Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3521 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 January 2019 - 03:36 AM

Au ova XML T6 je takva fejkčina da se iz aviona vidi :D

Ne isplati se menjati diode na SS3, 3 diode izađu skuplje od cele lampe maltene...

 

p.s. neko je izgubio diode :P

 

DSCF7285.jpg


  • 0

profilepic.gif


#3522 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 03:56 AM

Vidi se i za druge samo mora da se poseti stranica.

 

nuUoElH.png

 

 

Ma sta ima veze ni lampa nije Cree udri samo stavi novu nek crkne i ona.. Meni je na poslu crkla jedna lazna u lampi koju koristimo dole pre oko 7 dana. Masovno crkavaju u konfiguraciji gde je samo jedna u lampi a da ne kazem gde ih ima mnogo vise kao na lampama koje ovaj tugomir preporucuje. Eto za nekih manje od 10 dana ja saznao da 4 crkle, a ko zna kolko ih crklo zapravo.

 

p.s. Imam vise pregrada  n2:party-021 ali i manje dioda posto su mi uglavnom na mcpcb.


  • 0

#3523 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 04:17 AM

@vidramon  Ne znas da citas tabele, Max Light Output(lm) polje govori da dioda ne moze proizvesti vise svetlosti od te velicine a ne da sijaju istom jacinom svetlosti pri istoj jacini struje. Ni prva dva polja ne govore o jacini svetlosti koju proizvode diode nego koliko struje mogu da izdrze pre nego sto izgore. Tek polje Maximum Efficacy i Typical Forward Voltage uz grafikon Relative Flux vs Junction temperature daju prave podatke sta se moze ocekivati od diode (po grafikonu pri temperaturi od 75 stepeni celzijusa XML2 daje 102% flux dok XML daje 90%). XML2 je efikasnija i manje se zagreva od XML i daje vidljivo vise svetlosti pri nizim strujama sto je mirek200 primetio.
 
Ovo sto si napisao citiram "Pa da od tebe nisam nista drugo ni ocekivao nego da izguglas neku novu nebulozu i da postavis ovde kao utemeljenje u novi nonsens." stavio sam ti link na zvanicnu stranicu firme Cree, a ako ti ni njima ne verujes a hvalis ih na sve strane onda bi trebalo sa njima da se raspravljas.

  • 1

#3524 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 08:54 AM

 

Ali evo reci cu ti, planiram da od proleca uvedem prodaju SS originalih lampi sa originalnim baterijskim paketima kod nas, pa ono ipak to treba da bude mala tajna ne ? U svakom slucaju spitajte sta vas zanima, od mene toliko, a od proleca se nadam da ce biti u redovnoj ponudi i kod nas sa nekom realnom garancijom i mogucnoscu popravki i prepravki ko to zeli.

 

 

Sto bi bila tajna, samo napred podrzavam,ja cu verovatno kupiti jednu jer imam i treking bicikl,samo me nervira sto eto mi ovako bedni uvek moramo da placamo vise nego sto je cena u EU,vidim nisu one tamo ni toliko skupe ,SS2 je 41E znam da ce kod nas biti skuplje ,ali tako je kako je.Plus toga oni mogu da biraju,ima i jacih i boljih ss lampi, i molio bih cenjene forumase da ne osudjuju nas koji sve kupujemo u Srbiji a ne preko NET-a. Niti me to interesuje,niti  znam,niti necu da se zekim sa tim stvarima,sta mogu ja kupim u Srbiji,a moj je prvenstveni hobi da vozim bicikl ne mora da bude neki kvalitet,ali zato mora da bude siguran sa kvalitetnim pojedinim komponentama koliko se moze ,a svetlo  je jedna od komponenti koje mi je jako vazna.

 

Nemamo mi ni biciklisticku kulturu razvijenu, a plus smo malo trziste,tako da cenim sve radnje koje su deo kolaca EU,jer i meni je dosta Kineza i njihovih losih proizvoda ,unistili mi posao,dodje napr. busilica Metabo ili Makita ili slicna kvalitetna,pregoreo rotor ispala lamela na kolektoru,kazem viklovanje 30E(u tu cenu idu i ce tkice i lezajevi ako treba) oni kazu-pa majstore nova je 20E,sta drugo da kazem nemam vise  zivaca-Idi onda i kupi.Ne razmisljaju da je ta busilica radila 30  godina i da ce raditi jos 30 g. Ne, kineska sranja su bolja.Ima ih i koji to razumeju pa popravljaju ali ja vise nikog ne ubedjujem ,ako hoces radi, ako neces kupi novu.


  • 0

#3525 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 12:16 PM

Original solarstorm lampe su kineske, pa je cudno reci ocu da kupim original dosta mi je kineza i njihovih losih proizvoda. Evo vam link ka originalnom SS kad vec vidramon ne zeli da podeli sa drugarima forumasima (link)


  • 0

#3526 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 01:02 PM

Jel vidi neko ovde 20% razlike sem okatog Duleta kralja nonsensa na forumu ?


Ne znam da li sam ikad na ovom forumu video prepotentnijeg lika, ali ova recenica me bas nasmejala xD
  • 0

#3527 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 02:49 PM

Original solarstorm lampe su kineske, pa je cudno reci ocu da kupim original dosta mi je kineza i njihovih losih proizvoda. Evo vam link ka originalnom SS kad vec vidramon ne zeli da podeli sa drugarima forumasima (link)

 Pa znam da se sve pravi u Kini, i kopije i orginali,isto kao i drugi proizvodi.Napr. ja imam blutut slusalice Origem HS-1 orginalne su ali se prave u Kini i to je u redu.

 

A ovaj link sto si ti dao na NET, malo si preterao, pa na njima i ne  pise Solastorm tamo na kraju gde pikazuju sta ide u pakovanje. Vidi se da je to falsifikat. I ovaj moj SS3 sto sam kupio na cikloberzi za 4000 din ima bolje baterije. A dobio sam i lastis da moze da se stavi na glavu.


  • 0

#3528 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 16 January 2019 - 02:57 PM

@mirek200   Nije falsifikat,  treba da procitas sta pise, poseduju prava na patent, stavljaju diode i modove koje hoces kao i logo kompanije ali dodatno naplacuju takve usluge.


  • 0

#3529 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 08:13 AM

@mirek200   Nije falsifikat,  treba da procitas sta pise, poseduju prava na patent, stavljaju diode i modove koje hoces kao i logo kompanije ali dodatno naplacuju takve usluge.

 Kako ti to mozes da znas. Samo na osnovu onoga sto pise. Treba je kupiti ,ali ni to nije dovoljno ,treba uporediti za drugim lampama za koje isto tako pise da su orginal ,pa izvoditi zakljucke. Jer proizvodjaci obicno lazu. Napr. ja sam kupio blutut slusalice samo zbog toga sto je pisalo da je vreme reprodukcije 10h ili do 10h. ali u stvarnosti nikada nisu reprodukovale vise od 6-7 h . Ali proizvodjac kaze istinu do 10h a to moze da bude i 4h i oni ne moraju da se pravdaju i ne moze niko da ih tuzi.Tako da niti sam ja u pravu, a ni ti. 

 

Ali prilicno sam siguran da one SS koje se prodaju u Poljskoj sto  je Vidramon stavio link da su orginal(ili kvaltetne kopije).Ako cemo da budemo iskreni tu nema rasprave.Zasto? mislim tu nema smisla iko i da pita,ako treba to da se objasnjava onda -Kod nas kazu -zbogom pameti! 

 

 

 

Ja uvek podrzavam da onaj ko se bavi problematikom je najkopetentniji  i da nabavi i da prodaje oginale ili dobre kopije,i da naplati svoju uslugu kao svi u trgovini sto rade,e sada, ako ima nameru da prevari ili udari veliku cenu, to ce mu se brzo obiti o usi. Nisu lampe hrana ili zdravlje pa da moze da se ucenjuju ljudi kao sto se radi.


  • 0

#3530 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 10:37 AM

Oni sto prodaju iz Poljske su napisali da ih nabavljaju od ovih iz Kine, ovi iz Kine imaju pravo na patent koji su i pokazali na svojoj stranici. Treba samo da te ne mrzi da malo pogledas po stranici. Tako da ja sam u pravu.


  • 0

#3531 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 11:33 AM

Ne nisi u pravu.  Za ove iz Poljske garantuju Poljaci i EU . A za ove iz Kine garantujes ti . A ti mozes tvrditi  i da se od trvrdog .....     dobija rak, mozda ce neko i poverovati. O:) Kupi isprobaj, proveri pa onda nesto tvrdi.Ovako  samo prodajes maglu.(samo da se sada neko ne javi kako je eto kupio bas od ovih i zadovoljan je,mislim , te price je Mirek sit. :-]*  

 

I uopste me ne interesuje gde se nesto proizvodi,necu sa time da se opterecujem,ja sam krajnji potrosac.

 

Napr. mozda se Supernova proizvodi u Kini i sl. proizvodi ali meni Nemac garantuje za nju.


  • 1

#3532 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 11:56 AM

He, he, ne garantujem ja za ove iz Kine nego gospodin Alibaba Ma Yun. Ima sve to na njihovoj stranici. I ne nameravam ja da kupim ni originalni ni kopiju solarstorma nego ti pa onda ti kupuj od ovih iz Poljske i EU pa proveri i onda tvrdi da su original :)


  • 0

#3533 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 17 January 2019 - 12:54 PM

Ne nisi u pravu.  Za ove iz Poljske garantuju Poljaci i EU .

 

 Dule je u pravu. Prostim pretraživanjem po netu možeš saznati sve informacije o Solaru. Firma koja ga pravi je "Shenzhen Blackshadow Technology Co.", to je ta sa linka Alibabe, imaju i svoj sajt. Na MTBr Forumu prvi topik o SS koji se pojavio je novembara 2013. godine gde je lik testirao SS, tad još nepoznato svetlo. Koštao je 70 dolara a u Kini se pojavio u martu iste godine. Piše i da je tad imao orginalne diode ali kad su kinezi masovno počeli proizvoditi kopije dioda, naravno da su je cena pala ugrađivanjem istih. I dan danas "Shenzhen Blackshadow Technology Co." proizvodi lampe, guraju svoj brend "Starry Light" uz SS. Može se naći i vlasnička struktura firme, 51% drži neki Džordž Soroš a 49% dvojica kineza inžinjera koji su vlasnici patenata na SS. Ta poljska firma prodaje identične SS kao i na Aliji. SS je biciklističko svetlo koje ne možeš kupiti u niti jednoj biciklističkoj radnji u EU. Postoji dosta razloga za to ali nabitiniji je da SS uopšte nije biciklističko svetlo, bilo da je original, kopija ili ga švabe nadogradili. Krš ostaje krš :).


  • 0

#3534 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 04:13 PM

He, he, ne garantujem ja za ove iz Kine nego gospodin Alibaba Ma Yun. Ima sve to na njihovoj stranici. I ne nameravam ja da kupim ni originalni ni kopiju solarstorma nego ti pa onda ti kupuj od ovih iz Poljske i EU pa proveri i onda tvrdi da su original :)

Ja sam napisao ali ajde da ponovim,ako nesto tvrdis,prvo moras da imas, pa da proveris, a tek onda da tvrdis,sta  me briga sta pise ,i na tarabi isto tako pise.A da si pazljivije citao sta sam napisao a ne guglao do iznemoglosti ,rekao sam da verovatno nismo ni ja i ti u pravu prvo treba proveriti u praksi.

 

Ako budem kupovao ,ima i polovnih i novih na cikloberzi, ali za sada nema potrebe, eto zimu polako preguravaju moje dve SS i po snegu i po kisi za sada nikakvih problema. 

 

Eto napr. imao sam ispocetka onu policijsku lampu 10E. napravio sam nosac za volan trajalo dve godine dok nije ispalo socivo ,a ko ce da ga trazi nocu. ali je radilo posao koncentrisala je svetlost i radi dan danas ali nemam sociva i nije za bicikl.

 

 Krš ostaje krš :).

Eto znao sam, eto drvenih advokata,a koje svetlo ti imas leba ti ,kada za dobro "narodno svetlo" tako tvrdis. Ja imam dva takva "krsa" i zadovoljan sam,.Ocigledno ti imas neki krs ljubomorko O:)  Vidis, gde je tu tolerancija,ako ja kazem da ti imas krs od svetla i da su sva ova skupa svetla obicni krsevi i izvlacenje novaca od ovaca,po meni to nije lepo kucno vaspitanje.

 

Ali sve moze da se proveri.Po meni su sva svetla dobra neko manje dobro neko vise dobro(kao i lepota zena, nema ruznih, samo lepih i manje lepih) jer ko ih ima taj ozbiljno shvata svoju ulogu u saobracaju,i postuje i svoj zivot a i tudji.I bolje bilo kakvo svetlo nego nikakvo.


  • 1

#3535 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 January 2019 - 05:15 PM

Nada Macura model lampe...

:)


Nemojte ljudi korisnu temu pretvarati u lična prepucavanja.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3536 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 06:19 PM

Ja koristim bas ikeine alkalne R3 u aparatu za pritisak, ja i supruga koristimo to svakodnevno i to traje i traje...

 

Ili je aparat za pritisak mali potrosac ili su ove baterija jako dobre :)

https://www.ikea.com...ducts/50240502/

Ove jel?

Otkud ga znaš, možda i ove Lidlove Aerocell isti proizvođač radi, hm ali dok se ne proba ne vredi pisati ;) Lidl mi je pristupačniji za razliku od Ikee, do koje treba doći teže...


  • 0

#3537 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 17 January 2019 - 08:36 PM

Nisu loše recenzije za Aerocell, dobile su Ikeine na ovom prvom linku a na drugom i ostale:


  • 0

#3538 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 January 2019 - 09:16 PM

Što se mene tiče SS2/SS3 može da bude kopija 3-stotog kolena, ako je naprave kako treba, dakle ne od extrudiranog aluminijuma nego lepo na cnc mašini od jednog komada i stave dobre diode, dobru i unapređenu elektroniku (Low-mid-high-strobe neću više u životu da vidim na lampi za bajs) biće to dobra low budget lampa...

 

Uglavnom dogovorili smo se, Vidra će da obezbedi SS, ja ću da ponudim Nitefighter BT40S sa par opcija dioda i temperatura svetlosti, bat.pakove ću sam da pravim  i eto za svakog po nešto :D


  • 0

profilepic.gif


#3539 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 17 January 2019 - 09:46 PM

Eto znao sam, eto drvenih advokata,a koje svetlo ti imas leba ti ,kada za dobro "narodno svetlo" tako tvrdis. Ja imam dva takva "krsa" i zadovoljan sam,.Ocigledno ti imas neki krs ljubomorko O:)  Vidis, gde je tu tolerancija,ako ja kazem da ti imas krs od svetla i da su sva ova skupa svetla obicni krsevi i izvlacenje novaca od ovaca,po meni to nije lepo kucno vaspitanje.

 

Ali sve moze da se proveri.Po meni su sva svetla dobra neko manje dobro neko vise dobro(kao i lepota zena, nema ruznih, samo lepih i manje lepih) jer ko ih ima taj ozbiljno shvata svoju ulogu u saobracaju,i postuje i svoj zivot a i tudji.I bolje bilo kakvo svetlo nego nikakvo.

 

 Pisao sam već deset puta u ovoj temi da je SS krš a nije na odmet ponoviti jer čita ovo dosta ljudi koji se ne javljaju na forumu a planiraju kupiti neko jako, što jače biciklističko svetlo, po mogućnosti da oči izbija :). Ja imam SSx3, dobio na poklon davne 2015. godine (možda je i original :) ) tako da sam samo iskren i to nema veze sa tolerancijom. Da sam ga platio, moguće da bih ga hvalio :). Služi mi kao pomoćno svetlo. Ustvari, služilo je jer ga prošle godine nisam niti jednom montirao na bicikl a vozilo se noću poprilično. Riknuo mi je super kvalitetan digitalni punjač, ponos kineskog elektronskog inžinjerstva, slavni i preskupi Nitecore pa je i to dodatni razlog za nekorištenje. Ne mogu puniti 4 baterije odjednom nego 3 (riknuo jedan utor) što rezultuje stresom i velikom željom da sve bacim u kontejner ...SS,  proklete 18650 baterije, punjač, kablove, čičak trake, diode, triode i sve što ima veze sa tim.
 Ja sam imao sreću pre petnaestak godina kad sam počeo aktivno voziti bickl da mi prvo svetlo bude jako i kvalitetno pa su moje potrebe i shvatanja drugačije. SS me samo usmerio na slepi kolosek. Narodno svetlo su oni kineski silikonci od 300 dinara, onda sledeća je lovačka lampa od 1000 dinara isto iz lokalnog azijskog šopa  i onda ide vrh srpske svetlosne piramide ...najjače i najbolje, jedno i jedino, njegovo visočanstvo Storm, Solar stom.

 

 Završio sam sa bilo kakvim eletronskim uređajem koji je kineski brend, mogu kupiti kinesku dasku za peglanje ali peglu nema šanse. Nikakav Žaomi, Hajevej, Majica, Tesla, Ženšen, Ultrafire, Convoy, SS ...nema šanse, sve je to izvana gladac a unutra jadac. Bolje bilo kakvo svetlo samo da nije kinesko.


  • 0

#3540 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 17 January 2019 - 10:27 PM

LedLenser

Lupine

Exposurebikelights

Outboundlightning

Niterider

Knog...


  • 0

profilepic.gif





2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika