Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#381 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 28 March 2020 - 09:54 PM

Зависи од угла посматрања. Страх зна да  наведе на чињење ирационалних ствари, јер како кажу у страху су велике очи и висок ниво адреналина.


  • 2

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#382 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 28 March 2020 - 10:56 PM

Polako se ljudi bude iz kolektivnog šoka. Sada i italijanski lekari, konkretno profesor, naučni savetnik u ministarstvu zdravlja govori da uzrok smrti nije korona svih preminulih, već samo 10%.

https://www.danas.rs...judi-u-italiji/

 

Da se prenosi ko što se govori, svi mi bi do sada bili zaraženi ili bar 60% ako ne i više. Panika je napravljena jer navodno dolazi do eksplozije širenja bolesti pa neće moći med.sistem da primi toliko ljudi na respiratorima. To je moguće uzeti kao tačno, da će veliki broj slabih ljudi imati potrebu za respiratorom. Baš u italiji govore da su pogrešnim lečenjem i korišćenjem respiratora gde ne treba "pobili" pacijente. Juče čovek piše da je ovde lečen sa izuzetno jakim antibioticima i da se oporavio ali da ga sada mnogo boli stomak od takve terapije. Jednostavno, ni lekari ne znaju kako da se bore, plus svetska panika.

 

Eto, Korona izdejstvovala da Tramp može da odštampa preko FED-a 2.2 biliona dolara! Hej, ja ne mogud a verujem da toliko novaca ne samo da može da se odštampa nego i iskoriosti, stvarno u to ne mogu da verujem, ali izgleda da je istina.
I jel imaju koristi od Korone? Pa naravno da imaju.

Da karikiramo. Avioni lete s kontonment na drugi, raketra na 300 km pogađa metu 5x5...pogledajte na šta liće cnc mašine ili malo skuplji automobili, na kraju krajeva bicikl sa elektronskim menjačima, hidro kočnicama i td...dakle sve je otišlo toliko daleko, a baš te što su sve to izmislili i napravili sada zeza neki virus gde kao neki kreteni iz nekog zaostalog doba gde je obrađen kamen najveće dostignuće idemo ulicama sa nekim maskama, rukavicama ko usred kruga fabrike gde je eksplodirao propan-butan!

Ne govorim da je zavera, ali me čudi da posle svega nabrojanog, nauka nema odgovore. Zbog toga mi je ovo zatvaranje apsolutno čudno, nehumano i totalna glupost.

 

Mislim da ćemo istinu saznati sami za tri/četiri meseca kada sve prođe i kada sve slegne. Tada ćemo znati da li smo odreagovali ko budale ili ko razumni ljudi.


 


  • 1

#383 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14616 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 04:14 AM

Dok ne prodje treba povecati kapacitet pluca i poboljsati imuno sistem (link)


  • 0

#384 broker975fx

broker975fx
  • Members
  • PipPipPip
  • 121 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2020 - 07:00 AM

Evo jedno malo drugacije razmisljanje, ne znam ko je autor, preneto je sa jednog nautickog foruma a ni tu nije napisan autor. Mozda je autor taj sto je post postavio ali to nije naveo, sve u svemu evo sta napisa:

Kakav je to novi virus!!!???
Neće na trudnice.
Decu najmanje napada.
Najviše truje neodgovorne.
Tera mlađe da se brinu o starijima .
Tera nas silom da odmaramo, daje nam produženi godišnji odmor, skraćeno radno vreme
Tera nas da provodimo više vremena kod svoje kuće sa svojom decom.
Daje vreme supružnicim, partnerima, prijateljima, komšijama.. da se bolje upoznaju, daje vreme za ljubav.
Uči nas prioritetima i čuvanju zdravlja.
Tera nas da sami mesimo hleb.
Tera nas da prestanemo žuriti.
Tera nas da manje zagađujemo život.
Čisti prirodu, oslobađa je od otrova, vraćaju se životinje koje je čovek proterao ili uništio
Tera nas da manje trošimo, da ne budemo potrošačko društvo.
Oslobađa puteve, smanjuje broj saobraćajnih nesreća.
Istjeruje nas iz kafića, kladionica i kockarnica.
Tera nas da budemo humani.
Uči nas da cenimo prave vrednosti.
Tera nas da više čitamo.
Stavlja nas u kavez, dok su životinje vani.
Uči nas da nije bitna nacija i religija.
Uči nas da je prava vrednost u humanosti i organizovanom volontiranju.
Smanjuje prostituciju, kriminal, pranje novca, smanjuje vrednost deonica,
Daje šansu da matične zemlje vrate svoje raseljene ljude.
Uči nas da okućnica ima često veću vrednost od stana i kuće.
Uči nas da i u zatvoru zatvoren možeš biti srećan i slobodan.
Uči nas da je bar metar oko nas NAŠ intimni prostor, i sve preko toga možemo dati samo onima kojima život možemo poveriti.
Uči nas da bonton ima veliku vrednost i da nije uzaludno pravilo da je dovoljno kimnuti glavom kad nekog pozdravljamo.
Uči nas da češće peremo ruke, sebe i psihu od prljavštine civilizacije.
Uči nas da više čuvamo i poštujemo prirodu jer smo od iste satkani.
Tera vlade i politike da sarađuju.
Uči nas da, kad je zlo negde u drugoj državi, ili drugim kontinentima, drugim narodima koji su daleko od nas, u stvari blizu, da ne može biti bliže..
Uči nas da budemo ljudi, dobri ljudi.
Ljudi ....
ŠTA JE TO, ŠTA NAM SE DESILO????
Otvorilo nam i oči i uši..
Zamislite šta nam ovaj virus radi: uči nas da budemo ljudi. Da budemo ono što jesmo..
  • 7

#385 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 07:44 AM

Polako se ljudi bude iz kolektivnog šoka. Sada i italijanski lekari, konkretno profesor, naučni savetnik u ministarstvu zdravlja govori da uzrok smrti nije korona svih preminulih, već samo 10%.
https://www.danas.rs...judi-u-italiji/

Da se prenosi ko što se govori, svi mi bi do sada bili zaraženi ili bar 60% ako ne i više. Panika je napravljena jer navodno dolazi do eksplozije širenja bolesti pa neće moći med.sistem da primi toliko ljudi na respiratorima. To je moguće uzeti kao tačno, da će veliki broj slabih ljudi imati potrebu za respiratorom. Baš u italiji govore da su pogrešnim lečenjem i korišćenjem respiratora gde ne treba "pobili" pacijente. Juče čovek piše da je ovde lečen sa izuzetno jakim antibioticima i da se oporavio ali da ga sada mnogo boli stomak od takve terapije. Jednostavno, ni lekari ne znaju kako da se bore, plus svetska panika.

Eto, Korona izdejstvovala da Tramp može da odštampa preko FED-a 2.2 biliona dolara! Hej, ja ne mogud a verujem da toliko novaca ne samo da može da se odštampa nego i iskoriosti, stvarno u to ne mogu da verujem, ali izgleda da je istina.
I jel imaju koristi od Korone? Pa naravno da imaju.

Da karikiramo. Avioni lete s kontonment na drugi, raketra na 300 km pogađa metu 5x5...pogledajte na šta liće cnc mašine ili malo skuplji automobili, na kraju krajeva bicikl sa elektronskim menjačima, hidro kočnicama i td...dakle sve je otišlo toliko daleko, a baš te što su sve to izmislili i napravili sada zeza neki virus gde kao neki kreteni iz nekog zaostalog doba gde je obrađen kamen najveće dostignuće idemo ulicama sa nekim maskama, rukavicama ko usred kruga fabrike gde je eksplodirao propan-butan!
Ne govorim da je zavera, ali me čudi da posle svega nabrojanog, nauka nema odgovore. Zbog toga mi je ovo zatvaranje apsolutno čudno, nehumano i totalna glupost.

Mislim da ćemo istinu saznati sami za tri/četiri meseca kada sve prođe i kada sve slegne. Tada ćemo znati da li smo odreagovali ko budale ili ko razumni ljudi.

Iz članka:

"Od 100 osoba koje se zaraze korona virusom, 80 njih ozdravi spontano, dok 15 odsto obolelih ima ozbiljnije probleme za hospitalizaciju, a pet odsto teške probleme“, naveo je Rićiardi.

Takođe, on naglašava da je samo kod malog broja pacijenata – oko dva odsto korona bio jedini uzrok smrti, a da su kod većine to bile druge patologije koje su bile u toku, dok je korona bila dodatni okidač."

Šta je ovde novo? Ovo su poznati brojevi otkad ima dovoljno slučajeva da se vodi statistika. I na ovoj temi su pominjani više puta do sada.
  • 3

#386 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 11:30 AM

@Broker


Jako dobar komentar, ko god da je napisao. Ako covek malo o tome razmislja, ima smisla...

Inace, pretpostavljam da ste svi culi da je Kina objavila kraj epidemije. To su odlicne vesti, jer ako je jedna drzava uspela da stane na put virusu, uspece i druge samo je pitanje vremena kada...

Nego jeste gledali onaj cuveni video u kojem Zeljko Mitrovic objasnjava princip i proceduru dezinfekcije, dezintegracije, jonizacije, ciklonizacije i ko zna cega jos prilikom ulaska zaposlenih u zgradu Pinka? Ja se apsolutno slazem da treba preduzeti odredjene mere za dezinfekciju, ali ono sto je on napravio je po meni vrhunac idiotizma. Fali jos samo da ih gole posipa praskom protiv buva i pere vodom iz protivpozarnog creva kao Endi Dufrensa kada dolazi u Sosenk, u istoimenom filmu. Cirkus, a sto je jos gore, to se sad emituje na svakim vestima kao primer neke drustvene odgovornosti prema drugima...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#387 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 29 March 2020 - 11:48 AM

Jedinu pozitivnu stvar oko ovog cirkusa sa virusom vidim u tome sto ljudi iz dosade ciste i sredjuju svoje stanove, kuce, dvorista. Dezinfikuju se domovi zdravlja, bolnice, lokali. A da i cistije ulice imamo. Nista vise od toga. Short memory loss kod ljudi ce ubrzo da preovlada, kao sto to obicno biva pa nastavljamo sve po starom nazalost.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 1

#388 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 12:44 PM

Odjednom niko nema gripu,iako je sezona gripa, ili imas gripu odes kod lekara ,zakacis koronu,postoji i ta solucija.Ovi izleceni ,od cega? Od korone ili gripa. A i od gripa starija populacija je osetljivija.VIdecemo da li ovo testiranje 100% sigurno,kada ovo sve prodje.Neki Nemacki doktor tvrdi da su rezultati pola,pola znaci pola grip pola korona..  Sto se tice lecenja,kaze da je suvise agresivno i slabiji organizmi to teze podnose.Videcemo,ko prezivi,pricace.

 

Ima tu pumpanja straha, garant. 


  • 0

#389 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 March 2020 - 12:48 PM

Mislim da vredi pogledati (tj. poslušati) - sve do kraja:

 

Bravo, Relja, odličan video. Emisija nam neće obezbediti respirator, al nam bar može aktivirati racio. Da ne gledamo, ne čitamo i ne slušamo gluposti :)
 


  • 3
Homesick for a place you've never been...

#390 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 March 2020 - 12:56 PM

Još duže, još dosadnije, još i na engleskom, ali koliko nestručan majmun može proceniti - informativno, poučno, i lepo objašnjeno, mislim da vredi poslušati:

 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#391 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 March 2020 - 01:26 PM

Nego jeste gledali onaj cuveni video u kojem Zeljko Mitrovic objasnjava princip i proceduru dezinfekcije, dezintegracije, jonizacije, ciklonizacije i ko zna cega jos prilikom ulaska zaposlenih u zgradu Pinka? Ja se apsolutno slazem da treba preduzeti odredjene mere za dezinfekciju, ali ono sto je on napravio je po meni vrhunac idiotizma. Fali jos samo da ih gole posipa praskom protiv buva i pere vodom iz protivpozarnog creva kao Endi Dufrensa kada dolazi u Sosenk, u istoimenom filmu. Cirkus, a sto je jos gore, to se sad emituje na svakim vestima kao primer neke drustvene odgovornosti prema drugima...



Mitrović piša po sirotinji. Takve mere treba sprovesti u bolnicama pre svega ali za toliko bolnica u zemlji to je verovatno povelika cifra.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#392 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 01:48 PM

Iz članka:

"Od 100 osoba koje se zaraze korona virusom, 80 njih ozdravi spontano, dok 15 odsto obolelih ima ozbiljnije probleme za hospitalizaciju, a pet odsto teške probleme“, naveo je Rićiardi.

Takođe, on naglašava da je samo kod malog broja pacijenata – oko dva odsto korona bio jedini uzrok smrti, a da su kod većine to bile druge patologije koje su bile u toku, dok je korona bila dodatni okidač."

Šta je ovde novo? Ovo su poznati brojevi otkad ima dovoljno slučajeva da se vodi statistika. I na ovoj temi su pominjani više puta do sada.

Za ovo iz članka barem meni se nameće zaključak da nikakvih izolacija ne terba da bude, već samo da se upozore ljudi sa lošijim zdravljem, da vlada virus koji može da im nanese ozbiljnije probleme i da u narednih mesec dana izbegavaju javna okupljanja, javni prevoz  i td. Dakle da se ponašamo ko šveđani i holanđani, čujem i englezi.

Baš jedva čekam nakon epidemije da vidim njihove i naše rezultate. A to što pričaju kako tamo jelte virus nije stigao ili ne u toj meri, nek okače...Ljudi prave Volvo, Scaniu, DAF...a da ne znaju šta rade, meni je to malo čudno.

I one budale kinezi su sve prenaduvali kada su postavljali one snimke kako padaju po ulicama i td...gluposti...a dozvolite da pogrešim, izgleda da u Belorusiji nema apsolutno nikakvih zabrana, čak i fudbal igraju neometano...


  • 0

#393 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 02:06 PM

@Broker


Jako dobar komentar, ko god da je napisao. Ako covek malo o tome razmislja, ima smisla...

Inace, pretpostavljam da ste svi culi da je Kina objavila kraj epidemije. To su odlicne vesti, jer ako je jedna drzava uspela da stane na put virusu, uspece i druge samo je pitanje vremena kada...

Nego jeste gledali onaj cuveni video u kojem Zeljko Mitrovic objasnjava princip i proceduru dezinfekcije, dezintegracije, jonizacije, ciklonizacije i ko zna cega jos prilikom ulaska zaposlenih u zgradu Pinka? Ja se apsolutno slazem da treba preduzeti odredjene mere za dezinfekciju, ali ono sto je on napravio je po meni vrhunac idiotizma. Fali jos samo da ih gole posipa praskom protiv buva i pere vodom iz protivpozarnog creva kao Endi Dufrensa kada dolazi u Sosenk, u istoimenom filmu. Cirkus, a sto je jos gore, to se sad emituje na svakim vestima kao primer neke drustvene odgovornosti prema drugima...

Jeftinije mu da im da po konzervu fante


  • 1

#394 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 05:03 PM

Za ovo iz članka barem meni se nameće zaključak da nikakvih izolacija ne terba da bude, već samo da se upozore ljudi sa lošijim zdravljem, da vlada virus koji može da im nanese ozbiljnije probleme i da u narednih mesec dana izbegavaju javna okupljanja, javni prevoz i td. Dakle da se ponašamo ko šveđani i holanđani, čujem i englezi.

Baš jedva čekam nakon epidemije da vidim njihove i naše rezultate. A to što pričaju kako tamo jelte virus nije stigao ili ne u toj meri, nek okače...Ljudi prave Volvo, Scaniu, DAF...a da ne znaju šta rade, meni je to malo čudno.
I one budale kinezi su sve prenaduvali kada su postavljali one snimke kako padaju po ulicama i td...gluposti...a dozvolite da pogrešim, izgleda da u Belorusiji nema apsolutno nikakvih zabrana, čak i fudbal igraju neometano...

Eto, s jedne strane Holandija i Švedska, sa druge Norveška i Danska, ko je pametniji videće se. Doduše, čisto sumnjam da postoji jedan univerzalan pristup koji bi bio optimalan za svaku državu.
  • 1

#395 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 06:46 PM


  • 0

#396 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 07:03 PM


  • 0

#397 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 07:11 PM

Kad ga već gledamo po treći put, vredi napomenuti da dr. Köhnlein inače negira i da sidu izaziva HIV.

Vredi napomenuti i da su podaci o kojima priča dr. Bahkdi malo zastareli, Nemačka uveliko ima duplo više od 30 smrtnih slučajeva dnevno, mnogo pre nego što su došli do milion zaraženih (a Nemačka ima dosta tvrđe kriterijume za dijagnozu smrti od korone nego npr. Italija i ne rade posthumno testiranje).
  • 2

#398 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 March 2020 - 11:49 PM


  • 0

#399 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 12:44 AM

Nzm da li ste primetili, barem kod mene je taj slučaj. Kao dete, imao sam kijavice po 7 dana standardno i ćao. Međutim sada kada sam u tridesetim, meni kijavice traju po 25 dana. Poslednju sam imao sećam se, baš jer sam tog dana putovao od 18.12. pa sve do polovine januara, iako se nisam izlagao hladnoći itd. Pre toga opet, jednostavno baš dugo dugo to stanje ume da potraje, "vučem" nos sa sobom nikako da prestane. Dakle, kao da su ti virusi ili već to stanje kada se prehladite ili od čega već nastaje, malo duže traje do potpunog oporavka.

 

I opet ponavljam verovatno sam Vam dosadio, ne mogu da shvatim da je tehnika (nauka) toliko otišla daleko a da opet ta nauka ne može da "smiri" jedan virus toliko dugo?! To mi je nekako glavna pomisao kada sve ovo vidim. Voz "leti" 250 prosečnom brzinom po evropi, ljudi žive u jednom gradu rade u drugom, njime putuju svakodnevno, nauka ga je stvorila a ovde ništa, idi kući spusti roletne?! Menjaju krv kompletnu, stentovi, kičme diskusi, plastika, implanti razni i svuda...ma čuda....opet idi kući spusti roletne!?

 

 

Sećate se pre dvdesetak godina kada je bilo onog pomračenja? Svi kući, spustili roletne, čak na TV, radiju "nemojte napolje, pazite se...", Moša. Ovde su ljude toliko naplašili, da oni i kad se bezazleno zakašlju (grip) ono ih testiraju na Koronu, budu pozitivni (testovi nisu max pouzdani) skoči ljudima šećer i kraj. Umro od korone!? Pisali smo, ima opasnosti za plućne bolesnike i slične i običan grip, itekako. Dakle treba se paziti, ali tih 5-6% stanovnika, ili 10, koliko ih već ima a ne ovolika izolacija!

 

Isto i sada. Možemo samo ovako da "pametujemo" i nagađamo. Ali srećom, vreme će nam pokazati, vrlo brzo šta je ovo bilo.


  • 1

#400 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2020 - 04:51 AM

 

I opet ponavljam verovatno sam Vam dosadio, ne mogu da shvatim da je tehnika (nauka) toliko otišla daleko a da opet ta nauka ne može da "smiri" jedan virus toliko dugo?! 

 

 

Svojevremeno smo diskutovali o potencijalnom "kraju čovečanstva" - u vreme kad je serija Černobilj bila popularna. Dok smo mi lupetali o sličnim nuklearnim katastrofama, ratovima i sl, najmudriji među nama je rekao da se on kladi na zajeban virus kao potencijalan "game changer", što bi rekli Madžari.

 

Nauka i tehnika jesu napredovale, ali nisu svemoguće. Ovo nije virus koji će nas sve potamaniti. Ali ne znači da u budućnosti neće naići i takav.

 

Ono što će ovaj virus uraditi, barem po mojoj pretpostavci, je ubijanje građanskih sloboda i prava radnika (običnih smrtnika) - na duži rok. Ali ne mislim da su u ovom momentu sve mere koje se preduzimaju nepotrebne i suvišne, naprotiv. Ono što me brine je što će, uz izgovor zaštite, umesto da unaprede zdravstvo i promene način proizvodnje i trgovine koji ljude nabija u gradove, samo pojačati kontrolu i suzbiti prava ljudi.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika