Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#421 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 02:14 PM

A sta sa onim padanjem  mrtvih ljudi u Kini na sred ulice kada su obavestavali svet o novom virusu. Otkad to odjednom nema u ostalih sto i nesto drzava.

 

Chamade-Moraju Amerikanci da budu prvi u svemu,i u dobru i u zlu.

 

Ali meni to govori da tamo onda ima najvise gradjanskih sloboda.Videcemo sta ce biti i tamo narednih dana,ili ce biti pomor Amerikanaca,ili ce objaviti pravu istinu ,sta se desava ,jer za sada svi smo u strahu,i cini nam se,bar meni da se strah koristi u vecoj meri nego sto treba.


  • 0

#422 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 March 2020 - 02:34 PM

Prvo je bilo da se razmatra blokada Bgd,Nisa i Valjeva.-procenili- ekonomija  u kolapsu,ovako je najlakse . a sta mi. U mojoj opstini 67000 stanovnika niko zarazen treba da budemo taoci gradova i sada,posto smo vec ekonomski taoci jer je sve centralizovano. Sta je problem zabraniti okupljanje po javnim mestima  vise od dvoje,troje?

 

Dve činjenice:

Eksponencijalan rast.

14 dana period inkubacije kada može biti 0 simptoma - ni ne znaš da si bolestan.

 

Stoga, mere mogu biti ili "prerane i preterane", ili "prekasne i nedovoljne".

 

Poučan tekst (ko zna engleski):

 

https://hbr.org/2020...-to-coronavirus


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#423 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 03:17 PM

Meščini da ga uhapsiše.


  • 0

#424 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 05:29 PM

Мени нешто није јасно: Овде, а и генерално, понавља се теза о људима као недостојним бићима, кадрм да експлоатишу једни друг, уништавају природу, примитивним, некултурним, тек са понеким изузетком. Ако пођемо од претпоставке да исти такви оформљују системе широм света за које кажемо да су неправедни, да воде агресорске ратове, колонизују државе и отимају ресурсе - критикујемо систем и њихове творце, али кад је у питању корона збрка, тражимо рационална оправдања изражавајући неверицу да је неко могао да креира хаос да би понудио решење? :) Сада су одједном ти људи и тај систем добри...
  • 0

#425 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 05:42 PM

Sve je to nevazno, ostanite u samoizolaciji i sto manje kontakta sa drugim ljudima i brzo ce proci.


  • 1

#426 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 05:46 PM

A što neko ne kaže koliko je to "brzo"? Kada se javljaju simptomi? Jel u dvadeset i osmom danu ili možda u prvih par dana? Nije li 14 dana i više nego dovoljno da se zna koliko ima obolelih?

 

 

Naredne dve nedelje su nam bitne jer nam posle te dve dolaze treca, cetvrta, peta i sesta nedelja koje ce biti kriticne i tada moramo biti spremni da docekamo sedmu, osmu i devetu nedelju jer cemo tada biti na pragu desete, jedanaeste i dvanaeste nedelje kada hteli mi to ili ne, definitivno ulazimo u trinaestu, cetrnaestu, petnaestu i veoma prelomnu sesnaestu nedelju...

 


  • 0

#427 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 05:51 PM

Možda i jeste ako uspeš da u potpunosti sprečiš širenje u tom periodu.


  • 0

#428 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14520 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 06:28 PM

@Gadjan   Eno Kinezi svi napolju, kod njih zavrsena pandemija... to je "brzo" u okviru vremenskog intervala za bolesti. Sada prodaju medicinsku opremu i zaradjuju pare pa kupuju jeftinu naftu, tako se to radi. Sta ja znam sta je brzo, valjda brze nego godina u zatvoru ili koliko god na groblju... ajd' da ne stavljam smajlija ovde.


  • 2

#429 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 31 March 2020 - 01:42 PM

E pa drugari,

srecno nam bilo. Izgleda da cemo fasovati 24h. Pa cemo bicikle voziti samo na stacionaru.


  • 1

ಠ_ಠ


#430 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 31 March 2020 - 06:47 PM

Да не буде да је баш све црно Клик

 

https://www.youtube....eature=emb_logo


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#431 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 07:01 PM

Да не буде да је баш све црно Клик

 

https://www.youtube....eature=emb_logo

Majstore, mislim da mu treba tvoj kontakt...radi full service  n2:1097[1]


  • 0

#432 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • LocationBor

Postavljeno 31 March 2020 - 07:04 PM

received_213190163325883.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 2

#433 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 31 March 2020 - 07:08 PM

Majstore, mislim da mu treba tvoj kontakt...radi full service  n2:1097[1]

 

Да је електрични па да се узме кинта овако подмажи ланац и терај даље  n2:cool2


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#434 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 09:38 PM

attachicon.gifreceived_213190163325883.jpg

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Broj smrti od korone u svetu od 25. marta do 31. marta 2020: 20.709. Source: www.worldometers.info
  • 0

#435 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 10:23 PM


  • 1

#436 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 11:24 PM

I dalje teraju po svom, legende. Meni je enigma da je toliko "puklo" u ITA i SPA a da gore ovako opušteno i na njih gledaju i rade to što rade. Mada treba priznati, izgleda da su disciplinovan razuman narod, nisu stoka, pa i kada im se preporuči, oni primene. Imaju poverenje u vlast, a to poverenje se stiče, u tome je problem kod nas.
Jednom sam na TV-u gledao kako je neki švedski gradonačelnik izašao u neko naselje i pita građane (kaže uskoro i zvanična anketa za svakog) šta bi na tom tu platou bilo najbolje da se uradi (karikiram, fontana, igraonica i td). A kod nas na takvom platou hoće da zabodu zgradu i da nikog ne pitaju pa se narod maklja s murijom dva meseca. To je ta razlika.
BBC SWERIGE: 
https://www.bbc.com/...europe-52076293


  • 2

#437 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 01 April 2020 - 06:59 AM

Jednom sam na TV-u gledao kako je neki švedski gradonačelnik izašao u neko naselje i pita građane (kaže uskoro i zvanična anketa za svakog) šta bi na tom tu platou bilo najbolje da se uradi (karikiram, fontana, igraonica i td). A kod nas na takvom platou hoće da zabodu zgradu i da nikog ne pitaju pa se narod maklja s murijom dva meseca. To je ta razlika.
BBC SWERIGE: 
https://www.bbc.com/...europe-52076293

 

Da, nije poenta zgrade i što se ne pitaju građani već koverta koja se SEBI "zabode" ispod stola.

Zato pola zemlje hoće u politiku a zato drugo pola hoće van takve zemlje.

 

Ne znam, meni se javlja da nema tu šta Vrhovni komadant na svoju ruku da savija situaciju da ne upotrebim izraz "kilzanje u diktaturu", ne sviđa ti se Ustav i zakoni sopstvene zemlje za koju si položio zakletvu ti prvi, žulja te demokratsko političko uređenje, pali brate i povedi sve svoje sa sobom ko god da vas primi.

 

Ni Italija ni Spanija ne brane ljudima da izadju na ulice. Nije čak ni Kina! Stoji preporuka i instrukcije ali možeš da se krećeš, zaštićen, van gužvi, kolima itd.

Čemu služi ratno stanje sa vojnikom do zuba naoružanim automatom i 4-5 okvira? Da puca u vazduh dok svi virusi ne popadaju dok snima RTS?
 


  • 3

#438 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2020 - 07:35 AM

 

Ni Italija ni Spanija ne brane ljudima da izadju na ulice. 

 

 

Je l'?  

 

Statistika broja umrlih na milion stanovnika, sortirana po opadajućem redosledu - od "najuspešnijih" ka "manje uspešnim".

 

deaths-per-milion.png


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#439 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 01 April 2020 - 08:11 AM

Je l'?  

 

 

Kapiram šta hoćeš da kažeš, ako imaš društveno uređenje gde je potrebna sila da ulije u mozak odgovorno ponašanje, ok ali ajde onda isto primeni i za izbore pa da vidimo ako smeš. I to je društveno odgovorno ponašanje. Tek to. Sasvim druga je tema što poluautomatizovana polupismena poluliberalna sve polu, masa, odgovara za polu demokratije polu nezavisne polu zadužene i sl... i ne govorim samo o našem slučaju. To se širi uz globalizam kao fakenews putem fejsbuka... e upravo tako nešto, mislim. Samo, ne smeš JER ne smeš ljude zaključati... ako su glupi i ne razumeju, onda su glupi i da izađu na izbore. Da uprostim. Zato postoje zakoni i ustav, da se razlikujemo od životinja.


  • 1

#440 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 April 2020 - 08:14 AM

Kapiram šta hoćeš da kažeš, ako imaš društveno uređenje gde je potrebna sila da ulije u mozak odgovorno ponašanje, ok ali ajde onda isto primeni i za izbore pa da vidimo ako smeš. I to je društveno odgovorno ponašanje. Tek to. Sasvim druga je tema što poluautomatizovana polupismena poluliberalna sve polu, masa, odgovara za polu demokratije polu nezavisne polu zadužene i sl... i ne govorim samo o našem slučaju. To se širi uz globalizam kao fakenews putem fejsbuka... e upravo tako nešto, mislim. Samo, ne smeš JER ne smeš ljude zaključati... ako su glupi i ne razumeju, onda su glupi i da izađu na izbore. Da uprostim. Zato postoje zakoni i ustav, da se razlikujemo od životinja.

 

Da se na izborima išta može promeniti, bili bi zabranjeni.

 

Kod nas su ljudi između Ante Markovića i Miloševića izabrali ovog drugog.

Nešto kasnije, grobar je izabran za predsednika, na poštenim izborima, dok njegovi još nisu imali šapu na medijima.

Tako da lično kontam da nisu ovde ljudi za izbore.  :)

 

Neću dalje o politici.


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika