Jump to content


Fotografije

Naocare ??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
628 odgovora na ovu temu

#541 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 20 February 2019 - 07:37 PM

Да се вратимо на тему наочара... данас сам имао прилике да тестирам Queshark Photochromic кинеске наочаре. Поредио сам их са мојим Uvex 611VL... најкраће, јако личе по конструкцији и дизајну. Обе су фотосензитивне, дакле затамљују се на сунцу. Истина, данас није сунце било најаче, али довољно да их упоредим. Оригиналне Uvex за нијансу имају јаче затамљење, док су Queshark Photochromic субјективно "топлије", тј. дају мало жуће затамљење. Квалитет "стакла" (односно пластике кроз коју се гледа) је тешко проценити, посебно тзв. UV заштиту, али кинеске не делују много различито у смислу да субјективно осећам да ми њихово коришћење смета. Сам оквир и конструкција кинеских наочара делује "јефтиније" јер је за нијансу тања, лакша и мекша, али што даје по мени пријатнији осећај на глави. Оба модела имају гумирани завршетак који иде на уши, али је он код кинеских наочара дужи што мени такође више прија јер повећава удобност. Не знам из ког разлога (да ли због облика моје главе) мени већина било којих наочара не одговара, тако да их не носим ако не морам. На ове моје Uvex сам се након пар година "навикао", па ми не сметају, али признајем да су ми ове кинеске ипак мало удобније. 

 

На крају цена... овај модел Uvexa је код нас око 5.000 (ајде да кажемо четрдесетак евра), док је кинески модел Queshark Photochromic 7-8 евра на alixpress.com. Разлика у цени је значајна, далеко више од разлике у квалитету која јесте на страни Uvexa уз све што сам написао. Сад, ако неко жели да проба фотогреј наочаре, мислим да се исплати наручити. Оне не могу да дају затамљење као неке "обичне" наочари за сунце, али сматрам довољно за комфорну вожњу. Њихова предност је да се могу користити универзално по свим временским условима и у свако доба дана и ноћи. 

 

 

Attached Thumbnails

  • DSC_0660.JPG
  • DSC_0662.JPG
  • DSC_0661.JPG
  • DSC_0664.JPG

  • 0

#542 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2019 - 03:04 AM

Subjektivan osećaj je veoma nepouzdan kod UV filtracije. Loša tamna stakla su čak opasna: zenice budu šire jer je manje svetla, a UV zraci prolaze u oko.

Uvex ima foto grej modela koji se jače zatamne, ali u “providnom” (“noćnom”) režimu budu isto za nijansu tamnije.
  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#543 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 21 February 2019 - 08:15 AM

Na svu sreću, sve polikarbonatne naočari zaustavljaju 100% UV zračenja, bez obzira na nivo zatamnjenja ili bilo koje druge filtere - čak i ako su potpuno providne.


  • 1

#544 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2019 - 08:53 AM

Eee, ali piše negde na internetu... ta čuvena mantra o zenicama i lošim naočarima. Mora da je istina, i da samo Uvex i jaki brendovi nisu opasni za oči


  • 0

#545 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 21 February 2019 - 10:03 AM

UV spektar je nevidljiv za ljudsko oko, tako da možemo samo da verujemo ili ne onome što neko napiše ili izmeri. Ja sam gore posao o subjektivnom osećaju kvaliteta stakla (pleksiglasa)... to da nisam primetio "zamućenje" ili neki vidljiv problem, a što jesam na nekim drugim kineskim naočarima.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#546 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 21 February 2019 - 06:38 PM

Drustvo, poceh sa citanjem teme ali ima mnogo postova.

Kupio sam za pocetak ove naocare
https://www.decathlo...id_8118521.html

Cisto da vidim kako mi odgovaraju i sve to.

Posto imam minus dioptriju, malu i sa cilindrima ali je opet dioptrija, da li mogu da smetaju ove i slicne naocare i takve stvari.

Hvala



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#547 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 February 2019 - 07:15 PM

Eee, ali piše negde na internetu... ta čuvena mantra o zenicama i lošim naočarima. Mora da je istina, i da samo Uvex i jaki brendovi nisu opasni za oči

 

Kupio sam Uvex skijaške naočare pre više od 20 godina - menjao sam jednom sunđer, inače su još uvek odlične.

Kupio sam Uvex Vario naočare za bajs pre nešto manje od 10 godina - još uvek služe odlično.

 

Inače stvarno nisam znao da samo na osnovu materijala mogu znati da naočare sigurno blokiraju UV zrake.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#548 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 22 February 2019 - 06:50 AM



Drustvo, poceh sa citanjem teme ali ima mnogo postova.

Kupio sam za pocetak ove naocare
https://www.decathlo...id_8118521.html

Cisto da vidim kako mi odgovaraju i sve to.

Posto imam minus dioptriju, malu i sa cilindrima ali je opet dioptrija, da li mogu da smetaju ove i slicne naocare i takve stvari.

Hvala



Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Naočare fino izgledaju, ako su ti udobne... ne vidim kako naočare za sunce mogu da utiču na dioptriju. To je isto kao da ne nosiš nikakve naočare. Postoje bici naočari sa dioptrijskim uloškom, pisalo se ovde o istim, ali smatram da one imaju smisla za veću dioptriju i osobe koje inače stalno nose dioptriju. Ja takođe imam malu dioptriju i cilindre, ali diptrijske naočare koristim samo za tv, bioskop, vožnju automobila... na bicikli mi ne trebaju.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#549 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 22 February 2019 - 08:40 AM

^

Naocare su fine i fino mi stoje, ali posto sam kupovao na nevidjeno, poceo sam od najjeftinijeg modela.

U sustini, mozda sam trebao da formulišem pitanje da li plastika moze da utice na oci?

Ali nastavicu da citam temu :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#550 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 26 March 2019 - 10:10 PM

U kojim se jos prodavnicama mogu naci Uvex Vario naocare? U Planetbike-u trenutno nije neki izbor.
  • 0

#551 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 March 2019 - 12:14 AM

Klik


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#552 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 11:16 PM

Da li ima neko Alpinine naocare, kakvi su utisci?

Imaju i Vario model u intersportu ali je skup, pa mi je ovaj zapao za oko:

https://www.interspo...-naocare-293532

Kakve su recimo u odnosu na Uvex Blaze 3?

P.S. nadam se da cu uskoro uzeti nesto da vas ne smaram vise
  • 0

#553 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 11:58 PM

Alpina brend je ogranak Uvex kompanije. Otprilike ista stvar u drugom pakovanju.


  • 0

#554 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 28 March 2019 - 06:17 AM

Ok... hvala :)
  • 0

#555 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 30 March 2019 - 05:25 AM

Ja kontaktirao Zlatni tocak posto me zainteresovale ove Uvex Blaze lll od 4.260,00 ali nemaju crne imaju samo sa belim okvirom.Gde jos mogu da se kupe dobre naocare ako moze jos neki link ove mi se bas svidele ali nema na stanju
  • 0

#556 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 31 March 2019 - 12:33 PM

 

Да се вратимо на тему наочара... данас сам имао прилике да тестирам Queshark Photochromic кинеске наочаре. Поредио сам их са мојим Uvex 611VL... најкраће, јако личе по конструкцији и дизајну. Обе су фотосензитивне, дакле затамљују се на сунцу. Истина, данас није сунце било најаче, али довољно да их упоредим. Оригиналне Uvex за нијансу имају јаче затамљење, док су Queshark Photochromic субјективно "топлије", тј. дају мало жуће затамљење. Квалитет "стакла" (односно пластике кроз коју се гледа) је тешко проценити, посебно тзв. UV заштиту, али кинеске не делују много различито у смислу да субјективно осећам да ми њихово коришћење смета. Сам оквир и конструкција кинеских наочара делује "јефтиније" јер је за нијансу тања, лакша и мекша, али што даје по мени пријатнији осећај на глави. Оба модела имају гумирани завршетак који иде на уши, али је он код кинеских наочара дужи што мени такође више прија јер повећава удобност. Не знам из ког разлога (да ли због облика моје главе) мени већина било којих наочара не одговара, тако да их не носим ако не морам. На ове моје Uvex сам се након пар година "навикао", па ми не сметају, али признајем да су ми ове кинеске ипак мало удобније. 

 

На крају цена... овај модел Uvexa је код нас око 5.000 (ајде да кажемо четрдесетак евра), док је кинески модел Queshark Photochromic 7-8 евра на alixpress.com. Разлика у цени је значајна, далеко више од разлике у квалитету која јесте на страни Uvexa уз све што сам написао. Сад, ако неко жели да проба фотогреј наочаре, мислим да се исплати наручити. Оне не могу да дају затамљење као неке "обичне" наочари за сунце, али сматрам довољно за комфорну вожњу. Њихова предност је да се могу користити универзално по свим временским условима и у свако доба дана и ноћи. 

 

 

Jel to ovo?

https://www.aliexpre...2917988653.html


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#557 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 31 March 2019 - 07:47 PM

Da, mislim da jeste to. Ja ih nisam naručivoa, samo sam nakratko testirao... mislim da vrede taj novac, kao što sam napisao gore.


  • 0

#558 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 31 March 2019 - 09:46 PM

Super, hvala, naručio preko Kum-servisa :)


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#559 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 01 April 2019 - 06:18 AM

Ima li nesto kod nas slicno nesto neki link ako zna gde imaju slicne da se kupe.Stalno sam kupovao nesto oko 1000 ,1500 din pa sam resio malo bolje da kupim ali ne bih iz Kine vec ovde kod nas
  • 0

#560 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 01 April 2019 - 09:26 AM

@ bjanko

Pobogu imaš u Planetbajku koliko hoćeš naočara da biraš (vidiš na sajtu http://planetbike.rs šta sve ima i u kojoj radnji, a onda odeš tamo ili u bilo koju drugu njihovu radnju i naručiš da ti dostave šta želiš da kupiš). 

 

Ako misliš pod "nešto slično" na fotogrej naočare (one koje potamne na suncu) u Planetbajku imaš model Uvex SGL 611 Vario black mat-red po ceni od 5.480din. Upravo takve ja imam (samo nisu mat-red stakla, već mat-gray) i pisao sam gore poređenje istih sa ovim kineskim od 7-8 evra. Takođe, imaš i drugih Uvex Vario modela (fotogrej) sa cenama od 9-14 hiljada, pogledaj na sajtu. Po meni, to su već blesave cene za platične naočare, ali ko voli nema tih para da se plati zadovoljstvo. :)

 

Inače, nemam uvid u naočare drugih proizvođača u našim radnjama, a da su fotogrej.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika