Jump to content


Fotografije

Scott Scale 70 XXL


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
123 odgovora na ovu temu

#21 bluboki

bluboki
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 March 2010 - 10:26 PM

Vidjen u Detelinari, kazes?
Ajmo onda svi iz NS-a, kada se vozamo da prodjemo kroz Detos, mozda naletimo na njega...
  • 0
Postavljena slika

#22 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 March 2010 - 11:24 PM

Kad sam nosio letke po bicikl. radnjama, u Planetu gde sam ga kupio su mi rekli da je u Novom Sadu prodato dva, od kojih je jedan XXL, a za celu Srbiju možda ima još par XXL-ova (od 70'ki iz 2008.)
Detos mi ne gine, kao ni Najlon u narednih par nedelja.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#23 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 March 2010 - 11:32 PM

Ljudi, ako ga ko snimi, diskretna pratnja + cim murije. Znam da bi bilo najslađe uraditi bunny hop buldožerom po ponosnom vlasniku, ali murija će verovatno da mrko gleda na takve akcije...
  • 0

#24 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 16 March 2010 - 11:35 PM

Nadam se da ces naleteti na tog sto ga vozika, pa da se malo ispricate. n2:2zrqneq Ko zna, mozda je to 3. vlasnik, ako su narkosi (ili ganciji) stigli vec da ga utope.
  • 0

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 March 2010 - 09:47 AM

Ja bez blama skidam sa bajka ljude. Tako sam jednog skinuo sa nekog bajka misleći da je moj (kada mi je bio ukraden), pa sam se posle ubio od 10-minutnog izvinjavanja... a ram je bio identičan mom :mrgreen:
  • 0

#26 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 02:37 PM

Damire izvini ali ne zelim da te napadam (verovatno i nije istina) ali ovaj scott u oglasu je skoro pa isti kao i ovaj sto je ukraden,ali je cudno sto je serijski broj indetican...Mozda su namerno zamenjeni neki delovi...Neka se proveri za svaki slucaj!!!!!!!!!!!
  • 0

#27 simalens

simalens
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 03:02 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=15116
  • 0

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 03:24 PM

U oglasu nema serijskog broja :?:
  • 0
.

#29 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 March 2010 - 03:27 PM

a da se ne radi o sifri artikla pod kojom se vodi u planetbajku
  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 04:09 PM

Tacno. Sifra iz Planet Bike-a je navedena kao broj rama.
  • 0
.

#31 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2010 - 05:23 PM

Evo ovako...
Da je Damir imao taj bajk, znao sam još pre nego što je okačio da prodaje na Cikloberzi. Sasvim slučajno (skontajte koja je to koincidencija) sam ga nazvao jer sam u stanju pozajmljivanja novca da bih imao neki bajk (sinulo sunce a ja praktično bos), pa pošto mi je rekao da je prodao TREK-a ponudio mi je Scott Scale 70 XXL... elem, pre nego što sam mu rekao da je moj takav isti, pitao sam ga šta je napakovano na bajku, a on mi je izdiktirao šta sve tačno ima na bajku, plus mi je rekao da ima i sve papire, i da je lik znao da je takav isti ukraden u NS-u pa da je poneo sve papire. Onda sam mu rekao da je baš meni isti takav ukraden, i da sam se pošteno isekao zbog toga...
Dalje... pošto sam razmišljao da kupim taj bajk (ne znam da li je to pametno, ali ram mi je odgovarao) zamolio sam ga da mi pošalje fotke stanja bicikla, pa da odlučim. Fotke su mi stigle, kao što je dogovoreno.
Još dalje... na mom računu i papirima iz Planeta piše baš taj broj koji sam ispisao, i koji su mi iz nekog razloga likovi u Planetu napisali i na papire rukom. U čemu je smisao toga, pojma nemam, ali do sada sam bio ubeđen da je to serijski broj rama, a to je serijski artikla. Dakle, sem ako slučajno negde ne pronađem (jer mislim da sam jednom prilikom zapisao), nemam broj rama.

Sad, napravile su se neke čudne koincidencije ovde... Da ne bi bilo zabune, otići ću u Planet u ponedeljak i proveriti sa njima, ali realno... ...pitanje za sve koji ste čitali ili čitate topic: Da li je moguće da se neko iscimao da sve falsifikuje i zameni pola delova na bajku za 350 evra? Ok, to je nečija plata, možda je moguće, ali ja čisto sumnjam.
Drugo, taj guvernal koji je na bajku koji Damir prodaje a ja sad držim u ruci, sam zamenio za beli Truvativ, i Truvativ 3d Team lulu... i nije otišao sa bajkom, a Scottovi delovi se koliko znam ne prodaju nigde odvojeno...

Još samo jednom na kraju... slučajno sam saznao da je Damir kupio isti takav bajk, i znao sam to pre dva dana.
Dakle, proveriću, čisto da ne bude zamene, jer sam dobio telefonski poziv od druga člana koji je video oglas (i hvala mu što je drug) i jer se posvetila pažnja svemu ovome, pa da razjasnimo.


Toliko od mene
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#32 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2010 - 05:33 PM

Damira licno poznajem vise godina, on tako nesto ne bi sebi dozvolio - mislim da nikada ne bi uzeo da prodaje takvu vrstu "robe".
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#33 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2010 - 06:12 PM

Ja sam napisao šta sam imao. Uz zdravu logiku, verovatnoća da je taj bajs što prodaje Damir moj je 1:vrlo puno a perfidnost potencijalnog lopova bi trebala da bude neverovatno velika.
Dakle, iskreno, mislio sam od prvog trenutka kad sam se čuo sa Damirom, da taj bajk nije moj... valjda smo to sad svi razumeli.

Što se tiče ostavljanja bajka van sobe, Gary, ovo je bukvalno one in a million prilika u kojoj se to desilo, i baš tada je moj dragi rod našao za shodno da moj bicikl pokloni nekom tamo ološu...

+ molim vas nemojte da se svađate
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#34 Damir

Damir
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 07:14 PM

Evo sada malo i Damira :-)
Nemam obicaj da se javljam po forumima i listama i da ih citam ali su me Acketa i MishaXTR obavestili da mi se ime provlaci po forumu, sto sam u trenutku postavljanja oglasa i predpostavio da ce se desiti (svet je pun dokonih ljudi). Iskreno, vrlo vredja sto je neko pomislio da sam toliko glup da bih makar kupio, a kamo li na internet okacio bicikl koji je sako ukraden vec danima provlaci po svim stranicama. Ali ok, to neka ide njima na cast... Acketi sam poslao slike i serijskog broja i racuna (bez da mi je trazio) zato sto znam kako bih se osecao da je meni neko ukrao bicikl, a da gotovo isti takav u roku od nekoliko dana vidim na oglasima. To bih svakako ucinio i da se sticajem okolnosti nismo culi pre 2 dana. Na listu nisam kacio serijski broj bicikla, vec samo racun, zato sto nemam potrebu da ikome drugom pravdam prisustvo takvog bicikla u svojoj garazi. Slike racuna sam okacio na net, da bih opravdao cenu bicikla koji prodajem (ono sto dolazi iz inostranstva i nema racun tesko da bi se moglo prodavati za tu cifru...)
A sada, posto se na forumu konstantno napadaju prodavci, vrlo cesto ne zbog njihove greske, vec zbog neobavestenosti kupaca, pa sam prosle godine imao slucaj da me proziva lik koji je od mene kupio vilu, pitao me je za duzinu vrata iste, ja sam mu rekao koliko je dugacak, onda kada je dobio, skapirao je da nije merio i soljice, pa sam mu ja bio kriv :-).... Elem, evo sta mi se desilo sa jednim postenim i "naivnim" posetiocem foruma i oglasa.
To je bilo sredinom septembra prosle godine. Mailom mi se javio lik koji se predstavio kao Milan Pokrajac, mail: [email protected]. Tvrdio je da je bicikl (u tom trenutku samo ram) koji prodajem u inostranstvu ukraden njegovom bratu. Posto bicikle kupujem od posrednika, mozda bih se i zabrinuo da je to istina (mada do sada nikada problema nisam imao sa poreklom bicikala), ali nesrecnik je to napisao za custom bike koji je moj kum koji zivi u Austriji kupio u prodavnici (bike je bio sastavljen za nekog lika koji je platio deo novca, ali je odustao pa je bicikl bio na rasprodaji, video sam ga na netu i savetovao kumu da ga uzme posto bi smo na njemu mogli i nakon 2 godine voznje da zaradimo). Dakle, kao i za ovaj Scott imao sam papire i racun za bicikl. No, resio sam da se poigram sa pacijentom, kako bih proverio koliko je daleko spreman da ide u svojim lazima. Elem, tvrdio je kako ako im vratim bicikl mozemo izbeci policiju :-))))
Trazio mi je SN bicikla, dao sam mu pravi SN, ali sam znajuci gde je bicikl kupljen sklopio pricu kako se na njemu nalazi broj osiguranja bicikla koji je vezan za firmu u Chemnitz-u, Nemacka, a da sam ga ja kupio na B. potoku.
Svestan sam da kod bicikala nikada nisi duzan da ti dokazujes da je tvoj (za razliku od automobila). Mogao sam mu odmah reci da imam sve papire od tog bicikla, ali bi onda on jednostavno mogao da se povuce, bez da ikada saznam sta je tacno pokusao, ovako sam se posluzio pomalo perfidnim trikovima, jer se u njegovim porukama nazirala ogromna pohlepa.
Lik je naravno jedva docekao da dobije neke "precizne podatke" :-) o biciklu, pa je zatim poceo da tvrdi kako je bas tamo i ukraden njegovom bratu.
Onda sam otkucao navodnu prepisku sa osiguravajucim drustvom iz Chemnitz-a u kome mi oni potvrdjuju da bicikl nije ukraden vec je prodat i odjavljen sa osiguranja, na sta je ovaj odgovorio kako ga je njegov brat i kupio polovnog, odjavio ga sa osiguranja :-), a ubrzo zatim je njemu ukraden.
Onda sam mu trazio da mi posalje sliku papira doticnog bicikla, na sta je on poceo da preti kako on meni nista ne mora da dokazuje vec ako necu da mu dam taj bicikl on nece imati drugog izbora osim da pozove policiju :-)
Nakon tog njegovog maila sam mu obelodanio da sam svestan sta pokusava i da planiram da policiji prosledim sve njegove mailove pa ako ga pronadju preko ip-a, pronadju ga, ako ne boli me uvo...
"Ton" u njegovim porukama se momentalno promenio, sada je poceo da tvrdi kako se samo salio a nije hteo da ukrade bicikl.
Koga interesuje, mogu mu proslediti kompletnu prepisku sa doticnim.
Ovo vam pisem da bi ste shvatili koliko su lopovi bestidni i sta sve pokusavaju da urade da bi se domogli baze za dop, ili cega vec...
Eto, raspisah se ovde vise nego ikada na nekom forumu, sad cu zbog bacenog vremena morati da podizem cenu Scott-u zbog koga sve ovo i pisem :-)
Pozdrav, Damir
P.S. Imao sam 2x priliku da u Pancevu naletim na bicikl koji je ukraden nekome od mojih prijatelja, posto sam svaki od njih licno setovao, tu nema pitanja, skidanje je bilo vrlo brzo i bolno za vozace :-), ostatak je odradila policija, a ja sam im objasnio da sam tako morao da postupim da ne bi pobegli... Acketi od sveg srca zelim da nadje svoj bicikl!
  • 0

#35 Damir

Damir
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 07:17 PM

P.P.S. Razlog zasto se Actekin bicikl nasao u dometu lopova je prilicno morbidan da bi se oko toga vodila polemika...
  • 0

#36 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 20 March 2010 - 07:22 PM

Elem, evo sta mi se desilo sa jednim postenim i "naivnim" posetiocem foruma i oglasa.

LOL, kakvih sve likova ima, i kakvih načina da nekog (pokušaš) da prevariš... Nego, Damire, ovaj KTM Race line koji prodaješ je meni ukraden isti takav, moj brat ga doneo iz zemlje Nedođije, pa je sad najbolje da mi ga vratiš, i još jedno 100eur kompenzacija #-o ... haha, strašno, stvarno strašno šta ljudima padne na pamet...

Što neko napisa, stvarno treba postaviti sačekušu i takve budale propisno zastrašiti...
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#37 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 20 March 2010 - 07:30 PM

#-o strašno.. za 'Bisere' :D
  • 0

#38 Damir

Damir
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 20 March 2010 - 08:28 PM

Darkman-e izvini, ali tvoj tag me je bacio u rebus:
"105km u 2010.
1987km u 2009.

Ove godine ću biti zadovoljan ako doguram do 2.500km "

Ne kapiram kako je moguce da vecina od vas provodi mnogo vise na netu pricajuci o biciklima nego vozeci. Registrovan si pre 11 meseci, za to vreme si presao recimo 1900km biciklom. Ako racunamo da ti je 20km na sat prosecna brzina na biciklu to je 100 sati voznje. Sa druge strane, za to vreme si imao 669 postova na berzi. Recimo da ti je svako drugo logovanje na forum urodilo jednim postom i da ti je pri tome prosecno vreme provedeno na forumu 10 min, a mislim da je to sve vise nego optimisticno. To prostom racunicom dovodi do cinjenice da si 220h proveo na forumu baveci se biciklima, dakle 2x vise nego sto si proveo na biciklu.
Predpostavljam da si mladji, recimo `85-`95. Dakle, imas zaista puno vremena da vozis, a ti to vreme trosis na mastanje o voznji, cemu to???
Neshvatljivo mi je iz razloga sto su meni bicikli jedan od 2 posla koje radim, dakle vreme provedeno na internetu u vezi sa biciklima mi donosi novac. Pored toga, radim i drugi full time job na 50km od kuce, imam porodicu i (ovo sledece svakako nije za pohvalu) jos 2 ispita do kraja masinca. I pored toga ja 2010 imam 2450km na biciklu (ne stizem od posla), prosle godine 13500km, a 2008. 15750km. Ono sto mi ne stima je ideja da je nekome ko je pasionirani biciklista u toj meri da provodi vreme na netu pisuci o tome, cilj da za 365 dana napravi 2500km (to je 7km dnevno :-))
Izvini sto sa tebe uzeo za referentnu tacku ovog proracuna :-), ali onim tagom si se jednostavno namestio, verujem da je 80% forumasha u tom fazonu.
Dajte ljudi, batalite te tastature, sutra svi na bajk i napravite barem 70-80km i tako barem 300km nedeljno, pa da potrosite nesto delova, a onda znate kome mozete da se obratite :-)
Mora od necega da se zivi, majku mu staru...

Pozdrav! Banatski Grizli

P.S. Darkman-e, nemoj mi ovo uzeti za zlo, samo apelujem na to da vreme koje provodite za racunarima iskoristite na korisniji nacin (i za vas, a i za mene :-) )
  • 0

#39 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 20 March 2010 - 08:39 PM

Eto - beskrupulozni sebični trgovci! Uopšte nam ne daju da na miru ciklosturbiramo u toplini doma svog! :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#40 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 March 2010 - 08:45 PM

I pored toga ja 2010 imam 2450km na biciklu (ne stizem od posla)


E ova ti je najjjaca - ne stizem od posla - a presao vec 2450km 8) 8) Stvarno si sto se km tice u vrhu.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika