Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#3301 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 November 2018 - 07:06 AM

Pogledacu Knog, hvala Dusane.
Sjajna ideja za aero sticnu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3302 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 November 2018 - 09:33 AM

Nisi lud da staviš ovu izolaciju na sticnu

Ja imam vrlo usku aero sticnu i usko svetlo uzdužno postavljeno, jedino ako bi bolje uzeo bi isto takvo cob verziju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#3303 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 November 2018 - 10:40 AM

Neko je tražio fotke...

Upaljeno na najslabijem režimu. Jedino što mi se ne sviđa je što ne može da se otvori (i što treba držati dugme za gašenje 3 sekunde da bi se ugasila), tj. verovatno može ali će biti oštećenja na lampi. Onaj crveni okvir je aluminijumski, crno pozadi je plastika, gumicu za kačenje na šticnu je srednje težko navući, dobrog je kvaliteta, debela i lepo "koči".

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg ...


  • 0

profilepic.gif


#3304 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14689 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 11:51 AM

@Sirius9  Napisali kinezi da su lampe "ultrazvucno zavarene" pa se ne mogu otvarati.


  • 0

#3305 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 November 2018 - 12:52 PM

Moguće, nisam čitao opis detaljno.

Mada, sonde za ultrazvučno zavarivanje prilično koštaju, ako dodamo tome i kalupe za plastične delove, pa onda način da se napravi onaj aluminijumski deo koji nema šav na sebi,  znači ili je pravljen na CNC-u ili imaju neki drugi, podjedanko komplikovan način da ga naprave, pa cob dioda, elektronika, verovatno custom pravljena lipo baterija... Zamisli samo koliko svi ti delovi moraju biti jeftini ili koliko komada oni moraju da naprave da bi sve to isplatili i još zaradili na tome.

 

Za nekog ko stalno ima neke ideje o novim proizvodima mislim da bi život u kini bio raj, za nešto što ovde košta 150€ odrađeno na CNCu u Kini bi verovatno uradili uzorak besplatno a zatim svaki komad bi izašlo 20$ ako se naruči tipa 1000 komada + što bi to kod nas izrada trajala mesecima a tamo bi bilo gotovo za 5 dana i svi delovi bi bili potpuno identični za šta ovde ne postoji garancija :smile:

Nažalost politička situacija u Kini za strance sada nije baš najbolja ali to je neka druga tema...


  • 0

profilepic.gif


#3306 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14689 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 03:41 PM

Bez uvrede ali mislim da i Kinezi imaju ideje o proizvodima, evo recimo Wan Hu je 2000. godine BC vec leteo na Mesec...

 

emp3.jpg


  • 0

#3307 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 25 November 2018 - 07:44 PM

A ko je rekao da kinezi nemaju ideje za proizvode? Gde si to pročitao?

 

Simplifikacija: ako hoćeš nešto da proizvodeš, po sopstvenom dizajnu/nacrtu, daleko jeftinije ti je da to uradiš u Kini...


  • 0

profilepic.gif


#3308 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14689 posts

Postavljeno 25 November 2018 - 09:19 PM

Znam na sta si mislio samo Kinezi su majstori da naprave jeftiniju kopiju tih tvojih proizvoda ma koliko da ideja imas :) Ne moraju mesecima i godinama da smisljaju proizvod vec samo iskopiraju tvoju gotovu ideju.


  • 0

#3309 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 04:59 AM

 

 
 
@bockokg  Ako ti treba 6V onda ti trebaju 4 komada od 1.5V. Ako u lampi nema elektronike koja regulise napon napajanja led dioda sijace malo slabije. Sa AA+ ce sijati dosta duze nego sa dugmastim ali ne i doveka, cak bih rekao krace nego sto mislis.

 

Hvala Kralju na odgovoru.


  • 0

#3310 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 05:04 AM

Neko je tražio fotke...

Upaljeno na najslabijem režimu. Jedino što mi se ne sviđa je što ne može da se otvori (i što treba držati dugme za gašenje 3 sekunde da bi se ugasila), tj. verovatno može ali će biti oštećenja na lampi. Onaj crveni okvir je aluminijumski, crno pozadi je plastika, gumicu za kačenje na šticnu je srednje težko navući, dobrog je kvaliteta, debela i lepo "koči".

attachicon.gif01.jpgattachicon.gif02.jpgattachicon.gif03.jpgattachicon.gif04.jpgattachicon.gif05.jpgattachicon.gif06.jpgattachicon.gif07.jpgattachicon.gif08.jpgattachicon.gif09.jpg...

Taj sam, hvala puno na trudu, baš su dobre fotke, fino izgleda lampa, najtanja od svih kineza...nije loša ni na drumašu da se postavi vrv bi solidno izgledalo a u sumrak kada grune ona svetlost...Hvala još jednom.


  • 0

#3311 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 05:08 AM

Pogledacu Knog, hvala Dusane.
Sjajna ideja za aero sticnu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Kakva ti je šticna? Ova što je Sirius9 postavio nije loša, pogledaj. Možeš da je vežeš vezicama plastičnim i tako ostaviti bez gumene šelne.

 

Zaboravih @Duaan011 bio sam kupio dve Vartine 2032, losije radile nego kineske baterije. Neverovatno, ali kod mene bo takav slucaj. Sad izbegavam Vartine baterije, probacu sa onim Durasel, navodno jače od drugih za 50%...


  • 0

#3312 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 November 2018 - 07:24 AM

Super je sto moze vezicama da se postavi ali je glomazna bljeska za ono sto bih ja zeleo.

Sticna nije aero, bilo bi pozeljno da moze da se montira bljeskalica i na sine od sica.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#3313 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 07:50 AM

Super je sto moze vezicama da se postavi ali je glomazna bljeska za ono sto bih ja zeleo.

Sticna nije aero, bilo bi pozeljno da moze da se montira bljeskalica i na sine od sica.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Attached Thumbnails

  • P1000459.JPG
  • P1000466.JPG
  • P1000467.JPG
  • P1000468.JPG
  • P1000469.JPG

  • 1
.

#3314 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 83 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 07:56 AM

Бљескалица је Велотек (Velotech) и користи две АА батерије а диоде су од 0.5w.

Има три начина рада (стално, трепћуће и наизменично). Има је на берзи а исти модел само други произвођач Форс (Force) имаш код госпођа Славке у Спортофис продавници.

Ради  лоботомију ако гледаш дуже од 3 секунде, директно.


  • 1
.

#3315 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 02:48 PM

Drustvo, mala pomoc

Gledam one "battery pack" pa mi pade nesto na pamet..

Osim usb kabla, kucista i ovoga
http://www.interhit....0000179858.html

Sta mi je jos potrebno za kucna radinost battery pack?

Da li moze uopste da se sastavi to?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3316 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 November 2018 - 04:51 PM

U vezi one lampice što sam okačio slike -> kod nje ne može da se skine onaj sistem za kačenje gumicom, može da se vrti ali ne i da se skine (ili treba slonovski povući pa zato nisam uspeo da ga skinem).

 

Drustvo, mala pomoc
Gledam one "battery pack" pa mi pade nesto na pamet..
Osim usb kabla, kucista i ovoga
http://www.interhit....0000179858.html

Sta mi je jos potrebno za kucna radinost battery pack?
Da li moze uopste da se sastavi to?
 

 

Ima neki poseban razlog da to baš budu AAA baterije! Pazi, to su one manje, što se koriste u daljinskim upravljačima, tu nemaš baš neki kapacitet.

To je po meni najgora moguća varijanta, ok ima i gorih tipa koristiti coin ćelije ali nećemo preterivati  :D

 

Najbolja varijanta su ti 18650 baterije, najjednostavnije rešenje, najpovoljnije sa stanovišta uloženo din/dobijen kapacitet i jednostavnost upotrebe.

potrebno ti je par (od 1 pa na više) 18650 ćeija, elektronika za power bank zapravo batali to, uzmeš lepo prazan power bank sa ebaja kao što je OVAJ recimo, navataš negde 4 lepe 18650 ćelije, tipa iz neke laptop baterije (200-300 dinara na buvljaku) i usb kabl  (ako hoćeš za lampu one obično već imaju USB kabl na sebi) i rešio si stvar.

Jeste ta elektornika nesra ali će raditi, nećeš ti vući 5A kroz nju (ako hoćeš uzmi nešto malo kvalitetnije), a ujedno si rešio i kućište, takvo nema šanse da napraviš u kućnoj radinosti i to za manje od 200 dinara...

Imaš tih kućišta za power bankove na ebeju mali milion, samo potraži "usb power bank case", čak i da uzmeš case za dve samo 18650 baterije, opet će ti to biti bolje od 8 x AAA baterija a ako se izuješ za dve kvalitetne nove 18650 baterije možeš da dobiješ 7000mAh naspram recimo ~5600mAh iz 8 x AAA...

Plus, sa ovim kućištem si rešio i problem punjenja tih baterija dok 8 x AAA moraš da puniš iz dva puta (sem ako nemaš dva punjača za NiMh baterije...


  • 0

profilepic.gif


#3317 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 04:57 PM

Aham, tek sam sad skontao da su to one male baterije.

Mislio sam ovo da uzmem i tipa 4-6 baterija 18650 i da moze da izdrzi tipa 1-2h voznje.

https://s.click.alie....com/e/cc8Hl9De

Valjda ce to biti dovoljno za one najobicnije lampe poput ove-

https://s.click.alie....com/e/cLuYKYrA

Ogranicen sam budzetom i ne bih sad da nepotrebno preterujem jer pocinjem restauraciju koge mijate :)


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3318 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 November 2018 - 05:04 PM

Neće da može ta kombinacija.

ta lampa prima 8,4V na ulazu a usb pak ti daje 5V na izlazu.

Moraš potražiti lampu koja je predviđena da se napaja preko USB priključka, pogledaj dobro u opisu proizvoda i slike onih što su kupili pre, vidi kakav je priključak...

 

Treba ti OVAKO nešto... Tražio sam kao "USB solarstorm"...


  • 0

profilepic.gif


#3319 Dstamenkovic90

Dstamenkovic90
  • Members
  • PipPipPip
  • 107 posts

Postavljeno 26 November 2018 - 05:08 PM

Takvo upustvo mi je trebalo. Bacicu pogled sad sta ima,a mogu odmah i tu da narucim sto si predlozio. Svejedno mi je posto se uklapa u prrdvidjeni budzet.

Sto se tice baterija da potrazim neku staru bateriju od lap topa i da je rasturim samo

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#3320 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 26 November 2018 - 06:48 PM

Probaj da nađeš lampu sa dve diode, ako već treba da deliš ograničeni napon bolje da se deli na dve nego na tri diode i pročitaj iskustva prethodnih kupaca, ja sam samo linkovao prvu na koju sam naišao...

 

Za baterije treba malo iskustva ali generalno gledaj da bude originalna hp ili dell baterija, gleda koji datum piše na njoj i gledaj da izgleda lepo a ne kao da je 1000 puta tumbana po pijacama, prljavo kao da je stajala u blatu, da kontakti nisu korodirani već lepi žuti isl. ima načina da se izračuna i koje ćelije su unutra no da ne tupim previše, nađi neku lepo što izgleda kao nova i razvaljuj :D


  • 0

profilepic.gif





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika