Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3321 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 07:08 PM

Ali takodje mu reci da ne razvaljuje ovako (link)


  • 0

#3322 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 27 November 2018 - 03:59 AM

Super je sto moze vezicama da se postavi ali je glomazna bljeska za ono sto bih ja zeleo.

Sticna nije aero, bilo bi pozeljno da moze da se montira bljeskalica i na sine od sica.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Uzmeš ovog kineza (sada ovi novi dosta dobro rade, jako i pozadi) provuci kroz sticnu (predhodno je izvuci iz rama) pa ga zabravi (zatvori) kada ga dovučeš gore ispod sica, tada ti led diode "gledaju" ka nazad. Da bi je uključio, potrebno je da ti je sic sa onim otvorom, jer je kinez tada totalno ispod sedišta, ne vidi se uopšte i nećeš moći prstima da uključiš bez da nemaš otvor odozgo. Kod mene je tako, pa menjam, kinez i Knog...Knog radi bolje, ali ni Kinez nije za bacanje, dosta su pojačali intenzitet dioda. Svetlo bije direkt u vozača auta jer je ispravljen ugao šticne koji zaklapa sa podlogom, pa je efekat svetla još jači no da je obuhvaćen klasično na šticni, ko što svi rade.

 

https://www.aliexpre...32-54b65a71c292

 

Ili, kupiš, ovo (donji link-što je još bolja solucija), vežeš vezicama, pronađeš način (na kraju krajeva i zalepiš za dno sica lepkom/silikonom) ali je problem kako ovo belo svetlo pretvoriti u crveno koju lampa daje (ne nađoh red)! 
Da li neko zna jel može neka folija da se stavi crvena, a da ne smanji intenzitet svetla (mada i da smanji, ovo ubija barem kako su predstavili):

https://www.aliexpre...6e-7b934193634d

 

А može i ovo sitno, ali da daje 120 lumena hm nešto i ne verujem:

 

https://www.aliexpre....4fc137d2aDIBvi

 

 

I za elektroničare opet: Ako menjam dve baterije cr2032 sa Power Bank 18650, za gore prvopostavljenu najprostiju silikonsku lampicu, treba mi 6v, jer dve cr2032 toliko daju. E sad, dve 18650 daju 7.4v, oće kinez pregori :) :( ?
 


  • 0

#3323 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 12:17 AM

 

@vidramon  Oko punktovanja vs. lemljenje smo se slozili 98% tu nema potrebe da polemisemo. Onih 2% sa moje strane je kad kazem da je moguce zalemiti bez katastrofalnih posledica ako imas znanje i alat i nove baterije. I ne pravis paket baterija da prodajes drugima vec eto treba ti jedan ili hoces da popravis neki stari.
 
Ovo oko b158 protiv ostalih cini mi se da ulazimo u klasicnu biciklisticku dilemu koja je grupa komponenata dovoljno dobra, jednima i shimano Tourney radi posao a nekima ni XT nije dovoljan. Da krenemo redom, kad kazem da ostale spominjane lampe nisu za bicikl mislim da nemaju ogledala ili sociva pravljena da obasjavaju put ispred bicikla i to je jednostavno to. SolarStorm su dve EDC lampe postavljene jedna pored druge u jedno kuciste, ista ogledala ista elektronika sa sve strobom. Mene ne mogu da prevare tako sto ce mi reci jeste to je lampa za bicikl jer moze da se zakaci o volan. Sto se velicine b158 tice ja bilo koju lampu odmah montiram na nosac ako je nosim sa sobom neke su i stalno na nekim biciklima i danju. Nosac za b158 ne postoji dovoljno dobar da nosi tezinu lampe pa sam napravio jedan koristeci delove sto za bicikl sto za GoPro i po jacini prevazilazi sve kineze za 50 dinara. b158 se na njega brze postavlja i skida i sto je najvaznije uvek u isti polozaj koji se takodje moze podesavati. Sto se tice menjanja svetlosnih modova i kliktanja po cetiri puta to je istina i o tome sam pisao ranije ali, meni je uvek podesena na najjace i ja je jednim klikom upalim kada mi treba i jednim klikom iskljucim kad zavrsim voznju a priznaces taj postupak se ne razlikuje od ostalih lampi. Znaci da rezimiramo kada nosim lampu sa sobom bilo danju bilo nocu odmah je zakacim na bicikl i ako mi treba jedan klik upalim, tako jednostavno. Nista drzanje po dzepovima, nista stajanje da je zakacim, nista menjanje modova po cetiri klika. Ovde je dalje nepotrebno polemisati da Convoy ima 3/5/8/100 modova, da moze da stane u dzep, ima nijansu svetlosti toplo belo koja je dobra za voznju po magli za razliku od hladno belo jer nista od toga ne koristim. Da iskoristim priliku i podsetim FalloutBoya da su pre svetla za maglu na vozilima bila zute boje a onda su u EU doneli zakon da ih takva zuta svetla za maglu zbunjuju i brkaju ih sa pokazivacima pravca pa su propisali da napred sme samo bela boja svetlosti, to sto se slabije vidi po magli ih nije zanimalo. A ni mene jer ne vozim bicikl po magli. Dalje ono o daljini bacanja bednih 280lm protiv mocnih 960lm respektabilnih modela lampi sam napisao samo da naglasim da to nije nikakva mana b158 lampe jer bi ostali koji citaju mogli da tako nesto pomisle samo na osnovu brojeva pa zakljuce auuuu samo 280lm protiv 1500lm pa sta to ovaj Dusan prica, ma ne valja to nista. A u stvarnosti b158 jace i dalje dobaci nego ostale i ima dovoljno svetla da se vidi preko 200 metara ali ti treba dvogled ili snajper, za lov su i pravljene. Ali to nema znacaja za bicikliste jer se zum ne koristi na biciklu. I poslednje porediti modifikovane i nemodifikovane lampe razlicitih tipova nema smisla.
Sto se tice lampe sa 14 led dioda poredim Sofirn SF34 sa Thorfire BL30 i kao sto sam napisao 14 led dioda sire osvetli put sa strane i manje smeta vozacima.

 

 

Pa da ali ti si to gledao na YT ili gde vec kako ko radi ko zna sa cim i sada pricas ovde kako to moze, koliko vidim tvog iskustva nemas samo pricas i dalje jedno te isto, ne bih dalje da polemisem oko ovoga, kada sam nekada nesto uradis i predstavis ovde mozemo dalje da nastavimo, ja ti kazem iz svog iskustva sta mi se desavalo, sta proizvodjaci preporucuju, sta vrhunski strucnjaci iz ove oblasti kazu o tome i sta ze zapravo desava, znaci baterije se ne leme, nije pozeljno, svakom vecom temperaturom pogotovo na - polu menja se struktura u celiji i dolazi do ostecenja manjih ili vecih, ne mogu vise da se ponavljam lepo sam ti ranije ukratko objasnio, uostalom punktovanje je bud zasto pa ne vidim zasto se pravi polemika oko toga, i predlazem ti da ne navodis ljude nesto da rade sto sam nisi isprobao a potencijalno je rizicno.

 

Ok, ''SolarStorm su dve EDC lampe postavljene jedna pored druge u jedno kuciste'' i nije lampa za biciklu a b158 koja je lampa za lov i samo je za to pravljena na osnovu onoga sto sam ti ranije opisao ona jeste pre lampa za biciklu po tebi... dobra neka logika.

SS nisu dve EDC lampe, ako uopste znas kako one izgledaju ne znam odakle to izvlacis i kako treba da izgleda lampa za bajs, kao b158 ? Pa vecina lampi za bajs bas imaju slican izgled kao SS, to sto ti to ne prihvatas tvoj je problem sta da ti kazem. Ne razumem kakva ista elektronika i strobo nije mi jasno sta ti to znaci.

 

Shvacena je poenta onoga sto si pisao, znaci ti si jedna osoba sa specificnim potrebama i kao takav nisi kompetentan da dajes drugima predloge sta da kupe, tako ja to vidim iz tvog teksta jer kod tebe je sve kontra. Znaci lampa prednja kao i zadnja bljeskalica je obavezna prema zakonu kod nas i mogu te saobracajci kazniti ako nemas iste u sred bela dana a da ne kazem u noc. E sada dosta ljudi ne vozi samo bicikle onako rekreativno neka turica i to je to, dosta ljudi kada vozi biciklu hoce da svrati do prodavnice, do banke, do poste, do ovoga do onoga, da stane negde itd, i koliko ja razumno rezonisem a mozda gresim, oprezan covek ce da skine bitniju opremu za bicikle kada se udaljava od iste ili je ostavlja ti kazes ne skidas ok tvoja stvar sto se mene tice mozes biciklu da ne zakljucas samo onako da je prislonis uza zid ili kako god, znaci lampa mora da se skida lako i nosi sa sobom a sada sto ti to ne radis opet kazem tvoja stvar. Nosac ne postoji dovoljno dobar naravno zato sto je to lampa za lov i nije namenjena za kacenje na biciklu.

 

Isto je i za modove nece ljudi uvek da koriste najjace i hoce da voze i duze i hoce uzbrdo recimo da spuste na slabiji mod, ili ako neko ide u susret brzo da promene itd itd tako da opet sto ti non stop vozis na najjace tvoja stvar ali to ne osporava cinjenicu da je promena modova na toj lampi jako komplikovana prilikom voznje bicikle kao sto sam ranije opisao jer FC prekidac nije namenjen da bude prekidac koji se koristi na lampama za bicikle.

 

Dakle opet ti ponavljam nemam ja nista protiv okaci fenjer i koristi ako si zadovoljan sa njim, ali nemoj da ubedjujes ljude da je to idealna lampa za bicikl samo zato sto ti imas ''cudne'' ili specificne potrebe, a daleko je od toga.

 

''Dalje ono o daljini bacanja bednih 280lm protiv mocnih 960lm respektabilnih modela lampi sam napisao samo da naglasim da to nije nikakva mana b158 lampe jer bi ostali koji citaju mogli da tako nesto pomisle samo na osnovu brojeva pa zakljuce auuuu samo 280lm protiv 1500lm pa sta to ovaj Dusan prica, ma ne valja to nista. A u stvarnosti b158 jace i dalje dobaci nego ostale i ima dovoljno svetla da se vidi preko 200 metara ali ti treba dvogled ili snajper, za lov su i pravljene.''

 

Ovde te ne pratim najbolje... Jesi ti lovac, lovis, imas iskustva ? Ako nisi onda ne bi olako trebalo da pricas o tome posto je to treca dimenzija u odnosu na ovo sto se ovde prica. Iznecu ti podatak da je b158 gotovo neupotrebljiva kao lampa za lov na jacim kalibrima ili  na slabijim posle odredjenog broja trzaja bez modifikacije iste.

b158 dobaci dalje od nekih EDC lampica sa malim reflektorima koji nisu namenjeni da se takmice na velikim daljinama i nisu lampe za domet, sto se tice lampe sa vecim reflektorom i lampe koja je namenjena za krajnji domet b158 je presmesan tako da si nesto pomesao.

 

Evo ti klasican primer b158 na 200m protiv lampe od 845 lumena na istoj udaljenosti pa proceni sta se bolje vidi, a sto se dalje udaljavamo b158 postaje jos smesniji naravno.

 

8shB8sC.jpg

 

 

gGKSwyR.jpg

 

 

Nadam se samo da nisi poredio Convoy s2 sa b158, necemo pricati o snopu to jest velicini kvadrata koju b158 ostavlja na odredjenim daljinama, koliko je ona upotrebljiva i za sta posto pretpostavljam da nisi lovac pa ne mozemo da diskutujemo, ako gresim ispravi me..

 

''Sto se tice lampe sa 14 led dioda poredim Sofirn SF34 sa Thorfire BL30 i kao sto sam napisao 14 led dioda sire osvetli put sa strane i manje smeta vozacima.''

 

Opet mesas babe i zabe, ne znam cemu uopste poredjenje kada SF34 niti je predvidjena za montazu na biciklu niti je mozes montirati ?? Isto kao kada bih ja poredio lens of ra sa nekom lampom za lov a lens ne mogu nigde montirati, koja je svrha tog poredjenja ??
Sigurno da sire osvetli put jer je sama glava lampe ogromna i ima mnogo malih reflektorcica unutra, ali ono o cemu sam ti ja pricao je da su takve lampe jako jako neefikasne te sa vise led dioda a pogotovo sa laznim Cree kakva je SF34 sto bi trebao da znas.
Kako su konkretno neefikasne, imaju istu potrosnju kao original Cree a daju nekih 40-50% svetlosti manje ispred tebe a da ti ne pricam kada se zagreju koliko se ta neefikasnost jos povecava. E to je ono sto retko ko shvata jer nije istreniran da primeti a nema opremu da izmeri, kao sto si i ti sam govorio b158 mi osvetljava sa oko 1000 lm a rekao sam ti koliko osvetljava znaci ne umes da procenis lepo tako da opet ne znam sta da ti kazem ali jedno je sigurno, niti ultra neefikasni SF34 niti b158 nisu namenjeni i pozeljni kao lampe za bajseve imaju X mana, dok su ostale po svim ranije navedenim parametrima dosta prihvatljivije i korisnije u svakom smislu za siroku masu ljudi sa raznim potrebama i zeljama. Tako da samo teraj sa b158 ako je to sto zadovoljava tvoje potrebe. I ukoliko iz nekog razloga zelis da ti promenim na lampi FC prekidac na RC prekidac mogu ti zameniti besplatno potrebno je samo da mi posaljes tailcap i platis postarine oko 200 din u oba pravca, mislim ono ako ce ti biti jednostavnije za upotrebu ili kako god..


  • 0

#3324 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 12:27 AM

@vidramon
Ne smeta ni SS vozacima ako znas kako i sta da kupis ;) Evo ti, ovo ti treba, metis ovaj TIR od 60 stepeni rasipanja, pa ces da vidis kako nece da smeta i kako ce i koliko ce da ti rasipa i kvalitetno da bude.

Imam SS2 sa alija pa me zanima da li mozes da posaljes link za to sočivo koje ne rasipa snop da bih mogao da ugradim na moju lampu. Gledao sam ima raznih ali ne znam koje tacno pasuje.
Hvala!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

Taj SS je kopija i ja taj SS nemam nisam siguran kakav je u odnosu na original, ali jako uskoro treba da nabavim i tu kopiju, tako da ti ne mogu trenutno pomoci sto se tice da li ce ili nece da pase i na kopiju.

 

Svoje TIR elemente sam nabaljao iz USA i placao oko 1$ za jedan komad kada sam nabavljao, nisam kupovao od Kineza i ne znam kakva su ta. Ako ti sta znaci mogu ti poslati odakle sam nabaljavo ali ne salju za Srbiju na zalost.

 

No evo jedan trik za sve vas koji imate kopije SS kako da napravite pseudo OP reflektor.

Uzmete lak za kosu ( onaj sto zene koriste za ucvrscivanje frizure ), prsnete nesto toga spreja u vazduh pa sa reflektorom idete kroz taj lak da se nekoliko kapljica zalepi na unutrasnjost reflektora, uradite to vise puta pa dobijete nesto kao OP reflektor. Suvise bela boja postaje onako malo zuckasta sto je isto dobro jer su te kopije sve hladno bele. Ako vam se kojim slucajem ne svidi, operete alkoholom.


  • 0

#3325 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 03:21 AM

Evo i tebi poredjenja Nitecore P16 sa Brinyte b158 naravno gledaocima ostaje samo da nam veruju da smo ih ukljucili na najjace, fotoaparat sam podesio da slika u jaku svetlost zato okolina izgleda kao da je mrak ili da lampe slabo sijaju. Sasvim dovoljno za b158 da na daljini od 150 metara obasja coveka, njegova glava na toj daljini je velicine kao kad razdvojite palac i kaziprst na 1 milimetar i odaljite od ociju na 70 centimetara. Sa P16 ne mozes na toj daljini da gadjas ni sa snajperom.
 
Levo Nitecore P16 desno Brinyte b158. Zuti krug oznacava izrazenu veoma sjajnu tacku P16 lampe u koju se ne sme gledati sa bliskog rastojanja. Mozete da zamislite koliko je sjajniji kvadrat koji b158 sija da slika nije morala da bude slikana sa takvim podesavanjima fotoaparata.
 
blank.jpg
b158 razbija Nitecore p160.JPG
 
Ne mislim da su moje "specificne potrebe" iole razlicite od normalnih ljudi, zakacis lampu na volan bicikla, vozis vozis, ako ti treba jedan klik upalis, ako ti ne treba jedan klik ugasis, kada stignes gde si naumio pritisnes GoPro zakacaljku kao kad otkacinjes zakacaljku ispod brade za biciklisticku kacigu i skines lampu sa volana. Neka ostali procene koliko se to razlikuje od toga kako oni koriste lampu na biciklu i da li moze jednostavnije.
 
Nocu pozadi mora da bude upaljeno stalno crveno svetlo na biciklu a ne da bljeska. Moze dodatno bljeskalica ali glavno mora da bude stalno crveno.
 
Moze i SF34 da se montira na bicikl, iznenadio bi se kako jednostavno samo mi se ne vuklja sa sobom toliko teska lampa. SF34 ima istu glavu sa 14 led dioda kao i lampe za bicikl koje sam predlagao pa otuda je i moguce poredjenje sirine snopa sa SolarStorm x2 i donosenje zakljucka da su takve lampe sa 14 dioda bolje. Nikome ja nisam predlagao da kao lampu za bicikl kupuje SF34. Sa druge strane kao jedinu lampu u stanu ili kuci svaka preporuka za SF34, za po kuci je bolja od svih EDC lampi, moze i za kampovanje ali ako idete sa automobilom.
 

  • 0

#3326 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 29 November 2018 - 04:51 AM

Mozda se bolje vidi razlika na ovoj slici sa mobilnog telefona.

 

20181129_014054l.jpg


  • 0

#3327 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 29 November 2018 - 07:55 AM

Što pre promeniti ime ove teme u "Razne LED lampe, sve za lov, ribolov i provale".


  • 0

#3328 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2018 - 11:45 PM

punktovanje je bud zasto pa ne vidim zasto se pravi polemika oko toga

 

Gde je to bud zašto? To je nešto što je prilično nedostupno i ni gugl nije od neke pomoći. Ima nekih firmi koje se bave time ali za ozbiljno i na veliko, sigurno neće da se igraju sa 4 polovne bezvredne ćelije. U praksi ispada da su ti battery packovi neservisabilni pa već kad jedna ćelija oslabi da idu u kantu. Ili da se rasturi i odpunktuje pa zdrave pojedinačne ćelije koriste u edc lampicama. A za sklapanje packa preostaje ovo sa slike, to je bar lako dostupno i košta 20 din komad. Mogu da ih spajam lemim i grejem do mile volje. Samo ako mogu da stanu 4kom u kućište. I Sirius pominje nekih 50 din po ćeliji za punktovanje, gde to ima na području BG? Jedino što google izbaci su oni što naplaćuju 700 din, što je ok za neku skupu aku bušilicu, laptop, ali za bezvredan kineski stari pack.. radije ću da kupim dve ove polovne ćelije ili jednu novu

https://www.kupujemp...71869-oglas.htm

http://baterije.rs/p...7v-2600mah.html

 

 

HTB1_KMqoHsTMeJjSszdq6AEupXaJ.jpg


  • 0

#3329 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 November 2018 - 12:05 AM

Ja sam punktiranje platio 50 din po ćeliji + dupla poštarina... Ovi što rade reparaciju pakova za usisivače i alate neće da se bakću sa 4-6 ćelija, većina kaže da nema vremena ali im je zapravo sića da rade za 200-300 din.

 


I za elektroničare opet: Ako menjam dve baterije cr2032 sa Power Bank 18650, za gore prvopostavljenu najprostiju silikonsku lampicu, treba mi 6v, jer dve cr2032 toliko daju. E sad, dve 18650 daju 7.4v, oće kinez pregori :) :( ?
 

 

Najverovatnije, ali ne toliko zbog malo veće voltaže, CR baterije ne mogu da isporuče 10 ampera, 18650 baterije mogu a taj kinez sigurno nema regulaciju.


  • 0

profilepic.gif


#3330 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 November 2018 - 12:59 AM

Inače zanimljivo, tražio nešto na ebay i prvi hit za 18650 mi izbaci link vidim "Ships from Serbia" ja gledam wtf prvi put vidim tako nešto, kad sam pogledao detaljnije ono naša poznata firma iz Niša, a cena manja nego kod nas u prodavnici gde je 1300 din komad plus još treba da platim kurirsku službu. A za strance 9.4 $ ili samo 6.6 $ ako se uzme 4 komada, + free shipping worldwide?! Kako ovo funkcioniše i kako im se isplati da šalju džabe? Nisu Kinezi pa da im država subvencioniše izvoz.

Vidim te zelene Panasonic NCR18650B ima ih na ebay i po samo 5$ jel to nešto matoro s falinkom ili nije original? Mogu misliti koja je nabavna cena.. Ili je verovanije to realna cena a kod nas su one naduvane za brendirane Sanyo, Panasonic, Samsung.. ćelije. Vidim ima i sa onim limovima pretpostavljam da to može bezbedno da se zalemi i time dobije povoljan a kvalitetan pack.

 

https://www.ebay.com...em=163350815178

https://www.ebay.com...bs/163402797022

https://www.ebay.com...bs/163402865419


  • 0

#3331 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 November 2018 - 01:46 AM

Izdajnici, tretiraju strance bolje nego nas...


  • 0

profilepic.gif


#3332 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 November 2018 - 05:46 AM

Inače zanimljivo, tražio nešto na ebay i prvi hit za 18650 mi izbaci link vidim "Ships from Serbia" ja gledam wtf prvi put vidim tako nešto, kad sam pogledao detaljnije ono naša poznata firma iz Niša, a cena manja nego kod nas u prodavnici gde je 1300 din komad plus još treba da platim kurirsku službu. A za strance 9.4 $ ili samo 6.6 $ ako se uzme 4 komada, + free shipping worldwide?! Kako ovo funkcioniše i kako im se isplati da šalju džabe? Nisu Kinezi pa da im država subvencioniše izvoz.

Vidim te zelene Panasonic NCR18650B ima ih na ebay i po samo 5$ jel to nešto matoro s falinkom ili nije original? Mogu misliti koja je nabavna cena.. Ili je verovanije to realna cena a kod nas su one naduvane za brendirane Sanyo, Panasonic, Samsung.. ćelije. Vidim ima i sa onim limovima pretpostavljam da to može bezbedno da se zalemi i time dobije povoljan a kvalitetan pack.

 

https://www.ebay.com...em=163350815178

https://www.ebay.com...bs/163402797022

https://www.ebay.com...bs/163402865419

 

Verovatno to proizvode u Kini, pa im je skuplje kad dopreme ovde, sa svim taksama i carinama, nego da odmah šalju napolje kuda treba.

Ovde u radnji bi moralo koštati carina, pa PDV na sve to, pa još marža trgovca (niko ne može postići cenu velikih on-line prodavnica). Dakle nekih 40% više po gruboj računici.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3333 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 06:46 AM

 

 

 

I za elektroničare opet: Ako menjam dve baterije cr2032 sa Power Bank 18650, za gore prvopostavljenu najprostiju silikonsku lampicu, treba mi 6v, jer dve cr2032 toliko daju. E sad, dve 18650 daju 7.4v, oće kinez pregori :) :( ?
 

 

Najverovatnije, ali ne toliko zbog malo veće voltaže, CR baterije ne mogu da isporuče 10 ampera, 18650 baterije mogu a taj kinez sigurno nema regulaciju.

 

Hm, hvala puno Sirius9 na odgovoru. Omov zakon daje A, I = E/R, al hbga E bi tebalo da je 1.5v, ali ovo R kineza ne znam? Ovde pominju za CR2032k-ke:

 

http://www.component...BSG/CR2032.html

Ali ok, nisam nešto vičan sa strujom...E sad ako se razumeš ili si već radio neke kombinacije pa imaš iskustva:

Kojim baterijama (rešenjem) napraviti da mali gumeni kinez radi sa punjivim baterijama - to je poenta koju tražim svo vreme?

Dakle da se dve žice zaleme u kućište kineza a onda one idu na baterije. E koje i koliko? Kinez je na 2xcr2032, jedna na 3v. Ideja je da se koriste punjive koje će dugo trajati bar nekoliko dana...


  • 0

#3334 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 05:34 PM

Jedno pitanjce u vezi SolarStorm x2 lampe.
Da li postoji mogućnost da se taster kod SSx2 premesti sa zadnje strane lampe na poseban taster koji je žicom spojen sa lampom?

Tu je bilo spominjano i neko busenje lampe itd n2:hahaha . Pa kako se zavrsilo, jesi li uspeo da odradis posao ili nisi nista dirao,ja ih imam dve i ne bi bilo lose kada bi postojala takva mogucnost, zato sto stvarno dosta vremena treba da prodje da bi se ukljucio stroboskop, i za to vreme se volan jednom rukom ne drzi ,a putevi uzas.


  • 0

#3335 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 05:48 PM

 

Evo i tebi poredjenja Nitecore P16 sa Brinyte b158 naravno gledaocima ostaje samo da nam veruju da smo ih ukljucili na najjace, fotoaparat sam podesio da slika u jaku svetlost zato okolina izgleda kao da je mrak ili da lampe slabo sijaju. Sasvim dovoljno za b158 da na daljini od 150 metara obasja coveka, njegova glava na toj daljini je velicine kao kad razdvojite palac i kaziprst na 1 milimetar i odaljite od ociju na 70 centimetara. Sa P16 ne mozes na toj daljini da gadjas ni sa snajperom.
 
Levo Nitecore P16 desno Brinyte b158. Zuti krug oznacava izrazenu veoma sjajnu tacku P16 lampe u koju se ne sme gledati sa bliskog rastojanja. Mozete da zamislite koliko je sjajniji kvadrat koji b158 sija da slika nije morala da bude slikana sa takvim podesavanjima fotoaparata.
 
 
Ne mislim da su moje "specificne potrebe" iole razlicite od normalnih ljudi, zakacis lampu na volan bicikla, vozis vozis, ako ti treba jedan klik upalis, ako ti ne treba jedan klik ugasis, kada stignes gde si naumio pritisnes GoPro zakacaljku kao kad otkacinjes zakacaljku ispod brade za biciklisticku kacigu i skines lampu sa volana. Neka ostali procene koliko se to razlikuje od toga kako oni koriste lampu na biciklu i da li moze jednostavnije.
 
Nocu pozadi mora da bude upaljeno stalno crveno svetlo na biciklu a ne da bljeska. Moze dodatno bljeskalica ali glavno mora da bude stalno crveno.
 
Moze i SF34 da se montira na bicikl, iznenadio bi se kako jednostavno samo mi se ne vuklja sa sobom toliko teska lampa. SF34 ima istu glavu sa 14 led dioda kao i lampe za bicikl koje sam predlagao pa otuda je i moguce poredjenje sirine snopa sa SolarStorm x2 i donosenje zakljucka da su takve lampe sa 14 dioda bolje. Nikome ja nisam predlagao da kao lampu za bicikl kupuje SF34. Sa druge strane kao jedinu lampu u stanu ili kuci svaka preporuka za SF34, za po kuci je bolja od svih EDC lampi, moze i za kampovanje ali ako idete sa automobilom.

 

 

 

Po ne znam ni sam koji put ti govorim da mesas babe i zabe, ispravljam te redovno a ti to nastavljas da radis iznova i iznova. Ajde razumem da se ne razumes dovoljno pa gresis, ali hajde jos jednom da pokusam.

 

Poredis ne poredivo, prvo zumabilne lampe sa asfericnim socivima ne mogu da se porede sa klasicnim lampama koje poseduju reflektore i klasicna ravna stakla sa ili bez AR premaza. No krenuo si da poredis i pokazujes kako je b158 dominantan u odnosu na neku lampu, pominjao si citiram : ''Takodje to kako ti predstavljas b158 sa bednih 280lm u zum modu obasjava bolje i dalje od Nitecore modela koji imaju 960lm i bacaju do 289m tako da je i to pogresno tumacena statistika.''

 

Dakle neki tamo Nitecore sa 960lm i baca nekih 289m kojih sada 289m i sta ta brojka predstavlja pojma nemam jer nisi naveo tacan model lampe a ja ne bacam graske da bih znao sa cime si poredio.. Racunajuci da znas kako se porede lampe i koja bi mogla da bude ekvivalent kojoj ja sam se upustio u raspravu ali ti ocito ne znas pa tu dolazi do nejasnoca.

 

Prvo ako si vec krenuo da poredis dva potpuno razlicita tipa lampi moras im omoguciti minimalne uslove za poredjenje a to su ista velicina glave, slicna dubina reflektora ( ako obe koriste klasicne reflektore ), diode bez kupole ( koje garantuju veci domet ), istu ili veoma slicnu potrosnju lampe znaci recimo neki 2.8 - 3A.

Znaci neki minimum, a sta si ti uradio, uzeo si lampu sa manjom glavom i sa diodom koja ima kupolu na sebi i koja ima znatno manji domet od one bez kupole. I naravno pricas kako je b158 dominantan, sto je naravno tacno ali isto tako kao kada bih ja rekao kako je golf 2 dominantan nad ficom, a poredim babe i zabe zapravo.

 

Druga jako bitna stvar kada gledas tako koja lampa ima veci domet i bolje obasjava na odredjenoj razdaljini isto tako moras da budes svestan da je jako bitno koliku povrsinu osvetljava, znaci b158 kao zumabilna  i sa manjim kvadratom osvetljava dosta manju povrsinu od lampi sa klasicnim reflektorom, zato joj to dozvoljava da sa tako malim brojem lumena kada se skroz zavrne zum cini se dominantnom, dok joj ne doskoci neka iole ozbiljnija lampa kao sto sam ti predstavio.

 

E nadam se da sam ti objasnio sta moras u minimumu da imas da bi mogao da takmicis dve lampe u ovome o cemu zborimo.

 

''njegova glava na toj daljini je velicine kao kad razdvojite palac i kaziprst na 1 milimetar i odaljite od ociju na 70 centimetara''

 

Nikada nisam procitao zanimljivije i smesnije tumacenje ili poredjenje necega i ako zaista nemam predstavu sta znaci i sta predstavlja.

 

Sada definitivno vidim da nisi lovac, ''Sa P16 ne mozes na toj daljini da gadjas ni sa snajperom.'' ''i ima dovoljno svetla da se vidi preko 200 metara ali ti treba dvogled ili snajper''
Snajper je covek koji gadja iz snajperske puske, a puska sa optickim nisanom se naziva snajperska puska. Ovde mozes videti jedan primer moje jako dobre lampe za lov koja je montirana na karabin sa optikom sto bi lovci popularno rekli.

 

tMfjHNw.jpg

 

A ako teramo mak na konac evo ti izbliza ono sto sam ti predstavio i na 200m.

 

Najslabije obe.

 

lp9GFyD.jpg

 

 

Najjace obe.

 

v7TT4El.jpg

 

 

Ako sumnjas sumnjas, ali nemam razloga da ne ukljucujem b158 na najjace mogu da uzmem jos jacu lampu i da iskidam b158 na komade, jednostavno stavio sam najkompetentniju lampu za poredjenje sto sam imao a to iznosi 845 lumena u najjacem modu, mozemo da idemo i na 1000, 1200, 1300, 1500..

 

Rekao sam ti vec, ima dosta ljudi koji nece da se bakcu da prave nosac, ima dosta ljudi koji ne umeju da ga naprave, ima dosta ljudi koji hoce brzo i lako da promene mod sto ne mogu isto da urade itd objasnjavao sam vec ne mogu da se ponavljam kao papagaj. A ono sto nisam pomenuo jeste da b158 jako jako jako siroko osvetljava tako da ta korisna svetlost koju pominjes ispred tocka bicikle jeste ali i smeta ljudima koji idu 5 metara sa strane ko vozi gde ima ljudi a ako zavrnes zum onda gubis tu korisnu svetlost ispred samog tocka jer se snop suzaca i udaljava... Nemoj da mislis da ja nisam probao b158 kao lampu za bajs verovatno mnogo pre nego sto si ti znao da postoji, i kako sam vec rekao do sada imao sam preko 20 komada, oko 25..

 

Inace b158 mozes direktno da poredis sa slicnim zumabilnim lampama kao neke od ovih sa slika iz moje zoomy kolekcije..

 

IZOnCEQ.jpg

 

jZRCQ8o.jpg

 

 

othgfRu.jpg

 

 

LQmmhxz.jpg

 

''Moze i SF34 da se montira na bicikl, iznenadio bi se kako jednostavno samo mi se ne vuklja sa sobom toliko teska lampa. SF34 ima istu glavu sa 14 led dioda kao i lampe za bicikl koje sam predlagao pa otuda je i moguce poredjenje sirine snopa sa SolarStorm x2 i donosenje zakljucka da su takve lampe sa 14 dioda bolje. Nikome ja nisam predlagao da kao lampu za bicikl kupuje SF34. Sa druge strane kao jedinu lampu u stanu ili kuci svaka preporuka za SF34, za po kuci je bolja od svih EDC lampi, moze i za kampovanje ali ako idete sa automobilom.''

 

Pa u pravu si moze lampa od preko pola kilograma sa baterijama da se montira na volan samo ne znam ko ce to da radi.

Tu je glava precnika 6 cm telo 5.5 cm a duzina 13 cm sto je jako velika lampa i ne znam ko ce normalan da kaci tu neefikasnu krsinu na biciklu, pametan ce da nabavi reflektor slicnog precnika kao ta glava sa jednom XHP 70 i da ima mnogo kvalitetniju, bolju i jacu lampu.

Moja preporuka je da niko ne kupuje tu neefikasnu krsinu sa laznim Cree diodama i da ima boljih lampi sa manje dioda, jacih i kvalitetnijih...


  • 0

#3336 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 08:34 PM

Ne mesam ja babe i zabe, ti namerno siris temu da bi dokazao se lampa poput b158 po tvom misljenju ne bi trebala koristiti na biciklu za osvetljavanje druma. Pises i prikazujes razne lampe a nijednu nisi indentifikovao dok na drugoj strani na pocetku teksta pises kako ne znas koja je to Nitecore lampa sa 960lm (a lepo sam napisao i slikama predstavio Nitecore P16) dok dalje u tekstu pominjes model P16 u recenici gde objasnjavas da rec "snajper" nije opticki nisan vec osoba koju rukuje karabinom sa optikom. Nije snajper nego snajperista. I sve ostalo sto prigovaras nema veze sa upotrebom b158 na biciklu.
 Da se vratimo upotrebi lampe b158 na biciklu i zaboravimo temu "b158 nije najbolja lampa za lov imam ja puno boljih" jer nigde nisam tvrdio da je lampa b158 najbolja od svih lampi za lov. Samo sam morao da se suprotstavim neistini da b158 citiram "Evo ti klasican primer b158 na 200m protiv lampe od 845 lumena na istoj udaljenosti pa proceni sta se bolje vidi, a sto se dalje udaljavamo b158 postaje jos smesniji naravno". Slikao sam i pokazao da ta tvrdnja ne drzi vodu.
 Nema potrebe da se podsmevas necemu sto kako kazes ne znas sta predstavlja, citiram "njegova glava na toj daljini je velicine kao kad razdvojite palac i kaziprst na 1 milimetar i odaljite od ociju na 70 centimetara", od davnina se jednostavnom matematikom na taj nacin racunala udaljenost do objekta cija je visina ili sirina poznata. Hteo sam da ostali koji citaju imaju mogucnost da jednostavno shvate kolika je udaljenost od 150m.
 U sledecoj poruci u pocetku recenice si rekao istinu zbog koje sam i predlozio b158 kao dobru opciju u odnosu na ostale lampe koje se uobicajeno kace na bicikl, citiram te "A ono sto nisam pomenuo jeste da b158 jako jako jako siroko osvetljava tako da ta korisna svetlost koju pominjes ispred tocka bicikle jeste.." a zatim i neistinu "...ali i smeta ljudima koji idu 5 metara sa strane". Posto sam licno gledao u snop b158 dok sam namestao ugao pod kojim ce da osvetljava put i namestio tako da ne smeta ni pesacima ni vozacima ni biciklistima mogu da kazem to nije tacno iz dva razloga, prvo kada su blizu lampe b158 tih 5m u stranu koje pominjes, u oci im ne ulazi snop svetlosti jer je on ogranicen i uperen u zemlju i drugo ako su dalje od lampe jacina snopa iz diode je daleko manja od uobicajenih lampi koje se ovde koriste na biciklu istih jacina jer je ravnomerno rasporedjena po celoj povrsini osvetljavanja. Sve sam to pokazao slikama u ovom komentaru i obrati paznju da tekst pocinjem "Kad vec govorimo o obliku svetlosnog snopa," (link).
 Tako da na kraju dodjosmo do one istine zbog cega sam predlozio b158 kao dobro resenje sirok ravnomerno osvetljen snop (u mom slucaju na otvorenom putu sirine 5~6 metara i duzine do 15 metara ispred bicikla) a drugo sto sam bio naveo je da lampa ne smanjuje jacinu svetlosti posle nekoliko minuta kao lampe koje se uobicajeno koriste na biciklu slicnih jacina.
 Na moje argumente da se SF34 moze porediti jer ima istu glavu sa 14 led dioda ti opet ides u nepotrebno skretanje sa teme citiram te "Pa u pravu si moze lampa od preko pola kilograma sa baterijama da se montira na volan samo ne znam ko ce to da radi. Tu je glava precnika 6 cm telo 5.5 cm a duzina 13 cm sto je jako velika lampa i ne znam ko ce normalan da kaci tu neefikasnu krsinu na biciklu, pametan ce da nabavi reflektor slicnog precnika kao ta glava sa jednom XHP 70 i da ima mnogo kvalitetniju, bolju i jacu lampu." Opet kreces sa podsmevanjem o velicini i tezini lampe SF34 iako sam napisao da je nikome ne preporucujem kao lampu na biciklu i prenebegavas cinjenicu da lampa sa 14 led dioda sire osvetljava put od lampi sa jednom ili dve diode pa makar one bile XHP 35, 50, 70, 1200332...koja god, nije poeta mog predloga za vise dioda u jacini ili "efikasnosti" vec u sirini snopa. Tako da poredjenje sa lampama koje imaju XHP 70 diode nema smisla pogotovo ako uzmes u obzir cenu takve lampe. Da ne spominjem da je to suprotno onome sto si pisao u postu #3213 citiram te "Ja sam licno nekoliko strana unazad pomenuo da je 600 lumena ( pravih  FL1 standard ) vise nego dovoljno za opustenu nocnu voznju asfaltom". U sve ovo sasvim komforno spadaju lampe koje sam predlozio a kojima se ti izricito protivis bez valjanih argumenata.

  • 0

#3337 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 30 November 2018 - 09:04 PM

Gde je to bud zašto? To je nešto što je prilično nedostupno i ni gugl nije od neke pomoći. Ima nekih firmi koje se bave time ali za ozbiljno i na veliko, sigurno neće da se igraju sa 4 polovne bezvredne ćelije. U praksi ispada da su ti battery packovi neservisabilni pa već kad jedna ćelija oslabi da idu u kantu. Ili da se rasturi i odpunktuje pa zdrave pojedinačne ćelije koriste u edc lampicama. A za sklapanje packa preostaje ovo sa slike, to je bar lako dostupno i košta 20 din komad. Mogu da ih spajam lemim i grejem do mile volje. Samo ako mogu da stanu 4kom u kućište. I Sirius pominje nekih 50 din po ćeliji za punktovanje, gde to ima na području BG? Jedino što google izbaci su oni što naplaćuju 700 din, što je ok za neku skupu aku bušilicu, laptop, ali za bezvredan kineski stari pack.. radije ću da kupim dve ove polovne ćelije ili jednu novu

https://www.kupujemp...71869-oglas.htm

http://baterije.rs/p...7v-2600mah.html

 

 

HTB1_KMqoHsTMeJjSszdq6AEupXaJ.jpg

 

E sada ako ocekujes na podrucju odredjenih gradova da ti neko izlista gde sve mozes da punktujes pojedinacne celije ne znam sta da ti kazem, nekad nema sve u jednom gradu ma koji god da on bio, tako da moraces sam da se raspitas i da istrazis malo bolje, a ako nema na google ne znaci da nema uopste :).
Ja ti recimo mogu reci da pokusas u radnji Hobi Alati, Tosin Bunar 1, punktovali su pre celije 70-80 din po komadu... Imas u Rumi rade, Petrovcu na Mlavi..., ali koliko vidim tebi ne odgovara placanje postarina nego da licno odneses. Znaci na toliki Beograd nema sanse da ne nadjes samo treba dovoljno dobro da se raspitas i naci ces sigurno, u manjim mestima i gradovima sigurno da je mnogo teze naci ali dupla postarina oko 300 din preko PE uz uplatu unapred za rad je smesna ako zelis da ti neko napravi pouzdan i kvalitetan baterijski paket.

 

A to sa polovnim i dotrajalim celijama ti se ne isplati nista raditi, ili zameni sve celije ili kupi novo baterijsko pakovanje.


  • 0

#3338 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 November 2018 - 10:27 PM

Tu je bilo spominjano i neko busenje lampe itd n2:hahaha . Pa kako se zavrsilo, jesi li uspeo da odradis posao ili nisi nista dirao,ja ih imam dve i ne bi bilo lose kada bi postojala takva mogucnost, zato sto stvarno dosta vremena treba da prodje da bi se ukljucio stroboskop, i za to vreme se volan jednom rukom ne drzi ,a putevi uzas.

 

Za šta je SS2/3 dobar osim za bušenje rupa n2:party-021

 

Uglavnom dobio sam onaj dugmić što se pominjao u temi, solidnog je kvaliteta jedino što mi se ne sviđa je to da je malo tvrđi, stavio sam ga na vagu i pritiskao da vidim koliko mora da se pritisne da bi se aktivirao, ako se pritiska noktom, znači pritiska se manja površina pa je lakše i aktivirati dugme, dakle tad je potrebno oko 1,3Kg pritiska, ako se pritiska onim mekanim delom prsta (recimo palca) onaj gde je otisak, zaboravih kako se zove, onda treba oko 1,8 - 2,1 kg pritiska.

Ali, pošto mi se nije davalo 8-10$ za SS2 nisam ga ni nabavljao tako da dugme stoji i čeka proleće :)

Attached Thumbnails

  • dugme.jpg

  • 0

profilepic.gif


#3339 vidramon

vidramon
  • Members
  • PipPipPip
  • 87 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 12:20 AM

 

Ne mesam ja babe i zabe, ti namerno siris temu da bi dokazao se lampa poput b158 po tvom misljenju ne bi trebala koristiti na biciklu za osvetljavanje druma. Pises i prikazujes razne lampe a nijednu nisi indentifikovao dok na drugoj strani na pocetku teksta pises kako ne znas koja je to Nitecore lampa sa 960lm (a lepo sam napisao i slikama predstavio Nitecore P16) dok dalje u tekstu pominjes model P16 u recenici gde objasnjavas da rec "snajper" nije opticki nisan vec osoba koju rukuje karabinom sa optikom. Nije snajper nego snajperista. I sve ostalo sto prigovaras nema veze sa upotrebom b158 na biciklu.
 Da se vratimo upotrebi lampe b158 na biciklu i zaboravimo temu "b158 nije najbolja lampa za lov imam ja puno boljih" jer nigde nisam tvrdio da je lampa b158 najbolja od svih lampi za lov. Samo sam morao da se suprotstavim neistini da b158 citiram "Evo ti klasican primer b158 na 200m protiv lampe od 845 lumena na istoj udaljenosti pa proceni sta se bolje vidi, a sto se dalje udaljavamo b158 postaje jos smesniji naravno". Slikao sam i pokazao da ta tvrdnja ne drzi vodu.
 Nema potrebe da se podsmevas necemu sto kako kazes ne znas sta predstavlja, citiram "njegova glava na toj daljini je velicine kao kad razdvojite palac i kaziprst na 1 milimetar i odaljite od ociju na 70 centimetara", od davnina se jednostavnom matematikom na taj nacin racunala udaljenost do objekta cija je visina ili sirina poznata. Hteo sam da ostali koji citaju imaju mogucnost da jednostavno shvate kolika je udaljenost od 150m.
 U sledecoj poruci u pocetku recenice si rekao istinu zbog koje sam i predlozio b158 kao dobru opciju u odnosu na ostale lampe koje se uobicajeno kace na bicikl, citiram te "A ono sto nisam pomenuo jeste da b158 jako jako jako siroko osvetljava tako da ta korisna svetlost koju pominjes ispred tocka bicikle jeste.." a zatim i neistinu "...ali i smeta ljudima koji idu 5 metara sa strane". Posto sam licno gledao u snop b158 dok sam namestao ugao pod kojim ce da osvetljava put i namestio tako da ne smeta ni pesacima ni vozacima ni biciklistima mogu da kazem to nije tacno iz dva razloga, prvo kada su blizu lampe b158 tih 5m u stranu koje pominjes, u oci im ne ulazi snop svetlosti jer je on ogranicen i uperen u zemlju i drugo ako su dalje od lampe jacina snopa iz diode je daleko manja od uobicajenih lampi koje se ovde koriste na biciklu istih jacina jer je ravnomerno rasporedjena po celoj povrsini osvetljavanja. Sve sam to pokazao slikama u ovom komentaru i obrati paznju da tekst pocinjem "Kad vec govorimo o obliku svetlosnog snopa," (link).
 Tako da na kraju dodjosmo do one istine zbog cega sam predlozio b158 kao dobro resenje sirok ravnomerno osvetljen snop (u mom slucaju na otvorenom putu sirine 5~6 metara i duzine do 15 metara ispred bicikla) a drugo sto sam bio naveo je da lampa ne smanjuje jacinu svetlosti posle nekoliko minuta kao lampe koje se uobicajeno koriste na biciklu slicnih jacina.
 Na moje argumente da se SF34 moze porediti jer ima istu glavu sa 14 led dioda ti opet ides u nepotrebno skretanje sa teme citiram te "Pa u pravu si moze lampa od preko pola kilograma sa baterijama da se montira na volan samo ne znam ko ce to da radi. Tu je glava precnika 6 cm telo 5.5 cm a duzina 13 cm sto je jako velika lampa i ne znam ko ce normalan da kaci tu neefikasnu krsinu na biciklu, pametan ce da nabavi reflektor slicnog precnika kao ta glava sa jednom XHP 70 i da ima mnogo kvalitetniju, bolju i jacu lampu." Opet kreces sa podsmevanjem o velicini i tezini lampe SF34 iako sam napisao da je nikome ne preporucujem kao lampu na biciklu i prenebegavas cinjenicu da lampa sa 14 led dioda sire osvetljava put od lampi sa jednom ili dve diode pa makar one bile XHP 35, 50, 70, 1200332...koja god, nije poeta mog predloga za vise dioda u jacini ili "efikasnosti" vec u sirini snopa. Tako da poredjenje sa lampama koje imaju XHP 70 diode nema smisla pogotovo ako uzmes u obzir cenu takve lampe. Da ne spominjem da je to suprotno onome sto si pisao u postu #3213 citiram te "Ja sam licno nekoliko strana unazad pomenuo da je 600 lumena ( pravih  FL1 standard ) vise nego dovoljno za opustenu nocnu voznju asfaltom". U sve ovo sasvim komforno spadaju lampe koje sam predlozio a kojima se ti izricito protivis bez valjanih argumenata.

 

 

Da, po mom strucnom dr mr misljenju.

Sta vredi da ti ista identifikujem kada ni jednu nemas a meni ne verujes sto je vise nego primetno ? Ja imam sve sto ti imas a ti nemas sve sto ja imam, tacnije fali ti mnogooo, i ti ne mozes da vidis ono sto ja vidim a ja mogu da vidim sve sto ti vidis i da to izmerim, premerim, ispitam, uporedim..., mozes samo da teoretises o tome na osnovu YT-ba. Evo prevescu ti sta ti radis, ti si nabavio 5-6 lampi, lampica, kako god, pola od toga po mom dr mr misljenju krseva ili jeftinih izvedbi istih i sada na osnovu obilatog YT-berskog iskustva prosipas nebuloze i mislis da izmisljas toplu vodu, a ustvari ne mozes da vodis nikakvu konstruktivnu raspravu oko tematike jer nemas odredjeni nivo znanja iz oblasti, iskustva, lampi, opreme, a koliko vidim i obrazovanja u odredjenim pojmovima ( o tome dole nize u vezi ''snajpera'' ) . Rekao sam ti fenjer ako ti odgovara i cepas, tebi odgovara srecan, zadovoljan, i super.

 

Jeste da nema veze sa temom ali moram da te ispravim za ovu nebulozu : ''Nije snajper nego snajperista''

Rec Sniper je rec Engleskog porekla a tacno znaci sledece ( posto si iskusan YT-ber pretpostavljam da moras solidno znati Engleski da ti ne prevodim ) : ''A sniper is a military/paramilitary marksman who operates to maintain effective visual contact with and engage enemy targets from concealed positions or at distances exceeding the target's detection capabilities.''

Dakle kako se zove covek koji gadja iz snajperske puske snajper, a kako se zove ta puska, Sniper rifle pa snajperska puska. A zasto strelac nije snajperista ? Zato sto rec snajper je preuzeta iz Engleskog jezika i oznacava izvezbanog strelca. A kako to da Dusan kaze ma ne nemaju lingvisti pojma nije to tako to je ovako kako ja kazem, snajperista je bre nije snajper, tako sto po analogiji s imenicama vezista kao sto su, telegrafista, tenkista, nastala je u vojnome recniku imenica snajperista.

Mi mnogo sta u prevodima tumacimo nepravilno, pa nam onda i nepravilno postane pravilno ( kao sto ti tumacis stvari oko lampi ), objasnjavao sam vec za mikroprekidac ranije recimo, a ima brdo primera no nije vreme i mesto, nadam se da si nesto korisno naucio.

 

Sve ostalo sto sam u postu prigovarao tacno je da nema veze sa upotrebom b158 na bicikli ( sem mnogo sirokog snopa ), jer sam se skoncentrisao na tvoj prethodni post oko dometa i tih nebuloza, u ranijim postovima sam detaljno i argumentovano objasnio oko b158 i upotrebe na bicikli.

 

Na tvojim slikama se nista ne vidi, ne bih da vredjam ali su amaterske i lose predstavljaju ista, cak sta vise na prvoj ti se p16 gotovo i ne vidi kao da lampa nije upaljena, znaci nemas iskustva sa slikanjem a trtis se sto bi se reklo narodski, rekao sam ti da si slikao potpuno dijametralno suprotne lampe i necu ti to vise objasnjavati to sto ne mozes da shvatis ne znam sta da ti radim, te lampe se ne porede, objasnio sam ti sta se moze porediti i naravno da ce b158 imati veci domet od mrtvog p16, uporedi sa p30 koja je iole pristojnija lampa za lov pa ces da vidis ili ces mozda i tu sliku da ti posaljem ? A ne sa p16 koji je prskalica za lov i jos veca prskalica za domet koji po proizvodjacevoj specifikaciji ( ako uopste znas sta to znaci i kako se racuna ) iznosi 289m. A cak da poredis i tako mada ne moze da se poredi tako opet poredis krivo, znaci 289m za p16 od proizvodjaca i 480m za b158 od proizvodjaca, sto ne stavi p30 koji je 618m od proizvodjaca, pa ja cu ti reci sto zato sto navijas vodu na svoju vodenicu a uzgred ne znas sta se sa cim moze porediti i kako, tacnije nacuo si negde nesto i video ali nisi dovoljno izucio.

 

Iskreno se izvinjavam eto i ja sam naucio nesto novo, nisam se podsmevao samo mi je bilo smesno to jer nemam pojma sta znaci i sta pokusavas da predstavis sa tim, ja volim kada naucim nesto novo uvek, evo sada znam da je to stari nacin za racunanje mera za udaljenost do objekta, mada opet smatram danas svi ovde imaju bicikle i brzinomere, merace predjene kilometraze i da mnogo preciznije za 15-20 sekundi mogu da predju i izmere 150 metara i shvate koliko je to zapravo ako ikoga uopste i interesuje.

 

Opet se izvinjavam nisam se najpreciznije izrazio, da bi tacno shvatio na sta sam mislio, da bi nesto nekome smetalo ne mora samo da mu ide u oci ;) A svako ko je imao dodira sa zumabilnim lampama pa cak i onim najjeftinijim moze da ima predstavu kako snop na njima funkcionise kada se zum zavrce ili odvrce, znaci potrebno je samo da znaju kako se snop ponasa, tacno i detaljno sta i kako zavisi od same lampe. Znaci b158 full flood sto bi se reklo smeta bilo kome sa strane jer osvetljava mnogoooo siroko, rekao sam ne mora da izbija oci da bi smetalo, dovoljno je sto osvetljava po ljudima koji idu i do po 5 metara sa strane bez ikakve potrebe, ne vozis ti avion da ti treba tolika sirina nego obicnu biciklu, dalje sada ces ti reci sta me briga meni tako odgovara ne vozim gde ima ljudi, drugih biciklista, kola sta ti ja znam, pa ako ne vozis ti voze ostali ljudi, e i b158 kao takav ima ono sto si pricao snop do samog tocka, ali ako hoces da smanjis snop da ne osvetljava tako siroko onda automatski kompenzujes na dve stvari, prva suzavas snop sto dovodi do gubitka svetlosti kod tocka i do pojacavanja svetlosti u tacku sto onda moze svakako vise da smeta onome na koga direktno nailazis to jest ono sto ti kazes da vise bije u oci. Drugo kvalitetna lampa kada vec cepidlacimo mora imati od 30 do 50-tak metara lepog dobacaja i upotrebljive svetlosti u kombinaciji sa solidnim osvetljenjem sa strane za ljude koji idu brzo i moraju uociti rupe ili voze po nekim zabitima i valovitom terenu.

O obliku svetlosnog snopa ne zelim pricati posto imam 40 razlicitih lampi i oblika svetlosnih snopova i meni o tome nemas sta pricati, jasnije mi je sve nego tebi. Opet cu ti reci navijas vodu na svoju vodenicu i poredis namerno lampe koje se ne mogu porediti. EDC lampicu sa malim reflektorcicem i asfericni b158 sa srednjom velicinom glave.

 

''a drugo sto sam bio naveo je da lampa ne smanjuje jacinu svetlosti posle nekoliko minuta kao lampe koje se uobicajeno koriste na biciklu slicnih jacina.''

 

Opet jos jedna netacna informacija, svaka lampa ce da smanji u rangu tih jacina kako ti kazes, zbog zagrevanja same led diode prvenstveno ( zagrejana postaje neefikasnija ) a posle zbog drugih uslova koji uticu na to kao sto su odvodjenje toplote od same led diode, mogucnosti drajvera da isporucuje konstantnu struju prilikom veceg zagrevanja ( odredjeni drajveri cak brljave kada se dosta zagreju to jest odvodjenje toolote je lose odradjeno i siri se na drajver i zadrzava, znaci ne reaguju na promenu moda i slicno ), pada napona u celiji, mada i to zavisi kakav je drajver itd.
Dakle to sto ti ne mozes da primetis da opadne to je zato sto to tvoje oko ne moze da registruje taj pad od 100lm recimo, pa ti sa 700lm padne na 600lm, tebi izgleda da je isto a nije isto. Za drugi deo znam sta si hteo da kazes, samo ti mogu reci da imas jako lose lampe kada ti toliko opada, i opet jako lose poredis po ko zna koji put ovde, garant si poredio neki EDC kao taj VG15s ili nesto slicno sa b158, e sada uzmi jednu lampu u ruku i drugu u drugu ruku pa pogledaj velicinu obe lampe, pocevsi od glave, do tela, masivnosti, tezine, oblika, pa ono skontaj kako se tako nesto moze porediti.. Poredi b158 sa lampom slicne velicine pa ces da vidis da ce i ona efikasnije i brze da odradjuje disipaciju toplote i samim tim da ima manji pad koji ti opet neces moci da registrujes i mislices da ne opada a opada...

 

Na kraju koliko stranaca koristi b158 kao lampu za bajs ? Procesljajde malo po forumima i vidi sta se preporucuje kod strucnih ljudi i kako se preporucuje, pa ces da vidis da ti i par zalutalih ovaca sto bi se narodski reklo je naslo svrsishodno da lovacku lampu b158 koristi kao lampu za bajs ( i to mahom onih koji se slabije razumeju pa daj sta das ), i da svako ozbiljan i kompetentan koristi nesto drugo mnogo bolje u svakom smislu. Na kraju da ti dam jedan rezime, koji sam vec davao, nemam nista protiv sto je koristis kao lampu za bajs tako to tebi odgovara imas odredjene potrebe koje su specificnije od drugih generalno gde si nasao neku njenu upotrebu za opet te tvoje potrebe. Nastavi da je koristis i neka ti je sa srecom, ali nigde na forumima ozbiljnim koji se bave lampama za bajseve ( mtbr recimo i ostali ) neces naci ni reci o ovoj lampi niti ima temu niti bilo sta o tome da bude kao lampa za bajs sto sa ovim svim prethodnim sto sam izneo u par postova iza vise nego sigurno govori u prilog mojoj tvrdnji da si je ti i par retkih nasli kao upotrebljivu i da tebi odgovara, a postoji mnogooooo boljih resenja i to je kraj svake price.

 

''Na moje argumente da se SF34 moze porediti jer ima istu glavu sa 14 led dioda ti opet ides u nepotrebno skretanje sa teme citiram te "Pa u pravu si moze lampa od preko pola kilograma sa baterijama da se montira na volan samo ne znam ko ce to da radi. Tu je glava precnika 6 cm telo 5.5 cm a duzina 13 cm sto je jako velika lampa i ne znam ko ce normalan da kaci tu neefikasnu krsinu na biciklu, pametan ce da nabavi reflektor slicnog precnika kao ta glava sa jednom XHP 70 i da ima mnogo kvalitetniju, bolju i jacu lampu." Opet kreces sa podsmevanjem o velicini i tezini lampe SF34 iako sam napisao da je nikome ne preporucujem kao lampu na biciklu i prenebegavas cinjenicu da lampa sa 14 led dioda sire osvetljava put od lampi sa jednom ili dve diode pa makar one bile XHP 35, 50, 70, 1200332...koja god, nije poeta mog predloga za vise dioda u jacini ili "efikasnosti" vec u sirini snopa. Tako da poredjenje sa lampama koje imaju XHP 70 diode nema smisla pogotovo ako uzmes u obzir cenu takve lampe. Da ne spominjem da je to suprotno onome sto si pisao u postu #3213 citiram te "Ja sam licno nekoliko strana unazad pomenuo da je 600 lumena ( pravih  FL1 standard ) vise nego dovoljno za opustenu nocnu voznju asfaltom". U sve ovo sasvim komforno spadaju lampe koje sam predlozio a kojima se ti izricito protivis bez valjanih argumenata.''

 

Ok, ne preporucujes je kao lampu za biciklu pa koji je onda djavo poredis sa SS da SF34 bolje i sire osvetljava itd, ne preporucujes a poredis nesto i kazes da je navodno bolje ( nema veze s mozgom ), cemu, gde je logika ? Zasto da poredim ako to nema smisla i upotrebu kao sto i nije lampa za biciklu, ne razumem zaista, mozda sam glup ne vredi.. Ili cisto tek onako da se spomene jos jedan krs ? Opet kazem precesljaj ozbiljnije forume koji se bave ovom tematikom i nadji nam ovde da je iko poredio ovaj krs sa lampama za bicikle i nadji nam da je neko, iko kazao da je montirao na biciklu ovu lampu ne mora slika da bude samo da je napisao, naci ces al na svetog Zivka. Znaci poredis SF34 i preporucujes b158 kao lampu za biciklu a kazes da je te niko ne moze prevariti da je SS lampa za biciklu nego obicne dve EDC lampe spojene u jedno kuciste, tvoje reci, mislim nemam komentar za tvoje izjave stvarno.

 

''prenebegavas cinjenicu da lampa sa 14 led dioda sire osvetljava put od lampi sa jednom ili dve diode pa makar one bile XHP 35, 50, 70, 1200332...koja god, nije poeta mog predloga za vise dioda u jacini ili "efikasnosti" vec u sirini snopa. Tako da poredjenje sa lampama koje imaju XHP 70 diode nema smisla pogotovo ako uzmes u obzir cenu takve lampe.''

 

Ko te ovo slagao leba ti ? Ili si pretpostavljam video na youtubetu ? Imas ti neku sa XHP 70 da nam pokazes ? Ili neku iz te serije koju si naveo, na jednu koju ti izvadis ja vadim tri, moze ? 

Znaci molim te molim te molim te prestani da lupetas najstrasnije, neko ce da pomisli da ima veze to sto pricas. XHP 70 ce u kako sam naveo ranije a citiracu se ''pametan ce da nabavi reflektor slicnog precnika kao ta glava sa jednom XHP 70 i da ima mnogo kvalitetniju, bolju i jacu lampu.'', znaci da RAZNESE taj SF34 u pogledu sirine snopa, kvaliteta snopa, efikasnosti, jacini, izradi, kvalitetu, upotrebljivosti itd itd itd. Oli sliku ? Ili ces opet da kazes ''naravno gledaocima ostaje samo da nam veruju da smo ih ukljucili na najjace'', aludirajuci na to da ja smanjujem b158 na nize jer ti nista nije jasno kako to na slikama neka lampa ima tako jak i koncentrisan hotspot i vise dobaci od b158 a samo 845 lumena.
Poenta tvog predloga nema veze s mozgom covece zato sto ti to nisi video niti imas to da uporedis niti znas, nego onako pricas napamet i dovodis ljude u zablude po ko zna koji put, ne znam zasto to radis, ok ja lazem i foliram, pokazi nam ti onda ovo sto ti ja garantujem XHP 70 u reflektoru precnika SF34 glave kako je to ova bolja i ima siri snop, gde na video igrici ? Nemoj biti smesan i terati me da idem po ovom calopeku da slikam na sta ces ti opet da kazes to nije tacno on smanjuje ovu ili sto god kada vidis da nemas pojma sta pricas.

Koliko kostaju takve lampe, 3x, 5x skuplje pa se ne moze uzeti u obzir ?? Kostaju 10-15$ vise a ono sto nude u odnosu na ovo na sta ti aludiras opravdavaju razliku u ceni bez ikakvih problema i dvoumljenja.

 

 

Elem ne vredi raspravljati sa covekom koji MISLI da poznaje materiju dovoljno dobro.. Nabavio sam SS x2 kopiju ( koja se prodaje ovde na oglasima ), u naprednom periodu planiram da je direktno uporedim i istestiram maksimalno na svim poljima u poredjenju sa SS x2 originalom i jasno prikazem ljudima tu razliku o kojoj pricam a koja se svodi na kopije Cree led dioda i njihovu neefikasnost kao i prikazem sve ostale slabosti. Planiram i da uradim slike lampi u radu ali to mora sacekati malo lepse vreme nema sanse da izlazim sa stativima, lampama, objektivima i kamerom napolje po ovakvom vremenu sada, a koliko vidim lepse vreme krece vec za par dana tako da cu se potruditi tada da to zavrsim.

Iz licnog iskustva znam koliko su kopije Cree led dioda neefikasne ( inace sveopste poznata cinjenica ) a pogotovo prilikom veceg zagrevanja ili duzeg rada u odnosu na originalni Cree, tu razliku planiram da prezentujem izmedju dva SS x2 modela, kopije sa oglasa i originala, kolika ce razlika biti konkreno u tim lampama ne znam jer nikada nisam imao kopiju do sada, ali znam da ce biti zagarantovano razlike, pogotovo pri zagrevanju sto je glavna oglika i neefikasnost kopija Cree dioda.

 

Tebi Dusane zelim da se izvinem jer znam da sam u nekim situacijama prenaglio u pisanju ovog teksta, ali ti zaista nisi svestan koliko ne znas dovoljno o ovome o cemu pricamo, predlazem ti da se mnogoo do edukujes, nabavis nekih kvalitetnih lampi jos, opreme i slicno, jer ja zaista nemam vremena da gubim vreme u raspravkama sa tobom koji nemas neke osnovne pojmove poznavanja a da ne kazem nesto vise o temamama o kojima raspravljamo, a ja imam mnogoo privatnog posla i obaveza, popravki, prepravki, recenzija za lampe koje moram da zavrsim a vec kasnim i stvarno nemam vremena vise za gubiti sa tobom, svako dobro i nastavi da koristis ono sto licno tebi odgovara i pase najbolje. Moje sledece javljanje ce biti nakon testova koje sam najavio, a kopiju SS-ma cu na kraju kada sve zavrsim pokloniti ovde nekome ako nekome bude trebala i bude hteo da je uzme jer sam je ja samo nabavio iskljucivo testiranja radi kao sto nabavljam i neke druge stvari.


  • 0

#3340 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 01 December 2018 - 02:22 AM

Prvo ne moras da se izvinjavas ne shvatam ja ovo nista licno, zao mi je samo sto ti argumenti nisu valjano argumentovani. Opet pricas podsmesljivo o jutuberima dok su po tebi forumasi ozbiljni ljudi sve doktori i magistri, nije nego.
I englezi su rec "snipe" pozajmili od drugih pa promenili slova i napravili svoju "originalnu" ne vidim sto bi srbima ta mogucnost bila uskracena, dakle:
Ne kaze se -"On je snajper." vec -"On/Ona je snajperista."
Ne kaze se -"Snajper puca iz snajpera." vec "Snajperista puca iz snajpera."
Da vidim da li ima jos nesto vazno na sta bi trebalo da odgovorim, citam sta si napisao "... ne znas da slikas fotoaparatom ne vidi se nista ... ja sve znam ti nemas pojma... ja imam puno lampi koje rastavljam ti ih imas malo i ne rastavljas ih... nisi trebao da poredis P16 sa b158 vec P30 ona bi isto sijala u daljinu kao b158 i tako bi vidramon dokazao da b158 nista ne valja za bicikl... zum sija usko kad odaljis a siroko kad priblizis... opet imam ja 40 razlicitih lampi..."
Evo stigao sam do dela tvog teksta gde si opet nehotice rekao istinu koja navija vodu na moju vodenicu citiram "Opet cu ti reci navijas vodu na svoju vodenicu i poredis namerno lampe koje se ne mogu porediti. EDC lampicu sa malim reflektorcicem i asfericni b158 sa srednjom velicinom glave" Lepo sto si priznao da je b158 bolji od EDC lampi sa malim reflektorcicima kao sto su Thorfire vg15, Convoy S2 i SolarStorm x2.
Idemo dalje sa citanjem tvog teksta "... nije tacno da se jacina svetlosti ne smanjuje kako raste temperatura ali ljudsko oko ne moze da primeti razliku izmedju 700lm i 600lm... ok ne preporucujes SF34 za bicikl iako bolje i sire osvetljava od SolarStorm ali poredis sa SolarStorm nema veze sa mozgom, gde je tu logika... molim te prestani da lupetas XHP70 ce da raznese SF34 ako imaju isti precnik reflektora."
Ovde moram da stanem i napomenem bi trebalo da znas da dubina ogledala i zizna daljina igraju glavnu ulogu sirine snopa a ne precnik ogledala, polemike radi mogao bih da krenem tvojim putem u izvrtanju cinjenjica i stavim recimo ogledalo istog precnika kao SF34 ali recimo dubine 1m pa da uporedim sirinu snopa takve XHP70 lampe sa najobicnijom SF34 i cak slikam pa napisem kako SF34 razbija XHP70 ali to nije moj nacin.
Ajmo dalje da citamo tvoj tekst "...XHP70 su skuplje pa sta..." to bi bilo to.
Ono da imenujes lampe cije si slike koristio kao argument da b158 ne valja nista i tvoju raniju konstataciju da je dovoljno pravih 600lm koje b158 po tvom sopstvenom merenju poseduje si zaboravio jer bi onda insistiranje na kupovini XHP70 bilo kontradiktorno kao i vecina argumenata koje si izneo.

  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika