Jump to content


Fotografije

Naocare ??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
628 odgovora na ovu temu

#501 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 July 2018 - 08:18 AM

Mozda neko po berzi/KP i slicnim sajtovima.
Koristim navedeni model sa dioptrijskim uloskom vec 4,5 godina i prezadovoljan sam.


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#502 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 27 July 2018 - 08:21 AM

Mozda neko po berzi/KP i slicnim sajtovima.
Koristim navedeni model sa dioptrijskim uloskom vec 4,5 godina i prezadovoljan sam.

МОжеш ли смао мало да ми појасниш шта тачно значи ,,диоптријски уложак'' и како се користи? Претпостављам да постоје улошци за све вредности диоптрије?


  • 1

#503 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 27 July 2018 - 09:58 AM

Dioptrijski ulozak je ono sto si u svom predhodnom postu nazvao "umetkom"
Na slici su njegove razne varijante.
Uz RockBros ide "classic" ulozak

ram.jpg

 

To je u stvari ram u koji ubacis svoja stakla i onda to sve postavis u naocare :

ram1.jpg

 

Potreban ti je jos jedan par "tvojih" stakala. 
Ja sam otisao kod opticara, poneo ulozak i trazio da mi napravi kopiju mojih stakala, najjeftiniju tj bez ikakvih zastita od grebanja, antirefleks i ostalih budalastina. Doduse, on je tvrdio da to nece funkcionisati kako sam zamislio. da nece stajati bla bla. Rekoh, samo ti druze to napravi i nemoj nista da brines. Evo, vec 4 i kusur godine "to ne funkcionise"  n2:hahaha 



 


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#504 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 27 July 2018 - 10:40 AM

Dioptrijski ulozak je ono sto si u svom predhodnom postu nazvao "umetkom"
Na slici su njegove razne varijante.
Uz RockBros ide "classic" ulozak

attachicon.gifram.jpg

 

To je u stvari ram u koji ubacis svoja stakla i onda to sve postavis u naocare :

attachicon.gifram1.jpg

 

Potreban ti je jos jedan par "tvojih" stakala. 
Ja sam otisao kod opticara, poneo ulozak i trazio da mi napravi kopiju mojih stakala, najjeftiniju tj bez ikakvih zastita od grebanja, antirefleks i ostalih budalastina. Doduse, on je tvrdio da to nece funkcionisati kako sam zamislio. da nece stajati bla bla. Rekoh, samo ti druze to napravi i nemoj nista da brines. Evo, vec 4 i kusur godine "to ne funkcionise"  n2:hahaha 



 

 

 

Isti slucaj i kod mene...bitno je da ne izoblicavaju i da nema peckanja niti bilo kakvih nelagodnosti posle visesatnog nosenja.


  • 0

#505 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 27 July 2018 - 11:17 AM

Dioptrijski ulozak je ono sto si u svom predhodnom postu nazvao "umetkom"
Na slici su njegove razne varijante.
Uz RockBros ide "classic" ulozak

attachicon.gifram.jpg

 

To je u stvari ram u koji ubacis svoja stakla i onda to sve postavis u naocare :

attachicon.gifram1.jpg

 

Potreban ti je jos jedan par "tvojih" stakala. 
Ja sam otisao kod opticara, poneo ulozak i trazio da mi napravi kopiju mojih stakala, najjeftiniju tj bez ikakvih zastita od grebanja, antirefleks i ostalih budalastina. Doduse, on je tvrdio da to nece funkcionisati kako sam zamislio. da nece stajati bla bla. Rekoh, samo ti druze to napravi i nemoj nista da brines. Evo, vec 4 i kusur godine "to ne funkcionise"  n2:hahaha 



 

То је рам у који ставим свој рам? У ствари, то је оно на првој слици у шта се ставе стакла, па се то све заједно стваи у ,,оквир''? Чини ми се да сам најзад схватио. :D  да ли се та ствар купује посебно? Милим, посебно уложак и посебно ,,оквир''?


  • 0

#506 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 27 July 2018 - 11:36 AM

Ne to je samo ram u koji stavljas stakla. Odneses taj ram kod opticara da ti isece stakla i ugradi u taj ram. Dobija se uz neke modele naocara za sunce koji imaju zljeb u koji moze da se zakaci. Ali ukoliko imas bifokalna stakla, cilindre ili bio sta sto nije "klasicna" dioptrija nisu bas prakticno resenje.


  • 0

#507 papabless

papabless
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts

Postavljeno 31 July 2018 - 11:12 AM

Bas sam se pitao i ja nosim dioptriju, znaci kupis sportske naocare i odneses kod opticara da zamene stakla tj stave dioptriju?
  • 0

#508 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 31 July 2018 - 11:36 AM

Bas sam se pitao i ja nosim dioptriju, znaci kupis sportske naocare i odneses kod opticara da zamene stakla tj stave dioptriju?

Па и не баш. Та варијанта је прескупа јер морају да обликују стакла према раму, а спортски рам је закривљен. О томе сам се распитао на лицу места. Ово решење, ако сам добро схватио, је обичан рам који су колеге поставили у једној слици и за који оптичар направи најобичнија стакла одговарајуће диоптрије. Онда се тај рам као неки уметак стави у носач који изгледа као спортски рам. Ето :)  ако нисам добро схватио нека ме неко исправи. Иначе прављење спортских наошара са диоптријом је прескупо за просечно зарашујућег бициклисту. Ко може да приушти, оно вероватно јесте најбоље решење


  • 1

#509 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 31 July 2018 - 11:41 AM

Па и не баш. Та варијанта је прескупа јер морају да обликују стакла према раму, а спортски рам је закривљен. О томе сам се распитао на лицу места. Ово решење, ако сам добро схватио, је обичан рам који су колеге поставили у једној слици и за који оптичар направи најобичнија стакла одговарајуће диоптрије. Онда се тај рам као неки уметак стави у носач који изгледа као спортски рам. Ето :) ако нисам добро схватио нека ме неко исправи. Иначе прављење спортских наошара са диоптријом је прескупо за просечно зарашујућег бициклисту. Ко може да приушти, оно вероватно јесте најбоље решење

Tako je dobro si shvatio, naocare dobijes sa dioptrijskim umetkom (u njega opticar ugradi stakla sa tvojom diptrijom), a na ramu sa unutrasnje strane postoje lezista gde se taj umetak sa dioptrijsim staklima postavlja.
Ja imam jedne takve Northwave Galaxy sa diptrijskim umetkom i jako sam zadovoljan.
Ima ih u Planetbike a ja ih uzeo preko oglasa od prodavca srdjankolonista na berzi i kod njega su bile jeftinije jedno 20€.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#510 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 July 2018 - 12:57 PM

Ja sam pre nekoliko godina uzeo ove, iz Engleske - https://www.rapideye...-online-uk.html . Platio sam, čini mi se, 40-ak evra, odneo kod optičara i za sitne pare stavio dioptrijska stakla u umetke. Moj optičar je bio iznenađen kvalitetom izrade samih naočara i uloška za sočiva.

 

Čini mi se da je to što RockBros ima imitacija ovog. Preporučujem.


  • 1
Homesick for a place you've never been...

#511 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 31 July 2018 - 04:11 PM

Хвала вам, људи! :)
  • 0

#512 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 31 July 2018 - 05:37 PM

Kada hocete da ugradjujete stakla u ovakve dioptrijske dodatke obavezno odnesite kompletne naocare. Ako opticar zna znanje postavice dioptrijska stakla sto blize staklima naocara. Umetci su obicno dosta meki pa dozvoljavaju blago ispravljanje kako bi stala i stakla koja nisu bas standardna. 

 

Ima tu i drugih problema, ovaj npr:

http://planetbike.rs...5-SERIJU/42845/

 

Ovde deluje da je umetak prilicno savijen i u njega je verovatno nemoguce ugraditi stakla koja idu u obicne naocare vec su potrebna stakla sa drugim indeksom prelamanja a to zna da kosta prilicno, pa i neisplativo. 


  • 0
.

#513 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 04 August 2018 - 01:06 PM

Pitanje:

 

da li je moguće da me od nošenja naočara dok vozim uhvati neka vrsta promaje?

Konkretno, svaki put kada vozim malo duže relacije, oči me svrbe i suze. Da li je moguće da je od tog strujanja vazduha između naočara i oka?


  • 0

#514 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 August 2018 - 01:09 PM

Pitanje:

da li je moguće da me od nošenja naočara dok vozim uhvati neka vrsta promaje?
Konkretno, svaki put kada vozim malo duže relacije, oči me svrbe i suze. Da li je moguće da je od tog strujanja vazduha između naočara i oka?


Hoce to i od alergije. Ako se naudises alergena.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#515 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 04 August 2018 - 01:16 PM

To znam. Ali recimo, jutros sam napravio 15tak km sa naočarima i oči me svrbele ko lude. A bicikl rekreativno vozim skoro svako veče, ali bez naočara i to od 45-60 minuta, i ništa...

 

Hoce to i od alergije. Ako se naudises alergena.


Poslato s mobilnog, pomoću prstiju...


  • 0

#516 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 04 August 2018 - 01:48 PM

Mozda te naocare nemaju UV zastitu. Simptomi su isti. Mada ako nemas problema kada ih nosis a ne vozis bicikl onda nije do toga. 


  • 0
.

#517 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 August 2018 - 02:25 PM

@SasaP Наравно да је могуће, а зависи од одлика наочара/стакала и твоје главе. Није баш нормално да ти се то уопште не дешава када возиш без наичара (што никако не треба да радиш), али мени се сличне ствари дешавају повремено на обичним шетњама, када носим обичне наочаре за сунце. Проблем је исти као код пројектовања зграда. Наочаре утичу на струјање ваздуха и он долази до твојих очију под другачијим углом и баш уз тај ефекат промаје. Мени се на вожњама не дешава, јер су те наочаре много бољег облика и боље покривају очи, али  шетњама да и то кад већ дува ветар.

 

Наравно, могуће је и да када носиш наочаре возиш неком другом рутом и да у то време има баш неких алергена или просто иританата у ваздуху. Но, свакако провери да ли између наочара (стакала) и главе постоји превише луфта (не би смео да ти пролази ни мали прст). пробај и са другим наочарима, које ти боље леже (не морају ни да буду за бицикл, само да пробаш).

 

Поред тога, до иритације очију (мада не знам баш за сузе) може да дође и ако су лоша стакла, па праве неку диоптрију. Дефинитивно не треба на очи стављати баш било шта.


  • 0

#518 SasaP

SasaP
  • Members
  • PipPipPip
  • 165 posts

Postavljeno 05 August 2018 - 10:25 AM

Hvala na odgovorima i savetima. U najgorem slučaju, kupiću naočare za plivanje. :-D


  • 0

#519 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 10 August 2018 - 08:21 AM

Ja sam pre nekoliko godina uzeo ove, iz Engleske - https://www.rapideye...-online-uk.html . Platio sam, čini mi se, 40-ak evra, odneo kod optičara i za sitne pare stavio dioptrijska stakla u umetke. Moj optičar je bio iznenađen kvalitetom izrade samih naočara i uloška za sočiva.

 

Čini mi se da je to što RockBros ima imitacija ovog. Preporučujem.

Стигле су ми Rockbros. Чим стигнем, носим код оптичара да убаци диопријска стакла у уметак. Први утисци нису ништа посебно, могли би се описати као ,,колико пара толико и музике'', али сам видео да овде има и задовољних. Тамна стакла су мало одмакнута од лица (вероватно треба да би било места и за уложак), некако стоје превисоко и тврде су на носу. Али да не будем превише критичан, сачекаћу диоптрију, па ћемо видети како стоје ствари. Уосталом, према цени и квалитет...


  • 0

#520 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 10 August 2018 - 12:09 PM

Pitanje:

da li je moguće da me od nošenja naočara dok vozim uhvati neka vrsta promaje?

 

Do promaje nije sigurno (da nema promaje, zamaglila bi stakla na 1-2-3), e sad, ima raznih oblika naočari (i glava) i tokom karijere sam video da mi neke đozle doslovno usisavaju sva moguća govna iz vazduha i nabijaju ih u oko (što je milina jedna, jer nosim polutvrda sočiva ako furam sunčane cvike), čak i ako su zalepljene za facu, dok sa nekim naočarima, koliko god da su blizu ili daleko od lica, možeš da voziš po kolskom putu iza šlepera koji vozi otkriveno brašno i da ti je ok.

 

Možda imaš tako neki model usisivača, pa te iritiraju usrknuti prašina i pesak.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika