Jump to content


Fotografije

Naocare ??


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
628 odgovora na ovu temu

#561 bjanko

bjanko
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 175 posts

Postavljeno 01 April 2019 - 08:01 PM

mmax001 hvala puno pogledacu


  • 0

#562 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 12:27 PM

https://www.filtral....lasses/3025700/
ko hoće kvalitetne a jeftine photochrom/vario sportske naočare.. cat 1-3
Uvex je inače podbrend Filtral kompanije.
  • 0

#563 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 12:34 PM

Nisi napisao najbitnije, cenu.


  • 0

#564 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 06:55 PM

Nisi napisao najbitnije, cenu.

a brate klikni link tamo, nisam ja prodavac samo preporuka... 22 jura


  • 0

#565 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 19 March 2020 - 07:58 PM

Izgledaju odlično ali nisu za glavate. Naprotiv, 125 mm je dosta malo iz mog iskustva

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
  • 0

#566 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:03 PM

Ma nisam video cenu na linku, nisam se udubljivao. Vidim sad da je samo sajt proizvođača a da ima link ka Amazonu.


  • 0

#567 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 March 2020 - 10:43 PM

Jel ima neko preporuku za dobrog.. hm, opticara? Beograd i sira okolina. Treba da mi se okrpi sledece, naocare mi odlicno odgovaraju i ne bi da ih menjam, trenutak nepaznje i eto:

2020-03-19-23-30-52.jpg

 

Ne znam koliko se vidi na fotki ali svi delovi su tu, cena popravke nije presudna posto me mrzi opet da trazim naocare koji mi odgovaraju, imaju izmenljiva stakla itd... Sam ne bih krpio jer su mi bile knap tj stalno su blago nategnute kad ih stavim, ako ja to krpim ima da potraje dva stavljanja/skidanja.


  • 0

#568 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 12 April 2020 - 05:12 PM

Ako nekom pomaže, moj članak o naočarima za bicikl.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#569 Nikola2809

Nikola2809
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 10 May 2020 - 03:56 PM

https://www.2bike.rs...vo#.Xrgj1p4zaUk

Ovo nije skupo?


  • 0

#570 Pdjoni

Pdjoni
  • Members
  • 1 posts
  • LocationLoznica

Postavljeno 27 June 2020 - 10:08 PM

https://www.2bike.rs...-9#.XvfDDGm4QwA

Moze li pomoc oko ovog modela ukoliko neko ima iskustva.
Hvala
  • 0

#571 StipoHalic

StipoHalic
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 22 July 2020 - 01:00 PM

https://www.2bike.rs...-9#.XvfDDGm4QwA

Moze li pomoc oko ovog modela ukoliko neko ima iskustva.
Hvala

 

Мој брат има ове наочаре и он је задовољан. Заиста зависи од ваших склоности. По мом мишљењу то је добар избор.


  • 0

#572 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 23 July 2020 - 10:06 PM

Nalazila sam prošle godine u https://www.safetyshop.rs/ u Cara Dušana u Zemunu, kod male Pošte, blizu Više kriminalističke, Uvex naočare, prilično povoljne. Popisala modele, otišla u Planet bike i neke od njih tamo videla 2-3 puta skuplje. Inače ovde imate raznu opremu, ne samo HTZ nego i sportsku. A neke stvari iako su HTZ su po kvalitetu iznad mnogo skupljih poznatih marki, počev od obuće koja ima sve one standarde - vodonepropusnost, djon koji trpi velike razlike u tamperaturi, izlaganje kiselinama, protivklizni, koji amortozuje vibracije, i sasvim lepo izgledaju. Obično tu uzmem reflektujući prsluk svake godine za neke smešne pare. 


  • 2

#573 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 July 2020 - 08:28 AM

Ako si popisala modele onda si videla da to nisu isti modeli.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
  • 2

#574 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 25 July 2020 - 09:40 PM

U pravu si, većina se razlikovala, osim 2 najjeftinija modela, koja sam i htela da kupim, pa sam uzela u Safety Shop-u jedan od ta dva. Nisu mi prijale ali mi u principu nijedne naočare ne prijaju, ni sunčane koje bih nosila dok šetam. Osećam se nestabilno. Ove sam brzo izgubila i nisam stigla da ih još malo koristim i probam da se navniknem na njih. Sećam se da mi je smetalo što predmeti deluju bliže, ali za te pare (oko 850 din) valjda nije ni moglo bolje :)  Sad na njihovom sajtu nema ni približno izbor kakav je bio tada.


  • 0

#575 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2020 - 09:21 AM

Извини, али за наочаре је јако важно да не криве слику. Већина обично има такав ефекат (скупље су углавном боље по том питању), али то звучи као да су са добраном диоптријом што је погубно за вид. Пробај ипак неке скупље. Лаички, ако ти не пријају и још се осећаш нестабилно, рекао бих да је диоптрија барем 0,5 (разлике). Мој савет је да се ни случајно не навикаваш. Прво провери код оптичара своју диоптрију, па онда пробај скупље моделе.


  • 2

#576 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 31 July 2020 - 12:52 AM

Извини, али за наочаре је јако важно да не криве слику. Већина обично има такав ефекат (скупље су углавном боље по том питању), али то звучи као да су са добраном диоптријом што је погубно за вид. Пробај ипак неке скупље. Лаички, ако ти не пријају и још се осећаш нестабилно, рекао бих да је диоптрија барем 0,5 (разлике). Мој савет је да се ни случајно не навикаваш. Прво провери код оптичара своју диоптрију, па онда пробај скупље моделе.

 

Hvala, caneee. U pravu si. Moracu kod oftalmologa najpre.

Inace neko je pisao ne nekom forumu da su Ozzy naocare ok i da ih ima u TC Usce i Delta, standovi u hodnicima. Ima li neko iskustvo sa njima? Da li je neophodno da budu biciklisticne naocare ili mogu i neke druge, pod uslovom da zadovolje najvaznije kriterijume: da ne deormisu sliku, imaju UV zastite i zastitu protiv udara stranog tela (insekta, kamencina...) pri nekoj brzini i jos neke?


  • 0

#577 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 01:52 AM

Za naocare na biciklu je bitno da su "zakrivljene" oko lica da sto manje prasine, peska, bubica prodje ispod i oko naocara i dodju do ociju. Da imaju gumirane delove na drskama naocara i nosnom delu koji sprecavaju da naocare spadaju zbog znoja ili vode. Uglavnom sve naocare cija "stakla" su napravljena od polikarbon plastike ne propustaju UV zracenje bez obzira da li su providne ili zatamnjene. Zbog ovoga i jeftine providne naocare mogu jednako dobro da stite oci od UV zraka kao i vrhunske zatamnjene naocare. Zasto pominjem providne (nezatamnjene) naocare? Zato sto mislim da smo evolucijom bioloski prilagodjeni kolicini svetlosti na geografskom prostoru u kome zivimo i da nema potrebe da nosimo zatamnjene naocare po danu. To je moje misljenje, neki tvrde (link) da kolicina svetlosti koja prolazi kroz nase oci do mozga utice na stvaranje melatonina i vitamina D te ako nosimo tamne naocare u stvari varamo mozak itd... Ono sto je sigurno je da se kroz zatamnjenje naocare slabije vidi i ne moze se voziti nocu. Iz tih razloga predlazem ove (link)


  • 0

#578 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 04:17 AM

Ja sam bas u fazonu da bi mi trebale uskoro neke solidne bici naocare, da su zatamnjene ali ne ono tipa skroz tamne.

Imas li Dule neke konkretne preporuke posto vidim da se razumes u materiju?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#579 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 31 July 2020 - 04:49 AM

Ne razumem se u materiju, pogledaj Polaroid


  • 0

#580 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2020 - 06:21 AM

Fotosenzitivne su mi se najbolje pokazale. Ima onih Rockbros i sl. Sasvim prihvatljiv kvalitet, zatamnjuju shodno uslovima pa ih koristim i danju i noću, a nisu skupe.
  • 0
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika