Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#401 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 06:52 AM

Srbi se u sve razumeju od Najstariji narod,Ravne ploce,S-300 i Korona virusa.Samo nikako da rese misteriju:maske,rukavice,kvasac,posto je to nuklerana vizika.


  • 1

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#402 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 09:11 AM

bockokg, znas kako se kaze. Koliko imas godina, toliko dana treba da ozdravis  n2:Dizzy . isto tako i ja sada sve duze i duze se oporavljam.
  • 1

#403 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 30 March 2020 - 10:03 AM

Nzm da li ste primetili, barem kod mene je taj slučaj. Kao dete, imao sam kijavice po 7 dana standardno i ćao. Međutim sada kada sam u tridesetim, meni kijavice traju po 25 dana.

Па матор си. И ја за тих 7 дана дођем до 85-95% и онда оних 5% вучем још 100 година. И то обично фасујем лети, нема већег јада.


  • 0

#404 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 10:34 AM

Ovaj hoce da uvede 24 h zabranu kretanja. Mene ce da kazne sto komuniciram sa vazduhom na putu. Ovo ludilo nema kraja.Pa zar nije dovoljno uvesti samo zabranu okupljanja na javnim mestima kao sto su parkovi i sl.i obavestavati narod da drze medjusobno vece rastojanje u komunikaciji.

 

Cudi me sto ne kopiraju Indijce,pendrek i pici po ledjima .

 

Da,li ce voditi statistiku,sta je bilo sa starim ljudima koji imaju hronicne bolesti,a u totalnoj su izolaciji,koliko ce tu biti povecane smrtnosti?

 

Krajnjem slucaju gradovi su izlozeni puno vecem riziku od mesta,a pogotovo sela,pa i najvise zarazenih je po gradovima.

 

Gledam juce moju ulicu u 15h. Znaci pustos,kao da bi smetalo da neko sedne na ulicu  na klupu sam ili sa suprugom, ali ne,zakon je to moraju se svi pridrzavati zakona. Ljudska samosvest je tu najbitnija,ne mogu ja najebati zbog nekih tamo sto su rostiljali.


  • 1

#405 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 10:39 AM

https://www.facebook...02101023310922/


  • 0

#406 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2020 - 10:50 AM

Ovaj hoce da uvede 24 h zabranu kretanja. Mene ce da kazne sto komuniciram sa vazduhom na putu. Ovo ludilo nema kraja.Pa zar nije dovoljno uvesti samo zabranu okupljanja na javnim mestima kao sto su parkovi i sl.i obavestavati narod da drze medjusobno vece rastojanje u komunikaciji.

 

Cudi me sto ne kopiraju Indijce,pendrek i pici po ledjima .

 

Da,li ce voditi statistiku,sta je bilo sa starim ljudima koji imaju hronicne bolesti,a u totalnoj su izolaciji,koliko ce tu biti povecane smrtnosti?

 

Krajnjem slucaju gradovi su izlozeni puno vecem riziku od mesta,a pogotovo sela,pa i najvise zarazenih je po gradovima.

 

Gledam juce moju ulicu u 15h. Znaci pustos,kao da bi smetalo da neko sedne na ulicu  na klupu sam ili sa suprugom, ali ne,zakon je to moraju se svi pridrzavati zakona. Ljudska samosvest je tu najbitnija,ne mogu ja najebati zbog nekih tamo sto su rostiljali.

 

Mere su spram naroda. Švabi je dovoljno narediti da skoči s mosta, a Srbinu samo pokazati tablu za zabranu skakanja.

Vlast je demokratski izabrana, po želji i meri naroda - takva nam je i država.

 

Dok god kritična masa ljudi traži rupu u propisima i ne poštuje preporuke - mora se sprovoditi ovako.

Naše zdravstvo je katastrofa i u "normalnim" uslovima - svaki dodatni pritisak bi mogao dovesti do totalnog haosa i puno više mrtvih.

 

Računam da su slike sa Sajmišta bile efektnije od svih dosadašnjih saveta, molbi & preporuka.

Isto očekujem od 24-h karantina - ako bude moralo, moraće.

 

Ali bez brige - proći će.  :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#407 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 30 March 2020 - 11:00 AM

Citam i zanimam se od dosade, al ajd da se i ja oglasim.

Evo 14 dan u karantinu, strpan sam tacno pre 2 nedelje, i ostalo mi je jos 2 nedelje, i nadam se da ce sve proci do tada.

Ali smatram da su mere opravdane, jer ne zbog toga da vi dodjete na moje :P nego zato sto sa terase gledam kako se postuje "samo izolacija" i  "distanciranje" u mom naselju, a to je da cim grane sunce covek bi pomislio da nije vanredno stanje.

 

Svi napolju, svi se igraju, deca puno igraliste.

 

Da nije toliko strasno u ostatku sveta pa ajde da razumem da se tripujemo i paranoisemo da samo nas lazu i sve, al znajuci kakvo je stanje bilo u San Francisku gde sam bio pre 2 nedelje zbog cega sam i cascen ovim vremenom za retrospektivu, ovde niko ziv nista ozbiljno nije shvatio.

 

A posto svi znamo kakvi su nasi ljudi, i koliko niko nikome nista ne veruje, mora drakonske mere da se preduzimaju. U Singapuru pre 2 meseca kada je bilo vanredno stanje merili su temperature na svakom cosku i privodili svakoga sa vecom temperaturom. To da pocne kod nas da se radi, razapeli bi nekoga na krst.

 

U Vijetnamu je bilo naredjeno da se ne ulazi u stanice, vozove i avione bez maski, i dobijes masku na ulazu koju moras da nosis.

 

 

Tako da, dok god svi lelemudimo i pravimo se pametniji, ovo ce da traje. Jer virus nema politicko ubedjenje niti bira.

 

Mozda sam malo izrantovao, ne zamerite, ali vise skrenucu od sedenja kuci...

 

 

Tako da cuvajte se si,

pa preguracemo i ovo!


  • 6

ಠ_ಠ


#408 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 11:27 AM

Prvo je bilo da se razmatra blokada Bgd,Nisa i Valjeva.-procenili- ekonomija  u kolapsu,ovako je najlakse . a sta mi. U mojoj opstini 67000 stanovnika niko zarazen treba da budemo taoci gradova i sada,posto smo vec ekonomski taoci jer je sve centralizovano. Sta je problem zabraniti okupljanje po javnim mestima  vise od dvoje,troje?


  • 0

#409 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 30 March 2020 - 11:30 AM

pa nece postovati ljudi. u tome je problem.

 

postovaces ti i ja i par nas.

 

a vidis da ljudi koji su dobili pozitivne nalaze beze iz bolnica.


  • 3

ಠ_ಠ


#410 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3354 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 11:47 AM

U Singapuru pre 2 meseca kada je bilo vanredno stanje merili su temperature na svakom cosku i privodili svakoga sa vecom temperaturom.!


Мислиш да је ово нормално и да неће тако да се настави и сваком другом следећом приликом која може да буде и лажирана? Без обзира на све контроверзе око природе вируса, опасности од њега и сумњи око исправности тестова? Да држава толико контролише животе својих грађана?
  • 2

#411 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 11:51 AM

https://www.facebook...02101023310922/



Na kontu ovog slobodnog kreranja u Americi.. kod njih gradjani masovno obolevaju od koroLe
Screenshot_20200330-134816.png

Za nedelju dana skoro 100 000 novih.

Svaka zemlja radi po svojim pravilima. A ko će ispravno uraditi.. tek ćemo videti.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#412 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 30 March 2020 - 11:59 AM

Мислиш да је ово нормално и да неће тако да се настави и сваком другом следећом приликом која може да буде и лажирана? Без обзира на све контроверзе око природе вируса, опасности од њега и сумњи око исправности тестова? Да држава толико контролише животе својих грађана?

A singapur je poznat po tome. Tamo ne postoji ni trunka gradjanske slobode. Najvisi oblik diktature. Kada ti na televiziji na 15 minuta ide objava kako treba da se ponasas.

 

Tamo bre covece mogu da te uhapse za to sto ides preko travnjaka. A ne zbog necega ovakvog.

https://adventurousm...re-get-trouble/

 

 

Naravno da ne mislim da je normalno. Ali isto tako, ne mislim da je nama najgore. Nego prosto mi volimo mnogo da dramimo i za najmanju stvar.


  • 0

ಠ_ಠ


#413 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 30 March 2020 - 12:00 PM

Na kontu ovog slobodnog kreranja u Americi.. kod njih gradjani masovno obolevaju od koroLe
attachicon.gifScreenshot_20200330-134816.png

Za nedelju dana skoro 100 000 novih.

Svaka zemlja radi po svojim pravilima. A ko će ispravno uraditi.. tek ćemo videti.

Pa pricaju mi kolege, u Kaliforniji morali su da nacionalnom gardom da teraju studente sa plaze jer ne postuju.

A ako te uhvati murija, deli kazne na parkinzima zato sto se ne distanciras.


  • 1

ಠ_ಠ


#414 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 12:54 PM

Quid licet Iovi, non licet bovi: https://nova.rs/poli...-samoizolacije/


  • 0

#415 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 March 2020 - 01:04 PM

http://uzb.rs/koliko...e-koronavirusa/


  • 0

#416 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 01:11 PM

A šta je sa 40km/h ? Diskriminacija :D

 

 

Attached Thumbnails

  • FB_IMG_1584522772162.jpg

  • 1

#417 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 March 2020 - 01:14 PM

Preko 30km/h ako ides nekome u zavetrini ne dises i to je to, bezbedan si :D


  • 0

#418 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 30 March 2020 - 01:17 PM

Kako da se bilo ko od gradjana pridrzava uputstva za nosenje maski i rukavica kad prvi covek drzave to ne praktikuje?! Ne samo on vec i voditelji na studiju. Milioni ljudi ih gledaju kako trabunjaju o "MOZDA STE ZARAZENI A DA TOGA NISTE SVESNI PA ZARAZITE LJUDE OKO SEBE, nosite maske i rukavice". Ko koga ovde jebe i zasto?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 2

#419 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 01:26 PM

 

 

 Ko koga ovde jebe i zasto? 

Ko jebe a ko trpi, mislim da je jasno. I mene pomalo muči ovo zašto, mada bi izvesna lica iz Laze mogla da nam daju relevantne odgovore.


  • 0

#420 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 01:48 PM

Vecu debilanu svet nije video...


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika