Jump to content


Fotografije

Šta (jedete) doručkujete pred vožnju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#61 acony

acony
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 654 posts
  • LocationEurope

Postavljeno 28 June 2011 - 07:11 PM

Jeste da se ja ne hranim zdravo at all, ali broj kalorija nije bitan koliko je bitna struktura namirnice koja se unosi.

Mislim vecina kalorijski bogatih namirnica ima jako velik procenat masti u sebi tako da to nije narocito pametno konzumirati...

Ja recimo od tih zanimacija uglavnom jedem ljesnike, brazilski orah, kikiriki i pistace. Ali kao sto rekoh sve je prilicno masno a i nista realno gledano ne moze da zamjeni obrok.

Primera radi: 100g brazilskog oraha nadasve nije preporucljivo unijeti u toku jednog dana zbog X razloga. A tih 100g sadrzi oko 700 kalorija pri cemu je kao sto vec rekoh jako bogat mastima.
  • 0

#62 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 08:41 PM

Licmi, pa i nisam rekla da je ovo doručak, već način na koji bi BILO DOBRO da započneš dan, a potom sledi doručak, kao što sam već pisala, žitarice, suvo voće, proteini u vidu mleka ili jogurta, ... pogledaj.

Ma da.
Recept je odlican, nemoj pogresno da me razumes.
Nego sam te ja bez veze citirao, izvinjavam se... na brzinu sam kucao pa se nisam lepo izrazio.

Ja sam hteo da budem malo specificniji u vezi samog dorucka...
Ljudi koji se bave profesionalno biciklizmom, imaju taj obrazac ishrane i to se nista ne menja... samo treba pohvatati sve te fazone.
Pozdrav.
  • 0

#63 zephirous

zephirous
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 08:48 PM

@ acony
jel si svestan ti da postoje razlike izmedju masti zivotinjksog porekla i biljnog porekla? Recimo da npr. svinjska mast nije nikako preporucljiva zbog X razlgoa, dok su masti iz biljnih izvora neesencijalne u organizmu i bogate omega 3 i omega 6 masnim kiselinama koje su dobre i preporucljive za svakog rekreativca. Naravno ne preterivati ni u cemu 100g je sasvim ok za dnevnu dozu, ali te masti su DOBRE.

@na temu
Koliko vidim dosta ste neobrazovani sa ishranom, pa otuda i svakakvi predlozi za dorucak, koji je inace najvazniji obrok u toku dana. Tako da ako niste znali organizmu su ujutru potrebni proteini brzo razgradivi kojih recimo u belancetu ima i potreban je izvor kvalitetnih ugljenih hidrata kao npr. ovsene pahuljice ili musli. Kombinacijom ova dva dobijate savrsen dorucak. Bez meda i bilo kakvih gluposti.

i vidim neko pominje nekakav crni hleb koji je zapravo BELI samo sto je obojen... nemojte da se prevarite sa tim, jer se jednostavno SVE pravi od BELOG BRASNA, ne INTEGRALNOG..
  • 0

#64 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 June 2011 - 09:03 PM

Koliko vidim dosta ste neobrazovani sa ishranom,

Jbg., nije bilo nikog do sad da nas prosvetli. Od tebe puno očekujemo, kad već u svom četvrtom postu znaš sve o nama... #-o
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#65 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 09:09 PM

Recimo da npr. svinjska mast nije nikako preporucljiva zbog X razlgoa


Ne bih bas rekao. Evo, u poslednje vreme lekari opet savetuju manje ulja, a visi gicine masti. Ljudi sa sela su se oduvek pridrzavali toga. Jes da mi padne mrak na oci kad vidim uzeglu mast u jelu narednog dana, ali moja baba je i dalje preferira.
Jos ako imas od mangulice, uhuuu.


Koliko vidim dosta ste neobrazovani sa ishranom, pa otuda i svakakvi predlozi za dorucak, koji je inace najvazniji obrok u toku dana. Tako da ako niste znali organizmu su ujutru potrebni proteini brzo razgradivi kojih recimo u belancetu ima i potreban je izvor kvalitetnih ugljenih hidrata kao npr. ovsene pahuljice ili musli. Kombinacijom ova dva dobijate savrsen dorucak. Bez meda i bilo kakvih gluposti.



Kad bi se hranio striktno po ovome sto si napisao, ne bih docekao rucak. n:smil42d2 Mozda treba tako, ali zavisi i od coveka do coveka.
  • 0

#66 zephirous

zephirous
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 09:47 PM

Ne bih bas rekao. Evo, u poslednje vreme lekari opet savetuju manje ulja, a visi gicine masti. Ljudi sa sela su se oduvek pridrzavali toga. Jes da mi padne mrak na oci kad vidim uzeglu mast u jelu narednog dana, ali moja baba je i dalje preferira.
Jos ako imas od mangulice, uhuuu.

Reci mi dal se salis? Koji to lekari? I sto seljake pominjes? ti isti seljaci sto jedu kile kajmaka dnevno i svinje za dorucak si uzeo za primer? Oni znaju kako se hrani? Moze tvoja baba preferira svinjsku mast zbog neceg sto se zove UKUS, jer je lepse kada se svemu doda kilo masti, a sigurno nismo na kulinarskom forumu pa da pricamo u tom smeru..


Kad bi se hranio striktno po ovome sto si napisao, ne bih docekao rucak. n:smil42d2 Mozda treba tako, ali zavisi i od coveka do coveka.

docekao bi uzinu :) tek onda ide rucak. jbg ishranu morate gledati kao nesto od cega mozete povecati svoje performanse i kvalitetniji zivot pre svega. Jer u svakom sportu makar i rekreativnom ishrana cini veci deo price
  • 0

#67 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 10:42 PM


Ne bih bas rekao. Evo, u poslednje vreme lekari opet savetuju manje ulja, a visi gicine masti. Ljudi sa sela su se oduvek pridrzavali toga. Jes da mi padne mrak na oci kad vidim uzeglu mast u jelu narednog dana, ali moja baba je i dalje preferira.
Jos ako imas od mangulice, uhuuu.

Reci mi dal se salis? Koji to lekari? I sto seljake pominjes? ti isti seljaci sto jedu kile kajmaka dnevno i svinje za dorucak si uzeo za primer? Oni znaju kako se hrani? Moze tvoja baba preferira svinjsku mast zbog neceg sto se zove UKUS, jer je lepse kada se svemu doda kilo masti, a sigurno nismo na kulinarskom forumu pa da pricamo u tom smeru..


Kad bi se hranio striktno po ovome sto si napisao, ne bih docekao rucak. n:smil42d2 Mozda treba tako, ali zavisi i od coveka do coveka.

docekao bi uzinu :) tek onda ide rucak. jbg ishranu morate gledati kao nesto od cega mozete povecati svoje performanse i kvalitetniji zivot pre svega. Jer u svakom sportu makar i rekreativnom ishrana cini veci deo price

A gde si ti naucio toliko o hrani i o ishrani,ajde molim te prosvetli nas?!!Jel ti stvarno mislis da ako si procitao par clanaka o SEGA-MEGA-GIGA uljima,ti daje za pravo da ljudima koji prelaze stotine kilometara na bajsevima,na tako drzak nacin delis lekcije??
Nauci malo kako se sa postovanjem treba odnositi prema ljudima,pa ce mozda i tvoji saveti biti ozbiljnije shvaceni.
  • 0

#68 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 28 June 2011 - 11:17 PM

Upravo ti lekari savetuju "gicinu" mast, jedan član moje porodice je imao infrakt(preživeo) i savet lekara jeste bila "gicina" mast pre recimo suncokretovih ulja i sl.
Evo ti jedan jednostavan ekspirement:
- probaj da namažeš ruke svinjskom mašću i potom probaj da ih opereš bez sapuna hladnom vodom.
- potom probaj to isto da uradiš sa jestivim uljem.
Ne tvrdim da je svinjska mast zdrava ali od suncokretovog i sličnih biljnih pogotovu užeglih restoranskih ulja svakako jeste.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#69 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 29 June 2011 - 06:57 AM

@zephirous
Odkud ti majke ti da ne postoji hleb od crnog brasna tj tip-1100!!!Ima ga u proizvodnji samo treba znati sta kupujes.Elem crni hleb(pravi)ima u sebi mekinju od psenicnog zrna i po tome ga vrlo lepo mozes prepoznati,dosta lici na razani hleb.crni hleb koji ti opisujes (lazni)je proizveden od belog i polubelog psenicnog brasna i obojen prirodnom bojom!Inace razlika izmedju ta dva hleba je velika jer pravi crni hleb ima sladak ukus dok ovaj drugi ne.

Sto se tice ulja i masti,namazi krpu uljem a drugu namazi mascu.Ostavi da odstoje nekoliko dana i krpa namazana uljem ce se stvrdnuti a ona druga ne!!!To ti govori koliko kvalitetno ulje koristimo!Osim toga preporucuje se koriscenje maslinovog ulja ja probao al ne mogu ima mi neki smek!!!

Nemas razloga biti takav prvim postom u ovoj temi mislim da ovde ima ljudi koji znaju mnogo o pravilnoj ishrani!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#70 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 June 2011 - 07:46 AM

I ne jede svako isto, nemamo iste metabolizme.. Ja mogu opušteno da doručkujem pahuljice (sama pravim - ovsene, ječmene, razne semenke, pšenične klice, suvo grožđe, orah/lešnik i još ponešto) sa mlekom i eventualno medom i da na tome vozim dosta dugo, ali mislim da bi neki, sa svojim ultra speed metabolizmima, odma' odjurili u žbun xD
Nakon tih pahuljica ponesem za usput neki sendvič koji spravim (hleb što približniji integralnom, sardina/tuna/živina, salata, senf) i banane, a posle vožnje obavezno meso i salata sa manjom količinom nekog ugljikohidrata koji nije belo testo.
Naravno, kad nemam uslova da ispratim ovakav program, nikom ništa, dohvatim šta ima.
Sad, moglo bi tu ponešto da se iskoriguje pa da imam praaavi sporCki program ishrane, ali me boli uvo. :)
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#71 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 29 June 2011 - 01:54 PM

"Nauci malo kako se sa postovanjem treba odnositi prema ljudima,pa ce mozda i tvoji saveti biti ozbiljnije shvaceni"

.... kao da sam sama ovo napisala...
  • 0

#72 modesti

modesti
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 292 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 29 June 2011 - 02:48 PM

zephirous,
a zašto si ti tako razdražljiv, jel to od hrane?
  • 0

#73 zephirous

zephirous
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 29 June 2011 - 08:00 PM

@bant013
Ne znam sto ste zapeli za SUNCOKRETOVO ULJE, niko ga drugi nije spomenuo od vas samih. Ja koristim laneno i maslinovo bas zbog onog sto sam rekao.
A LEKARI kad kazes nista ne znaci. Daj nadji nutricionistu da vidimo sta ce ti reci za tu dragocenu mast.. A neki kardiolog moze da ima znanja o ishrani ko moja baba, i da pri tom daje savete ko neko sa ovog foruma sto je procitao gomilu gluposti iz ko zna kakvih casopisa...
@brko83
http://www.politika.... ... ba.lt.html
@jelchica
Ne jede svako isto? Nismo li svi ljudi? Mislim verujem da ni sama ne znas sta si hteal reci. Metabolizam znaci u smislu neko moze jesti manje a obilnijih, neko cesce manje obroka itd... Ali ko god se bavi sportom nekim ima ubrzan metabolizam.. A ok ti je ishrana posle i u toku voznje... mislim za rekreativca
@modesti
iznendjen sam da toliko ljudi moze da vozi dok im dupe ne otpadne, a da ne znaju bar neke osnovne stvari o ishrani u biciklizmu. Osnovna stvar vam je ishrana. Dosao sam na forum misleci da cu nesto pametno procitati, al sam se prevario
  • 0

#74 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 June 2011 - 09:51 PM

Prijatelju ako misliš da imaš više znanja od našeg možda najboljeg kardiologa koji radi u kliničkom centru srbije...onda ti je ego svakako poveći! Što se tiče lanenog i maslinovog ulja tu se donekle i slažem, ali to svaka dokona domaćica može da sazna iz plejade uglavnom žutih časopisa koji prekucavaju diskutbilne u 99% ne proverene članke sa interneta...
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#75 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 June 2011 - 10:13 PM

Prijatelju ako misliš da imaš više znanja od našeg možda najboljeg kardiologa koji radi u kliničkom centru srbije...onda ti je ego svakako poveći!


Iako zvanicnu medicinu po pitanju lecenja i dalje primarno praktikujem i izbegavam alternativne metode, od homeoterapije do vrelog olova, iz licnog iskustva mogu da kazem da stav koji zastupa i vodeci lekar bilo koje specijalnosti ne mora nuzno biti ispravan.

Prvo zato sto je medicina prilicno neprecizna nauka, to pogotovu kada se uporedi sa tehnickim naukama ili daleko bilo metematikom.Njima se zvanicni stavovi po mnogim pitanjima jako cesto menjaju, kao npr upotreba kortikosteroida u lecenja plucnih bolesti koja je od hita postala nepreporucljiva, pa ponovo mainstream.

Drugo licno sam na (svom) prilicno trivijanlom ortopedskom problemu, trivijalnom u odnosu na to kakve probleme nosi fiziologija i sl. imao prilike da vidim kako 5 nasih vrhunskih ortopedskih hirurga, jedan kojeg smatraju don-om moderne ortopedije u Srba, drugog koji je bio zvanicni lekar/ortoped kosarkaske reprezentacije (radi u Belgiji), treceg koji je bio nacelnih ortopedije na VMA, i itd imaju po pitanju jelte istog problema dva dijametralno suprotna stava (jedni tvrde jedno, drugi suprotno) :)

Sto se ishrane tice ja tu pojma nemam i zelim vam uspeh u raspravi :)
  • 0
Postavljena slika

#76 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 June 2011 - 10:32 PM

Daleko od toga da lekarima treba verovati 100%, svi mi grešimo tako da ni lekari nisu izuzetak!
I sam sam u mnogo slučajeva bio žrtva pogrešnih prognoza i još pogrešnijih terapija,
međutim kada je u pitanju dotični gospodin koji je jedan najemintnijih svetskih stručnjaka - ukoliko ne verujem njemu - kome ću? Bazar,lepota i zdravlje,ema,ena,ela...internet nutricionisti?

Što se tiče rasprave o zdravoj ishrani ne želim ni ja mnogo da se uplićem u vrzino kolo jer i sam ne praktikujem savete koje mi je dala nutricionista n:blush2 zdravstvenog centra u mom gradu! :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#77 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 June 2011 - 10:37 PM

Ma on kao on nije problem, problem je sto cesto kao bransa umeju da tumaraju i pricaju jedno pa drugo, ... :-) Ali jesi u pravu negde se necega treba drzati, pa sad ako bas nemas srece jbg ...
  • 0
Postavljena slika

#78 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 June 2011 - 02:28 AM

Ja bih samo da objasnim coveku!Posto sam neki vajni pekar 7 godina da tip1100 postoji i ja ga svakodnevno koristim u pekari u kojoj radim!Znaci t1100 pise na dzakovima najjacih mlinova u drzavi!!!Pa valjda to nesto znaci.Verovatno ga ne bi etiketirali kao takvo i pravili sebi problem.Pozdrav!!!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#79 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 14 August 2011 - 06:02 PM

Jutros doručkovao samo musli pola sata pre vožnje i bilo je ok nisam čak brzo ogladneo a bio je lagan obrok pa nije smetao pri vožnji.
  • 0

#80 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 06:25 PM

danas pred voznju(isao do ade)musli+banana+jos jedna banana kada sam stigao na adu
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika