Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklistički bonton - pravila lijepog ponašanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#41 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 July 2010 - 07:29 PM

Nije samo na jugu tako, Pavle, u svakom selu je tako, jer je ono samo po sebi malo i monotono, ništa se tamo ne dešava značajno, svakodnevne obaveze seljaka i to je to... retko ko dolazi i prolazi, a njima je to onda - pravi događaj! :D
  • 0

#42 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 July 2010 - 09:56 PM

Ovih dana mi se dešava nešto čudno, kad prođem kroz grad redovno mi se javljaju klinke i klinci, ono od recimo 5-6 godina pa do 14-15 :?: :?: Ovi najmlađi su najzanimljiviji, u početku sam se našao u čudu, pokušavao da shvatim šta im bi pa nisam stigao da odgovorim a oni u fazonu "nije nas čuo, moramo glasnije" i izderu se "ĆAOOOOO" koliko god mogu :mrgreen:

A evo, u mom "selu" baš večeras bio Minja Subota ili kako se već zove, kupio sam klince ko mušice međ kukuruzom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šalim se naravno, svi su živi i zdravi ostali :twisted:
  • 0

profilepic.gif


#43 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 30 July 2010 - 11:12 PM

...pa to je super... mladi su naše najveće blago... :D
...ma, dječica su super, samo odzdraviš... i sve 5.
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#44 lowzo

lowzo
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 05:15 PM

Ovo što je sirenica pomenula u vezi sa drumašima i ja mogu da potvrdim, ALI, naravno nije reč o pravim biciklistima, koji već imaju nekoliko godina na točkovima, nego o nekim klincima koji kao treniraju, recimo u Vojvodini pa su oni neke opasne face (sa vunenim dresovima :mrgreen: ) ili šta već misle o sebi... uglavnom me to malo nervira, jer ima nas malo, pa još tu moramo tu da se separatizujemo, ili da se barem ne družimo ko' normalni ljudi... još jedan no comment od mene...


koja boja "vunenog" dresa? 8)
  • 0

#45 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 July 2010 - 06:44 PM

koja boja "vunenog" dresa? 8)


pa ono standardni vojvodinaški dres, samo iz '80 godina, al ima i onih novijih, iz 2000 i neke :lol: ...i sad ne lupam tek tako, znam ja dobro šta se tamo vozi i nosi, vozio sam u Vojvodini oko 2 godine :P

ali nije važno... da ne idemo u off-topic :!:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#46 lowzo

lowzo
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 08:35 PM

Naravno da nećemo offtopicovati, samo sam se uplašio da nisam ja možda taj što se nije javio :), jer imam jedan takav dres, iako ne treniram, trenutno teško da mogu da se nazovem rekreativcem koliko malo vozim u poslednje vreme :)

@topic:
Moguće da sam nekada nekog iskulirao jer se ponekad skroz isključim na pravcu, kao u transu, samo da me ne pokupi neki kamion tako jednom...
  • 0

#47 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 August 2010 - 08:49 PM

Može i ovako: juče se penjem uz Banstol i obilazim mladića i devojku, očigledno prave putnike, on sa velikim bisagama, ona sa vrećama i, čini mi se, kamperskom opremom... Žurim da ih obiđem na tom nezdravom putu i odlučim da se ne osvrćem i ne javljam. Kad sam prošao momka, začujem zvonce - zvoni on, a pridružuje mu se i devojka, koju baš prolazim. Zazvonim i ja. I tako se, bez gledanja, biciklistički pozdravimo. Dopao mi se način...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#48 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 02 August 2010 - 03:01 PM

Lepo je Zare rekao, nekada su svi drumasi redom odpozdravljali, ali se i to promenilo.... Ja vozim mtb i drumasa, i svakako pozdravljam svakog ko gleda u mom pravcu dok se mimoilaizmo bez obzira da li ce on odpozdraviti ili ne. Mnogi danas koji voze drumasa nisu 'pravi biciklisti' vec neki foliranti koji imaju viska novca i vremena pa su nasli za shodno da time izigravaju samu esenciju gradske aritrokratije, a ne primecuju koliko su nevaspitani i prosti. To kazem jer me ponekad ne pozdrave ni oni koji me licno poznaju-suvise su zaokupljni sopstvenim poziranjem na biciklu.
Nego, proteklih 10-ak dana sam proveo vozeci po Crnoj Gori, BIH i Hrvatskoj; malo po obali ali i po 'kontinentu' , bio sam izuzetno zapanjen time sto su mnogi svirali, mahali i najprijateljskije pozdravljali iz automobila. Nemoguce da sam nailazio samo na one koji me dobro poznaju, tako da se situacija prilicno menja.
Stranci na raznim proputovanjima uvek stanu da se lepo ispricamo.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#49 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 August 2010 - 08:20 PM

bio sam izuzetno zapanjen time sto su mnogi svirali, mahali i najprijateljskije pozdravljali iz automobila. Nemoguce da sam nailazio samo na one koji me dobro poznaju, tako da se situacija prilicno menja.


Možda si imao nešto smešno na majici/dresu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#50 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 02 August 2010 - 09:22 PM

bio sam izuzetno zapanjen time sto su mnogi svirali, mahali i najprijateljskije pozdravljali iz automobila. Nemoguce da sam nailazio samo na one koji me dobro poznaju, tako da se situacija prilicno menja.


Možda si imao nešto smešno na majici/dresu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Bice da sam bio kompletno smesan :lol: imao sam 3 razlicite presvlake zbog konstantnog putovanja, ali bez obzira u cemu sam bio ljudi masu, sviraju, bukvalno se raduju.... mora da sam bio neverovatno smesan!
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#51 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 August 2010 - 09:51 PM

Ma svugde je, generalno, biciklizam na mnogo višem nivou nego kod nas... i što se tiče razvoja i što se tiče podrške tom sportu. Svuda u svetu će na bicikliste gledati kao na "blago" koje treba paziti i čuvati, samo kod nas su biciklisti "dežurna smetala" na drumu i predmet kažnjavanja u pešačkim zonama. :evil:
  • 0

#52 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 August 2010 - 10:06 PM

Generalno, kod nas je SVE (što je dobro) na nižem nivou nego bilo gde dalje (ako ne računamo keniju, rugandu, uzbekistan, tadžikistan i njema slične) jedino smo po broju krađa, šverca droge, ljudi i drugih sličnih kriminalnih radnji, na nivou...
  • 0

profilepic.gif


#53 BogdanB

BogdanB
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 383 posts
  • Locationkragujevac

Postavljeno 02 August 2010 - 10:12 PM

Ma svugde je, generalno, biciklizam na mnogo višem nivou nego kod nas... i što se tiče razvoja i što se tiče podrške tom sportu. Svuda u svetu će na bicikliste gledati kao na "blago" koje treba paziti i čuvati, samo kod nas su biciklisti "dežurna smetala" na drumu i predmet kažnjavanja u pešačkim zonama. :evil:


lepo receno
  • 0
Postavljena slika

#54 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 August 2010 - 09:52 AM

Moram i ovim putem da se zahvalim biciklisti Zivojinu (vozi simplon, carbon, durace) koji mi je poklonio rezervnu gumu i nije hteo da naplati ili uzme moju staru.
  • 0

#55 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 August 2010 - 10:06 AM

Da l' je moguce da vozis bez rezervne gume? :shock:
  • 0

#56 lensovrodjak

lensovrodjak
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationFruska gora

Postavljeno 03 August 2010 - 11:27 AM

Nemojte ljudi tako..
Nismo mi tolika govna da treba stalno da pljujemo po sebi(niti smo od Boga poslani na zemlju da nam se svi dive);i zasto da sebe nazivamo losim imenima i stidimo se zbog budala i debila koji ne shvataju,ne razmisljaju,ne vide druge ljude niti to zele.
Jedini deo svemira koji mogu promeniti i uciniti boljim sam ja..samo kada bi svako krenuo od sebe...
A sto se tice bajkera koji idu na duge voznje bez rezervne gume [-X
Ja sretoh jednog deliju kod Beocina,probusio gumu covek i trazi rupu naspram Sunca,i iako sam do kuce imao jos 30-ak km,ipak sam mu dao unutrasnju-a i sta drugo da uradim..
Nosite osnovni alat,rezervne gume,pumpu,kacigu,malo para,telefon....
P.S.
Sretoh danas coveka iz Norveske na drumu..malo se ispricasmo(ozenjen je za Novosadjanku,trenirao rukomet,povredio koleno...) i svako svojim putem... :wink:
  • 0
..

#57 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 August 2010 - 11:35 AM

Jedini deo svemira koji mogu promeniti i uciniti boljim sam ja..samo kada bi svako krenuo od sebe...


=D>

to bi trebalo da se ispiše na svaki bilbord u gradu, da ljudima to malo nesvesno uđe u glavu.... možda bi i vredelo nešto :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#58 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 03 August 2010 - 11:37 AM

... zasto da sebe nazivamo losim imenima i stidimo se zbog budala i debila koji ne shvataju,ne razmisljaju,ne vide druge ljude niti to zele.
Jedini deo svemira koji mogu promeniti i uciniti boljim sam ja..samo kada bi svako krenuo od sebe...


Potpisujem. Ja ću nastaviti po starom, pa kome se svidi, super, a kome se ne svidi... opet super...
...samo kada bi ljudi vidjeli kakvo im je dvorište, a ne da gledaju u tuđa...
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#59 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 03 August 2010 - 02:04 PM

Mnogi danas koji voze drumasa nisu 'pravi biciklisti' vec neki foliranti koji imaju viska novca i vremena pa su nasli za shodno da time izigravaju samu esenciju gradske aritrokratije, a ne primecuju koliko su nevaspitani i prosti.

Takvi se u mojoj okolini proseravaju na motorima, ne na bajsevima; uglavnom su to klinci kojima je tata od otpremnine iz Lafarge-a kupio mahinu, pa misle da su neki k***c i u sitne sate prave decibelizaciju, ili bolje reci MEGAbelizaciju po ulicama dovoljno malog i tihog mesta da ozbiljno idu na ganglije!...BTW, ja na bajsu sa 20km/h imam kacigu, ali oni na mnogo mocnijoj masini nemaju! Pandure stoli bojko, naravno.
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#60 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 03 August 2010 - 03:28 PM

Mnogi danas koji voze drumasa nisu 'pravi biciklisti' vec neki foliranti koji imaju viska novca i vremena pa su nasli za shodno da time izigravaju samu esenciju gradske aritrokratije, a ne primecuju koliko su nevaspitani i prosti.

Takvi se u mojoj okolini proseravaju na motorima, ne na bajsevima; uglavnom su to klinci kojima je tata od otpremnine iz Lafarge-a kupio mahinu, pa misle da su neki k***c i u sitne sate prave decibelizaciju, ili bolje reci MEGAbelizaciju po ulicama dovoljno malog i tihog mesta da ozbiljno idu na ganglije!...BTW, ja na bajsu sa 20km/h imam kacigu, ali oni na mnogo mocnijoj masini nemaju! Pandure stoli bojko, naravno.

Slazem se u potpunosti, samo sto se tice Policije po Zakonu nosenje kacige nije obavezno za bicikliste tako da ne mogu po tom osnovu da ih kaznjavaju...
  • 0
Passo di Gavia




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika