Jump to content


Fotografije

Šta (jedete) doručkujete pred vožnju?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
172 odgovora na ovu temu

#81 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 15 August 2011 - 11:02 PM

Kajmak i paradajz 8) I jogurt :mrgreen:
A moze i slatka varijanta, med.

Par puta mi se desilo da zam zabo burek [nisam planirao voznju] i posle sam imao snage ali sam pio po 5l vode i tripovao da imam rak licnosti :mrgreen: :twisted:
  • 0
Spiral out, keep going!

#82 Finulas

Finulas
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 20 August 2011 - 03:17 PM

Preporucujem ovsene pahuljice sa mlekom, zato sto se dugo vare (daju energiju tokom dugog perioda), a lagane su.
  • 0

#83 telemark

telemark
  • Members
  • Pip
  • 29 posts

Postavljeno 30 August 2011 - 05:36 PM

Moj obrok pre vožnje se sastoji obavezno od ugljenih hidrata, masti i proteini idu posle vožnje. Uglavno se nameniju nađe mlevena plazma sa mlekom, baren pirinač, Musli, jabauka, banana, a u toku vožnje obavezno idu neke čokoladice ili bonžita. A posle vožnje udri po mesu. :D
  • 0

#84 JupiterKing

JupiterKing
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 September 2011 - 12:56 PM

A koja razlika izmedju musli i kornfleksa ? nisam jeo musli pa me zanima ? Inace uglavnom cim krenem na voznju pojedem 1-2 vitanove,to isto i u povrtarku radim :D
  • 0
Sefe,koji ti je vrag ?

#85 umpirsky

umpirsky
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts
  • LocationНиш

Postavljeno 01 September 2011 - 05:07 PM

Kajmak i paradajz 8) I jogurt :mrgreen:
A moze i slatka varijanta, med.

Par puta mi se desilo da zam zabo burek [nisam planirao voznju] i posle sam imao snage ali sam pio po 5l vode i tripovao da imam rak licnosti :mrgreen: :twisted:


Пекарски кваац абнормално тражи воду, треба га избегавати :)
  • 0
Postavljena slika

#86 Urosh

Urosh
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationNis

Postavljeno 18 September 2011 - 10:07 PM

Poceo sam da pravim sejk:

2dm mleka
1banana
3-4 plazma keksa
malo secera

Sve to smuckati mikserom i popiti :) Veoma dobra stvar !
Mozete i jaje da dodate ako zelite...
A opcija 2:

2jaja
secer
mleko
  • 0

#87 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 22 September 2011 - 09:01 AM

Ukoliko krećem na neku dužu vožnju (preko 150 km) doručak mi se sastoji i iz proteina i UH. Na takve vožnje krećem oko 6 ili 7 h ujutru, pa da ne bih ustajao 2, 3 h ranije da jedem, a onda sačekao da se svari hrana, doručak sklopim tako da nema mnogo, ali da je to što pojedem bogato potrebnim materijama. Moj uobičajen doručak se sastoji iz porcije muslija sa mlekom (obavezno), 2 kuvana belanca, banana, a kasnije, usput se dopunjavam Vitanova čokoladicama. A pre doručka, odmah po ustajanju kašičica meda i čaša vode (i kada se ne ide na vožnju, dobro je uzeti med i vodu).
A kada idem na vožnje do 50, 60 km ne jedem UH jer se trudim da istopim malo sala koje imam na stomaku, kako bih jasno izdefinisao trbušne mišiće. Kada organizam potroši rezerve UH, nagomilana mast na telu se razgrađuje i organizam je koristi kao energiju. Na taj način gubimo salo i to je jedini put do lepo izdefinisanih mišića. :) Džaba je 1000 i 1000 trbušnjaka ako imaš salo na stomaku.
  • 0

#88 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 23 September 2011 - 11:39 AM

Goran 136
Da bi lakse i brze skidao masne naslage sa bilo kog dela tela moras znati detalj da celije ljutskog tela zakljucavaju mehanizam za otpustanje-topljenje masnih naslaga ako imas iole insulina u krvotoku, a imas ga 3 sata nakon jela, pa makar pojeo zelenu salatu :D
Laksi treninzi se rade upravo u tom periodu kad opadne insulin u krvotoku, a za teze treninge se radi upravo ono sto svi mrzimo, jedes oko 3-4h ujutru, operes zube i nastavis da spavas, pa ustanes kasnije i sve po redu do odlaska na voznju, osim dorucka, to si vec odradio par sati ranije.
To bi bilo to, kad vec pominjemo skidanje masti. Za sve ostale obicne i regularne opcije jela i treninga moze se kombinovati kako kome odgovara.
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#89 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 26 September 2011 - 07:24 PM

To sam i ja hteo da kažem, možda me nisi razumeo. Postoje namirnice koje se brže vare i samim tim brže dospevaju u krvotok. To su prosti šećeri, kojih ima u medu, slatkišima... Tako da, doručak koji sam naveo kao moguću opciju pre neke vožnje nije loš, jer sadrži svega po malo, i kompleksnijih i prostijih UH.
Nakon ustajanja, čaša vode, kašika meda, razgibavanje, toaleta, naravno i nakon nekih pola sata, četrdeset minuta sednem na bajk i odvezem uobičajen krug od 30 km. Nakon što se vratim kući pojedem bogat doručak. Doručak je najvažniji obrok u toku dana. To bi bio jedan lakši trening.
Predveče, pošto večeram oko 18, 19h opet odvezem onih istih 30 km. Nakon vožnje ne jedem ništa, a ponekad popijem čašu mleka i može neki lagani dodatak (keks, parče pite...)
Tako izgleda moj uobičajen dan, koji je, moglo bi se reći, dovoljan za jedan zdrav život.
  • 0

#90 igigl

igigl
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts
  • LocationBeograd/Cerak

Postavljeno 26 September 2011 - 08:12 PM

zeggerr, hvala na postu, nisam znao to vezano za insulin. :wink:
  • 0
ragazzo della strada

#91 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 September 2011 - 06:50 AM

@Goran 136
Ako dozvolis jos jedan savet. Ne bih ti se drasticno mesao u sistem treninga i ishrane, ali ta vecernja opcija bi bila mnooooogooooo efektivnija da na voznju-trening krenes 3 sata nakon obroka (znam da razne obaveze remete sve u nasim zivotima, ali nije glupo nositi hranu sa sobom, nebitno da li je u pitanju odlazak na faks ili na posao...) jer tad ti je insulin 0, prethodni obrok si sasvim svario, i to je najbolji period da se odvalis od treninga. Posto si naveo d aje voznja 30km, sat vremena ili malcice duze od toga je optimum, i onda se vratis kuci i lepo jedes. Nije bas pametno d anakon vecernjeg ili bilo kog treninga nemas obrok. Osim sitosti, obrok obnavlja mnogo toga u tkivima organizma, pa nije pametno izbacivati obroke iz rasporeda. Idealno je jesti na svaka 4 sata, izmedju toga bez ikakvih grickalica, sokova i tome slicno. Nepiti vodu nakon obroka, vec tek nakon sat-satipo.
Jasno je da se ovaj princip-trening nakon 3 sata od poslednjeg obroka, pa nejedes nista dok traje trening, moze izvesti samo ako su kraci treninzi u pitanju. Ako neko vozi ozbiljne duzine, ili krace vrlo zahtevne voznje, mora da pojede nesto u toku treninga. Ali to vec spada u golo prezivljavanje a ne lepo izbalansirane rasporede hranjenja u svrhe zdravlja i eventulanog skidanja masti :mrgreen:

Tu sam za sve sto treba, ako znam, naravno :lol:
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#92 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 27 September 2011 - 08:57 AM

Svaki savet je dobro došao. ;)
Da, nakon obroka pokušavam da mirujem bar jedan, dva sata, kako bi se hrana koliko - toliko svarila, jer pravo dejstvo hrana ima tek pošto se svari, to svi znamo.
Pre i posle večernje vožnje ne unosim mnogo hrane, nije mi potrebno. Ne znam, kako za koga, ali krug od 30 km je za mene jedna lagana vožnjica više nego pravi trening, zavisi od toga u kakvoj si kondiciji.
A kao što sam već naveo da bih hteo da skinem nešto malo masnoće sa predela abdomena, vodim se principom da budem pomalo u kalorijskom defecitu, tj. da broj unesenih kalorija bude malo manji od broja potrošenih. To je, zapravo i osnovni način, ako neko želi da smrša. Kod ljudi koji su dosta gojazni, treba da unose manje kalorija, a mnogo više da ih iskorišćavaju, kako bi imali nekih rezultata.
  • 0

#93 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 27 September 2011 - 10:21 AM

Savrseno sam te razumeo, zato sam ti napisao da se masti oslobadjaju-tope tek onda kada nemas insulina u krvotoku, a to je tek posle 3 sata nakon poslednjeg progutanog zalogaja hrane (sta god bila ta hrana).
Vecernji obrok nije najneophodniji i vecina ljudi koja trenira gleda da bude manje vise proteinski orijentisan jer su proteini gradivni i reperativni elelmenti.
Sasvim si u pravu u vezi sa kalorijskim deficitom, zato sam i napisao sve ovo o rasporedu obroka i kako funkcionise mehanizam vezan za insulin, jer je to nacin da efektivnije postignes to sto si sebi zacrtao :D
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#94 Goran136

Goran136
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 27 September 2011 - 12:15 PM

Da, da, sada smo se potpuno razumeli. ;)
Sportski pozdrav! :)
  • 0

#95 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 November 2011 - 11:44 AM

Procitao sam svaki vas post detaljno, pa imam par nedoumica. Citam, i svi pre ture jedete musli i zitarice sa mlekom. Par puta sam jeo musli i mleko, pa je mleko imalo negativan efekat, da me je boleo stomak ceo dan, pa mi propade voznja. Pa koliko vozim uvek pre voznja pola sata-sat najedem se debelo, i pojedem posle toga nesto slatko, i usput smazem 2-3 bonzite, i za mene to je dosta.
Pa jel moze neki savet da se zaobidju zitarice,mleko itd, i da bude neka konkretna hrana.

Pozdrav.
  • 0

#96 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 03 November 2011 - 12:02 PM

Procitao sam svaki vas post detaljno, pa imam par nedoumica. Citam, i svi pre ture jedete musli i zitarice sa mlekom. Par puta sam jeo musli i mleko, pa je mleko imalo negativan efekat,..


Sve je to individualno, podji od toga.
Recimo pred neku jacu voznju, pogotovo jesenju, prija mi burek, a uz sebe uvek imam bonzite i/ili cokoladice. Uvek uzimaj po malo tecnosti, i ako ne osecas zedj. Isto i za hranu. Ako osetis glad vec je kasno....

Sam si svoj majstor/kuvar/poslasticar i znas sta ti najvise odgovara....
  • 0
Vozi Miško

#97 Bane2

Bane2
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 November 2011 - 12:18 PM

Zadnju jesenju voznu koju sam vozio ukupno nekih 60km imao sam vode non stop kraj sebe, bananu i jabuku koju i cokoladice. Inace imam malo problema sa disanjem, neke alergije, pitaj boga sta( kad lekari ne znaju, kako ja da znam) i na svakih 5 min po 2-3 gutljaja da osvezim grlo, a pojeo sam 2 vitanove i sasvim su mi bile dovoljne, i naravno jabuke i banane. Tako da cu ja i dalje da idem na ono sto mi odgovara.

Hvala za brz odgovor.
  • 0

#98 Kuguar

Kuguar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 196 posts
  • LocationBeograd, Karaburma

Postavljeno 03 November 2011 - 12:28 PM

Za vikend kad smo isli na Avalu, u podnozju sam pojeo jabuku, sto se ispostavilo kao jako los izbor. Mnogo mi je bilo lose na pola uspona, i da nisam imao uz sebe neki slatkis, bilo bi svasta... Dobro, to je bio neki 60-80ti kilometar, ali bez obzira... Samo slusaj svoj organizam, i nece biti problema, a jedi sta god hoces, samo da ti prija.
Sta god da uneses, posle neke ozbiljne voznje ces sagoreti, bitno je samo da tebi i tvom organizmu prija....
  • 0
Vozi Miško

#99 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 November 2011 - 01:06 PM

Prvo sebi odgovori kako želiš da se hraniš -
kao profi sportista/biciklista,
kao rekreativac koji prilično ali ne 100% vodi računa o tome šta jede,
kao rekreativac koji je spreman da unese samo poneku promenu, ili
kao rekreativac kome je jedino bitno da ne zanemoća u toku vožnje, pri čemu je ostalo nebitno?

Zatim uneseš faktor kilometraže koju voziš,
faktor trenutnih ličnih sklonosti i tolerancija ka određenim namirnicama,
te prema svemu tome ćeš i formirati svoje izbore hrane.

Dobićeš neprecizan odgovor ako samo dođeš na temu i pitaš "Šta da jedem?".
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#100 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1710 posts

Postavljeno 03 November 2011 - 01:09 PM

dorucak musli(ovesene)sa bananom i medom,poneti sa sobom 100gkikiriija ili badem,2kifle i to je dosta naravno kada je pauza uzeti slatko http://www.trcanje.r... ... jivost.jpg
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika