Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3901 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 06:32 AM

Pejcev-Tih 100000W je navodno snaga lampe,ali su one u stvari oko 3-10w zavisi od  led diode i njenog kvaliteta, ali i nije neka velika razlika,obicno je kod ovih malo kao boljih lampi sto ti nude ovi strucnjaci sa interneta,u principu sve isto ,ali imaju taj sto proizvodjaci zovu-turbo mod,koji ne sme dugo da bude ukljucen,a i da moze potrosio bi bateriju dok si rekao keks a i led dioda bi pregorela,a trose i na manjem osvetljenju i to prilicno, tu moze da prica ko sta hoce na internetu, sve je to isto ili slicno sranje

Normalno lazni su podaci i ove lampe sa Alija, i sada napr. lampa je 28$  ,pa jos carina i PDV ,pa treba ti internet kartica, pa cekas isporuku,jos kao 1200lumena,glupost obicna.Ja imam supernovu na biciklu na dinamu -200lumena a garantujem da ni jedna ne moze da prismrdi jacini(mozda) i povrsini(sigurno) osvetljenja. a tu kao 500,1000,1200 lumena.

 

Ove lampe sto si postavio na forum mogu komotno da zamene ove sto ti savetuju strucnjaci,a vise puta su jeftinije,ova druga moze da se nadje za 1000din. i garantujem da nista nije manje trajna od ovih kao boljih, problem je sto nemaju noosac za bicikl ali to moze da se kupi ,treba taj tunelski nosac koji ovi prodavci sa Cikloberze precenjuju,ja sam kod kineza kupovao takve nosace sa lampom za 300 din,a oni samo nosac prodaju za 500 din,pa ko se upeca.ali moze i da se napravi bez problema.

 

Problem moze da bude zum lampe,moze da otpadne ,meni je posle 2 god, koriscenja otpalo socivo,ali da sam navukao neki slauf od unutrasnje gume za bicikl na taj navojni deo i dan danas bi bilo sve isporavno.A moze i obicna lepljiva traka da fiksira zum,nasteluje se zum i stalno tako radi.

 

Cak i ako baterija je slabijeg kapaciteta uvek moze za 1000din da se kupi baterija jakog kapaciteta i onda mozes da pariras svim tim zvucnim imenima koje toliko hvale po forumima.

 

Sto se tice trajnosti,i to je relevantno,sve se to pravi u kini, 100000h 50000h nije ni bitno,neka traje samo godinu dve kupis drugu,ali traje vise garant.

Jedino se jos ova svetla  na dinamu prave na zapadu,ali verovatnoo samo od renomiranih proizvodjaca.


  • 0

#3902 Pejcev

Pejcev
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 04:09 PM

Ova lampa mi ne uliva bas poverenja sa alija.

 

Hvala Mirek200 a ovako iscrpnom odgovoru.

Meni se ova lampa jako dopada,sad ova sa slike ne znam kakav je model ali sam jednu ovakvu imao prilike da koristim

Kostala je oko 1000,2000din baterija ide uz nju a moze da se kupe jos +350din u principu baterija je jako teska metalna i izgleda stvarno kvalitetna i stvarno svetli jako (neki su mi rekli cak i prejako za biciklu) ali meni takva i treba,baterija se puni i moze da izdrzi bas dosta pa onda da se puni.

Sto se drzaca tice isao bih na metalni drzac,mozda ga cak i sam napravim,jer drzac stvarno kosta skuplje nego da kupis komplet sa  kineskom baterijom.

 

Znaci i principu je dobra ta koju sam postavio o moze da posluzi?


  • 0

#3903 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 12 November 2019 - 05:10 PM


  • 0

profilepic.gif


#3904 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 12 November 2019 - 08:18 PM

@mirek200  Koje ti je prednje svetlo na dinamo, Supernova E3?


  • 0

#3905 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 04:07 AM


  • 0

#3906 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 08:18 AM

Pejcev-Kako da ne. Sa orginalnom baterijom na najjacem modu svetli oko 1-2 h . Uvek mozes kupiti neku kvalitetniju i drzati kao rezervu, to svi rade, bilo kakva svetla da  su u pitanju. Samo pazi, treba blokirati i nekako pricvrstiti navojni deo. Sto se tice nosaca ,drago mi je da neko kaze da moze sam da napravi,ovde je to deficitarna rec. Ja imam visak tih tunelskih nosaca, uvek mogu da ti posaljem,platices samo postarinu,ali ako mozes metalni da napravis svaka cast, napravi malo siri da mozes i za druge lampe da koristis.Pa koristis gumene reducire kao kod blinkalica.

Sto se tice snage svetla dovoljno je za te novce . Dovoljno,je relativna rec,za nekog nije dovoljno ni kada svetlo susi asfalt O:)

 

Dusan 011-"Koje ti je prednje svetlo na dinamo"  

 

Na koji bicikl  mislis -imam i 4 i na svakom ima po jedno svetlo na dinamu plus bonus na baterije O:) . I sto pitas? Obrazlozi,pa cu da ti odgovorim,nema problema,samo opusteno.Cinjenica je da sam prvo imao ovu lampu za 10E i sluzila me je 2 god.A vozim pretezno nocu(zimi)I dan danas je ispravna a i punjac ,nabudzio sam je nekako moze da posluzi

 

SSA56649.JPG

 

Sirijus,ajde ovako: Ja cu da osvetlim tvoju zgradu sa ovom mojom za 500 din sa buvljaka,a ti moj kamion sa tvojim fenixom od 60E kada budem prolazio,pa da vidimo ciji je veci O:)  mislim svetlosni snop,ako si nesto ruzno pomislio O:)


  • 0

#3907 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 08:24 AM

Sirijus-mislim na ovu ,ne onu budzenu

 

SSA56651.JPG


  • 0

#3908 Pejcev

Pejcev
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 03:33 PM

Sad ne znam sta se pod tim misli najjaci mod,ja sam tu lampu koristio i mogu ti reci da moze da svetli najmanje 7h,svetlost se podesava tako sto moze da svetli u daljini

 

lamp1.png

 

 

 

A moze i ovako

 

lamp2.png

 

 

I sa jednim punjenjem i jednom baterijom moze da izdrzi najmanja 7h da svetli bez prestanka.

 

Sad nisam siguran da li je rodjak kupovao jacu bateriju ali znam da je kupovao jos jednu rezervnu kad se ova isprazni da moze da svetli bar 12h na poslu.

 

A kakav je taj tunelski nosac sto ti imas,da li mozes da slikas?

 

Sto se jacine tice to si dobro rekao,dovoljno je relativna stvar :P

 

Dobro mi bi dosla ova lampa

 

lamp3.png


  • 0

#3909 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 05:09 PM

@mirek200   Pitam za Supernovu E3 jer si napisao ovo "Ja imam supernovu na biciklu na dinamu -200lumena a garantujem da ni jedna ne moze da prismrdi jacini(mozda) i povrsini(sigurno) osvetljenja. a tu kao 500,1000,1200 lumena." (link)

 

Stigla danas i druga Newboler 600, trenutno je oko 3000lm na biciklu.

Attached Thumbnails

  • slika1.jpg

  • 0

#3910 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 07:44 PM

Pejcev- pa imas ga na slici na onoj lampi sto sam budzio to je ista kao tvoja samo mi je ispalo socivo pa sam nesto nabudzio i koristio sam taj nosac,ako ti odgovara poslacu ti ga, taj nosac mi ne treba.Verovatno je kvalitetna baterija kod tebe pa ti dugo svetli.

 

Dusan-Supernova toliko svetli  da mi je solarstorm u nasjslabijem modu nepotrebna.  Jesi li ikada video koliko sija supernova?fantasnicna lampa .Po fabrickoj specifikaciji daje 200 lumena. Znas sta su napisali proizvodjaci da sa njom moze da se obidje zemaljska kugla-nocu i verujem im. Hermeticki je zatvorena itd. A ovo sto ti pises 3000 lumena ,mislim malo je bez veze, ako te lampe ukljucis maximalno em brzo potrose bateriju,em sta ce ti toliki lumeni.A i dalje mislim da to i nije toliko lumena da to proizvodjaci navlace kupce sa tim lumenima.

 

 

 

 

Lumeni su dobri kao ablend nocu za opominjanje vozaca da obore svetlo,ali ti moras posebno da ukljucujes svaku lampu.Kada bi imao jedinstvenu komandu,to bi bilo super.


  • 0

#3911 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 13 November 2019 - 08:00 PM

Ne smetaju vozacima, Newboleri imaju ogledalo po StVZO standardu 2 x 600lm = 1200lm tri sata minimum. A Sofirn D11 u sredini je za ablend samo jedan klik i dodatnih ~1800lm. Ako mi treba duze vreme da sijaju smanjim na 2 x 400lm = 800lm sest sati minimum a D11 ceka u rezervi...


  • 0

#3912 Pejcev

Pejcev
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 14 November 2019 - 05:38 PM

Mirek200 Videcu ako uspem da napravim ne treba mi,hteo bih metalni da budem sigurniji.

 

Kvalitetna je,ova baterija za godinu dana oslabi pa mora da se menja ali nije ni cudo kad radi svaku noc. Ali za 350din kupis zamensku i sluzi te jos godinu dana komotno.


  • 0

#3913 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 15 November 2019 - 03:59 PM

Sinoc vozio dva i po sata da testiram Newbolere i otkrio sam zasto sijaju krace vremena nego sto sam ocekivao. Zato sto imaju elektroniku za konstantnu jacinu struje, GENIJALNO!!!. Po zavrsenoj voznji tokom koje su obe lampe sijale istom jacinom isti vremenski preriod, tj na kraju voznje su bile baterije jednako potrosene stavio sam samo jednu da se napuni pa da je uporedim koliko slabije sija ona sa ispraznjenom baterijom. Posle punjenja te jedne kako je pisalo na instrumentu kolicinom od 3167mAh to bi trebalo da znaci da je u onoj koju nisam napunio ostalo 4000mAh - 3167mAh = 833mAh. Onda sam upalio oba Newbolera ovaj sveze napunjeni i onaj kome je ostalo samo 833mAh i oba su sijala istom jacinom 600lm. Znaci Newboleri 600 su fenomenalne lampice, cak ih stalno koristim u kuci koliko zgodno leze u ruci i koliko je prijatno kada lampa nema onu svetlu tacku. Ubedljivo best buy lampica mada vam preporucujem za nocnu voznju dve takve kako sam ih ja postavio na volan. A jos ako me poslusate i kupite Sofirn D11... Ukratko D11 je jos uvek kralj, legenda toj sirini i jacini snopa nisu uspeli da pariraju dva Newbolera 600, ipak je to 1800lm protiv 1200lm.
 
A pogodite sta je konacno stiglo. Infun GT220, 2 x 800lm. Na prvi pogled sija jace i ima jos siri i ujednaceniji snop od dva Newbolera samo cu morati prvo da se pozabavim da zastitim ogledala od topljenja, LED diode su mnogo blizu plasticnim ogledalima.
 
slika1.jpg
slika2.jpg
slika3.jpg
slika4.jpg
 
@mirek200   3000lm + 1600lm = ?

  • 0

#3914 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 15 November 2019 - 08:29 PM

Ja sam pre 10ak dana porucio Ravemen PR1600 sa banggood, cekam da stigne, nesto im je mnogo spor update statusa posiljke, tek pre dan-dva su poslali. Valjda ce stici pre nove godine :)
Aj bas javi za gt200 dal si uspeo nesto da uradis. Mozda su i oni poboljsali kvalitet plastike u nekoj novijoj reviziji, mada sumnjam.
  • 0

#3915 Pejcev

Pejcev
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 15 November 2019 - 10:53 PM

Odakle si kupio Infun GT220 koliko kosta?

 

Izgleda dosta dobro ako je to ova lampa

 

https://www.youtube....h?v=mwZdMj7x0mE

 

HTB18JAFasfrK1Rjy0Fmq6xhEXXa1.jpg


  • 0

#3916 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 08:08 AM

Nemojte da nabavljate Infun GT220, cini mi se da je vec posle petnaestak minuta pocelo da se deformise ogledalo.


  • 0

#3917 Pejcev

Pejcev
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 02:32 PM

A koliko si je platio?

Pronasao sam na aliju za oko 40$

Jako svetli ali ipak mislim da je to dosta novca cak i da se ne deformise.


  • 0

#3918 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 16 November 2019 - 11:30 PM

Prva probna voznja u trajanju od dva sata (duva malo vetar pa rekoh dovoljno i ovoliko). Krenuli u voznju sa mnom GT200 i Zanflare F1 u nosacu od LX210 a kao rezerva u pripravnosti dva Newbolera 600. Uglavnom cu govoriti o prve pomenute dve jer se ispostavilo da nije bilo potrebe za dodatno osvetljenje. Dakle tokom voznje nije bilo nikakvih problema sa nosacima lampi tj. lampe se nisu pomerile ni malo a bila je i kratka offroad deonica. Cilj voznje je bio ukljuciti GT200 na najjace i spaliti ogledala. Nisam uspeo u tome, iako je sve vreme radila u najjacem modu a nisam primetio da je smanjivala u nizi mod iako ima temperaturnu zastitu. Ogledala i dalje izgledaju isto kao vecer pre kada sam napisao "cini mi se da je vec posle petnaestak minuta pocelo da se deformise ogledalo.".Posle dva sata voznje ogledala se nisu deformisala ni malo u odnosu na juce, a po nekoj logici bi trebalo. Izgleda da sam sinoc doneo pogresan zakljucak. Moracemo jos da vozimo, onaj pre mene je prijavio problem posle cetvrte voznje. Kao sto rekoh GT200 ima super sirok snop i veoma ujednacen u celom snopu. Sto za rezultat ima da lepo osvetljava deset metara uokolo ali fali malo u daljinu ko zeli da vidi preko tih deset metara. Na scenu stupa Zanflare F1 ukljucen na najjace, koji inace ima dosta uzan snop pa je los za sirinu i blizu ispred tocka. A zajedno ove dve lampe prave cudo, GT200 pokriva sirinu i blizinu a F1 daljinu, savrseno se dopunjuju. Koliko dobro imao sam priliku da vidim kada sam skrenuo van asfalta u sumicu na Adi, uglavnom svi krticnjaci i kamenje po stazi se vide kao i razrusene klupe i preprecena debla ako neko trci ovuda svaka mu cast kako ne iskrene nogu.
Ukratko kombinacija GT200 i Zanflare F1 je bolja varijanta od dva Newbolera 600 ali su zajedno duplo skuplji od dva Newbolera. Duplo skuplje ali sija duplo bolje. Dokle ce da sijaju prvenstveno GT200 videcemo. Zanflare F1 je u najjacem modu potrosio oko 2100mAh tokom ove voznje, pokazao je punjac.
 
slika1.jpg

  • 0

#3919 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 November 2019 - 05:38 AM

Jesu li sada  te lampe ispunile tvoje kriterijume ? sto jaca svetla napred ,onda ne treba pozadi,jer vozaci vide prednja svetla.Ili si odustao od te teorije?


  • 0

#3920 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 17 November 2019 - 01:17 PM

Ili ne razumes ili namerno menjas sustinu onoga sto napisem, kao da si politicar. Ovo sam napisao (link) nigde ne pominjem da ne treba imati svetla pozadi. Nego je rec o obliku snopa, sto sire to bolje a da bi svetlo sa sirokim snopom dovoljno jako sijalo mora da bude preko 1000lm. Recimo GT200 je po tom nemackom standardu da ne zaslepljuje vozace i ima super sirok snop u odnosu na te tvoje lampe na dinamo, ali GT200 sa 1600lm tesko moze da se vidi dobro dalje od deset metara pa sam dodao i F1. Znaci nisam odustao od teorije i da, GT200 + Zanflare F1 su ispunile moj kriterijum jer nisam morao da ukljucujem Newbolere, ukljucio sam ih tek na kraju voznje da probam kako izgleda 1600lm + 700lm + 2 x 600lm = 3500lm (imaj na umu da od tih 3500lm, 2800lm ima ogledala po nemackom standardu i ne zaslepljuje vozace)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika