Jump to content


Fotografije

Naocare ??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
628 odgovora na ovu temu

#481 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 30 June 2017 - 02:11 PM

Nekidan mi stigle ovakve, sa providnim staklima. Za te pare super, nek traju par meseci, poručiću opet.


  • 0

#482 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 June 2017 - 02:48 PM

Pa koje tačno, jel ta "sedmica" sa žutom gumom? I meni one duge izgledaju kao da nisu skroz prozirne.

Ja već imam troje providnih, ne treba mi petoro pari :)


  • 0

#483 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 30 June 2017 - 03:49 PM

Ja imam ove crne...Dobio ih od drugara, i stoje mi u autu , da imam rezervne kad zaboravim one kojenosim stalno... Iznenadjujuce su udobne i lagane, ali zatamljenje je minimalno...


  • 0

#484 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 30 June 2017 - 04:46 PM

Bezbojno staklo, ne volim naočare sa obojenim staklom, a one zatamnjene još manje. Vozim dosta offroad a tamo ti takve naočare naprave pakao u percepciji staze :D


  • 0

#485 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 10 July 2017 - 09:05 AM

Pozdrav... Nosim naočare za vid. Dioptrija na oba oka -3.5. Vozim već godinama u dioptrijskim naočarima i sad razmišljam da kupim one sportske sa dioptrijskim umetkom. Bacio sam oko na Rockbros zbog cijene. Molio bih one koji koriste ovakve naočare i dioptrijski umetak da prenesu svoja iskustva. Naravno, može i za neke druge od drugog proizvođača. Sočiva nisam nikada nosio.
  • 0

#486 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 10 July 2017 - 04:53 PM

Pozdrav... Nosim naočare za vid. Dioptrija na oba oka -3.5. Vozim već godinama u dioptrijskim naočarima i sad razmišljam da kupim one sportske sa dioptrijskim umetkom. Bacio sam oko na Rockbros zbog cijene. Molio bih one koji koriste ovakve naočare i dioptrijski umetak da prenesu svoja iskustva. Naravno, može i za neke druge od drugog proizvođača. Sočiva nisam nikada nosio.

Koristim ih ja vec 10ak dana. Sasvim dobre za te pare. Mene su kostale nepuno 15e.

Skoro sam promijenio dioptriju pa su mi ostala stara stakla i njih sam iskoristio za onaj umetak. Samo poneseš da ti izrežu u nekoj radnji za naocare.

Jedino što mi smeta je kad koristim providna stakla, malo ružno izgleda onaj umetak. :D
  • 0

#487 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 266 posts

Postavljeno 11 July 2017 - 06:29 AM

+1 za RockBros sa dioptrijskim uloskom.
Koristim ih vec 4 godine konstantno ( vozim svaki dan osim kad su kisa ili sneg ) i nikakvih problema nisam imao. Ulozak stoji cvrsto i stabilno tako da nema problema sa ispadanjem ili klackanjem. Par puta su mi ispale naocare ali ulozak je ostajao cvrsto na ramu.
Mene je jedan par izasao 12$ a drugi sam uhvatio na nekoj RB promociji svega i svacega za 5$  n2:party-021


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#488 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 256 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Postavljeno 11 July 2017 - 06:43 AM

Koristim slicne (mada mislim da je to sve isto) vec nekoliko godina i nemam primedbi.Jedino povedi racuna o ulosku za dipotriju jer je ram dosta krt...Bitno je da nema distorzije onoga sto se vidi

Sto se zastite tice neuporedivo su bolje u odnosu na svakodnevne dioptrijske naocare.

 

 


  • 0

#489 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 11 July 2017 - 09:29 AM

Hvala vam na odgovoru. Dakle, iskustva su pozitivna. Godinama vozim u običnim naočarima, sunce mi ne smeta, ali zna da pravi problem vjetar, ali ne toliko koliko prašina. Sa biciklistickim naočarima bih dobio adekvatnu zaštitu od prašine. Clapton slažem se s tobom. I meni je to bilo smijesno kako izgleda sa providnim staklima, kada se vidi taj ulozak... :) Ali ne vozim noću, izuzev kada odem na brevet pa me uhvati mrak. Al dobro... To je rijetko...
A koliku dioptriju imate?
Razmisljao sam još i o varijanti da kupim neke jeftinije sportske sunčane naočare (sa većim staklima) pa da izvadim stakla i ugradim dioptrijska fotosenzitivna. E sad... Koliko će ta egzebicija da košta... Zakrivljenost rama, fotosenzitivna stakla... :(
  • 0

#490 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 11 July 2017 - 09:42 AM

Hvala vam na odgovoru. Dakle, iskustva su pozitivna. Godinama vozim u običnim naočarima, sunce mi ne smeta, ali zna da pravi problem vjetar, ali ne toliko koliko prašina. Sa biciklistickim naočarima bih dobio adekvatnu zaštitu od prašine. Clapton slažem se s tobom. I meni je to bilo smijesno kako izgleda sa providnim staklima, kada se vidi taj ulozak... :) Ali ne vozim noću, izuzev kada odem na brevet pa me uhvati mrak. Al dobro... To je rijetko...
A koliku dioptriju imate?
Razmisljao sam još i o varijanti da kupim neke jeftinije sportske sunčane naočare (sa većim staklima) pa da izvadim stakla i ugradim dioptrijska fotosenzitivna. E sad... Koliko će ta egzebicija da košta... Zakrivljenost rama, fotosenzitivna stakla... :(

Preskupo je to a lomljivo. :)

Ja sam ih uzeo zbog sunca i vjetra. Koje olaksanje nakon godina mučenja na planinarenju i biciklu. Nikad nisam nosio sunčarice zbog dioptrije. Imao sam davno foto stakla ali mi se to nikad nije svidjalo pa sam prestao da ih stavljam.

Dioptrija mi je veća od tvoje tako da bez brige. :)
  • 0

#491 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 11 July 2017 - 09:50 AM

Da, preskupo je... to znam... A još ako ispadnu ili nešto slično eto problema. I ja nosim već godinama naočare i nikada sa fotosenzitivnim staklima iz istog razloga kao ti. Ali to i ne znači mnogo kada voziš bicikl. Jer ostaje problem vjetra i prašine.
  • 0

#492 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 July 2017 - 08:41 PM

roboss.png

 

Mislim da Rockbros-a sebi neću kupovati, mnogo loše stoji brate... zamisli kakav je uživo kad je na manekenki ovakav :P


  • 0

#493 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 11 July 2017 - 08:55 PM

E strasna je ova manekenka/model, cudo jedno. Ima ruznih (naocara), da se ne lazemo, ali najbolje pogledaj slike kupaca da bi otprilike vidio kako stoje na glavi.

*ovo mi izgleda kao montaza tj loš rad u PS-u ili tako nesto.
  • 0

#494 Boki81

Boki81
  • Members
  • PipPipPip
  • 143 posts

Postavljeno 29 August 2017 - 04:07 PM

Evo da nakon mjesec dana korišćenja Rockbros naočara prenesem svoja iskustva. Dakle, ukratko... Trebao sam i ranije da ih nabavim... :)
Preporučujem ih svima koji imaju problem s vidom, a ne žele da nose sočiva. Pod tim mislim i na naočare sa dioptrijskim dodatkom od drugih proizvođača (ako se nekom ne sviđa to što su ove kineske).
Ovaj sistem veoma dobro odrađuje posao. U subotu 227 km, cijeli dan sam ih nosio...
Same naočare izgledaju veoma kvalitetno. Takođe i onaj dodatak.
  • 1

#495 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 08 November 2017 - 09:47 AM

Evo da nakon mjesec dana korišćenja Rockbros naočara prenesem svoja iskustva. Dakle, ukratko... Trebao sam i ranije da ih nabavim... :)
Preporučujem ih svima koji imaju problem s vidom, a ne žele da nose sočiva. Pod tim mislim i na naočare sa dioptrijskim dodatkom od drugih proizvođača (ako se nekom ne sviđa to što su ove kineske).
Ovaj sistem veoma dobro odrađuje posao. U subotu 227 km, cijeli dan sam ih nosio...
Same naočare izgledaju veoma kvalitetno. Takođe i onaj dodatak.

 

Jel moze neka slika, da vidim kako to izgleda. 

Zbog cilindara sam osudjen na tvrda sociva, a jednostavno ne mogu da se naviknem na njih, tako da bi mi ovo bilo odlicno resenje.


  • 0

#496 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 02:10 PM

Дајте везу за те рокброс. И све што треба да знам :)
  • 0

#497 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 November 2017 - 02:19 PM

Odeš na aliekspres pa kucaj, tamo im je kuća :)

Treba da znaš da ti treba kartica koja podržava plaćanje preko neta :D


  • 0

#498 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 08 November 2017 - 02:43 PM

Odeš na aliekspres pa kucaj, tamo im je kuća :)
Treba da znaš da ti treba kartica koja podržava plaćanje preko neta :D

Онда ништа. Никакве картице не користим. Има ли код нас нека варијанта?
  • 0

#499 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 November 2017 - 03:12 PM

Ja prodajem jedan taj set naočara, nov nekorišćen :) Javi se na privatne poruke ako si zainteresovan
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#500 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 27 July 2018 - 07:24 AM

Може ли нека подела искуства са спортским наочарима са диоптријом? Видео сам овде да хвале неке Рокброс са умецима. Има ли код нас да се купе? Да ли ми неко препоручује неку другу варијанту?


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika