Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3941 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 24 December 2019 - 03:47 AM

A ako ti je iz nekog razloga elektronika u tom pakovanju baterija bila uzrok praznjenju baterija onda ce i nove baterije da prazni brzo, samo glasno razmisljam...


  • 0

#3942 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 24 December 2019 - 08:18 PM

Pitanje: Kako razlikovati originalne ćelije od falsifikata? Konkretno recimo najjače 3500 mAh: crvene Sanyo NCR18650GA, roze Samsung INR18650-35E, zelene LG INR18650MJ1 ICR18650MJ1, LGEBMJ11865 itd. Takve baterije su svuda bar 1000 din, ali ima ih i za samo 500.

 

U vezi najpovoljnijih novih originalnih??? baterija na tržištu, setio sam se svog jednog ranijeg posta. Tada je to bio 18650.rs malo neozbiljan sajt i nije ulivao poverenje. Sada vidim da je to isto što i svet baterija a imaju i ogroman izlog na kupujem prodajem.

Nove originalne LG 2100 mAh samo 200 din wtf?

Sanyo 3500 mAh

Samsung 3500 mAh

LG 3500 mAh

2900 mAh LG Sony Samsung samo 400 din, itd itd.

 

Sajt deluje vrlo ozbiljno i profesionalno, veleprodaja, rade s ooogromnim količinama baterija za sve živo (na 5000 komada recimo cene idu strašno nisko i do 140 din/kom), alate, vozila, rade spajanje i punktovanje u packove po želji, otkup reciklažu šta god. Može navodno da se preuzme i lično u BB Elektronik prodavnicama. Ovde čak objašnjavaju o falsifikat baterijama, hmmm :-k . Navodno zbog ogromnih količina mogu da daju takve cene. Sve deluje prilično uverljivo. ALI... i dalje sam skeptičan. U nabavci verujem da to košta smešno malo, kao i sva roba uostalom koju debelo preplaćujemo tako da ostavljam mogućnost da su baterije sveže i originalne. Mada posle sam našao ovaj kolegin post iz januara:

 

https://www.2bike.rs...176#entry238369
 

 

Ne znam da li kolega Vidramon i dalje prati temu, ali zanima me na koga je mislio, da li na dotičnu firmu?

 

U svetu u kome živimo novac vodi glavnu reč tako da kad vidim sumnjivo nisku cenu uopšte mi nije teško da poverujem u ono, pogotovo što je ovo Srbija i ovde je sve moguće.

 

Ići ću narednih dana do Rume zbog nečeg drugog a rado bih kupio nekoliko komada ali zbog nepoverenja prvo bih uzeo jednu za probu. Zaključak, mogu li nekako vizuelno da razlikujem originalne ćelije od kopija, ili makar nakon kupovine da proverim. Nemam naravno uređaj za merenje kapaciteta i slično. I ako još nekom trebaju baterije i voljan je da rizikuje :D mogu da donesem.

 

Evo posto si me pomenuo da ti na brzinu iznesem neke cinjenice i moja razmisljanja u vezi ovoga posto sam jako kratak sa vremenom i nemam uslova da sve kopam i da se na sve osvrcem.

Pratio sam ih odavno i u jednom trenutku prestao jednostavno zasitio sam se.. u to vreme prodavali su i fejk baterije koje su se bile pojavile na Litokalinim prodavnicama i u to vreme je vodjena velika hajka protiv svih njih jer je bila jedna masovna prevara na globanom nivou gde su se prodavale fejk baterije kao originalne po mnogo nizim cenama, brzinski primer : https://www.aliexpre...rchweb201603_53

Celija je naravno fejk, cak su neki mnogo ozbiljniji ljudi koji prvenstveno imaju vise vremena radili te testove koje Sirijus pominje i na taj nacin se moze utvrditi kod nekih kopija ali ne kod svih.. naime ja ove testove sto sam gledao i kapacitet i otpor su bili gotovo isti kao kod originala ali je ciklus punjenja/praznjenja bio na mnogo manjem nivou u odnosu na original. Tako da recimo sa originalom si imao 500 ciklusa punjenja praznjenja sa kopijama 200 i jos naravno kada opteretis kopiju u realnim uslovima sa vecim potrosacem pad napona ode u majcinu. Kako, sta i zasto stvarno nemam pojma niti sam se upustao ko radi te kopije i na koji nacin menjaju hemiju i sta se tacno desava itd.. jednostavno ne isplati se gubiti vreme na kopije.

 

Sto se tice sajta 18650.rs to je njihov sajt, oduvek je i bio, jedno vreme kada sam uporedjivao cene sa sajta 18650.rs i KP naloga kao i sajta cene se nisu podudarale ! Sto je meni izazivalo dodatnu sumnju da se tu nesto mulja.

Evo klasican primer sa njihove FB stranice koji sam nekad spazio pa sam uspeo da iskopam sada : https://www.facebook...?type=3

Kakav je to VTC6 sa 2000 mAh pitam se ja i dan danas..

 

Dosta stvari uzimaju od Arjana, cene kod Arjana se zna kakve su, postarina se zna koliko iznosi, tu onda ide ako se sve radi legalno troskovi spedicije + carina i pdv, pa vi sada meni objasnite kako cena za celije moze da bude takva ?

Ono na sta se moze smanjiti cena celija je datum proizvodnje i odbijene celije od baterijskih paketa.

Da pojasnim ukratko oba pojma, prvi jeste sto je baterija starija to jest sto je datum proizvodje sa trenutkom prodaje ili kupovine duzi cena celije je manja.

Drugi pojam jeste da postoji vise osoba u EU koje prodaje BRDO baterija koje su odbijene od baterijskih paketa iz nekog razloga, te baterije su nove i navodno nisu koriscene postoje dve verzije prva jeste baterije koje nemaju tragova na sebi znaci nova kao fabricka i druga jeste baterije koje imaju tragove od punktovanja na sebi koji su jos tu ili su uklonjeni sto je vidljivo. Kolicine na koje se takve baterije prodaju jesu velike kolicine, maloprodaje nema.

 

Evo jedan post od njega na jednom jako poznatom domacem forumu, meni obavestenja stizu ma mail pa tako da sasvim slucajno imam ovu poruku, inace post je sa istog ekspresno obrisan jer se reklamiraju sto nije dozvoljeno pa pravilima foruma.

 

MJcUSIG.png

 

 

E sada sta ja iz ovoga vidim, to su obicni amateri nista tu profesionalno nema neka rucno pravljena ili kupljena DIY punk masina ili vise njih koje obavljaju posao, prave punkt masine i to neke nase izrade kostaju od 1000 i kusur eura pa navise a da ne kazem neke mnogo naprednije i bolje... A da zaista imaju ultra skupu i kvalitetnu opremu onda cena ne bi bila ovoliko niska, treba tu opremu kupiti, odrzavati, popravljati, placati struju, prostor, radnike i slicno..

On se obicno na forumima potpisuje Harasti jer mu je to prezime, ima ga i na domacim forumima vezano za elektronske cigarete, modove itd, gde me je jednom prilikom pozvao jedan moj kupac da pogledam temu gde je on ucestvovao i gde su ga kako mi je on tada rekao provalili da ne radi sve legalno, to ne mogu da pronadjem bilo je pre oko 2 godine i tad smo komunicirali na viber to mi se sve davno prebrisalo vise puta jer sam menjao i telefone i tablete..

 

Ono sto ja iz licnog iskustva mogu da posvedocim jeste da sam kupovao nesto od njih i narucio uzged dve celije.

 

Zyanv4P.jpg

 

 

Celije koje sam ja konkretno dobio su originalne celije, ali celije su stare 2 godine i 3 meseca u trenutku kada sam ja kupio ! Takodje na jednoj je pocepan omotac u duzini od nekih pola centimetra jako tanko kao dlaka, ali se vidi, i na jednoj i na drugoj se vide sitne parkice pogotovo na - polu sto ukazuje da su koriscene ! E sada da li su koriscene negde nekako ili su samo odrzavane u zivotu ( stavljane na cikluse punjenja praznjenja posto odavno ne mogu da se prodaju ), to ne znam, vidim samo jasno tragove jer se bavim sa ovom i znam sta to znaci. Nova fabricka originalna baterija podrazumeva dolazak do krajnjeg kupca fabricko stanje, sto znaci da bateriju kupac treba da puni prvi put nakon sto je izasla iz fabrike, takodje rok bi trebao da bude ispod godine dana od datuma proizvonje, to ovde nije slucaj. E sada postoji mnogo faktora u kakvom ce stanju baterija da bude posle nekoliko godine stajanja, moze da izgubi malo a moze i mnogo.

Primer, dobio sam iz Nemacke originalnu Bosovu bateriju za aku alat, kapaciteta 4Ah proizedena 2017 godine, nikada nije upotrebljivana, ko zna gde je stajala i sta je radjeno sa njom, kada sam je testirao kapacitet baterije je 2.6Ah a ne 4Ah kakva je prvobitno bila. E sada to je jedna velika lutrija sa tim matorim baterijama i trebalo bi da se napomene kupcu kada kupuje baterije da su stare toliko i toliko i sta se sve tu ne desava.

 

Dalje nisam dobio fiskalni racun.. Posiljalac je bio fizicko lice a ne prodavnica, sto mi opet daje neku naznaku da se tu nesto mulja, kupovao sam dosta online i kada kupujem od prodavnica nije bitno da li je preko limunda, kupinda, nekih oglasa i slicno uvek sam dobijao fiskalni racun sto ovde nije slucaj.

 

Sledeca nelogicnost je cena celija, Sonijeva VTC serija, kao i neki modeli LG-ja, Samsunga su duplo skuplji od nekih modela celija od tih istih proizvodjaca i ako provereno znam da su cene u nabavci iste ako ne i u nekim slucajevima nize.

 

E sada ostavlja se na razmisljanje odakle se i kako ovo doprema, sta se tu tacno radi, ali niko me nece i ne moze ubediti da Arjan koji je jedan od najvecih Evropskih uvoznika i izvoznika celija i koji ih prodaje u milionima ( da da citaj lepo u milionima, skoro mu je samo jedan Italijan koji je neko nebitno fizicko lice imao porudzbinu u vrednosti od 6000 eura na koje je pokrenuo PP dispute napravio veliki problem ) ima gotovo nepovoljnije cene od njih, a ovo je neka nebitna Srbija gde je protok celija blago receno presmesan.

 

Sto se tice prepoznavanja laznih celija naravno da se moze prepoznati na vise nacina a najbolji nacin je kada se skine zastitni omotac sa celije tu se najvise vide razlike, e sada problem je sto se to ne moze nauciti za 1 minut treba ti iskustva i da znas kakva je koja celija koja oznaka ide gde i sta znaci i slicno.. Ili da imas jedan original ispred sebe pa da detaljno uporedjujes. No to je previse opsirna tema a sta da kazem kada ovde ogroman broj ljudi ne zna ni kada su celije prozivedene a kamoli da utvrdi da li je dobio laznu ili pravu bateriju...


  • 2

#3943 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 December 2019 - 08:57 PM

Hvala puno na izdvojenom vremenu i infromacijama!

Da, te baterije su veoma zastupljene i teško je sve pohvatati, fake, original, godište.. a pogotovo broj ciklusa, čista lutrija. Po meni je problem to što ako za ove od 500 din postoji mogućnost da su fake ili neki škart ili u najbolju ruku bajate, isto tako mogu biti i u drugoj prodavnici one od 1000 din. Jeste sumnjivo niska cena je neki indikator ali opet ni veća cena ne garantuje da dobijaš svežu i novu originalnu bateriju. Hoću reći ako postoji u Srbiji neka mutljavina onda sigurno to ne radi samo jedna prodaja. Na kraju ispada zaključak sve zavisi kako mi se pokaže u praksi, ako valja kupiću još.

Logično je da ako je cena suviše povoljna da bi sve bilo istinito mora da ima neka caka. Ja imam utisak da jesu originalne i nove ćelije, možda nisu najsvežije, ne znam. Ne verujem da se to toliko falsifikuje (ogromne su količine u pitanju) i od tih ćelija se prave paketi za vozila, bicikle, trotinete, alate.. bilo bi mnogo nezadovoljnih ljudi. Jer kopije sigurno nisu ni prineti originalima, pogotovo u ozbiljnoj eksploataciji i opterećenju.

Vidim na nkon sajtu recimo da prodaju i "refurbished" baterije, iste te razne sanyo lg samsung što me zanimaju, vizuelno su iste ali je jasno naznačeno da su refurbished, vide se tragovi punktovanja i piše ispod:

 

 

These cells come from rejected battery packs (due to problems with spot welding or batteries)

-no physical damage to cell
-no physical damage to outer cell isolation
-never was charged during production (as as from the box) (each cell is tested)
-resistance is according to datasheet, never worse (each cell is tested)


  • 0

#3944 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 December 2019 - 11:38 PM

Stigla mi Shanren Raz Pro zadnja svetla. Uzeo sam komplet od 2 svetla + 2 dodatna nosaca, ukupno 4 nosaca. Za sada prvi utisak je da modova ima dosta i da je svetlo dovoljno jako za ono za sta mi treba, pogotovo jer cu ih koristiti dva istovremeno, bice taman. Autonomija u trepcucem modu bi trebalo da bude vise nego dovoljna da par nedelja ne razmisljam o dopunjavanju. Za ostale mogucnosti videcu, posto nisam uspeo da zakacim svetlo za Shanren Sport aplikaciju, predpostavljam da je u pitanju neka nekompatibilnost sa Android 10. Nadam se da ce resiti posto sam planirao svetla da koristim u tandemu, treba mi samo da bih podesio group sync.

 

https://www.shanrent...l/about/razpro/

 

Inace mislim da bi se ovo svetlo bas svidelo drumasima, vrlo je lagano i nosac je mali... Nije jedno od onih malih tackastih svetala sa silikonskom gumicom kao nosacem, ali opet je prilicno malo za kolicinu svetla koje daje.


  • 0

#3945 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 December 2019 - 09:20 PM

Šta mislite o ovome? :D

Ne može jednostavnije i jeftinije, pod uslovom da ne škodi akumulatoru haha (ne razumem se) čini mi se da je malo jači, možda bi sa manjim akumulatorim bilo taman kako treba, mada radi i ovo posao.

 


  • 0

#3946 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 27 December 2019 - 10:54 PM

Znači ništa onda od prepoznavanja i merenja (mada sam shvatio Vidramona da je moguće prepoznati) jedino da merim koliko će lampa izdržati u istom modu pa da uporedim sa original Panasonikom od 3400 (ncr18650b). Za tačno merenje i interni otpor nemam uređaj ali pretpostavljam kad neko pravi fake baterije da će biti osetno slabijeg kapaciteta pa se to može primetiti i u korišćenju. S druge strane ako je naprave fake a da je kapacitet skoro isti, koga briga :D mada zezam se, ne verujem u taj scenario. Hajde da držimo fige da su prave što kaže Himzo, cene su odlične. Uzeo bih par komada za lampe, a treba mi i 4 punktovane u 2s2p pack.

 

http://www.light-tes...e-mj-808-ssc-p7

 

Ovu svoju staru Magicshine lampu sa P7 tj pack sam rasturio jer me nerviralo što se isprazni relativno brzo samo od stajnja a ne koristi se pa sam bio ubeđen da je neka ćelija otišla, van balansa.. pričali smo ranije o tome. Međutim kad sam (bespotrebno) raspunktovao pack sve ćelije pojedinačno dobro drže napon, ne pada stajanjem, a u lampi pojedinačno jednako dugo traju. Nisam trebao ništa da diram moglo je još tako da se koristi sa nešto smanjenim kapacitetom. Sad naravno ne mogu više da ih spojim. Ćelije su neke plave bez oznake, verovatno 2200 mAh pošto je pack deklarisan na 8.4v 4.4 Ah.

Koje bi bile za preporuku da ubacim? Ako stavim jače valjda će elektronika moći da napuni, samo za više vremena? Pretpostavljam da su sve one što sam kačio pogodne i nezaštićene. Prodaju i pojedinačne ćelije s onim limčićima, jel mogu to sam da lemim i spajam po želji ili moram da uzmem gotov spojen 2s2p pack? Evo kako to kod mene izgleda, a svi detalji su na onom linku.

 

Ne videh ovaj post odmah.

Svaki taj baterijski paket sa elektronikom ima neku parazitsku struju cak i ako se ne koristi. Neki imaju manju neki vecu, ja sam imao 3 razlicita i sva tri sam testirao i sva tri su imala drugacija merenja. Gledao sam negde prosle godine e sada da lupim broj dana ali tipa oko mesec dana je bilo, napunis sve baterije do kraja i ostavis tako i za mesec dana odose skroz se ispraznise, baterijski paket koji je imao veliku parazitsku struju, bas je jedan kolega radio merenja za baterijske pakete i predocio to tako da vecina ljudi i ne zna za parazitsku struju zato je uvek preporucujem vadjenje baterija kada i gde je to moguce.

 

Sto se tice ubacivanja celija sa vecim kapacitetom mozes to da uradis, elektronika puni na zacrtanu voltazu a ne kapacitet, tako da ako ubacis celije veceg kapaciteta svejedno ce se opet puniti do 4.2V ili 4.15 ili izmedju zavisi na koliko je elektronika podesena da puni... samo ce vreme punjenja biti vece. Maksimum za 18650 ti je 3600 mAh zvanicno no 3500 mAh je realnija vrednost tako da ubacis te ako mozes.

 

Problem tu moze da bude balansirano punjenje ako ga elektronika ne podrzava, ali to je boljka vecine tih baterijskih paketa, zato je bitno kada se menjaju celije ubaciti sve 4 potpuno iste, nove da bi i ako se dese neka odstupanja bila sto manja.

Ako se ne snadjes nizasta, nadji celije samo celije i posalji ja cu ti to ispunktovati i vratiti kako je bilo, pod uslovom da ti je elektronika ispravna tu ti ne mogu pomoci ako nije, jer ne znam nikakvo je to kuciste ni da li moze da stane neki BMS i sta se sve tu ne desava.

 

Hvala puno na izdvojenom vremenu i infromacijama!

Da, te baterije su veoma zastupljene i teško je sve pohvatati, fake, original, godište.. a pogotovo broj ciklusa, čista lutrija. Po meni je problem to što ako za ove od 500 din postoji mogućnost da su fake ili neki škart ili u najbolju ruku bajate, isto tako mogu biti i u drugoj prodavnici one od 1000 din. Jeste sumnjivo niska cena je neki indikator ali opet ni veća cena ne garantuje da dobijaš svežu i novu originalnu bateriju. Hoću reći ako postoji u Srbiji neka mutljavina onda sigurno to ne radi samo jedna prodaja. Na kraju ispada zaključak sve zavisi kako mi se pokaže u praksi, ako valja kupiću još.

Logično je da ako je cena suviše povoljna da bi sve bilo istinito mora da ima neka caka. Ja imam utisak da jesu originalne i nove ćelije, možda nisu najsvežije, ne znam. Ne verujem da se to toliko falsifikuje (ogromne su količine u pitanju) i od tih ćelija se prave paketi za vozila, bicikle, trotinete, alate.. bilo bi mnogo nezadovoljnih ljudi. Jer kopije sigurno nisu ni prineti originalima, pogotovo u ozbiljnoj eksploataciji i opterećenju.

Vidim na nkon sajtu recimo da prodaju i "refurbished" baterije, iste te razne sanyo lg samsung što me zanimaju, vizuelno su iste ali je jasno naznačeno da su refurbished, vide se tragovi punktovanja i piše ispod:

 

Ti u prodavnici zvanicno uz fiskalni racun ne znam koliko bi smeli da se igraju sa kopijama, kazne su astronomske tako da cisto sumnjam da u bilo kojoj ozbiljnoj prodavnici gde dobijas fiskali racun i prodavnica ima nekao ''ime'' mozes kupiti kopiju celije.

Ovi rade ovako kako rade zato je sve i sumnjivo i ko zna sta se zapravo desava. Raspitao sam se jos malo bolje, kupuje od Arjana, ali sam isto tako saznao da odredjene modele celija koje ima u ponudi nikada nije kupio od njega a ima ih.. Tako da ko zna odakle sve nabavlja, kako i sta i kome sve ne prodaje.. On kada ti napravi baterijski paket i ugradi negde za nesto pazi da ces ti da provalis cak i da znas bas ces da rasturas ti to sve i gledas sta je tu i kako je.. Tako da moguce je sve i svasta da valjdaju i originale i kopije, pogotovo sto ne placaju porez koliko vidim i ide sve na crno..

 

Šta mislite o ovome? :D

Ne može jednostavnije i jeftinije, pod uslovom da ne škodi akumulatoru haha (ne razumem se) čini mi se da je malo jači, možda bi sa manjim akumulatorim bilo taman kako treba, mada radi i ovo posao.

 

 

O ovome konktetno sto vidim ne mislim nista, ovo je neupotrebljivo ! Kao sto sam mnogo puta ranije naveo ljudi svasta vide na YT pa misle da to tako treba i da je ispravno.. Ovaj primer nikako ne valja za punktovanje baterija, mozda za punktovanje limova i napravi nesto ali za celije nikako.

Njegov punkt na baterijama izgleda otprilike ovako ako ne i gore :

 

9yaz7aG.jpg

 

A treba da izgleda nesto nalik ovome.

 

65Eedbt.jpg

 

Jednostavno previse se oslobodi toplote i energije sto mu ga dodje mozda i slicno kao lemljenje a druga stvar apsolutno je neupotrebljivo jer izgori lim za punktovanje i onda taj spoj je nikakav moze samo da dodje do varnicenja, pregrevanja i eksplozije paketa nista vise.

 

Najbolji nacin za punktovanje je CDW i tu nema nikakve dalje price i raspravke, sve ostalo je bolje od lemljenja naravno i moze da sluzi lepo svrsi ako se postavi odgovarajuci tajmer, jacina i punktuje se u kratkim intervalima.


  • 1

#3947 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 December 2019 - 11:33 PM

Da skontao sam i ja da to ne valja, onaj diy aparat od starog trafoa od mikrotalasne čini mi se najbolje radi od svih tih amaterskih hackova, i baš fino zapunktuje.

Hvala ti za ponudu, nije mi to o glavu, ne koristim više tu glomaznu lampu s battery packom odavno (par godina) jer ove male edc thorfire i convoy sijaju istom jačinom a mnogo su praktičnije. Na strani magicshine je naravno autonomija zbog većeg packa i najveća prednost što ima elektroniku koja drži konstantnu jačinu, a i ta stara ssc p7 dioda ima baš lep snop. Možda ću nekad da osposobim tu bateriju.

 

http://www.svetbater...dame11865/18059

https://www.kupujemp...44096-oglas.htm

https://eu.nkon.nl/r...00mah-4-2a.html

 

Kupio sam danas u njihovoj svetbaterija prodavnici jednu bateriju (nisam dobio fiskalni), onu najjeftiniju narandžastu LG, najbolji odnos kapaciteta i cene. Možda bih upravo od njih pravio battery pack, mada one imaju najmanju max struju pražnjenja, 4.2A ali nadam se da je to dovoljno, elektronika u toj staroj magicshine lampi tera p7 diodu sa max 2.8A.

Ne ispate se neke bolje skuplje ćelije za lampu koja se i ne koristi, ali ako nabavim nekad mlađu jaču lampu nešto tipa solarstorm samo kvalitetno onda bih išao na 3500 mAh ćelije. Ovaj pack je baš dobar, dobro zaštićen od vode i ima ekran s voltmetrom. Možda mu i nije bilo ništa, ja ne znam za koliko se praznio mesec ili manje, više.. meni se praznio sam za dosta kraće vreme pa sam mislio da nije ok, ali ja ga nisam punio do vrha nego samo malo, nisam očekivao da gubi napon. Možda je to bilo nedovoljno, kad meni ekran pokaže recimo 3.6-3.7 vidim i Liitokala punjač isto tako, pokazuje neki veći napon ali čim skinem ćeliju i izmerim unimerom naravno nije toliko dopunjena nego manje.

 

Elem, ona LGDAME ćelija ne verujem da je falš. Parkice ne vidim, mooožda na minus polu ali to je jedva vidljivo, nisam siguran, slikaću makro sutra po danu. Ćelija je došla sa 3.6 V, i ima serijski R028A285AH, ovaj sajt mi kaže da je production date januar 2018. Koliko sam skontao ako se ćelije skladište kako treba nije to nešto strašno. Pa meni ove polovne povađene iz ko zna kakvih packova skoz ok rade.

 

https://batterybro.c...ode-lookup-tool


  • 0

#3948 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 27 December 2019 - 11:37 PM

@Gadjan   Za te manje struje ne moras da trajno spajas baterije... (link). Nosace baterija spojis ovako ali zalemis izvode u 2s2p da dobijes 8.4V

 

slika1.jpg

slika2.jpg


  • 1

#3949 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 December 2019 - 11:45 PM

Ma da ali to onda ne može da stane u kućište za taj pack, jako je knap moraju da ćelije budu pripijene jedna uz drugu , bilo je mesta tek za onaj omotač od plastike koji ih drži na okupu.


  • 0

#3950 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 27 December 2019 - 11:51 PM

Ne moze da stane, ovo je napravi sam jeftino... Mada te nista ne sprecava da ubacis u neki bidon. A na ovaj nacin uvek imas 4 baterije koje mozes da izvadis ako neces duze vremena da koristis i upotrebis za nesto drugo.


  • 0

#3951 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 28 December 2019 - 12:02 AM

Ne moze da stane, ovo je napravi sam jeftino... Mada te nista ne sprecava da ubacis u neki bidon. A na ovaj nacin uvek imas 4 baterije koje mozes da izvadis ako neces duze vremena da koristis i upotrebis za nesto drugo.

a usput ce baterije zimi da drze vodu u bidonu zagrejanom  n2:hahaha  n2:nowplaying


  • 1

#3952 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 December 2019 - 12:04 AM

A i ne mora da dodaje elektrolite u ishranu  :)


  • 1

#3953 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 December 2019 - 12:04 AM

E vala baš, danas sam po mraku vozio, ledena mi voda bila za piće na 2 stepena :D ali opet nekako lepše i sveže, a ne onaj miris plastike leti.

 

^^^

To da. Vidiš možda i uradim to za u bidon pa da bude opet funkcionalna rezervna pomoćna lampa. A u ono battery pack kućište ubacim nekad dobre 3500 ćelije lepo punktovane. Kad se pojavi neka dobra i jeftina lampa. Nisam u toku, šta je sad best buy od tih samo "glava" tj headlight bez battery packa? Ima li nešto što bi značajno bolje sijalo na pomenutih 2.8 ampera? Magicshine sa p7 je navodno davao 900 lumena mada u realnosti 600-700.


  • 0

#3954 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 28 December 2019 - 12:08 AM

Od tih lampi bez baterija za mene je Sofirn D11 do sada bez premca odnos kvalitet/cena/jacina svetla/sirina snopa.


  • 0

#3955 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 31 December 2019 - 02:13 PM

Posto me cesto uhvati mrak kad vozim, iako imam napred svetlo

https://a.aliexpress.com/Ev0NSQTe

Uzeo bih nesto za kacigu kao meru predostroznosti za vozila koja se prikljucuju sa sporednih puteva.. neka preporuka za zu svrhu?

https://a.aliexpress.com/kI7nWhF6

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3956 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 31 December 2019 - 03:35 PM

Istrazivanja su utvrdila da se bicikl sa strane najbrze i najlakse raspoznaje sa onim gumama koje imaju reflektujuce prstenove sa strane. Zatim reflektujuci prsluk.

Sto se ove lampe tice nisam je probao, na osnovu iskustva sa drugim nemam primedbi osim sto su belo i crveno svetlo blizu jedno drugog. Mozda neko zakljuci da to nije svetlo na glavi bicikliste nego neki UDALJENI auto, priznaces da oblik lampe izgleda kao minijaturni automobilcic. Mislim da ces biti bezbedniji ako neko malo svetlo uperis u svoje telo da vozaci sa strane vide osvetljenu siluetu bicikliste.

 

317810d1485872586-more-visibility-night-


  • 0

#3957 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 December 2019 - 03:41 PM

@Gadjan: Moja preporuka bi ti bila da daš tamo gde si uzeo onu jednu ćeliju da ti naprave batery pak, Nemoj mi zameriti ali po komentarima se vidi da se ne razumeš u tematiku, ne bi puno uštedeo kada bi to radio sam uz pomoć štapa i kanapa vs da platiš da neko ko se razume u to napravi pak, još im daš kućište i kažeš da ubace sve unutra i testiraju. Skuplje bi te izaško sam da to radiš i još bi mogao nešto i da zapališ usput.

 

Inače punkt mašine koje lepo rade posao zaista nisu tako skupe, ja sam razmišljao da naručim iz kine jednu, jeste za amatersku upotrebu, nije da punktiraš desetine hiljada baterija dnevno ali ima podešavanje jačine impulsa, vremena trajanja impulsa, košta oko 150$ to mi je sasvim ok (ima i ispod 100$ nešto slabijeg kvaliteta).


  • 0

profilepic.gif


#3958 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 31 December 2019 - 04:06 PM

Jednog dana neki pametnjakovic ce dodati elektroniku koja podesava vreme trajanja na onaj uradi sam "punkt aparat" sa akumulatorskom baterijom. Imam osecaj da u kineskim fabrikama vec imaju te rucne "prenosne".


  • 0

#3959 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 December 2019 - 04:43 PM

Imaš već da kupiš takav kit, dobiješ delove i PCB samo sastaviš i dodaš akumulator... Mislim da je neki rus napravio :D

Baš mi je pre jedno 7-8 meseci drugar poslao link, probaću da iskopam...


  • 0

profilepic.gif


#3960 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 31 December 2019 - 04:45 PM

Odlicno, jos ako umesto akumulatora mogu neke 26650 40A baterije, ihaaa.


  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika