešto, pa se burence pomerilo, a možda je i Alivio počeo (polako) svoju pravu sliku da prikazuje (pisano je već, da ništa ispod Deore ne radi kako valjda posle godine-dve).

Uradi ovo, prebaci napred lanac na najmanji zupčanik, pozadi isto (na najmanji zupčanik, ne brzinu). Pogledaj kavez menjača i lanac koji ide ispod njega, pa ako deo lanca koji je pri zemlji ne zakačinje o onaj koji prolazi kroz točkić... sve je ok.

PS: Idem do Ade večeras, pa ako ti se vozi, vidimo se i rešićemo dilemu. :)
  • 0
Posted Image

#12 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 July 2012 - 03:50 PM

Ma sto je najgore SRAM je duzi a ne kraci, zato sam zbunjen. A generalno ne fali nista sto je sram duzi za te tri karike? Ja u voznji sem pomenutog nikakve negativne stvari nisam osetio.
  • 0

#13 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 11 July 2012 - 03:54 PM

Samo vozi. Ne fali ništa. :)
  • 0
Posted Image

#14 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2012 - 09:08 PM

Kakva je situacija sa ybn, može li powerlink da se uglavi, ili možda dolazi neka njihova spojnica uz njih? Vidim da su široki 7.2mm a sram i kmc su 7.1 pa me to brine.
Uzeo bih možda pre sram 830 ili 850 ali imam osećaj da ih neću naći :) pa vidim da su i ybn dobri i isto imaju dva jeftina modela, tako za oko 800 i 1200 dinara.
  • 0

#15 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 September 2012 - 01:06 AM

Kakva je situacija sa ybn, može li powerlink da se uglavi, ili možda dolazi neka njihova spojnica uz njih? Vidim da su široki 7.2mm a sram i kmc su 7.1 pa me to brine.
Uzeo bih možda pre sram 830 ili 850 ali imam osećaj da ih neću naći :) pa vidim da su i ybn dobri i isto imaju dva jeftina modela, tako za oko 800 i 1200 dinara.



Kupio sam 2 komada tih ybn po ceni od 750 kinti da probam.Postavio sam prvi 9-tog jula i od tada presao oko 900-1000 kilometara.Prvi put kad budem oprao lanac svraticu kod majstora na proveru lanca.Inace postavio sam ga na kasetu koja je do tada presla oko 3500 km.

Sto se siftanja tice bolji je od z72 i dolazi sa spojnicom koja je identicna kmc -ovoj+manje je bucan i bolja je zavrsna obrada ali je losija anodizacija.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#16 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 03 September 2012 - 06:30 AM

Ma sto je najgore SRAM je duzi a ne kraci, zato sam zbunjen. A generalno ne fali nista sto je sram duzi za te tri karike?

Čekaj, jesi ti to stavio kompletan lanac, ili si odredio potrebnu dužinu i skratio ga na nju?
  • 0

#17 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 03 September 2012 - 07:00 AM

Skracen je u medjuvremenu, tad je bio i dalje kompletan. Nemam onaj alat za izbacivanje pina pa sam cekao da odem do majstora, a varijanta sa brusilicom mi se nije radila.
U principu nije pravio problem ni kompletan sem kad vozim u najmanje 2 brzine na kaseti sto je maltene nikad :)
  • 0

#18 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2012 - 10:50 AM

A kad i gde si ti uzeo taj sram?
Ja sam danas za džabe išao u Zrenjanin, nemaju ništa za 8faz niti mogu da poruče, navodno nema u veleprodaji. Nit ima 113mm patrone a zbog toga sam išao, preko telefona mi rekli da bi trebalo da ima taj Kinex a ono nema nikakav a pogotovo ne u potrebnoj dimenziji #-o.
KMC mi se ne uzima ponovo, iako je dobro poslužio evo već više od 3000km i može još malo da ide.
Našao sam jedino YBN, onaj za 1200 u Novom Sadu i taj ću verovatno uzeti ako ne nađem sram. Piše da je u klasi XT :mrgreen: čisto sumnjam ali sigurno je bolji od kmc-a.
  • 0

#19 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 September 2012 - 12:01 PM

A kad i gde si ti uzeo taj sram?
Ja sam danas za džabe išao u Zrenjanin, nemaju ništa za 8faz niti mogu da poruče, navodno nema u veleprodaji. Nit ima 113mm patrone a zbog toga sam išao, preko telefona mi rekli da bi trebalo da ima taj Kinex a ono nema nikakav a pogotovo ne u potrebnoj dimenziji #-o.
KMC mi se ne uzima ponovo, iako je dobro poslužio evo već više od 3000km i može još malo da ide.
Našao sam jedino YBN, onaj za 1200 u Novom Sadu i taj ću verovatno uzeti ako ne nađem sram. Piše da je u klasi XT :mrgreen: čisto sumnjam ali sigurno je bolji od kmc-a.



Sto ne uzmes onaj od 750 ima ga u prodaji preko berze i za cenu tog hromiranog imas dva komada koji ce verovatno duze trajati nego taj jedan a cena je ista...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#20 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2012 - 02:12 PM

Pa taj jedino imaju u radnji a i nije duplo, dok platim poštarinu na taj od 750 izađe me 1000, a ovaj bolji je samo još 200 din...
A i nisam ni skontao ko to i kako prodaje, okrenuo danas onaj broj cyclo manije i pitao šta ima i gde mogu da kupim i rekoše mi Fanatic i Ris za Novi Sad.
Uglavnom našao sam (izgleda :)) sram 830 pa ću njega uzeti samo da ga dobavim iz BG. Ne znam što su mi rekli da ne može da se poruči i da ih nema kad ima i pc830 i pc850 u BG, samo konfuzija daju mi oprečne informacije, te može da se prebaci u ZR te ne može... :)
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika