Jump to content


Fotografije
- - - - -

Biciklistički bonton - pravila lijepog ponašanja


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
207 odgovora na ovu temu

#61 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 03 August 2010 - 05:39 PM

Mnogi danas koji voze drumasa nisu 'pravi biciklisti' vec neki foliranti koji imaju viska novca i vremena pa su nasli za shodno da time izigravaju samu esenciju gradske aritrokratije, a ne primecuju koliko su nevaspitani i prosti.

Takvi se u mojoj okolini proseravaju na motorima, ne na bajsevima; uglavnom su to klinci kojima je tata od otpremnine iz Lafarge-a kupio mahinu, pa misle da su neki k***c i u sitne sate prave decibelizaciju, ili bolje reci MEGAbelizaciju po ulicama dovoljno malog i tihog mesta da ozbiljno idu na ganglije!...BTW, ja na bajsu sa 20km/h imam kacigu, ali oni na mnogo mocnijoj masini nemaju! Pandure stoli bojko, naravno.

Slazem se u potpunosti, samo sto se tice Policije po Zakonu nosenje kacige nije obavezno za bicikliste tako da ne mogu po tom osnovu da ih kaznjavaju...

Ali jeste za motoriste, o tome pricam...ali sta me briga uostalom za njihove kacige, nego mi strasno idu na zivce njihova przenja po ulicama kasno uvece! -_-
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#62 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 August 2010 - 08:42 PM

ali sta me briga uostalom za njihove kacige, nego mi strasno idu na zivce njihova przenja po ulicama kasno uvece! -_-

A kad se spucaju u kamion i ubiju se onda su svi u fazonu "jao kako je bio fin dečko, vredan, odličan đak, imao mnogo prijatelja i svi su ga voleli, cela rodbina plače" i svi kao ucviljeni nešto a ja kad kaže ma ko je** budalu još bolje što je sebe ubio a ne neku devojčicu na rolerima ili mamu sa bebom u kolicima ili bilo koga drugog, onda me svi gledaju kao pa kako možeš tako i on je ljudsko biće... e pa nije on je stoka bez mozga i zaslužio je to što ga je zadesilo... Šteta je samo što u takvim incidentima nastradaju i nedužni prolaznici i što drugima bude napravljena velika materijalna šteta...
Ja najviše mrzim one sa tomosom što skinu auspuhe pa lete tako po ulici, prosto mi bude žao što nemam snajper...
  • 0

profilepic.gif


#63 milan58

milan58
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 471 posts

Postavljeno 03 August 2010 - 11:47 PM

Samo da odgovorim za gumu; toga dana sam imao rezervnu, ali nisam znao da je i ona busna. Bio sam na Adi i onda stao kraj staze da cekam nekoga drumasa.Nakon 1min. nailazi Zivojin, izvadi dve gume i rece da biram, uzeh jednu i pitah koliko kosta. On kaze; nista zbog karme.
Za motoriste mislim da nemaju pojma o voznji, obzirom na katastrofalnu podlogu (prljavstina, kamencici, ulje) to vazi za one koji se zalecu, ima i ok vozaca koji voze umereno tj. prema uslovima saobracaja.
  • 0

#64 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 04 August 2010 - 05:32 AM

ali sta me briga uostalom za njihove kacige, nego mi strasno idu na zivce njihova przenja po ulicama kasno uvece! -_-

A kad se spucaju u kamion i ubiju se onda su svi u fazonu "jao kako je bio fin dečko, vredan, odličan đak, imao mnogo prijatelja i svi su ga voleli, cela rodbina plače" i svi kao ucviljeni nešto a ja kad kaže ma ko je** budalu još bolje što je sebe ubio a ne neku devojčicu na rolerima ili mamu sa bebom u kolicima ili bilo koga drugog, onda me svi gledaju kao pa kako možeš tako i on je ljudsko biće... e pa nije on je stoka bez mozga i zaslužio je to što ga je zadesilo... Šteta je samo što u takvim incidentima nastradaju i nedužni prolaznici i što drugima bude napravljena velika materijalna šteta...
Ja najviše mrzim one sa tomosom što skinu auspuhe pa lete tako po ulici, prosto mi bude žao što nemam snajper...

Pa znas ono pravilo "o mrtvima sve najbolje"...
I uopste mi nije zao kao neko strada zbog svog proseravanja i svejedno mi ja ako neko misli da sam djubre zbog toga! Samo mi je zao kad zbog takve stoke strada neko ni kriv ni duzan.
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#65 Grux

Grux
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 344 posts
  • LocationLeskovac + DST

Postavljeno 04 August 2010 - 08:15 AM

I mene izluđuju ti pajseri sa motorima, totalno su van kontrole!
A s' vremena na vreme poneki se negde zakuca pa mi onda milo, samo da nema drugih nastradalih.
Ali pre nekih petnaestak godina, u toku leskovačke dumb-ass roštiljijade, neka faca se zaletela nekim od onih teškaša (suzuki, honda, ovo, ono) i zakucala u masu ljudi na ulici koja je inače bila zatvorena za saobraćaj i prepuna ljudi.... to je bio jeziv prizor.
Ali ni tako nešto nije bilo dovoljno da se glavonjama stane na put dok luduju po gradskim ulicama!
  • 0

#66 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 04 August 2010 - 08:27 AM

A s' vremena na vreme poneki se negde zakuca pa mi onda milo, samo da nema drugih nastradalih.

[-X [-X [-X
  • 0
easy life, easy ride

#67 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 05 August 2010 - 06:44 AM

I mene izluđuju ti pajseri sa motorima, totalno su van kontrole!
A s' vremena na vreme poneki se negde zakuca pa mi onda milo, samo da nema drugih nastradalih.
Ali pre nekih petnaestak godina, u toku leskovačke dumb-ass roštiljijade, neka faca se zaletela nekim od onih teškaša (suzuki, honda, ovo, ono) i zakucala u masu ljudi na ulici koja je inače bila zatvorena za saobraćaj i prepuna ljudi.... to je bio jeziv prizor.
Ali ni tako nešto nije bilo dovoljno da se glavonjama stane na put dok luduju po gradskim ulicama!

Mislim da je problem sto su prebrzi, tj lako pobegnu od, recimo, patrole u stacionazi; dok ovi startuju Punto, ovaj je sa Suzukijem vec na druom kraju grada...
Gledao sam snimak (i pricao o tome na ovom forumu) kako neki bajker ide iz Novog Sada (sa Limana 3) do Venca i nazad za, cini mi se, oko 14 minuta! U nekim kadrovima mu se vidi i brzinomer, pa mogu reci da je isao i po 200 km/h i eskivirao, cini mi se, 2 patrole, od kojih je jedna probala da ga zaustavi!
Zamisli samo da je naleteo na nekoga ko je prelazio pesacki bez semafora; pri toj brzini, pitanje da li bi ga ikad skroz sakupili!
Ako panduri planiraju da urade nesto (korisno) u vezi ovoga, trebace im, osim brzih automobila, i mnoooogo bolja organizacija, a to je nesto sto je njima jako tesko postici (setimo se nedavnog slucaja kad je tip u Pezou bezao od policije preko cele Vojvodine; inace se moze videti recimo na Discovery-ju da Americka policija u tako extremnim slucajevima postavlja "jezeve" i podize helikoptere, ako kopnene patrole nisu u stanju da se izbore sa beguncem)!
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#68 Druid

Druid
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 668 posts
  • LocationSvilajnac

Postavljeno 05 August 2010 - 07:03 AM

I mene izluđuju ti pajseri sa motorima, totalno su van kontrole!
A s' vremena na vreme poneki se negde zakuca pa mi onda milo, samo da nema drugih nastradalih.
Ali pre nekih petnaestak godina, u toku leskovačke dumb-ass roštiljijade, neka faca se zaletela nekim od onih teškaša (suzuki, honda, ovo, ono) i zakucala u masu ljudi na ulici koja je inače bila zatvorena za saobraćaj i prepuna ljudi.... to je bio jeziv prizor.
Ali ni tako nešto nije bilo dovoljno da se glavonjama stane na put dok luduju po gradskim ulicama!

Mislim da je problem sto su prebrzi, tj lako pobegnu od, recimo, patrole u stacionazi; dok ovi startuju Punto, ovaj je sa Suzukijem vec na druom kraju grada...
Gledao sam snimak (i pricao o tome na ovom forumu) kako neki bajker ide iz Novog Sada (sa Limana 3) do Venca i nazad za, cini mi se, oko 14 minuta! U nekim kadrovima mu se vidi i brzinomer, pa mogu reci da je isao i po 200 km/h i eskivirao, cini mi se, 2 patrole, od kojih je jedna probala da ga zaustavi!
Zamisli samo da je naleteo na nekoga ko je prelazio pesacki bez semafora; pri toj brzini, pitanje da li bi ga ikad skroz sakupili!
Ako panduri planiraju da urade nesto (korisno) u vezi ovoga, trebace im, osim brzih automobila, i mnoooogo bolja organizacija, a to je nesto sto je njima jako tesko postici (setimo se nedavnog slucaja kad je tip u Pezou bezao od policije preko cele Vojvodine; inace se moze videti recimo na Discovery-ju da Americka policija u tako extremnim slucajevima postavlja "jezeve" i podize helikoptere, ako kopnene patrole nisu u stanju da se izbore sa beguncem)!


Jezevi se ne postavljaju u slucaju motora, i nepisano pravilo medju policijom da ne zaustavljaju motore koji idu brzo...
  • 0
Potpis

#69 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 05 August 2010 - 10:44 AM

Pocetkom ove godine policija je nabavila (ne znam koliko 'komada') vozila koja ce biti presretaci. Od automobila izbor je pao na BMW M3 u beloj boji, dok su dvotockasi marke Benelli. Zasto jos nisu 'pusteni u promet' nemam pojma, moguce da su 'piloti' jos uvek na obuci. Da li ce to nesto izmeniti, sumnjam; pre ce biti da ce takva vozila sluziti za psiholoski efekat-bolje da ne jurcam, jer ako me pojure, necu im umaci........ ali videcemo.
U martu ove godine je jedan 'motorista' od ranije vrlo poznat policiji odvalio zadnji deo auta mom dobrom prijatelju. Epilog, prijatelj u maleru zbog 100% stete na autu, imao saslusanja i sudjenje, auto jos uvek ne sme da sredjuje niti prodaje zbog sudskog procesa, a motorista poginuo i resio mnoge oko sebe i sebe bede... bio je u kriminalnom fazonu. Udes se desio u sirem centru grada, a motobajker je tako fino i suptilno vozio da je prilikom udarca katapultiran na preko 30m od mesta udesa.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#70 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 August 2010 - 11:02 AM

Ako mislimo na isto, gledao sam vec par puta na TV-u o tim presretacima. Oni su vec u funkciji, tamo ko oko Valjeva, Cacka, na putevima gde prolazi vecina turista koji idu u CG na more. Naizgled klasican auto, unutra opremljen video kamerama. Voze tako putevima, sto bi se reklo, u hodu snimaju prekrsaje. Kaze jedan od pandura, x puta se desilo da nas bas auto preteknu na punoj liniji. :lol: Kad snime ceo prekrsaj, dodju ispred tvog vozila, pale zvucnu i svetlosnu signalizaciju, a na zednjem vetrobranu im pise (policija stop - pratite nas). :mrgreen: n2:smiley-score010



P.s. Odosmo u off, ovo je vise za temu "mi i automobili". #-o
  • 0

#71 Sherif_Gile

Sherif_Gile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 566 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 August 2010 - 12:27 PM

Panduri nikad ne jure motoriste zato što kreteni pomisle da mogu da pobegnu pa se zalete i ubiju i sebe i još nekog prolaznika.
  • 0
Svi vi koji hoćete da menjate ljude oko sebe uzmite gibanj od kamiona i tek kad budete naučili kako da ga ispravite pokušajte da ispravljate ljude

Neka moja piskaranja http://ja-pisem-posl...i.blogspot.com/

#72 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 05 August 2010 - 01:03 PM

Panduri nikad ne jure motoriste zato što kreteni pomisle da mogu da pobegnu pa se zalete i ubiju i sebe i još nekog prolaznika.

Znam, ali mislim da je to pogresna taktika; oni svakako mogu nekoga da ubiju tako (nedavno se takav slucaj i desio, mislim u NS), mozda je bolje da ih pojure, bar imaju neke sanse da ih uhvate; u suprotnom oni ce nastaviti da divljaju, jer ce videti da im se moze! Sto se tice kamera koje su postavljene na glavnim raskrsnicama po gradu, moze biti korisno, a i ne mora; ako on proleti sa 200 na sat (figurativno), na primer preko mosta Slobode, a kamera "secka", mozes lepo nabiti snimak na onu stvar, jer se nista nece videti, a kamoli tablica!
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#73 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 05 August 2010 - 01:20 PM

Pocetkom ove godine policija je nabavila (ne znam koliko 'komada') vozila koja ce biti presretaci. Od automobila izbor je pao na BMW M3 u beloj boji, dok su dvotockasi marke Benelli. Zasto jos nisu 'pusteni u promet' nemam pojma, moguce da su 'piloti' jos uvek na obuci. Da li ce to nesto izmeniti, sumnjam; pre ce biti da ce takva vozila sluziti za psiholoski efekat-bolje da ne jurcam, jer ako me pojure, necu im umaci........ ali videcemo.

Da, da, sve je to lepo i krasno, aj sad da vidimo kad im naidje neki napucani mudonja u Rav4-orci sa tamnim staklima, prvo sto nece ni smeti da ga zaustave, drugo sto ce taj snimak moci da si nabiju u dupe, kad ovaj potegne vezice po sudovima! Svi su jednaki, samo su neki jednakiji; ipak je ovo kaubojska drzava, a za hvatanje onih koje smeju da hvataju i terorisu im ne treba BMW M3, dovoljni su im "kechevi" iz 80-ih!
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#74 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 13 August 2010 - 11:20 AM

Panduri nikad ne jure motoriste zato što kreteni pomisle da mogu da pobegnu pa se zalete i ubiju i sebe i još nekog prolaznika.

A to kreteni na motorima znaju pa jure do mile volje jer ne snose nikakve posledice. Jedino ako ih onaj gore posalje na neku bankinu pa im naplati sve od jednom...
  • 0
.

#75 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 01:33 PM

Panduri nikad ne jure motoriste zato što kreteni pomisle da mogu da pobegnu pa se zalete i ubiju i sebe i još nekog prolaznika.

A to kreteni na motorima znaju pa jure do mile volje jer ne snose nikakve posledice. Jedino ako ih onaj gore posalje na neku bankinu pa im naplati sve od jednom...

Samo da se nadovezem, kad ubiju bankinu, onda bude "pa to je bilo dobro dete, to je us'o neki djavo u njega, nije on kriv...on je savestan vozac, ume nekad da popije 2-3 litra absyntha pre voznje, ali nista preterano; nikad nije napravio vece prekoracenje od trostrukog", itd itd...
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#76 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 13 August 2010 - 03:30 PM

alo serete pa to nije normalno, ALo LJUDI NECIJI ZIVOT JE U PITANJU A VI PRICATE KAO DA JE IGRICA U PITANJU. STA VAN JE ?? PA I MI JURIMO NA SPUSTU PA STA TREBA DA POLJUBIMO BANKINU ALOOOOOOOO LUDACI
  • 0
..............

#77 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 04:35 PM

alo serete pa to nije normalno, ALo LJUDI NECIJI ZIVOT JE U PITANJU A VI PRICATE KAO DA JE IGRICA U PITANJU. STA VAN JE ?? PA I MI JURIMO NA SPUSTU PA STA TREBA DA POLJUBIMO BANKINU ALOOOOOOOO LUDACI

Pretpostavljam da je ovo na konto naseg komentarisanja ponasanja pojedinih motorista u saobracaju; pa da te pitam jednu stvar: ako tim pojedincima iz redova bajkera nije stalo do sopstvenog zivota, zasto bi nama bilo stalo do njihovog zivota?? Jos ako pri tome neko "sa strane" strada, onda je to katastrofa; onda bolje neka se budala na motoru skenja, pre nego sto svojim ku*cenjem jos nekoga povuce za sobom (kad im vec policija ne moze nista)!
" VI PRICATE KAO DA JE IGRICA U PITANJU. " Ne, nego oni voze kao da je igrica u pitanju!
" I MI JURIMO NA SPUSTU " Izvini, poredis brzinu motora sa brzinom bicikla?? :shock: #-o
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D

#78 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 13 August 2010 - 05:02 PM

Izvini ja na spustu do sada isao 92 km/h , zamisli da udarim nekog nepazljivog pesaka sta bi bilo?,BUDALA jurila na biciklu tako mu i treba jel.
  • 0
..............

#79 dast2001

dast2001
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 449 posts
  • Locationzemun

Postavljeno 13 August 2010 - 05:06 PM

Pazite sebe i druge i nemojte biti zluradi.
  • 0
..............

#80 Cobra

Cobra
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • LocationBeocin/Novi Sad

Postavljeno 13 August 2010 - 05:48 PM

Jako je rizicno ici tolikom brzinom na 2 tocka; zamisli da ti se nadje neki poveci kamen ili nesto jos krupnije, gotov si, znaci u najboljem slucaju, teska povreda!
Ne znam za ostale na ovom forumu, ali ja one koji stradaju zbog svoje gluposti i/ili proseravanja, NE ZALIM! Jedino mi je zao kad zbog takvih strada neko ni kriv ni duzan!
Sto se tice konkretno motorista, vise puta sam bio za volanom auta kada su me isecali, uletali u makaze, preticali sa desne strane, po zaustavnoj traci na mostu Slobode (kojom inace idu i biciklisti); nedavno kada sam se vracao iz Bosne, grupa od 15-ak motociklista je pocela da pretice kolonu automobila, preko pune linije, isecajuci pri tome nekoliko automobila iz kolone i upadajuci u makaze! Kada se neko takav spuca, ostali vozaci su OBAVEZNI PO ZAKONU da mu ukazu pomoc i to je ok, ali da mi bude zao takvih, koji ne mare za svoj zivot, neka, hvala!
  • 0
Denn du bist was du ißt
Und ihr wißt was es ist, es ist
MEIN TEIL :-D




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika