Jump to content


Fotografije

Scott Scale 70 XXL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
123 odgovora na ovu temu

#41 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 March 2010 - 08:46 PM

...jos 2 ispita do kraja masinca...

Pa, kolega, ja još 7 do kraja istog (smer termotehnika) :). Sve što si napisao stoji, ali eto, lakše mi da uhvatim 5x dnevno tastaturu, nego da 1x dnevno sednem na bajs... :oops:
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#42 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 21 March 2010 - 12:21 AM

Na slican nacim sam ja svojevremeno kritikovao moje drugove koji su pratili kosarku a loptu u ruke nisu uzimali a mene bilo bas briga za Nba,Partizan,Zvezdu ali sam visio svaki ili svaki drugi dan na ulicnom terenu i uvek bio tu za 'ajmo u 5 na basket'.Naravno sto se bicikala tiche one jesu moja svera interesovanja i od kako sam na forumu naucio sam dosta o komponentama,kako da uradim neke popravke itd.Meni je recimo dovoljno da godisnje imam 2000-3000km na ciklometru i to se savrseno uklapa u moje vidjenje rekreacije zajedno sa basketom,vezbama sa tegovima itd a kad kad i trcanje.Jednostavno ta rekreacija mi je usla u krv,nisakim se ne takmicim i uzivam.Postovanje za ljude koji motaju mnogo vise i takmice se kao i za one koje imaju manje kilometara.Posecivanje foruma jeste ok naravno sve dok ti se bas ne ubudja zadnjica u stolici a ti i dalje tipkas a napolju sunce i preko 15 stepeni.Postovanje za Darkmanovu kilometrazu koliko god bila manja ili veca od moje ili bilo cije.
  • 0

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 12:27 AM

10-ka za komentar! n2:thumbsup
  • 0

#44 Damir

Damir
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 07:58 AM

Evo sta mi jutors stize na mail, naravno, kontakt ???? hrabrisa nas :-), posto se vidi koga sam
prozivao, da se predpostaviti ko je to i napisao, pas koji laje, sebi bulju lize :-)

Neko vam je poslao E-mail poruku u vezi oglasa: Scott Scale 70Kontakt informacije posiljaoca se nalaze ispod teksta poruke.
Poruka:
Slusaj seronjo. Pojavis se samo kad ti ime neko pomene, sada ti treba doci stvarno kraj. Povuci se do kraja meseca iz biciklizma (rasprodaj to sto imas) i nestani. U suprotnom navuci ces sebi bedu na vrat. Da si iole jak prodavac ne bi visio po internet oglasima. Sta bi rekao kada bi pokazao blanko garantne listove iz planeta na kojima ne pise nista.

Kontakt:
????

Damir
  • 0

#45 Damir

Damir
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 09:34 AM

.Posecivanje foruma jeste ok naravno sve dok ti se bas ne ubudja zadnjica u stolici a ti i dalje tipkas a napolju sunce i preko 15 stepeni.Postovanje za Darkmanovu kilometrazu koliko god bila manja ili veca od moje ili bilo cije.[/quote]


Ok, kada razmislim, komentar mi uopste nije bio na mestu, veliko izvinjenje svima.

Pozdrav, Damir
  • 0

#46 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 21 March 2010 - 02:29 PM

LOL neko opet zestoko sranje sa prodavcima i sl. Dobro je, tu me nema :mrgreen:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#47 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 March 2010 - 02:35 PM

Evo sta mi jutors stize na mail, naravno, kontakt ???? hrabrisa nas :-),


Pa ti si se, Damire, usudio da tog pilićara i smrada javno prozoveš, naravno da će junačina da preti. Nadam se samo da to nije neko od nas, neko sa kime uredno komuniciramo (a što je, nažalost, sasvim moguće)...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#48 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 21 March 2010 - 03:10 PM

Ja hocu da se izvinim Damiru,to sam vec uradio i kada sam postavio post sumnje...Ustvari sam bio siguran da covek nema nikakve veze ali mozda nije znao da je isti scott ukraden nedelju dana pre...Coveka svi hvale i nikada nije bio sumnjiv kao prodavac uvek korektan ali mi namera nije bila da da bilo kog dovedem u nezgodan polozaj vec da pokusam da pomognem Aci da nadje svoj bajk.Eto Damire izvini jos jednom i nadam se da nisi ljut n2:thumbsup
  • 0

#49 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 March 2010 - 08:22 PM

U bre, ovoliko postova... oko 4 puta više nego na temi o biciklu.
Kontao sam da ću pre ili kasnije ozbiljnije da se uključim u forum, pošto mi je bajk ozbiljan hobi, ali nikad nisam mislio da će to biti zbog mog ukradenog bicikla. Računao sam neko okupljanje negde gde se može doći bajkom ili tako nešto... a eto sad sam upoznao ili pričao sa više ljudi sa foruma nego u prethodnih 10 meseci...
Možda ima i nešto dobro u tome što mi je ukraden bajk... ...NOT!!!
Ne, stvarno bih voleo da sam počeo komunikaciju o nečem drugom, ranije, ali mi se nije dalo da se upuštam dok ne proučim sve dovoljno dobro, ili dok ne naiđem na nešto za šta mi realno treba iskustvo živog čoveka ili bicikliste (valjda tu ima neka ekvivalencija).
Pošto imam inženjersku početničku platu (čitaj nemam para), razmišljam o tome šta mi je raditi...
Opcija 1: štedim pare samo za novi bajk (imam nešto ušteđeno, a novi mora biti bolji od ukradenog)
Opcija 2: kupim nove planinarske cipele (stare su odužile 4 godine i propale) i polako štedim za novi bajk a bavim se pešačenjem
Opcija 3: Pozajmim pare kad se pojavi onaj bajk koji mi paše, pa vraćam od inženjerske sirotinje
Opcija 4: Pozajmim više para, za taj neki bajk i za jedan kratež, onda stažiram u nekom lovačkom društvu 8 meseci, kupim metke, umesto sačme stavim biber, bajk postavim kao mamac, sakrijem se, i sasipam ljutu osvetu lopovima direkt u donji deo leđa tako da spavaju na stomaku a sede stojeći...

Jbt... još uvek me ne prolazi bedak. Sutra idem u Planet da probam da saznam serijski svog bajka, kad sam već bio toliko glup da ga ne zapišem, a onda razmatram prve tri opcije, četvrta je ipak malo previše zbog tako jeftinog bajka (samo 4 cele moje plate uložene :shock: )

Eto... nego, vi ste ljudi super. Osim toga što volite malo da se svađate, ili malo više, super je to, ta zajednica i to. Prija znati to. Hvala!
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#50 kolabirant

kolabirant
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 March 2010 - 02:19 PM

Iskreno saosecam sa momkom kome su ukrali bike, slicna stvar se desila i meni pre mnogo godina i tacno znam kakav je to osecaj. Ocaj i bes u najkracem, a i dan danas imam stalno trip kada bilo gde parkiram bike na 5 sekundi.
Prosle godine sam komentarisao "odomacenu situaciju" u Srbiji da se kupuju i prodaju ocigledno ukradeni bikeovi iz inostranstva, pa su me mnogi sa zadovoljstvom ismejali na ovom forumu. Mnogi ovde "slave" i promovisu takve likove, preporucuju ih kao "pouzdane" i "korektne", a istovremeno, u gornjim postovima bi one koji su ukrali bike ovom decku "nabili na kolac", "naskakali im se po lobanji", itd...
Zar neko misli da se neki momak u Austriji, Nemackoj ili Svajcarskoj kome je takodje ukraden bike, ne oseca isto kao i ovaj decko u Srbiji? Zar neko misli da on manje pati, da je manje besan i ljut? Ili neko jos uvek veruje da su to preko sve "srbomrsci" i deo "velike zavere protiv nas Srba" i da treba da dobiju sto i zasluzuju?
Za mene nema nikakve razlike izmedju ovih "valjatora" kradene robe iz inostranstva i onih koji su ukrali bike ovom decku, oni su deo iste price, slicnih moralnih nacela, ovi drugi su samo malo hrabriji.
Uvek se zamislim kada neko pored mene kaze u drustvu "pogledaj gde mi zivimo" ili "zemljo Srbijo". Taj neko se obicno nikada ne zapita da li mozda i on svojim ponasanjem i nacelima ne cini tu i takvu zemlju Srbiju. Sve dok imamo jedan arsin prema sebi, a drugi prema svima drugima, sve dok mislimo da je moral i zakon fleksibilan, bicemo ta i takva zemlja Srbija i zivecemo onako kako smo i zasluzili...

pozdrav svima
  • 0

#51 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2010 - 03:07 PM

Sasvim je sigurno da se ovde prodaju i delovi i biciklovi koji su kradeni i ovde i napolju. Ali kako ja da znam šta je kradeno, a šta ne? Kako da znam ko je prodavac koji valja kradeno? Opet, ne mogu se paušalno napasti ni svi postojeći prodavci, i zašto neki od njih stvarno ne bi važili za "pouzdane", ako se nije ispostavilo suprotno? S druge strane, ako za nekoga postoje dokazi , treba ih obelodaniti, ovde - ili u policijskoj stanici.
Nemojmo paušalno opterećivati naše savesti, kao kupaca (imam para i hoću nešto da kupim - na prodavcu je da dokaže da je roba čista, ne na meni da vršim "istragu"), ni napadati sve prodavce, jer mnogi od njih korektno rade svoj posao.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#52 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 26 March 2010 - 03:23 PM

Da nema kupaca koji kupuju kradenu robu, ne bi bilo ni prodavaca koji prodaju istu. Odgovornost je podeljena.
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#53 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2010 - 03:34 PM

Pa da ponovim pitanje:
Ali kako ja da znam šta je kradeno, a šta ne? Kako da znam ko je prodavac koji valja kradeno?

Za šta treba da budem odgovoran?
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#54 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 26 March 2010 - 03:52 PM

Posebno ne mozes da znas da je kradeno ako si kupio nesto sto vredi 500 evra za 450. Sasvim druga je prica ako kupis nesto sto vredi 500 evra za 250. Tu si vec pred zakonom odgovoran.
  • 0
.

#55 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 26 March 2010 - 04:53 PM

Ako nešto kupujete po nerealno niskoj ceni, svakako znate da je nešto sumnjivo. Ajte, molim vas, ljudi koji kucaju po tastaturi i znaju sve svetske biciklističke sajtove, dovoljno su pismeni da znaju šta je realna cena, a šta nije, ali se slažem da je najlakše sebe opravdati rečima "nisam znao", e sad, koliko je to pošteno, nisam siguran... [-X
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#56 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 March 2010 - 05:45 PM

U svakom slucaju to je stvar izbora,neko moze da misli da je jeste ukradjeno i da ne kupi a drugi da jednostavno kupi ne obazirajuci se na to...Ja bih licno uvek kupio i ako mi je sumnjiva cena nisam ja kriv ali isto tako i snosim posledice zbog toga.Ako se pojavi vlasnik vraticu a meni ce doticni lopov da vrati novac ili se primenjuju druge mere...E sad svako od nas zna otprilike koliko se i kako krecu cene ovde u Srbiji tako da niko ne moze da se pravi lud (TO JE SIGURNO) ali isto tako odmah u nasem susedstvu u HR se stvari prodaju dosta skuplje i oni sigurno ne sumnjaju "na nasu jeftinu" robu [-X A nekad se stvarno desi da neko daje nesto jeftinije jle mu treba novac hitno...Licno mislim da se ovde prodaju kradene stvari ali u odnosu na legalno stecene mislim da ih ima mnogo manje.
  • 0

#57 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 March 2010 - 05:18 PM

Ja sve nešto mislim da će sledeći bicikl koji budem kupovao biti second-hand, pošto se ovaj moj verovatno u poslednjoj ruci prodaje za duplo manje para od onoga što sam u njega uložio... Da imam dovoljno para, sigurno bih uzimao nov, i to bih sebi toliko udovoljio da odem u inostranstvo i izaberem tačno ono što hoću, ali to su samo snovi za sada... a ako uskoro naleti neki vanredan projekat i pare, ide sigurno nov.
Druga stvar je što je kod nas umanjena mogućnost izbora.
Od jačih MTbajkova može legalno (sa papirima) da se kupi Cannondale, Scott, Polar, Merida, Cube, KTM, Wheeler i Trek. Neka me neko ispravi ako grešim. Mda, Capriolo se takođe računa.
Super je priča o solidarnosti i nekupovanju toga čemu se ne zna poreklo, ali to je šbbkbb, još jedna utopistička priča. O tome sam i sam razmišljao, a to su mi pričali još neki ozbiljniji bajkeri... ima dosta ljudi koji tako misle... i onda dođe neko, uđe ti u kuću, odnese i proda kao polovno.
Kolabirant, priča je skroz na mestu ali nekako, uzevši u obzir vreme i okruženje, teško je tako i delati a ne samo misliti.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#58 kolabirant

kolabirant
  • Members
  • Pip
  • 19 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2010 - 07:51 AM

@Dukelander

Znas, ovde postoje dva momenta koja meni smetaju, prvo sto ces verovatno da se odlucis da kupis polovno (citaj najverovatnije kradeno, odnosno tudje), a drugo, mozda jos gore, sto ovako javno kazes da ces to da uradis i pominjes teska vremena kao opravdanje. Ti si ocigledno gradski lik, obrazovan i imas solidan posao u odnosu na vecinu u Srbiji (iznad proseka si), a opet tako razmisljas.

Najvise me cudi sto ljudi kupe kradeno, i umesto da to nigde ne pominju, javno se u drustvu ili na forumu hvale tim sto su uradili, pa jos pozivaju (ili kao mene ismevaju) druge da to isto urade. Kao da nije dovoljno sto su uradili nemoralnu stvar, vec im je neophodno da tu stvar proglase moralnom i cak pozeljnom i da sve one koji drugacije razmisljaju proglase budalama.

Nadam se da je to pokusaj da se umiri sopstvena savest, odnosno da savesti i svesti sta je ispravno jos uvek negde ima u tim ljudima.

pozdrav
  • 0

#59 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 29 March 2010 - 08:16 AM

... da kupis polovno (citaj najverovatnije kradeno, odnosno tudje)...

Čekaj, sad ispade da je polovno najverovatnije kradeno?

Možeš li da mi pomogneš u jednom eksperimentu; da preletiš 10-20-50 oglasa na TrFr, i samo da napišeš za koje misliš da su kradeni, a za koje da nisu. Ja ne znam ni otprilike cene nove opreme (niti razlikujem klase ako na njima ne piše na primer "XTR", "X.5" itd.; niti imam para za više klase, niti sam bici-entuzijasta u toj meri). Ovim eksperimetnom bi proverili da li je, po tebi, zaista većina polovnih stvari kradena...

Hvala unapred ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#60 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 29 March 2010 - 10:54 AM

E Kolabirant nemoj tako da pricas...Prvo napadas ljude kako oni javno govore da kupuju kradenu robu a ti ovako preko foruma napadas 50 % prodavaca da su lopovi i da uvaljuju kradene stvari.Drugo, sta tebe briga da li ce neko da kupi polovno (kradeno) ili novo...To je njihov izbor,pa nek snose posledice zbog toga...Ne treba ti da brines zbog toga,ima ko ce.A i Darko ti je lepo reko,prelistaj oglase pa kad si toliki frajer da optuzujes bez razloga kazi ko je to stavio kradenu robu na oglasima...Em ces tako i njih da razotkrijes,em ces i nama da ucinis uslugu da ne kupujemo te "tudje" stvari od njih...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika