Jump to content


Fotografije

Vegetarijanstvo i sport


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#101 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2013 - 06:41 PM

Celu stvar si uprostio previse. Sled u zdravom telu zdrav duh je parcijalno tacan. Problem je u tome sto je to veoma dvosmerna relacija. Duh/psiha mogu oboleti u zdravom telu, a potom i telo povuci za sobom :)

Duhovnost generalno nema mnogo dodirnih tacaka sa religioznoscu, niti je religioznost kroz dogmatski sistem ikakva mera duhovnosti.

Fakat jeste da su neki veliki ljudi bili vegeterijanci, ali nije istinito da su svi do jednog genijalci to bili i dobijali vizije tokom posta. Sto se (moderne) umetnosti tice, neki od genijalaca su svoja nadahnuca dobijali pod dejstvom narkotika, pa to opet nije za preporuku.
  • 0
Postavljena slika

#102 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 31 August 2013 - 06:56 PM

Mozete gledati iz oba ugla religijskog ili za razliku od religijskog meso zivotinja u ishrani se smatra pod uticajem strasti i unistavanjem tudjeg zivota sto je daleko od Svetog Duha ili Izvora.Ako gledamo na celu stvar racionalno sa sumnjom da li to meso bas mora svaki dan da se jede ako znamo sta su sve trgovci u stanju da urade zbog profita opet dolazimo do istine da je stetno po zdravlje."Prvi i jedini cilj duhovnosti je buđenje, samorealizacija, prepoznavanje onoga što jeste. Krajnji cilj je potpuno zdravlje..." * .Jedan clan je ranije objavio post u kom navodi da je radio kao spediter i da kad je bila losa tura mesa on bi sacekao na granici drugu smenu kad nema inspekcije i takvo meso bi doslo na trpezu, mislite o tome. *http://www.mudremisl...a-je-duhovnost/
  • 0

#103 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 01 September 2013 - 06:24 AM

Mnogo dima a nigde pecenja :D

Da zasolim sa konkretnim - Richi Roll i njegova knjiga Finding Ultra. Knjiga je vrrrlo inspirativna i cita se u jednom dahu. Lik je postao vegan 2006. i nagrađen je titulom jednog od 25 najspremnijih ljudi na svetu po časopisu Men’s Fitness Magazine.

Najpoznatiji je po učešću na svetskom šampionatu “Ultraman“, koje uključuje:

10 km plivanja,
421 km vožnje bicikla, i
84 km trčanja tokom 3 dana. :roll:

Bla, bla, opis ko je Richi Roll za one koji nisu culi za njega je na linku: http://www.trcanje.r...ladost-ric-rol/

O veg. ishrani Iz mog iskustva:
Bila sam 15-tak godina vegetarijanac, primila se na Yogu, makrobiotiku itd. Tokom godina sam menjala razne nacine ishrane, citala mnogo i eksperimentisala, isprobavala dejstvo razne hrane na duh-telo. Dok sam bila vegetarijanac bila sam vise miroljubiva, manje ambiciozna, totalno cool :D Kada sam odlucila da hocu da postanem ajkula na poslu, i nista manje od toga, namerno sam pocela da jedem meso da bih promenila hemiju svog organizma i ostvarila svoj cilj, bila agresivnija i grizla :twisted:

Sada sam vec poduze na low carb ishrani i vidim da od svih kombinacija najbolje funkcionisem na ovoj ultra proteinskoj: sir, jogurt, belanca, riba i povrce, ali ne sve povrce. Nista sarme, krompir, kuvano domace, mahunarke, hleb, secer itd. ni u tragovima. Riba stalno, piletina u tragovima. Ja je zovem "moja modifikovana bodibilderska ishrana", jer najvise podseca na njihovu. Najvise energije imam sa ovom ishranom, za sve moguce u toku dana, i bajs, i vezbe, malo spavam a sveze i lako se osecam. Takmicarski duh je tu i dalje, ali sa osmehom. Sa mesom sam bila ajkula, a sada sam delfin :mrgreen:

Ne zagovaram ni jednu vrstu ishrane, treba probati 1-2-3-4 i videti kako te sta radi, drugacija ishrana, drugacija hemija, drugacije telo, drugaciji temperament...

E sad, sto se tice uspeha Rich-ija Rolla u Ultraman-u, tu imam teoriju da nije on postao Ultraman jer je postao vegan, jednostavno je jos trosio "predjasnje uskladisteno gorivo", tj. bio je borac i agresivan bas zbog toga sto je dugo godina jeo meso. Po meni, tek kroz par god. ce se videti efekti njegove vegan ishrane, jer se i po nekim istocnjackim teorijama telo kompletno menja, svaka njegova celija na svakih 7 god...

Rici Roll je po meni pecenje na vegetarijanski nacin :lol:

Knjiga je u formatu epub-a, instalira se plugin za Firefox: e pub reader, cita se preko Firefox-a.

http://depositfiles.com/files/zsy0g4w57

  • 0
Postavljena slika

#104 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 01 September 2013 - 07:45 AM

Da bi videli koliko se gresaka pravi u ishrani pogledajte predavanja dr Velkov jednom od retkih lekara koji su resili da idu pravim putem, pogledajte video i ostale, naucicete mnogo toga sto ce vam pomoci da prezivite u teskim vremenima;
  • 0

#105 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 01 September 2013 - 11:30 PM

Sjajno sjano. Moje potpuno oduševljenje što znate i za Sladjanu. :)
  • 0
Hibridni drumaš

#106 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 10:17 AM

Hvala, svoja saznanja delim sa clanovima zbog iste ljubavi prema biciklizmu.Da bi ljubav bila neokrznuta zlom koje se provlaci kroz ishranu , za vise srece (6/7 srece je puno zdravlje) kao i jednom od smisla tj. zdravlja, tu su predavanja koja demaskiraju mitove o ishrani i mogucim alternativama.
  • 0

#107 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 02 September 2013 - 04:17 PM

Da bi videli koliko se gresaka pravi u ishrani pogledajte predavanja dr Velkov

Aha, svakako, Tesla je po njoj veverica i gurao lesnik kad je pio 2 litre mleka dnevno :D

Dr Velkov zastupa misljenje da je moguce apsorbovati samo 30 gr proteina dnevno.
Ok, Nikola Tesla je pio 2 litre mleka = 64.4 gr proteina, plus proteini iz ribe i povrca.

Kako se hranio Nikola Tesla:

"With the passing decades, Tesla shifted away from a meat diet. He substituted fish, always boiled, and finally eliminated the meat entirely. He later almost entirely eliminated the fish and lived on a vegetarian diet. Milk was his main standby, and toward the end of his life it was the principal item of diet, served warm. (Nenadmasni genije: Zivot Nikole Tesle - John J. O'Neill)

Sta je Nikola Tesla izjavio o danasnjim naucnicima:

"Znanstvenici danas misle duboko umesto jasno. Čovek mora biti razuman da bi mislio jasno, ali se može misliti duboko i biti prilično lud."

Uopste mi je suludo da spominjem u istom postu neku dr Velkov i Nikolu Teslu, ali moram, danas se protura svasta za naucne spoznaje.

Da li mi upravljamo disanjem, varenjem hrane, otkucajima srca? Telo zna. Ono samo zna sta mu treba i kada.

Sva sreca pa nije dato umu da upravlja disanjem, jer dok bi se nasi umovi zabavljali sa "najnovijim naucnim istrazivanjima i pogresnom ishranom", zaboravili bi da disemo. :wink:
  • 0
Postavljena slika

#108 neu3no

neu3no
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 297 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 04:23 PM

http://www.sunwarrio... ... egetarian/

Iako je ovaj tekst dobar, i biće koristan svima koji su vegeterijanci ili vegani, ja bi preporučio da se izbegavaju šejkovi i proteinski proizvodi koji imaju sastojke za koje ne možete utvrditi odakle potiču i da li su organski, konvencionalni, ili gmo.
  • 0
Hibridni drumaš

#109 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 02 September 2013 - 07:32 PM

Re Flow; tek vam je treci post i uspeli ste da osudite sto se neda poniziti.Dr Velkov je citirana zbog toga sto razbija mitove o ishrani kao da je; meso i mleko neophodno u ishrani iako je uzrok 60% smrtnosti u Srbiji zbog toga sto je trecerazredni izvor energije prepun otrova koji izazivaju vremenom teska oboljenja za koja lekari nemaju resenja a uz prirodnu vegansku ishranu su izleciva za dva meseca.
  • 0

#110 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 03 September 2013 - 03:02 PM

tek vam je treci post i uspeli ste da osudite sto se neda poniziti


Trenira se :wink:

Salu na stranu, ono sto je jos zanimljivo u vezi ishrane Nikole Tesle, naisla sam na podatak da je Tesla unosio cak 1120 gr proteina dnevno.

Al ajmo prvo o cinjenicama:

Danas se smatra da je preporuceni dnevni unos (RDI) za protein od 0.75 gr do 1-2 gr, mereno po kilogramu telesne tezine osobe, a u zavisnosti od tezine, godina, zdravlja.

Sto znaci, da bi odrastao muskarac od 75 kg trebao da uzima 63 gr proteina dnevno. E sad, tu se spore, da li ljudi koji vezbaju trebaju vise gr proteina itd. itd.

Dr Velkov, koja zastupa uzimanje samo 30 gr proteina dnevno, navodi Nikolu Teslu u kontekstu VIP vegetarijanca, ALI, izuzima jako bitne cinjenice:

- da je Tesla veci deo svog zivota jeo ribu - dr Velkov je protiv ishrane ribom,
- da je Tesla pio mleko, dok dr Velkov vrlo kritikuje konzumiranje mleka,
- da je on u poznijim godinama jeo povrce tako sto ga je kuvao 10 min pa je pio njegov sok, dok ona propagira sirovu hranu i sokove
- da je on prema navodima Milana Vidmara uzimao 1120 gr proteina dnevno, a po njoj treba samo 30 gr coveku dnevno
- da je Tesla u svojoj 78 godini promenio dotadasnju ishranu,
"Vodim potpuno nov način života. U mom slučaju on funkcioniše."
"Morate činjenice uzeti u obzir – one, koje su telu potrebne."

i bonus :)

- da je Tesla pio viski i smatrao ga blagotvornim izvorom energije i smatrao ga je nezamenljivim sredstvom za produzenje zivota.

Na ljudsko telo Tesla je gledao kao na mašinu koja treba da bude pravilno podmazana i uvek održavana čistom. Nije dozvoljavao da neki deo u telu "zarđa".

"I stvarno je pio sa nama, ali ne vino. Dobio je litar iskuvanog mlijeka i polako ga zauživao.
"Znate, pronašao sam, da mi je potrebno za život dnevno 1120 grama proteina. Zbog toga nabacam tačnu količinu zelenjave u lonac i kuvam tačno deset minuta. Iscjedim sok i popijem. U podne popijem litru mlijeka, a uveče još litru. Tako konzumiram zajedno 1120 grama proteina. Druge hrane nit pijače ne konzumiram, jer je ne trebam." - Obisk pri Nikoli Tesli, autor Milan Vidmar, deo necijeg prevoda.

Ja se iskreno nadam da je tih Teslinih 1120 gr proteina dnevno koje je unosio, stamparska greska :roll: ali je autor tog podatka, Milan Vidmar na zalost osho s ovog sveta, pa ce nam ta informacija ostati uskracena.

Takodje ostaje nepoznanica iz kojih izvora je Tesla unosio toliko proteina... hm... :wink: jer mleko, povrce i riba (dugo je jeo samo kuvanu ribu) tesko da daju taj iznos... Mnogo se tu da otkrivati...

I da na kraju otkrijem nesto i o sebi:
Ja postojim jako dugo na ovoj planeti, cak i pre mog treceg posta na forumu :D

I iako sam dugogodisnji vegetarijanac, ne zelim ni pod razno druge da ubedjujem da postanu vegetarijanci. Jer sta znaci nekog ubediti - ubaciti ga u bedu.

Znaci slazemo se da je vegetarijanstvo zdravije, ali se ne slazemo u metodama kako se vegetarijanstvo prezentira...

I majmuni su vegetarijanci, pa da li su oni na visem nivou svesti od ljudi koji jedu meso? Telesno su iznad ljudi 500 x bolji, i po kondiciji i po pentranju i lomatanju po granama, a nemaju cak ni nutricionistu ni licnog trenera :D

I ajmo malo na visi nivo o uzrocima bolesti i spasavanju 60 % Srbije od raka:

Kako kaze Vladika Nikolaj u "Molitvama na Jezeru": " Sve bolesti posledica su greha". "Jer bezgrešnost je zdravlje i snaga, punoća zdravlja i snage."
Itd. Itd.

Sad moram da odleprsam s ovog posta kao paranoid parrot, i samoubijem se grickajuci suncokret, jer je po najnovijim naucnim studijama danas od 17h sve stetno, sem hrane za papagaje :D


Postavljena slika

Postavljena slika

Linkovi:

Naslov: Obisk pri Nikoli Tesli, autor Milan Vidmar, Slovenska književna zadruga R.Z.Z.O.Z., pdf, http://www.dlib.si/d...SI:DOC-XWH6QFIK

Milan Vidmar:
http://en.wikipedia....ki/Milan_Vidmar
http://www.eimv.si/eng/

Vladika Nikolaj
http://www.svetosavl... ... 100107.htm
  • 0
Postavljena slika

#111 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2013 - 03:41 PM

U cemu je tolika fasciniranost lokalnih domorodaca Teslom? Ajd sto je do sada bio supersrbin koji je izmislio struju n:happy0192 supertajna i meganenadjebiva oruzija, pricao sa Marsovcima itd, ali evo sad se vidi da je bio i vrsan nutricionista :mrgreen:
  • 0
Postavljena slika

#112 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 September 2013 - 03:50 PM

U cemu je tolika fasciniranost lokalnih domorodaca Teslom? Ajd sto je do sada bio supersrbin koji je izmislio struju n:happy0192 supertajna i meganenadjebiva oruzija, pricao sa Marsovcima itd, ali evo sad se vidi da je bio i vrsan nutricionista :mrgreen:



:mrgreen: =D>


STOP sektama. :P
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#113 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 04:08 PM

E da je Tesla sad ziv rekao bi; ne bi ja dirao to mleko i ribu da ne zgresim :)
  • 0

#114 Flow

Flow
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts
  • LocationBgd

Postavljeno 03 September 2013 - 05:00 PM

U cemu je tolika fasciniranost lokalnih domorodaca Teslom? Ajd sto je do sada bio supersrbin koji je izmislio struju n:happy0192 supertajna i meganenadjebiva oruzija, pricao sa Marsovcima itd, ali evo sad se vidi da je bio i vrsan nutricionista :mrgreen:

:mrgreen: =D>
STOP sektama. :P

Svako ce zastati da pogleda borbu pasa, a to je kljucna komponenta da bi se mozda i naucilo nesto novo, jer oni koji krenu nefascinirano da mlataraju sa meganenadjebivim oruzjem u hramu gde su i lokalne domorotkinje, obicno kasnije zavrse sa istim tim ciglama u rukama kao graditelji hrama :wink:
  • 0
Postavljena slika

#115 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 September 2013 - 05:16 PM

Ja cenim da si veoma lose targetovala trziste za svoju ideju, no svako ima svoju zabavu, pa ti eto nastavi. U krajnjoj linij mozda spoznamo Teslu, poetu, atletu, (pevca? i :D) filozofa, svalera, sportistu, fizicara, mikrobiologa, vozaca formule 1, spijuna, komandosa, you name it .... :D
  • 0
Postavljena slika

#116 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 06:22 PM



  • 0

#117 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 September 2013 - 06:53 PM

Svako ce zastati da pogleda borbu pasa, a to je kljucna komponenta da bi se mozda i naucilo nesto novo, jer oni koji krenu nefascinirano da mlataraju sa meganenadjebivim oruzjem u hramu gde su i lokalne domorotkinje, obicno kasnije zavrse sa istim tim ciglama u rukama kao graditelji hrama :wink:


Does... not... compute....
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#118 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 09:40 PM

Uzgred , dr Velkov je protiv ribe zato sto je puna otrova, nemojte nam vise citirati istorijske licnosti u danasnje vreme, more je danas zagadjeno, pominjajete?
  • 0

#119 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 09:45 PM

More je zagadjeno a zemlja i vazduh su cisti kao pre 500 godina. Kako da ne...
Sve sto danas jedemo je otrov, nesto manje a nesto vise. Posebno kod nas gde nam je demokratija donela osiromaseni uranijum i ko zna sta jos u svojim humanitarnim akcijama.
  • 0
.

#120 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 September 2013 - 10:01 PM

Sve je zagadjeno, vazduh posebno, dok vozimo udisemo cestice nano vlakana ili chemtrails.Pre nego sto krenete na trening pogledajte situaciju na http://www.sat24.com/ da vidite da li ima chemtrails magle.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika