Jump to content


Fotografije
* * * * * 2 glasovi

Mi i automobili


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2936 odgovora na ovu temu

#2881 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 03:24 PM

(link)


  • 0

#2882 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 03:29 PM

@Доутдес Ти рече да ћеш да напише како ствари са доказивањем и знаковима функционишу у пракси. Сигурно многе занима, па само мали подсетник, ако си заборавио.

За знакове, раскрсница Луке Војводића и Кнеза Вишеслава. Били су стоп знакови на прикључењу, сада су троуглови. Међутим, стављени су троуглови, а исцртана и даље пуна засутавна. Па сад питајте да ли је ту стоп или троугао.

За људе... Из мог искуства "може ми се" и "хоће ми се" (ван криминала) је српски изум. Нигде нисам видео толику и такву бахатост (стоку) као овде. Почев од непоштовања комшија, чак и кроз овај смешни минимум од прописаног кућног реда. Чим им поменеш ред, као да си их виљушком у дупе. Ваљда је комплекс ниже вредности. Ако поштује правила, ако не пљује и не понижава све око себе, а нарочито ако не урла док "разговара" не може да живи са собом. Непојмљиво му је да некоме мора да се правда. Да најављује (обавештењем или мигавцима). Да прихвати да су други барем једнако важни, а у ствари и важнији и да други морају да му одобре оно што жели. Не прихвата да буде човек. Мора да буде краљ. А какав је то краљ који не може да тутњи и трешти? Који је то краљ ког обиђе бициклиста? Дакле, чисто социопатско понашање. Оно, кад живиш у друштвеној заједници, а понашаш се као да си сам. А зашто ћути кад неко има скупља/већа/"јача" кола? Па у селу ранг иде по томе ко какав трактор има. Зато су пешаци највише угрожени. Јер, бицикл се посматра као распали трактор. Али, уопште немати трактор... Наравно, њима је недокучива помисао да пешак има много бољи трактор, јер онда би га сигурно показивао целом селу. Елем, У Србији си болестан ако ниси алкохоличар и наркоман и ако ниси у колима.

Пошто полиција и правосуђе не раде свој посао можемо само да чекамо да довољно младих мрдне из Србије и прихвати неко другачије размишљање и понашање. А можда би помогло и увођење јавних трактора у селима, па да свако вози исти.

U takvoj sam guzvi da jos nisam ni doruckovao. Cim ugrabim malo vremena, napisacu sve

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
  • 0

#2883 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 03:40 PM

(link)

Novi Sad prednjaci 481 u zbiru kategorija POG+POV :(


  • 0

#2884 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 04:51 PM

Sa druge strane to verovatno znaci da je veliki broj biciklista u Novom Sadu, pa je i broj nesreca veci... Niste na poslednjem mestu po rangu 107.


  • 1

#2885 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 07:35 PM

U Bačkoj Palanci, biciklisti kanda ko glineni golubovi. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2886 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 03 November 2021 - 08:09 PM

Sa druge strane to verovatno znaci da je veliki broj biciklista u Novom Sadu, pa je i broj nesreca veci... Niste na poslednjem mestu po rangu 107.

 

U Bačkoj Palanci, biciklisti kanda ko glineni golubovi. :)

kanda su novosaCki biciklisti pijaniji pa vise švrljaju i bolje izbegavaju :(


  • 1

#2887 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2021 - 08:17 PM

Ako je ovo naučni rad, onda treba ozbiljno da se zapitamo. Mogli su da izračunaju i broj stradalih biciklista u odnosu na broj krtica koje su imale više od tri mladunca u poslednje dve godine. Mislim, ista korist bi bila.
Smisleno je da daju broj stradalih biciklista u odnosu na ukupan broj *biciklista* , a ne stanovnika. Eventualno u odnosu na broj motornih vozila registrovanih u opštini (mada je i ovo upitno). Ovako, pisalo se da se piše...
Edit:
Još jedan nedostatak: nigde podataka o biciklistima koji jesu bili ugroženi (oboreni, udareni...) ali nisu prijavili povredu. Moj bicikl je zgažen i otpisan 2018-te, ali sam ja prošao bez povrede pukom srećom. Da li taj i takvi događaji govore nešto o ugroženosti biciklista?
  • 1

#2888 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 04 November 2021 - 05:53 AM

A kako to da objave podatak o biciklistima koji jesu bili ugroženi u saobraćaju a nisu to nigde prijavili? Ako nikom ne kažeš, kako onda da se zna, zar ne?

Nego šta se to desilo sa tvojim bajkom kad je bio pregažen? I kako si uspeo da prođeš nepovređen?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2889 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 04 November 2021 - 07:08 AM

Kako znati ukupan broj biciklista kad se bicikl ne registruje a ni bicikisti :)?
  • 0

#2890 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 04 November 2021 - 08:57 AM

Sa druge strane to verovatno znaci da je veliki broj biciklista u Novom Sadu, pa je i broj nesreca veci... Niste na poslednjem mestu po rangu 107.

 

Problem je što taj rang nije baš merilo jer uzima samo broj stanovnika kao kriterijum. Tako ti je Novi Sad sa 4 poginula, 106 teško povređenih i 377 lako povređenih na 107. mestu a neki npr Ražanj je plasiran mnogo gore od njega na 151. mestu sa jednim poginulim i jednim lakše povređenim, samo zato što je po broju stanovnika manja opština. Ono što iskustveno znamo jeste da se bicikli mnogo više voze u Novom Sadu nego npr u Ražnju, tako da bi zapravo broj ljudi koji aktivno vozi bicikl bio mnogo veći parametar ako bi do njega moglo da se dođe, pretpostavljam nekim istraživanjem jer ne može drugačije, s tim da za to trebaju dodatni resursi. 

 

U suštini bi neka relevatna statistika bila koliko ima dnevno putovanja biciklom ili pređenih kilometara po gradu pa da se u odnosu na to uporede cifre. Na primer London pa oni kažu ove godine porastao broj poginulih biciklista za 12% a broj ozbiljno povređenih skočio sa 773 na 862, ali je to zato zapravo pala šansa za nezgodu sa 1.2 na 0.9 na milion pređenih kilometara biciklom. Interesantno i primetiti da sam negde tamo našao podatak da je 4 od 10 biciklističkih nezgoda izazvana u kontaktu bicikliste sa teretnim vozilom, tako da otprilike možete da znate čega se najviše treba plašiti. 

 

Međutim i parametar broja stanovnika može imati neko merilo da shvatimo koliko je kod nas problem, naime u Novom Sadu za 2 godine teže povređenih 106, da kažemo 50 godišnje, aj da gledamo njega kao grad u kome se za naše prilike dosta voze bicikli. U Londonu 850, dakle 17 puta više. Broj stanovnika Londona je od Novog Sada je okvirno 36 puta veći, dakle okvirno je bar duplo veća šansa da biciklista nastrada. 


  • 0

#2891 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 November 2021 - 09:01 AM



A kako to da objave podatak o biciklistima koji jesu bili ugroženi u saobraćaju a nisu to nigde prijavili? Ako nikom ne kažeš, kako onda da se zna, zar ne?

Nego šta se to desilo sa tvojim bajkom kad je bio pregažen? I kako si uspeo da prođeš nepovređen?


Prijavio, izašla policija, zapisnik... Nije da ne znaju. Nisam išao u hitnu i u zapisniku ne piše da sam bio povređen, pa nisam deo statistike. Imao sam modricu tamo gde me udario i bolelo rame na koje sam pao, ali nisam zbog toga išao kod lekara, prošlo je za dve-tri nedelje.
Ima slika negde na forumu šta se desilo sa biciklom, iskrivio je zadnji trougao, menjač, točak, čak je i pogon stradao.
  • 0

#2892 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 29 November 2021 - 03:03 PM

(link)


  • 0

#2893 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2021 - 03:57 AM

Šesnaestogodišnji tinejdžer optužen za teški napad smrtonosnim oružjem kada je kamionetom uleteo u bicikliste (šest oborio, trojica ozbiljno povređena). Pri tome istraga nije vođena kako treba, a tvrde da to nije zato što klinac ima veze sa policijom. Nije kod nas, u SAD-u. Budala i bolesnika ima svuda.

https://www.khou.com...d4-b8b79058c18a
  • 0

#2894 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 08 February 2022 - 05:31 PM

Gde staviti, u zanimljivi video ili klip ni najmanje, pa evo ovde.

Verovatno ste čuli da je osvajač Tour de France-a i Djira i jedan od najbržih ljudi na svetu u ovom sportu Egan Bernal udario u autobus na treningu i zadobio brojne ozbiljne povrede. Do sada smo gledali neverovatne slike ulubljenog busa a sada je izašao i snimak sa video kamera.

 


  • 0

#2895 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 08 February 2022 - 09:11 PM

Gde staviti, u zanimljivi video ili klip ni najmanje, pa evo ovde.
Verovatno ste čuli da je osvajač Tour de France-a i Djira i jedan od najbržih ljudi na svetu u ovom sportu Egan Bernal udario u autobus na treningu i zadobio brojne ozbiljne povrede. Do sada smo gledali neverovatne slike ulubljenog busa a sada je izašao i snimak sa video kamera.

U jee, pa taj je gledao u Garmina!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#2896 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 08 February 2022 - 10:58 PM

Na početku je bila vest da je bus naglo zakoćio ali ovde se vidi da stoji (na stanici) a Bernal verovatno prati Garmin i udara u njega u punoj brzini.
Polomio je 20 kostiju, od toga butnu kost, 2 vratna pršljena i kolena i čak 11 rebara.
Zadnje što sam čitao o tome je da je ipak na sreću sada dobro i oporavlja se. I verovatno će opet moći na bajs za neko vreme.
  • 0

#2897 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 February 2022 - 09:26 PM

https://autoblog.rs/...-je-bilo-terora


  • 1

#2898 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 07:45 AM

Nisam znao gde ovo baš da stavim ali računam da ima smisla i ovde pošto biciklističke staze služe za povećanje bezbednosti od automobila

 

Представљен пројекат „Београд 2030”

 

 

Београд ће добити и нову железничку станицу и биће уређена станица „Нови Београд”, на шта се чека дуже од пола века, као и сто нових мањих уређених зелених површина, 150 километара уређених бициклистичких стаза, те четрдесет нових вртића – рекао је Весић.

 

Dakle u narednih 8 godina možemo u Beogradu prema nerealnim predizbornim obećanjima očekivati ukupno 150 km biciklističkih staza. Pa kad već obećava 200.000 dinara prosečnu platu mogao je da obeća i bar 1.500 km staza  n2:Heristical

Ne znam zapravo šta je gore - da li to što shvataju kao da je uključivanje bicikala u saobraćaj kao bitno da se uopšte pomene u obećanjima ili što smatraju da je 150km za 8 godina neka impresivna cifra? Beograd trenutno ima koliko sam našao podatak oko 85km biciklističkih staza (od kojih je većina realno rekreativne prirode potpuno) a kao planiraju duplo više za narednih 8 godina... Mislim tipa neki Beč ima sada na primer 1600km biciklističkih staza, a cenim da će za 8 godina biti bar 2-3 puta više. A mi se hvalimo time da ćemo imati 250km :(


  • 0

#2899 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14615 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 07:57 AM

Sta kazu drugi, koliko ce oni da izgrade staza?


  • 1

#2900 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 11 February 2022 - 08:28 AM

Pitaju samo koliko vam treba, recite cifru i biće, i to do nove godine. :)
  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika