Jump to content


Fotografije

Šta (jedete) doručkujete pred vožnju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#41 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 August 2010 - 05:35 PM

Musli Tropic pomesan sa cornifleksom i jednom supenom kasikom meda i sve to preliveno sa 400 ml mleka...

Isto to, samo bez meda i sa upola manje mleka. Inače, musli mešam (pravim) sama... kupim sastojke, sve koje želim i napravim musli po svom ukusu. :wink:
  • 0

#42 betelgez

betelgez
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 825 posts
  • LocationNiš-Valencia

Postavljeno 15 August 2010 - 05:42 PM

jutros sam pojeo 6 supenih kasika pahuljica (jecmene, ovsene, psenicne i razene) preliveno sa 2 dl mleka.
  • 0
Posted Image

#43 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 15 August 2010 - 06:31 PM

Jutros pred voznju, oko 6:45 pojeo sendic sa prsutom. U voznji jedan Welness. U 12 sati zeludac mi je radio na ler, umreh od gladi. n2:cakesmileyn
  • 0

#44 Galenika

Galenika
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationZemun - Nova Galenika

Postavljeno 23 May 2011 - 09:54 PM

Cudo da niko ne koristi pivski kvasac i to onaj od BIPA, rastvoren u vodi! Jeste gadan, ali ja se navikao posle par meseci i sad ne mogu bez njega. To je rudnik vitamina i minerala ( prirodnih ) za nas na dva tocka. Zatim forsiram banane, em sto djubrim usput staze i bogaze em je zdravo i puno kalijuma. Med takodje, sa polenom, maticni mlec, propolis kapi... A za dorucak uzmem recimo neki sendvic, usput bonzitu - dve i dosta vode. To mi je za voznje do 60 km dnevno. Sve preko toga zahteva jedna masan i dobar burek :P
  • 0

#45 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 24 May 2011 - 11:57 AM

Kad imam dosta vremena da se valjano pripremim za vožnju ljuljnem pakovanje Matijević viršli sa dosta kečapa. Sve to zalijem sa pola krmače Coca-Cole.
Onda odem kod onkologa, posedim dva sata u čekaonici da se malo slegne i pravac drum.
Takoreći spržavam!
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#46 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 24 May 2011 - 12:01 PM

uglavom uzmem neko pecivo,panceroru,kifla sa dzemom,a sa sobom ponesem 100g kikirikija(da nije slan)puna kapa...
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#47 bur

bur
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 511 posts
  • LocationNovi Sad-Zrenjanin

Postavljeno 24 May 2011 - 12:13 PM

Upss!
nije kompletna informacija.
Matijević bez hleba. To je poznata hi-tec tehnologija, hleb je već upakovan.
Pozz
  • 0
. . . kašika drvena jedna. Jedna.

#48 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 21 June 2011 - 10:00 PM

Pre zadnje vožnje pojeo tunjevinu za doručak i usput ksnije 2 banane i dosta vode.
  • 0

#49 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 23 June 2011 - 05:56 PM

mislim da je varijanta sa tunjevinom, jajima i ostalim proteinima puno bolja posle vožnje, a da pre vožnje treba ići na kombinaciju ugljenih hidrata sa proteinima u smislu ovsene, ječmene pahuljice sa raznim zrnevljem i suvim voćem pomešano sa jogurtom. Ali, prvo kašika meda. ako vas interesuje napisaću vam recept sa čime da pomešate med i to se ujutro prvo uzima, na tašte, potom sve ostalo.
  • 0

#50 Rendisha

Rendisha
  • Members
  • PipPipPip
  • 93 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 June 2011 - 05:08 PM

sa čime da pomešate med i to se ujutro prvo uzima


Ujutru valjda prvo med i domaca rakija :mrgreen: ako moze travarica, orahovaca ili lincura ponajbolje.
  • 0

#51 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 24 June 2011 - 06:35 PM

...ako vas interesuje napisaću vam recept sa čime da pomešate med i to se ujutro prvo uzima, na tašte, potom sve ostalo.


Čekamo. :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#52 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 26 June 2011 - 06:35 PM

mislim da je varijanta sa tunjevinom, jajima i ostalim proteinima puno bolja posle vožnje, a da pre vožnje treba ići na kombinaciju ugljenih hidrata sa proteinima u smislu ovsene, ječmene pahuljice sa raznim zrnevljem i suvim voćem pomešano sa jogurtom. Ali, prvo kašika meda. ako vas interesuje napisaću vam recept sa čime da pomešate med i to se ujutro prvo uzima, na tašte, potom sve ostalo.

Da čujemo, ja inače svako jutro kad otvorim oči prvo uzmem kašičicu meda sa čašom hladne vode, a ti napiši sa čim je dobro kombinovati med?
  • 0

#53 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 June 2011 - 01:46 PM

sorry, sad sam se tek uključila, sutra ćete dobiti recepturu, bićete zadovoljni
  • 0

#54 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 June 2011 - 01:58 PM

evo me, a evo i recepta: 100 g oraha, 100 g kikirikija, 100 g pšeničnih klica, 100 g lešnika, 100 g očišćenog suncokreta, 100 g bundevinog semena, 100 g susama, 100 g semena lana, 1 kašičica kima, 10 g cimeta u pahu, sve umešati u 1 kg meda (drvenom ili plastičnom kašikom), svako jutro uzimati po 1 kašiku, na tašte. Napomena: susam i lan prethodno kratkotrajno prepržiti na laganoj vatri.
  • 0

#55 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 28 June 2011 - 02:55 PM

Dali kikiriki i orahe treba samleti? ili bar usitniti kao i lešnik.
  • 0

#56 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 05:21 PM

evo me, a evo i recepta: 100 g oraha, 100 g kikirikija, 100 g pšeničnih klica, 100 g lešnika, 100 g očišćenog suncokreta, 100 g bundevinog semena, 100 g susama, 100 g semena lana, 1 kašičica kima, 10 g cimeta u pahu, sve umešati u 1 kg meda (drvenom ili plastičnom kašikom), svako jutro uzimati po 1 kašiku, na tašte. Napomena: susam i lan prethodno kratkotrajno prepržiti na laganoj vatri.

Hvala puno.
Ali ta jedna kašika nije doručak.

ŠTA TREBA JESTI PRED VOŽNJU to je ovde pitanje...
Treba jesti integralne žitarice. Ali koje ? Poenta je u tome da biciklista gubi odredjeni broj hiljada kalorija, prema tome približno isti treba da se unese pre vožnje.
Pitanje je kolika je energetska vrednost tih žitarica i koliko se lako vare tj. koliko se dobro energija iz njih izvlači.
Prema tome ako neko želi da se upuca od kalorija treba da se jasno napiše koja žitarica koliko ima u sebi, ... i onda lepo odete u "zdravu hranu" i kupite sve to.

Ja cu da započnem niz nadam se da će iskusniji da se priključe. I oni koje ne mrzi da Googlaju.
1) Lan - (100g ) 450 kalorija - nemam pojma koliko se dobro vari
( Videću da nađem još nešto zanimljivo ... )
2)

Pozdrav.
  • 0

#57 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 05:35 PM

http://www.nal.usda....oodcomp/search/
Na ovom sajtu mogu se naci iscrpne informacije o broju kalorija ...
  • 0

#58 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 June 2011 - 06:22 PM

jao, izvinte, da, naravno, orahe, kikiriki i lešnik treba da sitno iseckaš...
Licmi, pa i nisam rekla da je ovo doručak, već način na koji bi BILO DOBRO da započneš dan, a potom sledi doručak, kao što sam već pisala, žitarice, suvo voće, proteini u vidu mleka ili jogurta, ... pogledaj. Uf, znam da je potrebno puno puno kalorija uneti u organizam da bi se savladala sva ta naša putovanja, ali se te kalorije unose TOKOM vožnje, u određenim vremenskim ntervalima i zavisno od toga koliko je u kom segmentu vožnja zahtevna, a ne sve u vidu doručka, pred vožnju. Uostalom, svi oni koji poznaju gorana i mene znaju da goran nosi pune bisage hrane i da obavezno jedemo proju, da nosimo crni hleb sa zelenom salatom i jedemo to sa tunjevinom kad imamo pauzu za ručak, uz to dodamo jogurt, što je jako dobar i hranjiv obrok, a ne opterecuje i vrlo lako se posle vraćaš u vožnju. Još nešto, dopunsku energiju, pogotovo kada se savladavaju brda, daje nam suvo voće - smokve i kajsije, što meni lično odgovara više nego bonžite. U poslednjih nekoliko vožnji goran je pravio i dekstrozu. Inače, mislim da sam jedna od retkih koja je svoju ishranu na bazi žitarica započela još u prošlom veku, tj. 1988. godine, na šta sam vrlo ponosna, i dosta sam naučila o prednosti takve ishrane. Možda mi odgovara i zato što sam krvna grupa A, za koju kažu da su ratari, ali mislim da i nije toliko bitno, ne pratim to, ali me je jedna koleginica "prepoznala" kao osobu sa krvnom grupom "A" baš po tome šta jedem... Ajd, dosta, da ne budem dosadna, ..
  • 0

#59 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 June 2011 - 06:22 PM

jao, izvinte, da, naravno, orahe, kikiriki i lešnik treba da sitno iseckaš...
Licmi, pa i nisam rekla da je ovo doručak, već način na koji bi BILO DOBRO da započneš dan, a potom sledi doručak, kao što sam već pisala, žitarice, suvo voće, proteini u vidu mleka ili jogurta, ... pogledaj. Uf, znam da je potrebno puno puno kalorija uneti u organizam da bi se savladala sva ta naša putovanja, ali se te kalorije unose TOKOM vožnje, u određenim vremenskim ntervalima i zavisno od toga koliko je u kom segmentu vožnja zahtevna, a ne sve u vidu doručka, pred vožnju. Uostalom, svi oni koji poznaju gorana i mene znaju da goran nosi pune bisage hrane i da obavezno jedemo proju, da nosimo crni hleb sa zelenom salatom i jedemo to sa tunjevinom kad imamo pauzu za ručak, uz to dodamo jogurt, što je jako dobar i hranjiv obrok, a ne opterecuje i vrlo lako se posle vraćaš u vožnju. Još nešto, dopunsku energiju, pogotovo kada se savladavaju brda, daje nam suvo voće - smokve i kajsije, što meni lično odgovara više nego bonžite. U poslednjih nekoliko vožnji goran je pravio i dekstrozu. Inače, mislim da sam jedna od retkih koja je svoju ishranu na bazi žitarica započela još u prošlom veku, tj. 1988. godine, na šta sam vrlo ponosna, i dosta sam naučila o prednosti takve ishrane. Možda mi odgovara i zato što sam krvna grupa A, za koju kažu da su ratari, ali mislim da i nije toliko bitno, ne pratim to, ali me je jedna koleginica "prepoznala" kao osobu sa krvnom grupom "A" baš po tome šta jedem... Ajd, dosta, da ne budem dosadna, ..
  • 0

#60 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 28 June 2011 - 06:25 PM

greška, 2x poslato, sorry
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika