Jump to content


Fotografije

bokaco7 [MTB] Capriolo Anolis


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
216 odgovora na ovu temu

#81 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 11:56 AM

Znam da si mislio na Dart 3. Generalno bi se odnosilo na sve vile, to je neki minimum sto mozes da ucinis. :) U tvom slucaju, najveci posao moze biti zamena ulja...A sad da li se to isplati (ili posle koliko zamena se vise ne isplati to raditi) :-k Forumasi koji su upuceniji u tu tematiku, nek se oglase. :D

Sto se tice biciklistih. Planet bajk, Capriolo (ako su ih imali uopste) ili kod Šukija :arrow: http://www.matriolimp.com/
  • 0

#82 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 January 2010 - 11:56 AM

Inace, amortizer nije vise Suntour, to sam ja prodao korisniku Vorda, a on sad nekom drugom clanu foruma, sto bi rekli mi ekonomisti, bitno je da kinta cirkulise :D


Hehe, pa Stole je i pisao za RS - RockShox - tvoj Dart3 je entry klasa kod RockShoxa...

p.s. prestiže me Stole :P
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#83 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 11:59 AM

SR - Suntour RS - Rock Shox Sve je to deo optickih varki. :mrgreen:

p.s. prestiže me Stole :P


\:D/ n:anim_32
  • 0

#84 vlada_pop

vlada_pop
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • LocationPancevo

Postavljeno 27 January 2010 - 12:00 PM

nace, amortizer nije vise Suntour, to sam ja prodao korisniku Vorda, a on sad nekom drugom clanu foruma, sto bi rekli mi ekonomisti, bitno je da kinta cirkulise

Tacno, inace amort je sad kod mene!!! :D

Gde da uzmem biciklisticke

Ja sam pazario scoot-ove biciklisticke u Planetu i jako sam zadovoljan njima. Mozes videti kod Sukija neke Northwave. Ne gine ti da odvojis 40-50 evrica!!! Ali vredi, ipak guzi mora da bude udobno!!! :D
  • 0
In every life we have some trouble
When you worry you make it double
Don't worry, be happy......

#85 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 01:04 PM

Uh skupe gace! :(
Al sta se moze, moram videti nesto.

Inace, RS sam procitao kao RST, a koliko znam to mu dodje ista boranija kao i ST ili ti santurrrr :)
Ok, onda ciscenje i podmazivanje, a za promenu ulja kako, gde, koliko cesto, mogao bi se neko oglasiti!

Hvala na informacijama, pozzzzzzz!
  • 0
B)

#86 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 January 2010 - 01:43 PM

Uh skupe gace! :(
Al sta se moze, moram videti nesto.


Ovo i ja gledam, pa obavezno javi šta si uzeo, i kakvi su utisci. Inače, kod Šukija ima i jeftinijih modela, nisu sve 40-50eur (npr. NW Basic - kratke gaće 2600din; NW Stream 3000din; ipak je to pre 25-30Eur, a ne 40-50 ;) ) Ali, pojma nemam kakve su, to će neko pametniji da nas posavetuje ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#87 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 27 January 2010 - 02:04 PM

VAzi, planiram sa burazerom cim bude malo toplije da idemo u Sabac, i nazad. Do je nekih 120km. A bez gaca, tesko da ce da ide.... :)

Inace, smao jedno pitanje vezano za geometriju ove moje bicikle! Kada sam radio neke proracune pre kupovine ispalo mi je da je ram idealan za mene 18'' ili 19'', tj nesto izmedju. Ja sam se zeznuo i uzeo ovaj 21, ali srecom uzeo sam manju lulu pa je sve super. Sad jedno pitanje: posto sam ukontao da je top tube length presudna stvar kod izbora rama, a video sam ovde na forumu i na internetu da je kod mnogih 18'' i 19'' on oko 600mm, sta su onda ovi iz capritjoze uradili pa je njihov 21'' 598mm?
Ko je sad tu pametan? Kod modela monitor situacija je jos gora, na 23" je toptube od 584mm.
Ajd ko je ovde pametan, ja sam se retko zbunio, majke mi, mislio sam da je ovaj moj bajk ogroman, sto i jeste u odnosu na monitor npr. Na kraju sa svojih 179cm nadam se da nisam puno ni omanuo velicinu.... uteha ili ne.. :)

Pri tome ja top tube duzinu racunam na sledeci nacin: naslonim metar na gornju cev i merim, a ne ona varijanta da stavim metar paralelno sa zemljom. To bih dobio verovatno jos 2cm.
  • 0
B)

#88 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 January 2010 - 06:47 PM

Evo , danas sam malko zavrnuo rukave, pa da vidite odprilike konacnu verziju ovog mog polu projekta. :) Kocnice sam skoro namestio idealno, samo jos ovaj moj prdnji lx da se sredi. Covek kome sam prodao amortizer, kolega forumas Vorda mi je skrenuo paznju da su ove sajbne na truvativ x-flow pogonu kriticne, tj da nece svaki menjac prednji da saradjuje sa njima kada treba lanac da se popne na visu sajbnu. Ako kojim slucajem ne bude ni majsotr mogao da sredi menjac da radi kako valja, onda cu ga verovatno prodati, tj radije menjati za neki sram-ov, pa da kompletiram ceo sram asortiman, koliko znam SRAM, AVID, RS i TRUVATIV su iz iste firme, tj pod okriljem SRAM-a. We hate shimano, hehe. :D :evil:

Sledece sto sam uradio je izmerio sam toptube i to na sledeci nacin. Od vrata vile gde leze prvi spejser paralelno sa podom do sticne, ima 600mm. Pri tome, naravno merio sam od sredine vrata vile do sredine sticne, valjda je tako ispravno koliko znam. Istih 600mm dobijam i kada merim samu duzinu gornje cevi. Slika ce pokazati vise od reci! :) Okacio sam i sliku za Capriolo Monitor, da vidite koliko geometrija nema veze sa vezom.

Molim vas sad samo dva pitanja!

1) da li je ok da pri povratku amortizera u pocetni polozaj se cuje zvuk zice ili tako nesto, kontam feder je unutra... mada na onom starom nista se nije culo, al dobro, relni njegov hod je bio oko 2cm, dok je kod ovog oko 5. Znaci kad hocu npr da proverim koliki je hod amortizera, i kad naslonim svu tezinu tela na korman i pustim zatim, pri povratku se cuje zvuk federa. Valjda sam dobro objasnio. :)

2) sta se to cuje sto nisam u zanjih par meseci provalio nikako? Izludjuje me! Ovako: podigao sam prednji tocak i zavrteo, cuje se pri svakom punom krugu kao da nesto zakaci nesto drugo, ali pritom to nisu paknovi i felna. Da nije mozda iglia lose stavljena kada sam montirao tocak? Mislio sam da je taj zvuk iz sredine pogona al sam pogresio ocigledno.... Pomoc please! :)


Eto tako, od glavnog smaraca na ovom forumu, to bi za sad bilo to. :)

P.S. I da, samo da se "pohvalim", na kraju je za biciklu dato odprilike sve ukupno oko 350e, znam da bi sad mogao uzeti i novu i polovniu bolju, ali iskreno, ovo sto sam budzio mi je bilo dosta zanimljivo, a i lakse je kad ti kane 1000-2000 da uzmes nesto novo nego odjednom sakupiti pare. Bar je znanje koje sam stekao o mtb "priceless" :), jer sam bio totalni duduk, a to vredi tih 350e :)

Attached Thumbnails

  • 30012010247aa.jpg
  • 300120102512aa.jpg
  • 30012010254a.jpg
  • cross_country_rama_anolis copy.jpg
  • sport_rama_monitor_man.jpg

  • 0
B)

#89 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 30 January 2010 - 07:49 PM

Pa lepo si ga doterao, nema šta! :)
Najjače mi je na trećoj slici, čekić na podu - nema tu cile-mile :D :D :D

Za SRAM si u pravu, sve je to jedna firma, vidiš i sam: http://www.sram.com/
I potpuno te razumem za kupovinu malo po malo; na kraju je skuplje, ali odakle 300-400eur u cugu... Srbija :(

A ova "teška" pitanje će morati da razmotri neko pametniji od mene ;)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#90 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 January 2010 - 07:54 PM

...mi je skrenuo paznju da su ove sajbne na truvativ x-flow pogonu kriticne, tj da nece svaki menjac prednji da saradjuje sa njima kada treba lanac da se popne na visu sajbnu. Ako kojim slucajem ne bude ni majsotr mogao da sredi menjac da radi kako valja, onda cu ga verovatno prodati, tj radije menjati za neki sram-ov, pa da kompletiram ceo sram asortiman, koliko znam SRAM, AVID, RS i TRUVATIV su iz iste firme, tj pod okriljem SRAM-a. We hate shimano, hehe. :D :evil:


Koliko znam, ima ljudi na forumu koji bez problema koriste Shimanove prednje menjace u kombinaciji sa Truvativ pogonima. Da nije problem u sajbnama na pogonu?
  • 0

#91 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 January 2010 - 08:08 PM

druze nismo se razumeli za pogon.Rekao sam bas ono sto stole kaxa da su sajbne lose t.j. celave kako ja kazem,sa unutrasnje strane.Nemaju one zube preko kojih se lanac penje na vecu sajbu.Nemoj menjac da menjas nego pogon.Isti je problem i kod mene na truvativ pogonu.Dok recimo shimano u istoj klasi ima bolje uradjene sajbne.poz.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#92 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 30 January 2010 - 08:14 PM

Bez zamerke druze,ali mislim da si mozda mogao malo buzire lepsec da uklopis a cini mi se cak i da skratis buzir prednje kocnice,a mozda i gresim. :roll:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#93 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 30 January 2010 - 08:23 PM

U pravu si druze za buzire, to cu morati da skratim, i ja sam razmisljao, treba da skratim buzir od prednje kocnice i od lockouta za dart3. Videcu, mada, to me nesto mrzi..... E jesam neki... :D

Joj, za pogon nemam vise kinte, majke mi, bar sad. Imas li ti tu gornju sajbnu viska, da zamenim, ili ima li neko uopste ovde na forumu da ima viska, da proda samo nju, ili tako nesto?
  • 0
B)

#94 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 12:01 AM

Skratio buzire! Jupi jupi. Nazalost, nevete ovde moci videti mog glavnog segrta, moju bakutu koja je tu kad zatreba da se pridrzi nesto, veceras mi je drustvo pravio burazer, tako da sam njega stavio na sliku :)
Ja sam i dalje inkognito. :mrgreen:

Nego bode ovaj capriolo znak napred i natpis sa strane, a lep bajk.... Uffff. Jebga. :)
Pozdrav ljudi!!!

Attached Thumbnails

  • 03022010265aaa.jpg
  • 03022010267a.jpg
  • 03022010266a.jpg

  • 0
B)

#95 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 12:05 AM

Gledam prvu sliku, pa se pitam...Gde ti je ona guma (u vidu harmonike), koja dodje izmedju celjusti kocnica? Sajla ti se bleji ogoljena. :)

Nema sta, lepo si skockao bajsic! =D> Nije bitno sta pise na njemu, vec koliko si happy nakon pimpa. :wink:
  • 0

#96 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 February 2010 - 08:10 AM

Gledam prvu sliku, pa se pitam...Gde ti je ona guma (u vidu harmonike), koja dodje izmedju celjusti kocnica? Sajla ti se bleji ogoljena. :)

apsolutno nepotrebna stvar
  • 0

#97 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 03 February 2010 - 02:56 PM

To nisam dobio sa avidom, ali mi je ostalo od logana, pa cu staviti, lepse bar izgleda. Nego bila je jedna guma mala ( ka cep) sto se namice na metalni luk koji ulazi u celjusti kocnice, nju sam morao skinuti kad sam kratio buzire i sajle, a sad nema leba da se vrati. Valjda ona nije potrebna. Na slici sam mesto gde se navlaci ta mala guma obelezio sa crvenim.

Provozao sam se malo po podrumu, i na tih par metara, ove kocnice baz zakucavaju tockove, videcemo kako ce biti u praksi.

Nego, moram da podelim odusevljenje koje sam juce doziveo igrajuci se sa reboundom na mom dart3. Neverovatno, na najbrzem bukvalno se amortizer vraca u prvobitni polozaj za delic sekunde, a na najsporijem to traje skoro sekundu dve. Neverovatno, ja misilo oni stavili rebound tek onako. Takodje u praksi sam proverio kako radi lock. Ima luft nekih 5-8mm, u zavisnosti od podesenog preloada, ali ga moja tezina dodatno i skroz zakljuca. :mrgreen:
Tako da ako neko cita ovo i u dilemi je da li da uzme dart3, ima bar moju preporuku.

Hvala vam na podrsci, pomoci i komplimentima za bicikl :D
Puno pozdrava!

Attached Thumbnails

  • 03022010266a.jpg

  • 0
B)

#98 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 06 February 2010 - 08:53 PM

Evo napokon, bakuta!!!!

Inace, juce sam presao ubrzani kurs za namestanje menjaca, i pravo da kazem, zadnji sam doterao da radi ko zmaj, bez ikakvih problema.

Al mi zato prednji Hebe kevu!!!!!!!!!
Pa znaci na mogu da verujem.
Namestim na najmanju sajbnu, fiksiram krajnji hod, namestim ga da bude paralelan sa sajbnama, razmak od njih kao po uputstvu, ali problem. Nece da prebaci sa prve na drugu, ili sa druge na trecu. Cak i kad malo jace zategnem sajlu na rucicama menjaca, pa moze da prebaci na visu sajbnu, onda nece da vrati na nizu. Tuga ljudi, nosim ga kod majsotra. Dzabe sam danasu ubio 4 sata namestajuci sve redom. Sve u svemu, bar sd7-ice zakivaju sad u mestu.

Attached Thumbnails

  • 06022010286aa.jpg

  • 0
B)

#99 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 06 February 2010 - 09:21 PM

zvuči smešno, ali kupi neki bolji prednji menjač... kontam da i Alivio radi kao i XTR, jedino što je teži :D a XTR može da se nađe do 30€ na oglasima! Ja nisam imao pojma da nameštam prednji menjač dok nisam kupio prvi bolji (i to LX) nije bilo nikakvih problema iako je imao lufta par mm. posle sa XTR-om još lakše (da, XT sam preskočio i nisam ga nikada imao). Od tada sam samo jednom nemao XTR zato što mi je trebao drugi prečnik, pa je pao Sram X-Gen... Sada čekam nešto novo ;)
  • 0

#100 bokaco7

bokaco7
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts

Postavljeno 06 February 2010 - 09:37 PM

Pa imam lx, bacio sam u smece onaj sis.... Uzaeo sam ga bas od Harija. :)
Cak mi je i covek na licu mesta objasnio kako se namesta, hehe...
  • 0
B)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika