Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3961 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 December 2019 - 04:51 PM

Mogu naravno ali je preporučljivije koristiti akumulator jer je znatno jači i lakše podnosi kratak spoj.


  • 0

profilepic.gif


#3962 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 31 December 2019 - 05:01 PM

Ipak izraz Gadjanovog lica kad izvadis i zadnjeg dzepa na biciklistickom dresu i zavaris mu baterije bi bio vredan kratkog spoja (link)


  • 0

#3963 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 31 December 2019 - 05:47 PM

 

ili ovako nešto...


  • 0

profilepic.gif


#3964 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 08 January 2020 - 04:12 AM

Moja top lista lampi koje sam koristio u 2019. na i oko bicikla. Jednostavnost koriscenja lampe i upotrebljivost svetlosnog snopa su odlucivale mesto na listi.
 
prednje svetlo
1. INFUN GT200
2. Newboler 600
3. Sofirn D11
 
zadnje svetlo
1. Ovo (link) prodaje se pod raznim imenima
 
EDC lampa za popravke, hodanje i trazenje predmeta po tamnim mestima.
1. Alonefire HT08 / Haikelite HT08
 
Prednja svetla: INFUN GT200 od mene unapred otpisano svetlo jer sam procitao lose iskustvo jednog korisnika na internetu. Kad ono medjutim, do sada je preslo desetak voznji svaka oko dva sata ukljuceno na maksimalnu jacinu. Ogledala lampe se do ovog momenta nisu ni malo deformisala a obasjavaju prostor ispred bicikla jednoliko rasporedjeno i siroko, veoma prijatan i prirodan osecaj za oci tokom voznje. Lampa je izuzetno vidljiva i sa strane sto doprinosi bezbednosti u saobracaju. Jacina svetlosti je konstantna dokle god baterije daju potreban napon. Nekome ce biti mana to sto lampa ne osvetljava dovoljno u daljinu.
Newboler 600, koristim ih dve istovremeno jer mi 600lm nije dovoljno. Kvalitetna lampa takodje sa konstantnom jacinom svetlosti, osvetljava dalje od INFUN GT200 ali joj je snop uzi i ne tako ravnomerno rasporedjen po povrsini.
 
Zadnje svetlo: Pametno sam izabrao, jos uvek rade i nemam nameru da ih menjam. Sijaju dovoljno jako i dugo.
 
EDC lampa: Jako sirok snop ravnomerno rasporedjen po celoj povrsini, uzasno me nerviraju lampe sa izrazenim svetlim tackama u sredini snopa prilikom osvetljavanja predmeta iz blizine ili u prostorijama. Ovo je lampa sa dobrim hladjenjem te moze stalno da sija u najjacem modu. Ako zatreba zum moze da dobaci u daljinu kao neke lampe od 2000lm ali za razliku od njih ova moze stalno da sija bez pregrevanja. Ovo nije lampa za bicikl jer se tesko moze naci nosac za nju.

  • 0

#3965 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 08 January 2020 - 11:18 AM

Mislim da je najbolja kombinacija svetala na baterije i svetla na dinamu.Znaci napred napr. Trelock na dinamu i Solarstorm ili 2 ili 3 ili nesto slicne jacine i cene,pozadi napr. Bush Muler na dinamu i neka kineska bljeskalica za 200. din.. Na kacigi neko kinesko jace,da se vidi sta se radi nocu ukoliko dodje do nekih problema.Znaci ukljucuje se po potrebi.

 

Eto ja ovu kombinaciju koristim vec preko 2 godine (solarstorm,a na dinamu 5)  svetla su u rangu sa automobilskim,a i nisam pod stresom da mora uvek da bude napunjena baterija da bi izdrzala do kraja voznje.  Plus toga sto vec godinama dopunjujem telefon posto slusam muziku preko  NET-a u toku voznje, a tu je dosta velika potrosnja,pogotovo sada u zimskim mesecima kada se zbog hladnoce baterija na tel. brze trosi.


  • 0

#3966 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 16 January 2020 - 10:27 PM

Odsekao sam dva komada od drvenog stapa, probusio celom duzinom rupu od 5mm zatim upustio vecu rupu koliko je bilo potrebno da se sa druge strane pojavi do 10mm navoja zavrtnja, ubacio rascepljenu podlosku izmedju komada od drveta i glave zavrtnja da sprecim odvijanje i to zasrafio u rupu sa strane na prednjoj viljusci, isto to sam napravio i uradio i na drugoj strani viljuske. To su sada nosaci za svetla za maglu. Nize postaljena svetla cine da se manje svetla odbija od maglu ili sneg pa se bolje vidi put. U ovom slucaju kod mene je dodatno osvetljena prednja felna pa se bicikl bolje vidi sa strane mada nisam vozio po drumovima po ovoj magli pa i nije bilo neke opasnosti od sudara sa motornim vozilima.

 

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

 


  • 1

#3967 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 January 2020 - 11:33 AM

Obicno se magla povezuje sa opasnoscu. Verovatno i jeste tako,ali nekako iz iskustva mi se cini da nije bas tako. I sama motorna vozila manjom brzinom voze nekako se ipak sigurnije osecam kada  me obidju sa  30-70Km/h  bas sada zimi po mraku, nego kada je lepo toplo vreme danju sa 150km/h. 

 

Inace ja sam kao dodatnu sigurnost po ovoj magli ubacio jos jedni bljeskalicu nazad (ukupno 3) ,imao sam viska lampe za prednja svetla ,samo sam isekao od bljeskalice  neke pokvarene onu crvenu plastiku i stavio da belu svetlost pretvori u crvenu a dobio sam neku ljubicastu O:)  da bude sve po standardu,a i dosta je prodorna svetlost.

 

Ovo sto si spustio svetla ti je efikasno resenje.


  • 0

#3968 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 17 January 2020 - 03:37 PM

Sto kaze narod napravio od stapa i kanapa :)


  • 0

#3969 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 January 2020 - 10:09 PM

Kada smo vec kod rasvete...

Kako kacite zadnje svetlo na paktreger, a da se ne drma ili bezi uvek u jednu stranu?

Na torbici nema dodatni kais za svetlo.


  • 0

"Лажима је све почело"


#3970 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 17 January 2020 - 10:27 PM

Neka slika sta zelis gde da zakacis bi puno skratila vreme da smislimo nesto sto bi mogao da iskoristis.

Odseci od drvenog stapa slican komad kao sto sam uradio na slici iznad pa zasrafi to za paktreger a zadnje svetlo zakaci za taj drveni komad kao za sticnu.


  • 0

#3971 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 11:56 AM

U pravu si, tako nešto sam već i planirao, ali rekoh možda neko ima drugačiji predlog.
Vidjam često ljudi voze sa paktregerom i uopste nemaju svetlo.
33395e55bbbf3661bbb530be1ecf149e.jpg


  • 0

"Лажима је све почело"


#3972 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 January 2020 - 12:28 PM

Na paktreger kačimo svetla za paktreger, koja se ušrafe u te rupe koje vidiš. Ako nisu ta svetla, onda je ono koje ide na šticnu, ili zakačim na ono što sam stavio na paktreger.
  • 2

#3973 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 18 January 2020 - 05:30 PM

Vezice kvalitetne i krvnicki zategnem, ili ovo sto je Dusan011 predlozio, kada nisam imao nosac da mogu vezicama, vezem plutu ili parce drveta pa svetlo za to.
  • 1

#3974 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 20 January 2020 - 08:12 PM


  • 0

#3975 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 January 2020 - 09:26 PM

Завршено.

Spoiler

  • 0

"Лажима је све почело"


#3976 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 04 February 2020 - 03:57 AM


  • 0

#3977 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 09 February 2020 - 09:47 PM

Da napisem svoje utiske za dve lampe koje sam skoro uzeo nakon nekog vremena koriscenja.

 

1. Ravemen PR1600 prednje svetlo

Sem daljinskog i kontrola koje sporadicno rade/ne rade (moram 3x da pritisnem u voznji da bi reagovalo, u proseku), nemam zamerki. Trepcuci mod traje 25-30h, sve ostale koristim krace po potrebi tako da je autonomija odlicna (plus ima indikator na lampi pa se lako vidi kad treba dopuniti). U trepcucem modu radi tako sto svetli slabije i samo dodaje jako svetlo, tako da je upotrebljivo svetlo i izmedju treptanja.

Snop je bas dobro projektovan, ne smetam u saobracaju na najjacem road podesavanju. Prebacivanje na mtb mod ide brzo i odmah se pali najjaci mod - zgodno za krace neosvetljene sekcije puta. Takodje zgodno kada auto iz suprotnog smera upali duga svetla - vrlo brzo skonta da smeta :)

Kome treba all-round kvalitetno prednje svetlo, preporucujem.

 

2. Shanren Raz Pro zadnje svetlo

Uf, ovde sam se namucio dok sam uspeo da ga nateram da radi. Malo je falilo da ga vratim. Aplikacija za android probana na tri mobilna, nijedan nije video svetla iz aplikacije. Terao se sa njihovom podrskom tamo-vamo, oni tvrde da radi, ja nikako ne uspevam ma sta god radio. Napisali mi da za moj model telefona znaju da ima problem i da probam sa drugim, ali na druga dva isto. Na kraju posle 2 nedelje stajanja u fioci, nakon sistemskog azuriranja koje sam imao na telefonu, uspeo sam da povezem na telefon na koji oni kazu da ne radi :)

Svetla su koncipirana po mom misljenju odlicno. Pale se automatski na dva nacina: foto celija ili pokret. Paljenje na pokret je prilicno osetljivo pa se moze desiti ako je bicikl parkiran negde gde postoji mogucnost da ga drugi zakace da se pali cesce. Iz aplikacije moze da se podesi interval posle kojeg se gasi koji ide od 10 sec navise, pa to i nije neki problem, ja sam namestio na 1min, za toliko u trepcucem modu nece potrositi mnogo baterije. Paljenje na foto celiju je u pravom trenutku sumraka po mom misljenju, jedino nisam probao po kisi/magli kako radi, ali za te situacije mogu i sam da ga upalim.

Autonomija po specifikaciji je 80h, nisam imao prilike precizno da je izmerim jer nisam vozio u kontinuitetu toliko, a posto se svetlo samo pali/gasi, ne znam ni ja tacno koliko je radilo.

Team sync feature radi odlicno - lako se podesava i svetla se vrlo brzo sinhronisu u radu. Meni je ovo korisno jer sam uzeo 2 komada, jedno za kacigu i drugo za bajk, pa da ne prave light show u trepcucem modu.

Ima jos opcija koje ne koristim niti me preterano zanimaju - menjanje boje svetla (ako neko hoce da ga montira napred), konstantno svetlo pri kocenju, osvetljavanje belo kad se pogodi rupa (kao, da upozori bicikliste iza, ali ono malo sto sam probao drugi biciklista mora da bude iza bar 20m da bi imalo smisla tj da bi video na vreme).

Mane:

Nosac meni licno deluje ok ali vidim iz kickstarter kampanje da su se ljudi zalili da puca plastika kad se zategne malo vise... Kapiram da cu to videti posle par meseci upotrebe, jedino mi je ovo na kacigi zategnuto, na bajsu bas i nije ali stoji lepo jer je gumirano pa ne mrda.

Kada radi konstantno postoji vrlo mali flickering efekat na svakih ~10sec, realno ne utice na funkcionalnost svetla.

Cena. Regularna cena ce navodno biti 50$ sto uz mucenje sa aplikacijom mislim da je mnogo za novi kineski brend koji se probija na trzistu. Ja sam ih platio 35$/komad, malo isplativije ali opet na samoj granici onoga sto sam bio spreman da izdvojim. Uzeo sam ih samo zbog team sync feature-a, da nije bilo toga uzeo bih neku jeftiniju alternativu sa ali-a koja ima skoro sve od ostalih (meni bitnih) stvari.


  • 0

#3978 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 11 February 2020 - 04:29 PM

Astrolux MF01 MINI sa Banggood-a. Posto lampa nije zgodna za bicikl necu puno pisati o njoj ako nekoga zanima na popustu su i kostaju oko 44e. Jacine svetlosti oko 5000lm, Anduril "operativni sistem", usb C prikljucak, moze da radi na 18650, 21700 i 26650 baterije. Svetlost je zute boje a snop bi se mogao opisati kao sirok bez izrazene svetle tacke u sredini. Jedna odlicna univerzalna lampa malih gabarita ali nije lagana, kome takva treba po ovoj ceni preporucujem.

 

Astrolux MF01 MINI u poredjenju sa Thorfire VG-15s

 

slika1.jpg

slika2.jpg


  • 0

#3979 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 February 2020 - 08:23 PM

Samo jedan komentar na RAZ svetla, kvalitet je stvarno ok, međutim treba voditi računa da postoje dve verzije RAZ PRO, koja ima sve dole opisane opcije SMART i sl. a postoji i BASIC koja isto izgleda i lepo radi ali nema tu funkcionalnost

Da napisem svoje utiske za dve lampe koje sam skoro uzeo nakon nekog vremena koriscenja.

 

1. Ravemen PR1600 prednje svetlo

Sem daljinskog i kontrola koje sporadicno rade/ne rade (moram 3x da pritisnem u voznji da bi reagovalo, u proseku), nemam zamerki. Trepcuci mod traje 25-30h, sve ostale koristim krace po potrebi tako da je autonomija odlicna (plus ima indikator na lampi pa se lako vidi kad treba dopuniti). U trepcucem modu radi tako sto svetli slabije i samo dodaje jako svetlo, tako da je upotrebljivo svetlo i izmedju treptanja.

Snop je bas dobro projektovan, ne smetam u saobracaju na najjacem road podesavanju. Prebacivanje na mtb mod ide brzo i odmah se pali najjaci mod - zgodno za krace neosvetljene sekcije puta. Takodje zgodno kada auto iz suprotnog smera upali duga svetla - vrlo brzo skonta da smeta :)

Kome treba all-round kvalitetno prednje svetlo, preporucujem.

 

2. Shanren Raz Pro zadnje svetlo

Uf, ovde sam se namucio dok sam uspeo da ga nateram da radi. Malo je falilo da ga vratim. Aplikacija za android probana na tri mobilna, nijedan nije video svetla iz aplikacije. Terao se sa njihovom podrskom tamo-vamo, oni tvrde da radi, ja nikako ne uspevam ma sta god radio. Napisali mi da za moj model telefona znaju da ima problem i da probam sa drugim, ali na druga dva isto. Na kraju posle 2 nedelje stajanja u fioci, nakon sistemskog azuriranja koje sam imao na telefonu, uspeo sam da povezem na telefon na koji oni kazu da ne radi :)

Svetla su koncipirana po mom misljenju odlicno. Pale se automatski na dva nacina: foto celija ili pokret. Paljenje na pokret je prilicno osetljivo pa se moze desiti ako je bicikl parkiran negde gde postoji mogucnost da ga drugi zakace da se pali cesce. Iz aplikacije moze da se podesi interval posle kojeg se gasi koji ide od 10 sec navise, pa to i nije neki problem, ja sam namestio na 1min, za toliko u trepcucem modu nece potrositi mnogo baterije. Paljenje na foto celiju je u pravom trenutku sumraka po mom misljenju, jedino nisam probao po kisi/magli kako radi, ali za te situacije mogu i sam da ga upalim.

Autonomija po specifikaciji je 80h, nisam imao prilike precizno da je izmerim jer nisam vozio u kontinuitetu toliko, a posto se svetlo samo pali/gasi, ne znam ni ja tacno koliko je radilo.

Team sync feature radi odlicno - lako se podesava i svetla se vrlo brzo sinhronisu u radu. Meni je ovo korisno jer sam uzeo 2 komada, jedno za kacigu i drugo za bajk, pa da ne prave light show u trepcucem modu.

Ima jos opcija koje ne koristim niti me preterano zanimaju - menjanje boje svetla (ako neko hoce da ga montira napred), konstantno svetlo pri kocenju, osvetljavanje belo kad se pogodi rupa (kao, da upozori bicikliste iza, ali ono malo sto sam probao drugi biciklista mora da bude iza bar 20m da bi imalo smisla tj da bi video na vreme).

Mane:

Nosac meni licno deluje ok ali vidim iz kickstarter kampanje da su se ljudi zalili da puca plastika kad se zategne malo vise... Kapiram da cu to videti posle par meseci upotrebe, jedino mi je ovo na kacigi zategnuto, na bajsu bas i nije ali stoji lepo jer je gumirano pa ne mrda.

Kada radi konstantno postoji vrlo mali flickering efekat na svakih ~10sec, realno ne utice na funkcionalnost svetla.

Cena. Regularna cena ce navodno biti 50$ sto uz mucenje sa aplikacijom mislim da je mnogo za novi kineski brend koji se probija na trzistu. Ja sam ih platio 35$/komad, malo isplativije ali opet na samoj granici onoga sto sam bio spreman da izdvojim. Uzeo sam ih samo zbog team sync feature-a, da nije bilo toga uzeo bih neku jeftiniju alternativu sa ali-a koja ima skoro sve od ostalih (meni bitnih) stvari.


  • 1

#3980 chunga

chunga
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 15 April 2020 - 05:33 PM

Kupio sam punjac Litokala Lii 500. Da li je normalno da kada stavim sve cetiri baterije 18650 da mogu sve odjednom da punim na 1A? Cudno mi jer je punjac 2A, tako da bi po meni trebalo da puni sve cetiri na 0.5A i da mi ne daje mogucnost za 1A. Probao sam i sa drugim baterijama i isto mi daje mogucnost punjenja na 1A sve cetiri.

Inace ne znam da li je do punjaca ili baterija ali uspeo je da zezne dve baterije sa zastitiom. Stavio sam sve cetiri baterije na punjenje sa zastitom, izabrao 1A sve cetiri se normalno punile dve se napunile posle nekog vremena a druge dve uopste ne registruje. A normalno se inace prikazivao tok punjenja i na njima. Nije pomoglo ni ozivljavanje posle kada sam probao da pustim malo jacu struju, da ih pecnem sto se kaze.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika