Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#1 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 01:35 AM

e0d722e0921fbfca666bf1b2ef170df8.jpg?imp


  • 3

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#2 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 10:26 AM

Kako se nosite sa bujicom vestI?

 

Kako reaguju ljudi u vašoj okolini?

 

Britanski agenti ubacili hibridni virus iz Solzberija ili je u pitanju prirodna mutacija već postojećeg soja SARS?

 

Kako se ponašati u novonastaloj situaciji?

 

Šta će se dešavati u narednih nedelju dana, mesec, dva?

 

Ako uopšte ima zainteresovanih da podele svoje stavove, iskustva, informacije, strahove, razmišljanja... molim da to bude

 

Bez prozivki, svađe i pljuvanja


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#3 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 02:04 PM

Ја сам више за Сол :) Можда не треба искључити могућност тестирања колико смо спремни да се одрекнемо слободе и допустимо контролу наших живота. Можда не треба отписсти ни пробни балон за неку далеко озбиљнију пошаст. Што се тиче вести, који су наши извори? Ако су тзв. мејнстрим, знамо како их они фабрикују и обликују јавно мнење. Са друге стране, како распознати праву информацију у мору дејинформација и ако распознати легитимну теорију завере од оне која је баш научна фантастика? Није лако, али кад је било?
  • 2

#4 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 12 March 2020 - 02:48 PM

Danas sam saznao da ljudi sa temperaturom na granici popiju 2 3 brufena pre ulaska u zemlju da ih termalne kamere ili druga kontrola ne bi zaustavljali.

Sta dalje reci kako se ljudi ponasaju u toj situaciji :)
  • 3

#5 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:21 PM

Za nas bicikliste nema brige, nas imunitet je na znatno visem nivou nego kod fizicki neaktivnih ljudi. Cak i da se neko od nas razboli od korona virusa, to bi bila bolest na nivou osrednje prehlade, da nema testa ne bismo ni znali da je korona u pitanju. Razumeo bih ovoliko podizanje prasine da su u pitanju zajebani virusi tipa ebola ili variola vera, ali ovo sto mediji rade je prenaduvano.


  • 0

#6 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:29 PM

Bas se i ne bih slozio sa ovim, pogotovu ko dosta trenira imunitet znacajno opada i potrebno je neko vreme da se vrati. Ko malo vozi sa njim ovo nema veze.


  • 1

#7 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:36 PM

Ne moras da se slozis, svako ima pravo na svoje misljenje, ali ovo sto sam pomenuo u vezi imuniteta nije nista napamet receno (nije moj stil da lupam ako ne znam), vec postoje ozbiljne studije koje potkrepljuju tu tvrdnju.


  • 1

#8 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:40 PM

https://www.delo.si/...Z2yF583sDPcFoNE

Za pad imunog sistema kod dugih treninga se zna godinama unazad, nista to novo nije. Rekoh vec, ko malo trenira nema zime.


  • 3

#9 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:43 PM



Za nas bicikliste nema brige, nas imunitet je na znatno visem nivou nego kod fizicki neaktivnih ljudi. Cak i da se neko od nas razboli od korona virusa, to bi bila bolest na nivou osrednje prehlade, da nema testa ne bismo ni znali da je korona u pitanju. Razumeo bih ovoliko podizanje prasine da su u pitanju zajebani virusi tipa ebola ili variola vera, ali ovo sto mediji rade je prenaduvano.


Nema brige za tebe, a ako zaraziš druge?

A pitaj Kinu ili Italiju kakvo je stanje u bolnicama od sve te dignute prašine.
  • 1

#10 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 12 March 2020 - 05:49 PM

Fernando Gaviria, profi biciklista zarazen je virusom. Ne treba paniciti, sano se pridrzavajmo osnovnih preporuka o boravku na mestima sa mnogo ljudi i osnovnoj higijeni.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#11 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 05:52 PM

Mislite obojica sta hocete, vasa stvar. Vratio sam se iz jake voznje od 140 km i sada mi ne pada na pamet da se prepucavam sa bilo kim.

 

p.s.  obican sezonski grip svake godine ubije znatno vise ljudi od famozne korone...


  • 0

#12 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 06:31 PM

@miree Svaki jak i naporan trening je stres za organizam, a svaki stres slabi imunitet. Rekreacija i boravak na cistom vazduhu je druga stvar. Profesionalci su puni suplementacije i vecina je vakcinisana protiv mnogih bolesti.
  • 0

#13 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 06:33 PM

Jesu li bolnice napunjene preko kapaciteta zbog sezonskog gripa svake godine? Pošto u Italiji trenutno jesu.
  • 1

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 06:53 PM

Najveci problem u celoj prici nisu simptomi i posledice samog virusa koje na coveka prosecnog zdravlja i doba ne deluju toliko alarmantno niti se, kako neko rece, ne razlikuju mnogo od osrednje prehlade.

Problem je neverovatno brzo sirenje zaraze kao i cinjenica da jos uvek NIJE pronadjena vakcina niti antibiotik koji u potpunosti deluje na virus

U Nemackoj je pre samo 5 dana broj zarazenih bio oko 400. Danas je skoro 2000 i konstantno raste. Svetska zdravstvena organizacija je juce proglasila pandemiju u svetu. Otkazani su koncerti, javna okupljana, utakmice Bundes Lige se igraju bez publike kao i voznje Formule 1. Ljudi se plase eskalacije problema jer zvanicno lek ne postoji...

Nije nimalo naivno....
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#15 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 12 March 2020 - 06:58 PM

Ја сам више за Сол :) Можда не треба искључити могућност тестирања колико смо спремни да се одрекнемо слободе и допустимо контролу наших живота. Можда не треба отписсти ни пробни балон за неку далеко озбиљнију пошаст. Што се тиче вести, који су наши извори? Ако су тзв. мејнстрим, знамо како их они фабрикују и обликују јавно мнење. Са друге стране, како распознати праву информацију у мору дејинформација и ако распознати легитимну теорију завере од оне која је баш научна фантастика? Није лако, али кад је било?

Слажем се 100%. Тј.:

Постоје 2 опције:

1) обична сезонска прехлада коју су завртели у медијима или

2) наменски направљен вирус да очисти популацију а оне који претекну иду под контролисане услове живота.


  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#16 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 March 2020 - 07:01 PM

OK, od kada je pocela ova frka sa koronom ja sam tada bio u Jugositocnoj aziji. Ne bas u Vuhanu, ali na mestima gde je dosta kineza doslo zbog nove godine na odmor.

 

Generalno, ovo je samo dizanje panike. Ne razlikuje se nista od sirenja klasicnog gripa. Ne pomazu maske, samo higijena, i zdrav razum. Ne izlazite se tome da se prehladite i ostale stvari.

 

Trenutno sam u Americi poslom, i ovde je sveopsta panika, cenim da je tako isto u Evropi. Ali generalno, smatram da je panike preterana, i da uprkos svemu tome, ljudi odbijaju osnovne upute kako se ponasati.

 

A to je, ponasajte se isto kao kada je sezona gripa.

 

 

Mislim, vise ljudi premine od gripa svake godine, nego sada sto se desava.


  • 2

ಠ_ಠ


#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 07:03 PM

Jednostavno mnogi ne kapiraju u cemu lezi problem. Za grip ima i vakcina i namenski antibiotici. Za Koronu???
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 12 March 2020 - 07:10 PM

Jednostavno mnogi ne kapiraju u cemu lezi problem. Za grip ima i vakcina i namenski antibiotici. Za Koronu???

Ajde za vakcinu, ali kakve veze imaju antibiotici sa gripom?

 

Antibiotici su za bakterijske infekcije. za grip... Uvek ti se kaze, ostani kuci, topli cajevi, vitamin C i odmaranje i da prelezis.

 

A koliko ja znam, kod nas se bas i ne prepisuju ili ne znam da li ih ima lekovi protiv gipa, koji su namenski za to na recept.

 

Dace ti paracetamol i vitamin C i tolko.


  • 4

ಠ_ಠ


#19 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 09:16 PM

Slusati i izvrsavati ono sto kazu najbolji virusiolozi i epidemiolozi u zemlji.Ni manje ni vise.
  • 0

#20 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 12 March 2020 - 09:20 PM

pa, stvar je prilično jednostavna, tako kako su je i Kinezi rešili... totalni samokarantin na 2 nedelje i gotova priča, nego samodisciplina je zeznuta stvar
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika