Jump to content


Fotografije

Best buy lanac za 8-faz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
162 odgovora na ovu temu

#81 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 March 2014 - 11:56 PM

Sa istom vožnjom i održavanjem, SRAM PC870 mi traje preko 6 meseci. Z 72 sam dvaput stavljao na bicikl, u različitim vremenskim periodima, oba puta je izdržao manje od 2 meseca. Ispod 1500 km.

Sad sam stavio X-8, kaže čovek koji se razume da je taj kvalitetan, videću.


Samo mi kaži šta ti se javljalo kao problem tako brzo, merenjem si došao do saznanja da je odradio svoje, ili je počeo da preskače?

Molim te javi utiske vezano za x8 svuda sam citao utiske da je superioran osmofazni lanac ali i dalje kmc izaziva gadjenje kod mene....Ono sto me zanima je kako salta,da li je bucan i naravno kada bude vreme kilometraza....
Sto se tice pc870 vredi svaku paru blizi se magicnoj cifri od 4000 km i po negde je istegnut na 0.75 a na ostalim mestima i dalje ispravan....

Redovno je odrzavan i pracen bbb alatom za merenje istegnutosti....Kaseta je i dalje kao nova...

Kod ovog lanca mogu zameriti jedino bucno saltanje u vecu brzinu i to sto treba biti Hulk Hogan da bi se prvi put postavila spojnica....


Hvala Brko na odg.

x8 je oko 1300din skoro svuda, a možda je bolja solucija PC 850 koji je uglavnom za koji dinar ispod.
A oko spojnica, uglavnom ne vozim lance sa brzim spojnicama, niti mi je čak i potrrebna. Na drumašu ako me uhvati kiša operem lanac direktno na bajku i ne predstavlja neki problem, tako da mi ne treba da rastavim lanac. A ako baš mora rastavim ga alatom pa vratim. Baš da potrefiš isti pin dva puta valjda nisi toliki baksuz a i ako se to desi možda i ne bude nekih problema.
  • 0

#82 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2014 - 03:46 AM

Samo mi kaži šta ti se javljalo kao problem tako brzo, merenjem si došao do saznanja da je odradio svoje, ili je počeo da preskače?


Merenjem ustanovio da je istegnut. Inače da bi lanac na kaseti na kojoj nije preskakao počeo da preskače - treba da bude baš doooobro istegnut. Ono što mi se desi povremeno je da novi lanac preskače na staroj kaseti -tako znam da je kaseta zrela za menjanje.


Inače istim alatom merim lance i menjam kad taj alat pokaže 1%. Tako mi kaseta izdrži oko 2-3 lanca. S tim što taj Z72 posle mesec-dva dana dođe do 1% istegnutosti, a PC870 izdrži pola godine. Sve otprilike ista vožnja i podjednako podmazivanje.

Ako nekom nešto znači: vozim bajs uvek - kiša, sneg, a lanac ne skidam da perem - samo prebrišem i podmažem. Ko vozi po lepom vremenu, čist lanac, možda i taj 72 može da mu traje, meni ne. :)
PC870 je koštao triput više i trajao četiri puta duže. Videću kako će X8 da se pokaže.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#83 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 01 April 2014 - 01:38 PM

OK, razumeo sam. :D :wink:
  • 0

#84 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 13 October 2014 - 12:46 PM

Evo da dodam i ja da je KMC Z72 kršina od lanca. Ja ako izguram sa njim 1000km to je premija. Mislim da može da traje duže u ravničarskim uslovima, dok po strmim brdima i off road vožnji vrlo teško. Za godinu ipo dana prešao sam 3500km a ovo je četvrti lanac po redu koji vozim. Jednostavno nije za vožnje po planinama. Sa ovim trenutno sam prešao 500km i ona spravica upada na 0,75, ali sam rešio neću da ga menjam dok ne počne da preskače pa nek ode sve u peršun. Dok traje traje a posle verovatno ću da promenim celu grupu delova na jedan stepen viši odnosno deore, pa da pređem na shimano ili sram. 

 

Ovaj lanac je samo za do prodavnice i nazad. 


  • 0

#85 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 October 2014 - 01:07 PM

Evo da dodam i ja da je KMC Z72 kršina od lanca. Ja ako izguram sa njim 1000km to je premija. Mislim da može da traje duže u ravničarskim uslovima, dok po strmim brdima i off road vožnji vrlo teško. Za godinu ipo dana prešao sam 3500km a ovo je četvrti lanac po redu koji vozim. Jednostavno nije za vožnje po planinama. Sa ovim trenutno sam prešao 500km i ona spravica upada na 0,75, ali sam rešio neću da ga menjam dok ne počne da preskače pa nek ode sve u peršun. Dok traje traje a posle verovatno ću da promenim celu grupu delova na jedan stepen viši odnosno deore, pa da pređem na shimano ili sram. 

 

Ovaj lanac je samo za do prodavnice i nazad. 

http://planetbike.rs...vi/Lanci/5437/ 

 

http://planetbike.rs...ovi/Lanci/5438/

 

http://planetbike.rs...ovi/Lanci/1541/

 

http://probike.rs/la...anac-SRAM-PC830

 

Za Sram i KMC ne moras da kupujes spojnicu jer dobijas uz njih. Za Shimano moras pa je to trosak +

Shimano lanci su kruti, ali zato dugotrajni. Sram je nesto meksi. KMC najmeksi.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#86 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 13 October 2014 - 02:13 PM

http://planetbike.rs...vi/Lanci/5437/ 

 

http://planetbike.rs...ovi/Lanci/5438/

 

http://planetbike.rs...ovi/Lanci/1541/

 

http://probike.rs/la...anac-SRAM-PC830

 

Za Sram i KMC ne moras da kupujes spojnicu jer dobijas uz njih. Za Shimano moras pa je to trosak +

Shimano lanci su kruti, ali zato dugotrajni. Sram je nesto meksi. KMC najmeksi.

Razmišljao sam o tim opcijama i pre ali reko daj da vidim možda se zadesio neki fuš lanac, ili su mi prodavači uvalili neki škart. Jednom može da se desi ali kada se to desi četiri puta za redom to je do lanca. Tako da sada čekam da se sve lepo pojede pa da kupim novi pogon i kasetu zajedno sa boljim lancom ili da pređem na desetofaz ali to ako budem pri parama u datom trenutku. 


  • 0

#87 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 13 October 2014 - 02:28 PM

Onda uzmi sram, on je 830 kinti. Za njega znam da je sasvim ok za te novce. Svi Kmc Z lanci su krs, X seriju svi hvale, kako ovde tako i na drugim forumima.
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#88 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 October 2014 - 02:32 PM

Nije do lanca nego do održavanja i uslova vožnje. Kako onda objasniti da nekome traje i preko tri hiljade km, pogledaj po netu. Kod mene konkretno 3500. I to što kažeš da ta spravica upadne na 0.75%, uzmi izmeri lično ceo lanac, izračunaj i videćeš da nije još uvek 0.75.

Ne postoje lanci za offroad i planine, postoje kvalitetniji, tvrđi i skuplji lanci koji se sporije troše. Ali i takav recimo da ti odradi lupam 3000, ne znači da je to njegov vek, nego može i osetno više ali da je uvek čist i podmazan.


  • 0

#89 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 13 October 2014 - 03:10 PM

Nije do lanca nego do održavanja i uslova vožnje. Kako onda objasniti da nekome traje i preko tri hiljade km, pogledaj po netu. Kod mene konkretno 3500. I to što kažeš da ta spravica upadne na 0.75%, uzmi izmeri lično ceo lanac, izračunaj i videćeš da nije još uvek 0.75.

Ne postoje lanci za offroad i planine, postoje kvalitetniji, tvrđi i skuplji lanci koji se sporije troše. Ali i takav recimo da ti odradi lupam 3000, ne znači da je to njegov vek, nego može i osetno više ali da je uvek čist i podmazan.

Lanac mi je uvek čist i podmazan teflonskim uljem, nikad nisam koristio sprej. Redovno čišćenje od prljavštine koja se nalepi na lanac. Svakako je do uslova vožnje. Jednostavno nisam znao da taj lanac nije toliko izdržljiv, pa sam se uverio na sopstvenoj koži. Na usponima na kojima najčešće vozim prosečan nagib je  11% .  Ali videću sledeće sezone kad promenim lanac kakva će situacija biti pa ću rado ostaviti utisak. 


  • 0

#90 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 October 2014 - 05:22 AM

Razmišljao sam o tim opcijama i pre ali reko daj da vidim možda se zadesio neki fuš lanac, ili su mi prodavači uvalili neki škart. Jednom može da se desi ali kada se to desi četiri puta za redom to je do lanca. Tako da sada čekam da se sve lepo pojede pa da kupim novi pogon i kasetu zajedno sa boljim lancom ili da pređem na desetofaz ali to ako budem pri parama u datom trenutku. 

Zašto na desetofaz? Sve je skuplje, a ne traje duže. Ja gledam da prodam desetofaz i vratim se na osmofaz (drumski).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#91 GregMinnnaar

GregMinnnaar
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts
  • LocationBanja Luka, BiH

Postavljeno 17 October 2014 - 11:11 AM

sa KMC X-8 ne mozes pogrijesiti, cijena je ok, a hvale ga...


  • 0

#92 kasalovic1996

kasalovic1996
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1240 posts

Postavljeno 17 October 2014 - 02:19 PM

Kmz x серија је генерално добра.
  • 0

#93 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 19 February 2015 - 10:02 PM

Z72 došao do 1300 i generalno, nikad više na bajku.
uploadfromtaptalk1424383255168.jpg

Mislio sam da promenim KMC ali posle hvalospeva o X8 reših da mu pružim još jednu šansu. Videćemo koliko će trajati.
  • 0

~be here now~


#94 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 February 2015 - 10:06 PM

Z72 je krsina od lanca, negde sam vec napisao koliko mi je trajao...
KMC X8 je vec druga prica i topla preporuka
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#95 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 19 February 2015 - 10:31 PM

Danas mi je stigao, videćemo koliko će trajati.

Mada razmisljam da li da ga odmah promenim ili da izguram još neku stotinu sa ovim Z72. Nekako mi je mnogo malo da menjam lanac nakon 1300km..
  • 0

~be here now~


#96 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 19 February 2015 - 11:43 PM

Ako je za menjanje onda menjas, nema tu neke mudrosti. Los lanac brze trosi pogonske komponente.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#97 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 20 February 2015 - 11:30 PM

Uzmi PC lanac 830 ista cena 10x bolji!


  • 0

#98 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 21 February 2015 - 07:12 AM

Kako se krecu cene lanca za 10s?
Ima li sta povoljno?
  • 0

#99 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2015 - 01:30 PM

I mene zanima.  :)

 

 

Najjeftiniji koje nađoh su oko 3 hiljade, a bio bih sretan da nađem za 2 hiljade. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#100 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 21 February 2015 - 03:44 PM

I mene zanima.   :)

 

 

Najjeftiniji koje nađoh su oko 3 hiljade, a bio bih sretan da nađem za 2 hiljade. 

Ja bi to preradio na kardan  n2:1097[1]


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika