Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2861 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 October 2021 - 04:07 PM

Ако не видиш линију зато што је обрисана, вештачењем се утврђује колику одговорност (део кривице) сноси предузеће за одржавање, нпр. БеоградПут. Нису они аутоматски потпуно криви, јер ако је неко возио пребрзо или пијан/дрогиран онда свакако и сам сноси део кривице. Ако је откинут/оборен знак, опет предузеће које одржава. Ако се нешто важно не види од дрвећа и шибља опет исто. Само не знам да ли је то предузеће одмах укључено у процес или онај ко је проглашен кривим мора посебно да тужи одговарајуће предузеће и да тражи надокнаду штете. Знаће адвокат да ти каже. Такође, може да се деси (и скоро обавезно се деси) да се неко заустави преко саме линије, па не видиш од њега. То је најлакше доказати тако што ти кажеш да је прешао био, он каже да није, па онда ко скупи више "лајкова" на Феј... Метабуку тај је у праву. Помаже (не обавезно теби) ако је све снимљено неком камером.

 

Наравно, цела ситуација је небулозна и свакако би раскрсница била означена на други начин. У пракси би или стварно обојица стала или би један, после незгоде, запањено сазнао да је имао предност. Ипак, у Србији је све могуће. Својевремено сам писао фамозној Дирекцији за саобраћај и тражио да се у Кошутњаку, на углу Кнеза Вишеслава и Благоја Паровића (смер од Водоторња) постави знак који јасно говори возачима како се пружа пут са првенством пролаза. Они који би из Кошутњака да се укључе имају стоп, али ови који имају предност не знају за то. Из дирекције ми "стручно" одговорили да је безбедније без знака, јер ето, возачи који имају предност ће да успоре (или стану). Исто су ми рекли када сам тражио да се за пешачке прелазе (на Ибарској и још неким местима) постави нормално осветљење које би омогућило да се види цео прелаз и прилаз истом. Не. Искључиво стављају усмерене рефлекторе, тако да се не види ни 5 цм около. Кажу да је много безбеденије ако возачи не виде пешаке док ови не ступе на коловоз (а и тако су осветљени само једном танком линијом).

 

Тако да би за овакву раскрсницу Дирекција вероватно рекла да је одлична, јер возачи морају да стану, изађу из возила (обавезно оставе отворена врата, да их неко не обиђе), некако упореде линије и на крају одгурају аутомобиле кроз раскрсницу.


  • 0

#2862 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 31 October 2021 - 04:22 PM



Ако не видиш линију зато што је обрисана, вештачењем се утврђује колику одговорност (део кривице) сноси предузеће за одржавање, нпр. БеоградПут. Нису они аутоматски потпуно криви, јер ако је неко возио пребрзо или пијан/дрогиран онда свакако и сам сноси део кривице. Ако је откинут/оборен знак, опет предузеће које одржава. Ако се нешто важно не види од дрвећа и шибља опет исто. Само не знам да ли је то предузеће одмах укључено у процес или онај ко је проглашен кривим мора посебно да тужи одговарајуће предузеће и да тражи надокнаду штете. Знаће адвокат да ти каже. Такође, може да се деси (и скоро обавезно се деси) да се неко заустави преко саме линије, па не видиш од њега. То је најлакше доказати тако што ти кажеш да је прешао био, он каже да није, па онда ко скупи више "лајкова" на Феј... Метабуку тај је у праву. Помаже (не обавезно теби) ако је све снимљено неком камером.

Наравно, цела ситуација је небулозна и свакако би раскрсница била означена на други начин. У пракси би или стварно обојица стала или би један, после незгоде, запањено сазнао да је имао предност. Ипак, у Србији је све могуће. Својевремено сам писао фамозној Дирекцији за саобраћај и тражио да се у Кошутњаку, на углу Кнеза Вишеслава и Благоја Паровића (смер од Водоторња) постави знак који јасно говори возачима како се пружа пут са првенством пролаза. Они који би из Кошутњака да се укључе имају стоп, али ови који имају предност не знају за то. Из дирекције ми "стручно" одговорили да је безбедније без знака, јер ето, возачи који имају предност ће да успоре (или стану). Исто су ми рекли када сам тражио да се за пешачке прелазе (на Ибарској и још неким местима) постави нормално осветљење које би омогућило да се види цео прелаз и прилаз истом. Не. Искључиво стављају усмерене рефлекторе, тако да се не види ни 5 цм около. Кажу да је много безбеденије ако возачи не виде пешаке док ови не ступе на коловоз (а и тако су осветљени само једном танком линијом).

Тако да би за овакву раскрсницу Дирекција вероватно рекла да је одлична, јер возачи морају да стану, изађу из возила (обавезно оставе отворена врата, да их неко не обиђе), некако упореде линије и на крају одгурају аутомобиле кроз раскрсницу.


Samo cu da skrenem paznju da je pravni deo delimicno tacan, a objasnicu kasnije zasto i kako je u praksi.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#2863 Svirackurcu

Svirackurcu
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 01 November 2021 - 09:14 AM

Imao sam dva vrlo vesela događaja dok sam putovao bajsem na posao, od braće Jerković do zrenjaninskog puta.

 

Prva žurka mi je bila sa vozačem autobusa, naime idem preko pančevca rano ujutro, radim od 7 tako da je bilo 6:30 najkasnije dakle nema puno saobraćaja u smeru ka pančevu. Da naglasim nisam se vukao pičio sam ga 45-50kmh uvek gledam preko mosta da idem što brže kako ne bih bio velika smetnja. Negde na pola mosta pretiče mene autobus, ja malo kočim da mu dam prostora.. primetio sam da vozač bleji u mene kao tele, kad eto ti frajera zatvara me zadnjum delom busa da nisam pošteno nabo kočnice fino bi me ošamario. nastavljam za njim i na semaforu na zrenjanincu pokušavam da mu se provučem sa desne strane kako bih se na pešačkom popeo na trotoar, majmun iz autobusa me posmatra u retrovizoru i namotava točkove u pun desni kad sam bio kod prednjih vrata on po gasu i zvizne me, nisam pao ali me je zaustavio na nekoliko sekundi dovoljno da semafor otvori i on nastavi dalje. posle 50m poet ga hvata semafor i ja pokušava sad sa trotoara da pređem zrenjaninac na pešačkom (zeleno za mene), lik zatvara trotoar da ne mogu da pređem otvara vrata i počinje da me psuje... ja u fazonu '' šta sam ti ja kriv?'' prijavio sam ga GSP-u naravno govna se drže zajedno u ovoj zemlji.

 

Druga žurka mi je bila u Ruzveltovoj kod auto moto saveza pravac ka bogosloviji. tek ''ranivirana'' ulica idem uz tranvajske šine. Sa leve strane mi se opasno približava dostavno vozilo water-a trubi i pičkara, meni već pun kufer takvih majmuna. Drekne nešto u fazonu ''aj stani cavo'' lik me iseače sa dene, naravno puknem u kola (telom sam zaštitio bajs :D) udarec me odbaci levo padnem preko zardinjera izndeju stolova nekog fast fooda, leđima na zemlji a noge preko zardinjere u ramu bajsa. Izlazi soferčina i njegov drug da me biju. da sam mogao da ustanem verovatno bih dobio batine jbg 2 na 1, međutim kako je bilo prolaznika neka žena povika ''zovite policiju'' i mudonje kad su čule brže bolje u kola i tutanj. nisam stigao da vidim tablice, panduri mi rekil da kamera na raskrnici ne radi... bajs mi bio malo izgreban da bih naplatio štetu trebao sam da popunjavam hrpu nekih izjava plaćam oko 5 soma taksi i ne znam šta još...


  • 0

#2864 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 01 November 2021 - 06:37 PM

Od koga bi naplatio  stetu na bajsu ako nisi video tablice na autu?


  • 0

#2865 Svirackurcu

Svirackurcu
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 01 November 2021 - 07:28 PM

@ske od grada, ali nesto smešno...


  • 0

#2866 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2021 - 07:34 PM

Mislim da se to naplaćuje od udruženja osiguravača.
  • 1

#2867 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 November 2021 - 07:52 PM

Imao sam dva vrlo vesela događaja dok sam putovao bajsem na posao, od braće Jerković do zrenjaninskog puta.
 
Prva žurka mi je bila sa vozačem autobusa, naime idem preko pančevca rano ujutro, radim od 7 tako da je bilo 6:30 najkasnije dakle nema puno saobraćaja u smeru ka pančevu. Da naglasim nisam se vukao pičio sam ga 45-50kmh uvek gledam preko mosta da idem što brže kako ne bih bio velika smetnja. Negde na pola mosta pretiče mene autobus, ja malo kočim da mu dam prostora.. primetio sam da vozač bleji u mene kao tele, kad eto ti frajera zatvara me zadnjum delom busa da nisam pošteno nabo kočnice fino bi me ošamario. nastavljam za njim i na semaforu na zrenjanincu pokušavam da mu se provučem sa desne strane kako bih se na pešačkom popeo na trotoar, majmun iz autobusa me posmatra u retrovizoru i namotava točkove u pun desni kad sam bio kod prednjih vrata on po gasu i zvizne me, nisam pao ali me je zaustavio na nekoliko sekundi dovoljno da semafor otvori i on nastavi dalje. posle 50m poet ga hvata semafor i ja pokušava sad sa trotoara da pređem zrenjaninac na pešačkom (zeleno za mene), lik zatvara trotoar da ne mogu da pređem otvara vrata i počinje da me psuje... ja u fazonu '' šta sam ti ja kriv?'' prijavio sam ga GSP-u naravno govna se drže zajedno u ovoj zemlji.
 
Druga žurka mi je bila u Ruzveltovoj kod auto moto saveza pravac ka bogosloviji. tek ''ranivirana'' ulica idem uz tranvajske šine. Sa leve strane mi se opasno približava dostavno vozilo water-a trubi i pičkara, meni već pun kufer takvih majmuna. Drekne nešto u fazonu ''aj stani cavo'' lik me iseače sa dene, naravno puknem u kola (telom sam zaštitio bajs :D) udarec me odbaci levo padnem preko zardinjera izndeju stolova nekog fast fooda, leđima na zemlji a noge preko zardinjere u ramu bajsa. Izlazi soferčina i njegov drug da me biju. da sam mogao da ustanem verovatno bih dobio batine jbg 2 na 1, međutim kako je bilo prolaznika neka žena povika ''zovite policiju'' i mudonje kad su čule brže bolje u kola i tutanj. nisam stigao da vidim tablice, panduri mi rekil da kamera na raskrnici ne radi... bajs mi bio malo izgreban da bih naplatio štetu trebao sam da popunjavam hrpu nekih izjava plaćam oko 5 soma taksi i ne znam šta još...




Da sam na tvom mestu, posle ta dva vesela događaja, verovatno bi se desilo jedne od dve stvari:

Ili više nikad ne bih išao bajsom po gradu i na posao, ili bih svaki put kad sednem na bajs sa sobom u rancu poneo neki poveći mesarski nož ili nelegalno kupljen pištolj pa kom opanci kom obojci.

Koliko se realno ovakvih slučajeva svakodnevno događa po našim većim gradovima? Jel realno da smo postali takva stoka od ljudi da nam do te mere smeta biciklista na putu da smo spremni i na pokušaj ubistva? Kud plovi ovaj poludeli brod???
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2868 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 November 2021 - 09:45 PM

Kakva je to priča da ljudi sa prevoznim sredstvima od 1 tone pa do kamiona od 30 - 40 tona da se kreću se na način da potencijalno ugroze bicikl od 8 kg. Kakvo je to junaštvo a da ne kažem gde je tu čojstvo da štitimo druge od samog sebe, šta je sa tim uzvišenim vrlinama. Kako uspe jedan bicikl da na negativan način deluje na vozača tog busa, ne znam, nije mi jasno. Bukvalno kao da se pilot mlaznog aviona izfrustrira na pticu koja slobodno leti nebom. Bem li ga, sve me više strah samih ljudi i šta su sve u stanju da urade.
  • 3

#2869 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 06:26 AM

@Svirackurcu

Mislim da nema sanse da naplatis ista od grada

 

@flocus

Mislim da udruzenje osiguravaca ne isplacuje materijalnu stetu kada je NN nezgoda u pitanju, eventualno ako ima nekih povreda a i tad bi bilo natezanje

 

A inace takve situacije u saobracaju dozivljavam bukvalno svaki put kad krenem u voznj, i kroz grad i van grada.  Stvarno ne znam sta je sa tim ljudima. Direktno , sa namerom idu na tebe i izguraju te sa kolovoza ili te primoraju da stanes. Neverovatno mi je da su zbog tih nekih svojih ubedjenja da bicilisti smetaju, ili ne znam sta, spremni da rizikuju i svoj i tudj zivot.

I zanimljivo mi je to sto nekako smatraju da su fizicki jaci od bicikliste i dok su u prolazu svasta su u stanju da kazu i dobace i opsuju a kad ih stignes i kad ne mogu da pobegnu , kad ih lepo pozoves da izadju iz vozila da se paspravimo, pa i pobijemo, sto da ne, i to je za muskarce (al da se ne zove posle policija) e onda se predomisle pa bi da razgovaraju kroz zatvoren prozor sa zakljucanim vratima.

Nekad sam imao postovanja prema vozacima autobusa i taksistima, Kapirao sam da ljudi po ceo dan voze te drndave autobuse ili automobile pa da onda ponekad i pogrese pa sam sve te greske i tolerisao, Nije lako voziti nekoliko sati kroz BG, pun je saobracajno nepismenih ludaka. Ali u poslednje  vreme su dosli neki novi vozaci autobusa koji su stoka i debili i stvarno vise nemam tolerancije prema njima.

 Naravno, cast izuzecima 


  • 0

#2870 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 November 2021 - 08:32 AM

Slažem se da je česta pojava da vozači tankih živaca besno reaguju i ugrožavaju bicikliste, dešavalo mi se i to, a još češće da jednostavno 'ne vide' biciklistu pa krenu kroz mene. Baš zato bi trebalo da biciklisti budu oprezni. Vožnja uz desnu stranu autobusa je veoma rizična, autobus je preširok da bi obezbedio tih par metara prostora koji pripadaju biciklistima na kolovozu, može da se desi da nailazi neko iz leve trake i da autobus nema gde. Kada uporedimo da je to razlika između mnogo tona gvožđa i nekoliko kila mesa, jasno je ko mora više da pazi. 'Provlačenje' kroz saobraćaj bi trebalo da bude što bezbednije, vozači ne očekuju da će neko da ih obilazi sa desne strane i to treba izbegavati, pogotovo sa autobusima. Ponavljam, jeste problem kad su besni i namerno ugrožavaju ili 'vaspitaju' bicikliste, ali je problem i kad biciklista vozi kao da ima zaštitno polje iz ratova zvezda, a očekuje da će svi da budu uviđavni jer ti štitovi ne postoje. Pamet u glavu, ne nasrtati na točkove, uvek su jači, uvek je bolje pokazati da si spreman da učestvuješ u saobraćaju, nego biti mušica koja zuji i završi na vetrobranu.
  • 3
The sea, the sea

#2871 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 08:49 AM

Racionalno i pametno, nema šta. U pravu si.


  • 0

#2872 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 10:00 AM

U pravu je Woody za način učestvovanja bicikliste u saobraćaju, ali kad taj isti biciklista krši pravila, ne treba vozač motornog vozila njega u tome da vaspitava, pa ako i mora, može to da uradi verbalno, sirenom ili da nešto dobaci, ali nasrtati svesno sopstvenim vozilom na biciklistu u saobraćaju je po meni ravno pokušaju ubistva. Ti ne znaš i ne možeš da izračunaš kako nezgodno taj biciklista može da padne sa bicikla kada ga udariš autobusom, kolima ili bilo čime.

Fizički kontakt treba svi da izbegavamo koliko god je moguće, a ako do toga sa druge strane ipak dođe, onda treba biti spreman na sve.
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2873 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 02 November 2021 - 11:38 AM

Dugo sam isao na posao glavnim putevima jer mi je zbog uspona bilo lakse, onda posle nekog vremena sam resio da mi ne treba bespotrebni dodatni stres i znojio se 3x vise i isao tezim putevima jer su manje optereceni.

Kad se vracam sa posla, iako je spic, ljudi su odprilike 50% opusteniji, nema isterivanja/guranja itd. Ali kad idem na posao, ljudi su toliko frustrirani sto neko moze da prodje kroz guzvu brze od njih i stigne brze na posao, da je to nerealno. Pritom idem uzbrdo, dakle ne preterano brzo, kolona stoji, i kad krene kolona i auto koji sam pretekao pre 10m me izgurava s puta samo eto zato sto je opet dosao do mene, da mi dokaze kako sam trebao da cekam iza njega. Naravno samo 10m kasnije je opet stao i prodjem ga i ne vidim u narednih 3km kolone.

Beogradjani verovatno znaju potez od okretnice tramvaja na vrhu ustanicke do cvetka, tu je ujutru divlji zapad ko ce veci gas da da preko sina sto se vise priblizavam cvetku. iako je zvanicno to tramvajska bastica. Da li vozio uz "trotoar" (sa desne strane sina) ili uz kolonu sa leve strane sina, nebitno je, u oba slucaja mi se X puta desilo da hoce da me zgaze/zgnjece, jer i pored toga sto idem tipa 25+km/h a pored kolona stoji, njima to nije dovoljno vec moraju pod punim gasom da me preteknu tako sto prodju 3cm od parkiranih vozila i 10cm od mog bicikla. Ako idem uz parkirana vozila, situacija je ista, samo me nabiju u parkirana vozila umesto u kolonu. Pritom vozaci gsp/tramvaja uglavnom nemaju problema da idu iza, jer bi i inace vozili samo par km/h brze, vozaci putnickih automobila su problem, to koje su profesije vise ni ne gledam, svima se zuri. Cak ni ta zurba nije problem, vec svesno ugrozavanje drugih zbog kompleksa vece vrednosti.

 

 

Bicikl je bio i bice jos barem 50 godina na ovim prostorima sinonim za jeftino prevozno sredstvo, koje smeta ostalima koji su imali para za auto. Odatle sve ostalo potice, a eksponencijalno je gore u sredinama kao sto je BG gde se sjati gomila skorojevica koji misle da su i dalje u svom selu i samim tim imaju potrebu da se dokazuju.


  • 4

#2874 Svirackurcu

Svirackurcu
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 11:50 AM

@Svirackurcu

Mislim da nema sanse da naplatis ista od grada

 

@flocus

Mislim da udruzenje osiguravaca ne isplacuje materijalnu stetu kada je NN nezgoda u pitanju, eventualno ako ima nekih povreda a i tad bi bilo natezanje

 

A inace takve situacije u saobracaju dozivljavam bukvalno svaki put kad krenem u voznj, i kroz grad i van grada.  Stvarno ne znam sta je sa tim ljudima. Direktno , sa namerom idu na tebe i izguraju te sa kolovoza ili te primoraju da stanes. Neverovatno mi je da su zbog tih nekih svojih ubedjenja da bicilisti smetaju, ili ne znam sta, spremni da rizikuju i svoj i tudj zivot.

I zanimljivo mi je to sto nekako smatraju da su fizicki jaci od bicikliste i dok su u prolazu svasta su u stanju da kazu i dobace i opsuju a kad ih stignes i kad ne mogu da pobegnu , kad ih lepo pozoves da izadju iz vozila da se paspravimo, pa i pobijemo, sto da ne, i to je za muskarce (al da se ne zove posle policija) e onda se predomisle pa bi da razgovaraju kroz zatvoren prozor sa zakljucanim vratima.

Nekad sam imao postovanja prema vozacima autobusa i taksistima, Kapirao sam da ljudi po ceo dan voze te drndave autobuse ili automobile pa da onda ponekad i pogrese pa sam sve te greske i tolerisao, Nije lako voziti nekoliko sati kroz BG, pun je saobracajno nepismenih ludaka. Ali u poslednje  vreme su dosli neki novi vozaci autobusa koji su stoka i debili i stvarno vise nemam tolerancije prema njima.

 Naravno, cast izuzecima 

ja svakodnevno učestvujem u saobraćaju što kao biciklista što kao vozač putničkih i teretnih vozila i zaista se trudim da kad sam na bickli poštujem pravila saobraćaja kao i svako drugo vozilo, ruku na srce u naselju ne poštujem jednosmerne ulice ali kome smeta bicikla u kontra smeru taj ima ozbiljan problem u glavi. Moram da dodam da sam na putešestvijama van grada imao samo pozitivne dogadjaje sa ljudima... kako vozačima tako i meštanima sela i manjih gradova. Kontam da svima lakne kad izađu iz gradske gužve. U gradu gde god da voziš nekome ćeš smetati na trotoaru pešacima, na kolovozu vozačima to je realnost. Vidim da ljudi često polemišu o tome da li je mesto biciklisti na trotoaru ili kolovozu moje lično mišljenje da zbog nedostatka regulacija i infrastrukture svako tera bajs tamo gde se oseća bezbednije, (nisu svi višegodišnji biciklisti) ali uz upozorenje da gde god da voze biće kretena, takav smo narod.


  • 0

#2875 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 02:11 PM

Baš tako... Lepo rečeno, takav smo narod postali. I to što Dušan piše, nije to ni do toga da se nekome do te mere žuri da ne može da propusti biciklistu, nego je to klasično lečenje kompleksa. Nekad su Beograđani i Novosađani bili takvi građani, gospoda za primer. Danas se nažalost mnogo stoke doselilo u velike gradove i otuda i takva neshvatljivo poremećena struja u ljudskim odnosima.

Nego da se malo vratim na temu... Pre možda nedelju, dve dana vraćam se bajsom sa posla. Ulazim u jednu jednosmernu uličicu, i vidim neka žena u onom električnom golfu izlazi na ulicu. Toliko se jadna uzvrzmala na sedištu da pri tom izlasku slučajno ne zakači neki auto na parkingu, da je izgledalo kao da šlepera isteruje. Vidim ja da ona mene ne vidi, i ja polako na kočnice, pa malo jače pa još jače dok skroz nisam stao. I stojim tako i čekam da gospođa izađe autom na ulicu. Napokon izađe ona i skrene na put. Vozimo se nas dvoje tako paralelno, ona kolovozom a ja biciklističkom stazom, i kad dođosmo do prve raskrsnice i meni i njoj je zeleno. Bacim pogled levo i vidim ona daje žmigavac, i iako mora da me propusti jer mi je zeleno i ona meni seče put, podučen prethodnom lekcijom, ja pomalo usporim i ona naravno smota desni i skreće, opet me ni konstatovala nije.

Dakle dva puta me isekla ali na ovakve ja ne mogu da se ljutim. Jednostavno, to nije bezobrazluk nego me ne vidi, ali srećom pazim ja na nas oboje....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2876 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 02 November 2021 - 04:21 PM

...Jednostavno, to nije bezobrazluk nego me ne vidi, ali srećom pazim ja na nas oboje....

ne slazem se sa tobom, jer..msm da te vidi, ali ne registruje te, i stoga msm da je bezobrazluk.

 

Kad isteruje auto na autoput, vrti glavom na sve strane da slucajno nesto ne promakne

a trotoari i bici staze ne predstavljaju opasnost, stoga..tko ih šljivi..neka gladaju i koče!

 

 

..Vozimo se nas dvoje tako paralelno, ona kolovozom a ja biciklističkom stazom, i kad dođosmo do prve raskrsnice i meni i njoj je zeleno. Bacim pogled levo i vidim ona daje žmigavac, i iako mora da me propusti jer mi je zeleno i ona meni seče put, podučen prethodnom lekcijom, ja pomalo usporim i ona naravno smota desni i skreće, opet me ni konstatovala nije.

da si vozio šleper kontatovala bi te i te kako :(


  • 0

#2877 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 05:31 AM

Ma najgore od svega pola njih nezna da vozi automobil toliko ima duduka za voznju ja ne znam gde su oni polagali
  • 0

#2878 Dany6

Dany6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 176 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 12:09 PM

Kada je kod mene u ovako malom gradicu toliko mrguda kojima smeta bic u saobracaju onda ne mogu zamisliti kako je tamo u Bg .
Vozi po trotoaru smetas pjesacima te moras voziti 10kmh,ako ti slucajno neki pjesam u pola sekunde skrene sa desna na lijevo na trotoaru i umalomga oceses kriv si.Ukljucis se u saobracaj opet smetas,bude li parkiranih auta sa obe strane normalno da cu voziti po sredini ceste,uvjek se normalno neko nadje i krene ti svirati nazad,vozi uz parkirana auta,op otvaraju se vrata zakucavas se u njih "pa sto tako brzo vozis,jos uz auta,vozi po sredini".Tako da gdje god i kako god da vozis bic uvjek ce se neko naci i zamjeriti.Ali ne gledam na to,vozim ugl po kolovozu...Ako nekome smeta sto ga "usporavam" neka trubi.
A iskreno sigurnije se osjecam na kolovozu nego trotoaru,malo ubrzaj pjesaka ako ima uvjek ce ti neko iznenada skociti pred tocak,a sto mi najvise na nervne zivce ide to su oni biciklisti sto voze bez ruku na guvernalu pa plesu po trotoaru lijevo desno,iskreno dodje mi da takve puknem iza po glavi pa nek se pita zasto to haha.Jeste da i na kolovozu postoji sansa za neku nesrecu ali do sad mi se ni sa jednim autom nikakva nesreca nije desila,a na trotoaru najmanje deset,najsmesnije mi bilo prolazim bajsom na trotoaru kraj neke zene,ona da obuce jaknu i kako zamahnu njome jakna mi se uhvati za rog i umalo ja ne otreso sa bicikla,a umalo i nju ne povuko za sobom pa je mogla zapasti trave .
  • 0

#2879 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2021 - 02:00 PM

@Доутдес Ти рече да ћеш да напише како ствари са доказивањем и знаковима функционишу у пракси. Сигурно многе занима, па само мали подсетник, ако си заборавио.

 

За знакове, раскрсница Луке Војводића и Кнеза Вишеслава. Били су стоп знакови на прикључењу, сада су троуглови. Међутим, стављени су троуглови, а исцртана и даље пуна засутавна. Па сад питајте да ли је ту стоп или троугао.

 

За људе... Из мог искуства "може ми се" и "хоће ми се" (ван криминала) је српски изум. Нигде нисам видео толику и такву бахатост (стоку) као овде. Почев од непоштовања комшија, чак и кроз овај смешни минимум од прописаног кућног реда. Чим им поменеш ред, као да си их виљушком у дупе. Ваљда је комплекс ниже вредности. Ако поштује правила, ако не пљује и не понижава све око себе, а нарочито ако не урла док "разговара" не може да живи са собом. Непојмљиво му је да некоме мора да се правда. Да најављује (обавештењем или мигавцима). Да прихвати да су други барем једнако важни, а у ствари и важнији и да други морају да му одобре оно што жели. Не прихвата да буде човек. Мора да буде краљ. А какав је то краљ који не може да тутњи и трешти? Који је то краљ ког обиђе бициклиста? Дакле, чисто социопатско понашање. Оно, кад живиш у друштвеној заједници, а понашаш се као да си сам. А зашто ћути кад неко има скупља/већа/"јача" кола? Па у селу ранг иде по томе ко какав трактор има. Зато су пешаци највише угрожени. Јер, бицикл се посматра као распали трактор. Али, уопште немати трактор... Наравно, њима је недокучива помисао да пешак има много бољи трактор, јер онда би га сигурно показивао целом селу. Елем, У Србији си болестан ако ниси алкохоличар и наркоман и ако ниси у колима.

 

Пошто полиција и правосуђе не раде свој посао можемо само да чекамо да довољно младих мрдне из Србије и прихвати неко другачије размишљање и понашање. А можда би помогло и увођење јавних трактора у селима, па да свако вози исти.


  • 4

#2880 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 03:09 PM

Pregažena prekjuče u Solunu.

IMG-20211103-170924-403.jpg
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Bing (1)