Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#361 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 12:27 PM

Ala je vama dosadno, svaka vam cast.


  • 6
.

#362 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 01:36 PM

Ако претпоставимо да дневна цифра може да буде погрешна, како испеглају да од почетка године буде добра?

Pa ni od početka godine nije dobra :) Verovatno imaju godišnje statistike i na osnovu toga rade ekstrapolaciju. Čisto sumnjam da igde postoji precizan podatak za tačan ukupan broj rođenih i preminulih od početka godine, retko koja država još ima objedinjen sistem koji se tako redovno osvežava, ako takva uopšte postoji.

Isto tako nemaju precizne cifre ni za kilograme pojedene testenine od početka godine, samo računaju približno po modelu i nekim poznatim podacima.
  • 0

#363 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 01:36 PM

https://www.facebook...50341965986175/
  • 1

#364 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 01:48 PM

Pa ni od početka godine nije dobra :) Verovatno imaju godišnje statistike i na osnovu toga rade ekstrapolaciju. Čisto sumnjam da igde postoji precizan podatak za tačan ukupan broj rođenih i preminulih od početka godine, retko koja država još ima objedinjen sistem koji se tako redovno osvežava, ako takva uopšte postoji.
Isto tako nemaju precizne cifre ni za kilograme pojedene testenine od početka godine, samo računaju približno po modelu i nekim poznatim podacima.

Како знамо да није добра? Не искључујем ту могућност, али могуће је и да је добра. Ипак постоји разлика између поједене тестенине и евиденције умрлих. Уосталом, видеће се за неколико месеци кад изорак буде већи
  • 0

#365 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 01:55 PM

Na osnovu toga kako je opisano funkcionisanje sajta i kako izgledaju brojači koji svi vrte cifre ujednačenom brzinom, lično sam siguran da nemaju tačne dnevne ni mesečne ni kumulativne podatke za ovu godinu. Dodatno, prilično sam siguran da niko u Italiji nema tako precizne podatke, iz već opisanih razloga.

Svako može da proceni za sebe, ali ja u računicu zasnovanu na preciznosti podataka sa takvih sajtova ne bih imao ni malo pouzdanja.
  • 0

#366 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 02:23 PM

Na osnovu toga kako je opisano funkcionisanje sajta i kako izgledaju brojači koji svi vrte cifre ujednačenom brzinom, lično sam siguran da nemaju tačne dnevne ni mesečne ni kumulativne podatke za ovu godinu. Dodatno, prilično sam siguran da niko u Italiji nema tako precizne podatke, iz već opisanih razloga.
Svako može da proceni za sebe, ali ja u računicu zasnovanu na preciznosti podataka sa takvih sajtova ne bih imao ni malo pouzdanja.

Слажем се. Ја их ипак нећу за сад елиминисати
  • 0

#367 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 03:46 PM

Тако је. Слично тврди и доктор Марковски, неко је овде већ поставио видео. Међутим, људи су склони и даље да верују западним мејнстрим медијима више него што би требало, а пошто је ово РТ, постоји један безвезан отклон. Дајте ви нама ипак бибиси :)


  • 1

#368 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 04:13 PM

Vozim bicikl svakog dana i vratim se bas na vreme pre policijskog casa, Vidim dosta naroda nosi maske i na biciklu,i u automobilima, i pesice. Ajde u autobusima i razumem,ali van naseljenog mesta,sta ce im maske? Mislim da treba utvrditi i mentalno stanje nacije,posle ovog. Vazno je da pivopije ispred prodavnica skidaju maske,ebiga vaznije je pivo  od korone.


  • 0

#369 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2020 - 05:03 PM

Vozim bicikl svakog dana i vratim se bas na vreme pre policijskog casa, Vidim dosta naroda nosi maske i na biciklu,i u automobilima, i pesice. Ajde u autobusima i razumem,ali van naseljenog mesta,sta ce im maske? Mislim da treba utvrditi i mentalno stanje nacije,posle ovog. Vazno je da pivopije ispred prodavnica skidaju maske,ebiga vaznije je pivo  od korone.



I meni ovo nije jasno. Danas sam se malo provozao preko Dražnja i Umčara, i usput još poneka mala sela gde inače ima malo ljudi. Put ide kroz njive, drveća ima svuda okolo. I interesantno je da ljudi u svojim automobilima drže maske na licu.
Izgleda da veči deo nacije zajedno sa poitičarima prvo treba da prodju psiho test jer ovo je kolektivno ludilo.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#370 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 March 2020 - 05:53 PM

I meni ovo nije jasno. Danas sam se malo provozao preko Dražnja i Umčara, i usput još poneka mala sela gde inače ima malo ljudi. Put ide kroz njive, drveća ima svuda okolo. I interesantno je da ljudi u svojim automobilima drže maske na licu.
Izgleda da veči deo nacije zajedno sa poitičarima prvo treba da prodju psiho test jer ovo je kolektivno ludilo.

 

Ne, to smo mi. Pogledaj 'de smo i kako nam je. Još je i dobro. Kad je ono dvehiljadite bilo pomračenje sunca, nis' mogo videti čoveka na ulici.


  • 4

#371 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 28 March 2020 - 06:00 PM

Мени је моја ташта сашила маску, и шта сад, да је не носим ?

 

Додуше, кад је турим на вугла, ни очи ми се не виде ... ал' јбг, ташта мора да се поштује !  n2:1097[1]


  • 1

#372 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts
  • LocationBor

Postavljeno 28 March 2020 - 06:17 PM

Eee vikendom policijski cas pocinje od 15h. Ujutru u 7 svi na bajs i kud koji mili moji, do 14h

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 1

#373 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2020 - 06:44 PM

Ne, to smo mi. Pogledaj 'de smo i kako nam je. Još je i dobro. Kad je ono dvehiljadite bilo pomračenje sunca, nis' mogo videti čoveka na ulici.



Sećam se toga. Tog dana smo 2,5-3 sata blejali u autobusu jer je ceo grad stao :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#374 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 March 2020 - 06:45 PM

I interesantno je da ljudi u svojim automobilima drže maske na licu.

 

У питању је хигијена кокпита, јер шта ако се закашље и кине па упљује и волан и цајгер... :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#375 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 28 March 2020 - 07:33 PM

Gledam danas neku devojku na ulici, nosi u ruci novčanik, mobilni i masku. Znači tačno bus plus priča. Al zato moja mučena komšinica ceo dan u dvorištu s maskom na licu.


  • 0

#376 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 March 2020 - 07:38 PM

Moj teca toliko pljuje dok prica, volan u autu izgleda katastrasno, maska bi mu odlicno posluzila :D Jedino mogu da razumem ako voze izmedju radnja pa da ne skidaju/stavljaju masku za par min, ali sto chamade rece, vidim ih na otvorenom putu da nose, nidje veze. Ili oni carevi sto je stave ali samo preko usta, valjda im tako lakse :D

Masku i rukavice nosim jer sam kreten koji stalno cacka lice/gricka nokte (znam, izuzetno lose i ruzne navike). Pritom imam zanimljivu alergiju na sunce, cim izadjem iz zatvorenog prostora u 90% slucajeva kinem, pa da se ljudi oko mene ne tripuju. Fino me je to posluzilo u zadnje vreme, cim me cuju da kijam beze od mene :D
Inace ni jedno ni drugo ne znaci nista, moje laicko misljenje se poklapa sa mixitronovim, cim osetis neciji zadah, ako je zarazen, to je to.

Nikad u zivotu nisam brze zavrsavao kod automehanicara/vulkanizera i svih ostalih koji nisu prehrambena radnja/apoteka... Svi su u bunkeru izgleda, ja zavrsavam sve uz preporuku od 2m :)
  • 0

#377 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 08:13 PM

Kaže dr iz Kila (Nemačka), ne treba da se radi ovako kao se radi, tj da treba da se živi sasvim normalno:
https://twitter.com/...1432727555?s=20


  • 0

#378 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 March 2020 - 09:03 PM

Kaže dr iz Kila (Nemačka), ne treba da se radi ovako kao se radi, tj da treba da se živi sasvim normalno:
https://twitter.com/...1432727555?s=20

 

Страх је најгори непријатељ


  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#379 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 09:11 PM

Ili najveći prijatelj.
  • 0

#380 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8888 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 March 2020 - 09:54 PM

Ili srednji. :)
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika