Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#4001 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 April 2020 - 03:22 AM

:D

Možda je neko imao dodira sa oba pa eto, čisto da priupitam.



Izbor će verovatno ipak pasti na B&M jer pored odličnog svetla mogu se dopuniti uredjaji poput smartfona što je meni u odredjenim situacijama kao što su duže cikloture veliko +.

E sada si uveo u prici i taj aspekt zbog cega sam se ja salio a znao sam sta ti je bitno. Znaci sta je bolje-Supernova E3 Pro ili B&M sa punjacem.
 
Sto se tice Supernove,znas prilicno je mocna svar (govorim o cikloputnicima a ne o cikloturama)  kada ti pokazu lampu na kojoj vise ledenice i govore da je hermeticki zatvorena, a za kvalitet led diode u njoj, da je toliko kvalitetna da se sa njom  moze osvajati svet -NOCU,ili da je mozes koristiti u svim uslovima da ne nabrajam.I ona drugaciji ima princip rada od B&M. Kod nje svetlo usmerava specificno socivo napred koje rasporedjuje svetlost,koja nije hladno bela,ali nije ni toplo bela,nesto jos bolje s tim da jace svetli udaljeniji snop da bi kompenzirao snop blize biciklu.I sta sam jos primetio-Parkirno svetlo je relativno slabo u odnosu na druge lampe koje ja imam  ali dovoljno da se vidi ili da pogledas nesto nocu. i nema senzor za automatski ukljucivanje svetla kada pada mrak. Samo prekidac. Znaci nisu isli po teoriji-sto babica-kilava deca.Nego sigurnost za putovanje svetom.
 
B&M Luxos -ima ogledalo kojim usmerava hladno belu svetlost,koja je mozda i jaca od Supernove,nisam imao prilike da vidim uzivo,ali cim ima prikljucak za USB znaci nema teorije da je hermeticki zatvorena.USB je podlozan atmosferskim uticajima,sto ja vrlo dobro znam jer imam punjac na svakom biciklu.Drugo mislim da ima i dodatnu bateriju da isporuci tih 80-90 luxa,ali ograniceno,jer dinama nema konsantnu snagu za toliko luxa nego se kompenzira .Za kvalitet i snagu ne znam,ali cisto logicki razmisljam,kako mogu kvalitetne komponete ubaciti u tako mali prostor a da daje napr. 0.8A kao Kemo,jeste da tehnologija napreduje,ali  opet ali.

 

Dalje cena i pristupacnost-Luxos sa punjacem kosta nova preko 100e koliko pamtim (mozda gresim) ali mislim da do sada samo jednom je bila na malim oglasima nisam siguran.dok ove obicne bez punjaca ima i sada.50E skoro nova.

 

Polovne Supernove E3 pro ima isto na oglasima i cena im je malo jaca 55E,a nove su preko 100-150E ne znam,samo znam ukoliko nemas poverenja u polovne,kupiti novo iz Nemacke je prilicno bacanje para ko ih ima viska jer sam prilicno siguran da i ove polovne su dobre. 100000 radnih sati nema sanse da iskoristi niko dok je ziv.

 

Dalje ,sto se tice USB prikljucka (moje misljenje) Posebno punjac (Kemo ili bilo koji ) uvek mozes sakriti negde ,ne mora bas  da se stavi napred,i on je unutra komplet zaliven sa smolom, i prilicno ima velike kondenzatore,jer za vecu voltazu i sada mora da bude gabaritno veci kond. napr. dinama kod spusta daje i preko 50V znaci i kond,. treba da bude vece voltaze da bi izdrzao takav napon,ne znam kako su to resili kod Luxosa,ali smatram -sto babica kilava deca,ako se ispravljac pokvari,ne radi ni svetlo,sta onda,cackati zube na putu.

 

Sada uvek moze neko da kaze ,da je obisao svet sa Luxosom  sa punjacem,ali to su radili i sa Tomosima,i Stojadinima mislim isli po svetu, sve je relativno,ovo je samo moje skromno misljenje, jer smatram da se ipak malo vise od vecine ovde razumem u led svetla na dinamu i punjace.


  • 1

#4002 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 April 2020 - 03:58 AM

B&M Luxos je trenutno na Bike24.DE u prodaji po nekoj razumnoj ceni od 105e, a standardno je u prodaji oko 190e što je svakako previše.
Ako bih kupovao Kemo punjač od 35-38e + Supernovu na oglasima to će zajedno izaći oko 95e.
Cenovno je i jedna i druga opciju slična, ostaje samo da se izvaga.. 2 vs 2u1.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#4003 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 April 2020 - 06:28 AM

:D

Možda je neko imao dodira sa oba pa eto, čisto da priupitam.



Izbor će verovatno ipak pasti na B&M jer pored odličnog svetla mogu se dopuniti uredjaji poput smartfona što je meni u odredjenim situacijama kao što su duže cikloture veliko +.

Imaš opciju montiranja Plug-a na mesto poklopca lule. Super i vrhunska stvar-usb konekcija za kablove i slično. Tričavih oko 100 tinak eura n2:cool2
[url="https://www.cyclinga...sb-devices/url]


  • 0

#4004 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 26 April 2020 - 06:34 AM

https://www.cyclinga...or-usb-devices/


  • 1

#4005 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 27 April 2020 - 06:56 AM

Da pitam iskusniju ekipu, posto bas nisam iz ove branse.
Naime, ima bih potrebu za neku punjivu lampu koju bih iskljucivo koristio par puta godisnje i to za nocnu MTB voznju.
Do prosle godine sam imao SolarStorm X3 i odgovarala je vise nego dovoljno mojim potrebama.
Dadoh je drugaru i sada moram sebi uzeti nesto drugo.
Pitanje je,u tom nekom cenovnom rangu da li ima nesto na neki nacin bolje?
Poruciti sa Aliexpress, mada je totalno neizvesna ta isporuka, ili kupiti sa oglasa za koju je prodavac dao opis da je visestruko bolja...
https://www.2bike.rs...ja#.XqaCW2m4SdM
  • 0

#4006 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2020 - 08:43 AM

Ovakva lampa (link) ima dosta siri snop od SolarStorm x2/x3 pa je pogodnija za MTB voznju. Problem je sto ima dosta proizvodjaca pa treba pazljivo birati takodje postoje modeli sa razlicitim brojem dioda, vise dioda = siri snop svetlosti. Od 8 ~ 12 dioda bi bila moja preporuka za bicikl sto se tice snopa. Posto je moja stalno zakacena za bicikl stavio sam bolji nosac lampe, prvobitno sam koristio dvostruko lepljivu traku + gumicu koja je slicna kod SolarStorm 2x. Posto ti treba samo nekoliko puta godisnje ne znam da li ce ti lepljenje dvostruko lepljivom trakom odgovarati mada je to pet minuta posla ali ces svakako morati bolje da je obezbedis da se od drumusanja po neravninama ne pomera. Ali ova lampa ima definitivno najbolji snop za provlacenje kroz drvece i manevrisanje kroz rastinje, od ovih jeftinih kineskih.


  • 0

#4007 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 27 April 2020 - 10:09 AM

Hvala Dusane, mogu li da te zamolim kada budes u prilici da mi posaljes link po tebi u najboljoj varijanti.

Ovaj prodavac ne prodaje u kompletu sa baterijom i vidim da neki kupci nisu dobili ispravne lampe.

Kupio bih u kompletu lampa, punjac, baterije.


  • 0

#4008 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 April 2020 - 11:54 AM

Ja sam oklevao sa kupovinom takve lampe dok se nije pojavila kod ove firme koja prodaje iskljucivo lampe, pre sam od njih kupio neke druge lampe i sve je bilo u redu, imao sam neku lampu od druge firme slicnu SolarStorm 2x tj. vec sam imao bateriju pa sam odlucio da "rizikujem" da narucim samo lampu od Sofirn i sve je ispalo dobro, lampa je dobro uradjena sa termopastom za hladjenje i dobrim odvodom toplote sa plocice do tela lampe. Na osnovu iskustva kupovine od Sofirn-a mogu da ih uvek preporucim, sad ovo sto je jedan dobio bofl, nije da nije ali verovatno ce mu ga zameniti. Drugo nista nisam nasao da je neka "ozbiljna" kineska firma a da prodaje ovakvo svetlo, Gaciron, Rockbros, Bikein uglavnom ne drze takva svetla. Bikein ima ovo sa baterijom (link) Gaciron ima ovo modele V11 i V13 gde nemaju puno dioda vec pokusavaju da rasire svetlosni snop sa plastikom ispred (link) (link). Licno meni je 1000lm od V11 malo a sa druge strane ni jedno nisam imao prilike da vidim pa ne mogu da garantujem nista (u kvalitet Gacirona nemam sumnje ali da li se i koliko razlikuje od SolarStorm 2x ne mogu da sudim, verovatno je malo bolje ali i cena nije niska). Da sada moram da rizikujem verovatno bih probao sa Bikein. Ovo sto se Sofirn prodaje bez baterije, pa mozda da kupis samo paket baterija od ovoga sto prodaje SolarStorm, jedino sto Sofirn ima prikljucak na bateriju koji nema navoj obicno SolarStorm imaju prikljucak sa navojem, da li moze da se nesto nabudzi ne znam. Uglavnom moja preporuka za bas MTB voznju po prirodi je da svetlo bude onako okruglo sa 8 do 12 led dioda, zaista daje mnogo siri snop u stranu i u visinu od SolarStorm.


  • 0

#4009 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 27 April 2020 - 03:51 PM

SS2 od ovog decka iz Kragujevca ili Vidramona sve sa baterijama i punjacem i resen problem svetla,kakve Sofirm kakvi bakraci. platis klatis,tj danas narucis sutra dobijes,pa ne kupuje se Ferari ili Bugati-Vejron. O:)  O:)


  • 1

#4010 gilebgd

gilebgd
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 12:13 AM

Za punjac litokalla vam nije los ja njime punim sve 18650 dok ove china uz lampe sto idu preporucujem da bacite posto se pregrevaju i mogu da izazovu kurslus.


  • 0

#4011 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2020 - 08:23 PM

Kakva su iskustva sa onim kineskim plastičnim nosačima za lampu koji su garmin mount tipa, što se montiraju ispod gps uređaja? Jel koristio neko? Meni to deluje kljakavo a i plastika mekana, imam utisak da će da pukne na prvoj vožnji? A tu po sredini mi je ubedljivo najbolje mesto za postavljanje lampe na starom drumašu, jer nema skrivene bužire ispod trake već lampa kad je na volanu bije direkt u njih i pravi jak odbljesak što me već smara. A ovaj nosač imam odavno pa bih ga isprobao.

Tu mi je takođe odlično mesto za kameru jer onda neće šamaraljke i bužiri biti u kadru, ali za kameru imam poseban aluminijumski adapter koji se nadam da će da drži pouzdano.

 

Postoji li ovakav za lampu ali od metala?

 

Cku6MeR.png

 

AsbecSE.png


  • 0

#4012 Qzma

Qzma
  • Members
  • PipPipPip
  • 141 posts
  • LocationSD

Postavljeno 29 May 2020 - 09:40 PM

Valja li šta ova mačka, CATEYE AMPP400? :D


  • 0

#4013 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 29 May 2020 - 10:04 PM

Ne znam gde kupujes, ako gledas Planet Bike asortiman, skoro sam kao poklon uzeo ovu lampu umesto te: Infini I-263P Super Lava

Manja i duplo laksa, ima nosac za kacigu plus nosac za korman, snop i jacina su u direktnom poredjenju vrlo slicni sem sto je Infini imala jaci strobo mod. Ne znam samo za dugotrajnost i kvalitet, Cateye od ranije znam da su vrlo kvalitetni, ne znam za novije serije.


  • 0

#4014 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2020 - 08:23 AM

Kakva su iskustva sa onim kineskim plastičnim nosačima za lampu koji su garmin mount tipa, što se montiraju ispod gps uređaja? Jel koristio neko? Meni to deluje kljakavo a i plastika mekana, imam utisak da će da pukne na prvoj vožnji? A tu po sredini mi je ubedljivo najbolje mesto za postavljanje lampe na starom drumašu, jer nema skrivene bužire ispod trake već lampa kad je na volanu bije direkt u njih i pravi jak odbljesak što me već smara. A ovaj nosač imam odavno pa bih ga isprobao.

Tu mi je takođe odlično mesto za kameru jer onda neće šamaraljke i bužiri biti u kadru, ali za kameru imam poseban aluminijumski adapter koji se nadam da će da drži pouzdano.

 

Postoji li ovakav za lampu ali od metala?

 

Cku6MeR.png

 

AsbecSE.png

 

Kupio sam ja sa Aliexpress-a jedan sličan ali je metalan i izuzetno sam zadovoljan.

Sa gornje strane je nosač za garmin a sa donje trenutno mi je zakačen GoPro ali ima nastavak i za lampu. Ako ti treba više info piši ili možemo da se nadjemo pa da ga pogledaš.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#4015 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2020 - 09:16 AM

Šta je metalno tačno?

 

Ja baš za taj nastavak za lampu pitam, da li neko koristi, da li je nekom pukao/otpala lampa i da li možda ima takav metalni nastavak da se nađe, ja nisam video.


  • 0

#4016 Orko

Orko
  • Members
  • PipPip
  • 60 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 June 2020 - 01:06 PM

Nisam koristio taj dodatak ali mi se čini da je on jedino plastičan (morao bih da ga potražim). Uz lampu sam dobio nosač pa sam je stavio na volan pošto je tu lakše i za rikovanje.


  • 0

Biciklisticki Youtube Kanal

* My videos *


#4017 vlada951

vlada951
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 01:49 AM

Moze pomoc 

koje od ova dva svetla da kupim koje je bolje 

1. SVETLO PREDNJE FORCE SHARK 500LM USB

2. SVETLO PREDNJE Meilan X1

ima neko iskustva sa ovim svetlima 


  • 0

#4018 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 02:27 AM

Nemam iskustva sa tim svetlima, ja bih sebi uzeo Force Shark 500lm USB, cini mi se da ima bolji oblik svetlosnog snopa uporedjujuci video sa jutuba Force Shark 1000lm i Meilan X1.


  • 0

#4019 vlada951

vlada951
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 02:49 AM

hvala Dusan011

gledam po youtube i za ovao svetlo Meilan X1 nije lose koliko video 

a za svetlo Force Shark 500lm nema nigde video kako svetli ima za Force Shark 1000lm onako nije lose 

cena Force Shark 1000lm 3700 din - mislim da ovo nemaju na stanju a ni ovo od Force Shark 500lm

Meilan X1 je 2000 din 

sta predlazete da uzmen, samo da nije 400 ili 800 evra


  • 0

#4020 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 June 2020 - 03:38 AM

Slaba je ponuda od kada ne stize roba iz Kine. (link)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika