Jump to content


Fotografije

Naocare ??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
628 odgovora na ovu temu

#441 DellBoy

DellBoy
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 15 April 2017 - 10:32 PM

Zdravo. Šta mislite o ovim kinezima? Konkretno me zanima ova treća opcija 3 in 1: photochromic, anti-fog i uv400. Pošto ima dosta recenzija, a najviše za prve dvije, jedino šta znam da su ljudi testirali jeste da sve tri imaju uv400 faktor, za ostalo nisam siguran da fercera kako treba.

df0b53beaf58690daa68a8d3b1be5fec.jpg

Evo i linka:

ROCKBROS Sports Photochromic Polarized Glasses Cycling Eyewear Bicycle Glass MTB Bike Bicycle Riding Fishing Cycling Sunglasses
http://s.aliexpress.com/NFr2Ezau
(from AliExpress Android)
  • 0

#442 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 16 April 2017 - 06:59 PM

Plaćao sam jako slične oko 10 $.

Sent from my x600 using Tapatalk
  • 0

#443 DellBoy

DellBoy
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 16 April 2017 - 08:08 PM

Ako misliš na polarizovane imam ih i koštale su me oko 12 eur, sve pohvale za njih ali mene zanima ova treća opcija koja nije polarizovana već ima fotohromatska stakla sa uv400 zaštitom i anti-fog premazom.
Dok ne skupim pare za neki dobar Uvex Vario bih probao ovako nešto, jer biciklo koristim tokom cijele godine kao prevozno sredstvo, pa su mi potrebne naočare za sve uslove.
  • 0

#444 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2017 - 08:37 PM

А измењива стакла? Нису згодне као варио, али су много јефтиније, а услови се не мењају нагло. Ја углавном носим затамњена и мењам на провидна ако ме ухвати мрак. Имам и жута ако је баш облачно, али на једној вожњи мењам само једном. Торбицу за наочаре, са стаклима, носим у ранцу, али могу да се ставе и у торбицу испод седишта. Меркам варио, мада нисам сигуран колико буду провидне ноћу, рецимо. А можда би ми и сметала стална корекција затамњења, нисам никад пробао фотохроматска.


  • 0

#445 DellBoy

DellBoy
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 16 April 2017 - 08:52 PM

Pred kraj prošle jeseni sam u lokalnoj prodavnici za 5 eur uzeo radne zaštitne naočare sa žutim staklima koje su me spasile suznih očiju od hladnog vjetra (ustajem u 5 ujutro za posao), a kad se vrćem doma stavim ove kineske polarizovane. Nosim ruksak ali me muka vući par naočara sa sobom ili mijenjati izmjenjiva stakla par puta dnevno.
Sad mislim uzeti nešto "all in one", iako svjestan da je parola "koliko muzike, toliko para" i ođe prisutna mislim štetovati 20 eura, jer, ako ih slomim ili izgubim, neću se puno sjekirati oko njih za razliku od brendiranih za koje treba dobro da se zakoljem.
  • 0

#446 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 April 2017 - 11:46 PM

...Клик...


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#447 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 April 2017 - 04:23 AM

А измењива стакла? Нису згодне као варио, али су много јефтиније, а услови се не мењају нагло. Ја углавном носим затамњена и мењам на провидна ако ме ухвати мрак. Имам и жута ако је баш облачно, али на једној вожњи мењам само једном. Торбицу за наочаре, са стаклима, носим у ранцу, али могу да се ставе и у торбицу испод седишта. Меркам варио, мада нисам сигуран колико буду провидне ноћу, рецимо. А можда би ми и сметала стална корекција затамњења, нисам никад пробао фотохроматска.

 

Jednom sam ih probao i ne bih prešao na obična više. :)

 

Ne nosiš rezervna stakla. Kad se smrkava, ne staješ da menjaš. Čim sunce koje uveče prestaje da sija u lice (ako ideš na zapad) i postane sumrak odradi tu tranziciju, nema stajanja i zamene stakala. Ne muljaš prstima stakla.

 

Ja imam one blaže zatamnjene i one ne budu vidno tamnije od skroz providnih stakala. Tranzicija je brza, ali neosetno postepena - tipa, treba im nekih 15-30 sekundi od skroz svetlog do najtamnijeg (i nazad isto) - ali je toliko postepena da očima praktično ne osetiš da se išta menja - tako da jedino tuneli kad ideš brzo pokažu da se zatamnjenost menja, ali ne baš u sekundi.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#448 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2017 - 08:33 AM

@Фолаут Пролазиш ли некад Ибарском магистралом кроз Београд? :) Узимам у обзир и чињеницу да су много скупље од обичних (~дупло), а то стајање стварно не видим као неки проблем. Залазак сунца је прилично спора ствар, а свакако застанем барем да попијем воду или (много чешће) да сликам. Јесте мало... пипаво (успео прошле године да поломим једну страну носнице које нигде нема), али није то толико страшно. Ако већ застајеш на вожњама. Мада, фото су ми привлачна и због вожњи на којима возим по брдима и долинама, па се пре самог заласка стално смењују прилично светло и прилично тамно. Нпр, тако је и Ибарском кроз Липовичку шуму. Није ми то неки баш велики проблем, али ето... С друге стране, ове су баш добре са жутим стаклима. ;)

 

И леп је Грбићев линк. Зато ја и причам да су квалитетне наочаре (и стакла) важне. Не само за вожњу, него и за пад.


  • 0

#449 DellBoy

DellBoy
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 28 April 2017 - 12:56 PM

...Клик...

 

''grbic'', dobar savjet, apsolutno se slažem. Sad kad bi rekao da pazim i da ne divljam sa biciklom bila bi to prava glupost, nikad ne znaš kad se šta može desiti.

 

Jednom sam ih probao i ne bih prešao na obična više. :)

 

Ne nosiš rezervna stakla. Kad se smrkava, ne staješ da menjaš. Čim sunce koje uveče prestaje da sija u lice (ako ideš na zapad) i postane sumrak odradi tu tranziciju, nema stajanja i zamene stakala. Ne muljaš prstima stakla.

 

Ja imam one blaže zatamnjene i one ne budu vidno tamnije od skroz providnih stakala. Tranzicija je brza, ali neosetno postepena - tipa, treba im nekih 15-30 sekundi od skroz svetlog do najtamnijeg (i nazad isto) - ali je toliko postepena da očima praktično ne osetiš da se išta menja - tako da jedino tuneli kad ideš brzo pokažu da se zatamnjenost menja, ali ne baš u sekundi.

 

''FalloutBoy'' reci mi koje si kupio ?

99% posto ću uzeti neke brendirane (sa kojim sam siguran), dok su ''kineske'' bile zadnja opcija koju bih uzeo u razmatranje samo da ih je neko ođe pohvalio i obrazložio zašto su dobre. 


  • 0

#450 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 April 2017 - 01:09 PM

Uvex Vario - u planet bajku.

 

http://planetbike.rs.../Naočare/19060/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#451 clapton

clapton
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

Postavljeno 30 May 2017 - 11:53 PM

Zdravo. Šta mislite o ovim kinezima? Konkretno me zanima ova treća opcija 3 in 1: photochromic, anti-fog i uv400. Pošto ima dosta recenzija, a najviše za prve dvije, jedino šta znam da su ljudi testirali jeste da sve tri imaju uv400 faktor, za ostalo nisam siguran da fercera kako treba.

Evo i linka:

ROCKBROS Sports Photochromic Polarized Glasses Cycling Eyewear Bicycle Glass MTB Bike Bicycle Riding Fishing Cycling Sunglasses
http://s.aliexpress.com/NFr2Ezau
(from AliExpress Android)

jesi li kojim slucajem uzeo ove?

 

imam dioptriju pa sam prinudjen na ovakve. dodju sa onim umetkom dje se stave dioptrijska stakla.


  • 0

#452 DellBoy

DellBoy
  • Members
  • Pip
  • 14 posts

Postavljeno 31 May 2017 - 07:03 AM

jesi li kojim slucajem uzeo ove?

 

imam dioptriju pa sam prinudjen na ovakve. dodju sa onim umetkom dje se stave dioptrijska stakla.

 

Nisam. U planu su mi Uvex Vario. Ako nećeš fotohromatske a odgovaraju ti polarizovane sa dosta izmjenjivih stakala, imaš ove sa adapterom za dioptrijska stakla (jeftinije su a kvalitet isti). Predlažem:

 

https://www.aliexpre...20-1ddd269c7d33

 

Ja sam se odlučio da se zakoljem za Uvex Vario u Tempu u PG-u, imaju par modela sa identičnim cijenama kao na netu, ali da znam ne dolaze sa adapterom.

Pozdrav čojek,


  • 1

#453 ukrajinac

ukrajinac
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 03 June 2017 - 10:34 AM

Nudim original sportske naocare. Nudim modele: adidas, oakley, rh +. Napominjem da nisu u pitanju kinezi. Sve naocare se mogu licno proveriti u Beogradu.    https://www.kupujemp...-svi-oglasi.htm vise informacija na 0615551995 ili u poruci


  • 0

#454 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 03 June 2017 - 12:53 PM

Lepo... Da imam viška love...
Inače, "ne korišćene" je jedna reč, tj.pise se zajedno ...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
  • 0

#455 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 June 2017 - 03:01 PM

Као придев је једна реч, али може и одвојено као "не коришћене, него нове". :)


  • 0

#456 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 04 June 2017 - 11:43 AM

Zamolio bih za preporuku za naočare za veliku glavu. Stakla da budu što veća i da nemaju donju polovinu okvira. Hvala


  • 0

#457 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 June 2017 - 12:56 PM

Uvex odlične, bar meni.f8bf9827960275df55b73300d0e5a55d.jpgee239bc893b1e1ccb4de3effb5ef84b6.jpg51ba57b0cb39b3d7b104537869c0309f.jpg
  • 0

#458 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 04 June 2017 - 01:05 PM

Uvex odlične, bar meni.

 

 

Ove? Jesu stakla velika? To mi je kritično važno zbog vitiliga


  • 0

#459 Sharance

Sharance
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 598 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 04 June 2017 - 02:43 PM

Velika je širok pojam. Ne znam šta su za tebe velika i koliko velika. Odeš u radnju i probaš, koje ti odgovaraju. I meni je malo veća glava(jer sam mnogo pametan n2:hahaha ) I ove su mi najviše odgovarale, ali sam bio u radnji i probao više modela.


  • 0

#460 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 04 June 2017 - 03:32 PM

Velika je širok pojam. Ne znam šta su za tebe velika i koliko velika. Odeš u radnju i probaš, koje ti odgovaraju. I meni je malo veća glava(jer sam mnogo pametan n2:hahaha ) I ove su mi najviše odgovarale, ali sam bio u radnji i probao više modela.

 

U pravu si. Definitivno ću probati u PB Jugoslavija


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika