Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#521 sone69

sone69
  • Members
  • PipPip
  • 68 posts

Postavljeno 06 July 2022 - 07:32 PM

Da ne otvaram novu temu... Šta li može da bude uzrok da Strava ne prikaže nijedan segment, a ima ih 4 na toj ruti? Piše No segments on this route. Vožnja snimana na Garmin Edge 1000, i prebačena na Stravu kao i sto puta do sad.
  • 0

#522 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 06 July 2022 - 08:00 PM

Ne poklapaju se snimljeni segmenti tj njihov početak i kraj sa trekom vožnje.

Većina segmenata je kreirana mobilnim telefonom i tu se lepo može videti velika GPS tolerancija mobilnog telefona koja se softverski pegla.

Jedino kreator segmenata zna kako je kreirao

Segmenti su izgubili svrhu od kad treba premijum jer praktično samo premijum user može da vidi leaderboard

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
  • 2

#523 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 10 July 2022 - 11:37 AM

Sta uraditi kada mu izbaci ovo?
Retko se desava, ali tada totalno zaglupi.
Ne meri nista osim pulsa.
I tako do kraja voznje, osim ako ga ne prekinem pa iznova...
  • 0

#524 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 10 July 2022 - 11:37 AM

Sta uraditi kada mu izbaci ovo?
Retko se desava, ali tada totalno zaglupi.
Ne meri nista osim pulsa.
I tako do kraja voznje, osim ako ga ne prekinem pa iznova...

Attached Thumbnails

  • 20220710_132501.jpg

  • 0

#525 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 10 July 2022 - 05:31 PM

Ti si to odobrio, ne bi sam krenuo da se apdejtuje u vožnji, jer sve drugo garmin radi u pozadini.

Šta je od GPS prijemnika uključeno?
Možda uključeno nešto što ne radi...

I još...

Priključi ga na garmin expres sigurno traži neki apdejt, nisam to vidjao

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
  • 0

#526 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 July 2022 - 05:50 PM

Čitam nešto oko problema u vezi preciznosti SONY čipa u dosta Garminovih uređaja, Polar i Suunto.
Garmin Forerunner 45/245/745/945/945 LTE/Fenix 6/MARQ/Vivoactive 3/4/Venu
Garmin Edge 130 Plus, Edge 530/830/1030 Plus
Garmin Enduro sat
Garmin Instinct serija 1 i serija 2 satova
Polar vantage serija, grit serija i pacer serija satova
Suunto 5/5 Peak & Suunto 9/9 Peak

Garmin je radio na ažuriranju tog problema.
Rešenje je ovo što je Bakara napisao. Da se poveže sa garmin express-om da bi uradio update.

Vlado mislim da pokušava da skine taj fajl sa interneta preko veze sa telefonom zato nekada traje dugo ili samo pokušava da instalira taj fajl.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#527 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 10 July 2022 - 08:17 PM

Hvala na odgovorima, ovo je mozda 2-3 put za 2 godine koriscenja.

Mislio sam da odradi neki update kada je povezan na telefon.

Mada sam poslusao vas savet i povezao ga na Garmin Express i sada skida neki poveci update, koliko vidim da mu je potrebno nekoliko casova za to....


  • 0

#528 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 July 2022 - 09:38 PM

To su mape. To je jedino što je toliko veliko. Više vremena će potrošiti na instalaciju nego na skidanje. Ti si lokalac pa ti mape nisu toliko važne ali bi bilo poželjno da ih ažuriraš. Taj GPS update je njihov pokušaj rešavanja problema u hardware-u. Ja to na 1030 nisam imao kao problem. To je svakako i razlog za izlazak 1040.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#529 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1416 posts

Postavljeno 11 July 2022 - 07:24 AM

Ovaj deo oko update verovatno mapa i instalacije je zavrsio, trajalo je i trajalo...

Sada me zanima da li je deo oko GPS u sklopu ovih instalacija zavrsen?


  • 0

#530 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 July 2022 - 11:45 AM

Ovaj deo oko update verovatno mapa i instalacije je zavrsio, trajalo je i trajalo...
Sada me zanima da li je deo oko GPS u sklopu ovih instalacija zavrsen?

Kada ga prikačiš na expres i ako ne bude pokrenuo ponovo novi update znači da je sve instalirano.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#531 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 01 August 2022 - 10:29 AM

Glupo pitanje, vozio sam sad za vikend Tri Strane Kopa i bio sam učitao rutu na Garmin 530, sad on je meni u nekom momentu nešto zabo što ja nisam mnogo obraćao pažnju i sve vreme mi je govorio da sam off-course, što aj sad kao nije mi bilo toliko bitno u tom momentu, lepo je obeležena staza. Međutim skontao sam još u toku vožnje da je zakucao i elevaciju a da samo ok računa ovo što mu je od senzora - brzina, kadenca, HR. 

 

Evo kako na kraju to izgleda na Stravi, dakle zakucao je na oko 10km vožnje i tu je ceo trek, a lepo piše vožnja da je 45km, da je prosečna brzina ta i ta itd... 

 

Garmin530bag.jpg

 

Sad nije meni nešto spec ni bitno za ovu vožnju, nego je pitanje da li sam ja nešto zeznuo sa unetim kursom pa je on istripovao i da li je neko imao slična iskustva? U smislu da li postoji nešto što treba da uključim/isključim a što ce onemogućiti da se dešavaju ovako čudne stvari :)


  • 0

#532 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 01 August 2022 - 01:28 PM

Isto se i meni desilo, isto 530, isto sad na Kopu.
Mene je nerviralo stalno bipkanje da sam off course pa sam isključio navigaciju ali nastavio je normalno da snima rutu, elevaciju i ostalo.

Izmenili su malo početak pa se zbunio.
  • 1

~be here now~


#533 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2022 - 03:41 PM

Ako se ruta promeni, kažeš u meniju "stop course".
Ali kod tebe je zabagovao, nije do tebe. Meni se desilo slično na najdužoj vožnji u životu (brevet 400k), primetio sam da je vreme/kilometraža stalo. Kad sam čačkao dugmiće (promena ekrana, ulazak u meni), ništa nije radilo i nakon dvadeset-trideset sekundi je otišao u restart, sam od sebe. Posle restarta je pitao da li da nastavi snimanje, potvrđujem mu i nastavio je, ali je prethodnih 50 kilometara smatrao da sam imao puls 0, brzinu 0 i snagu 0. Svi proseci su bili nenormalni, par kilometara posle restarta prosek pulsa za celu vožnju mi je bio 12, a slične nebuloze je pokazivao i za ostalo.
Mesec dana kasnije, desilo se skoro isto. Pošto pre toga nisam imao više od dva zaglupljivanja godišnje, povezao sam to sa poslednjim ažuriranjem softvera i izlaskom novog 1040. Moraju softverski da upropaste staro da bismo kupili novo :)
  • 0

#534 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 01 August 2022 - 03:43 PM

Da, ja sam od njih dobio mail ujutru i prebacio "novu" rutu sa telefona. Obično to radim sa računara pa imam više uvida u to šta se dešava, ovo je prvi put da sam uradio s telefona i moguće da je neki zez bio i u njihovom treku. Ono što je meni čudno jeste da deluje kao da se GPS potpuno isključio i samo se oslanjao na senzore, ali vidiš to je dobar savet da ako se nešto ponovo tako desi samo isključim navigaciju, tj rutiranje. Mislim što je najgore navigacija nije ni trebala, sve je stvarno bilo ok obeleženo :) Hvala na odgovoru, makar da nisam jedini kome se Garmin zbunio. 


  • 0

#535 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2022 - 04:38 PM

Pozdrav! Ne znam da li znaš, ali možeš popraviti elevaciju na Stravi. Evo screenshot-ova sa telefona.

Attached Thumbnails

  • IMG-5253.PNG
  • IMG-5254.PNG

  • 0

#536 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 01 August 2022 - 05:26 PM

Da, video sam to, ali to podrazumeva da ja imam trek, tj stazu kojom sam vozio, a nemam. E sad imam njihov trek, samo mislim da ne mogu da iskombinujem gpx podatke rute i podatke sa Garminovih senzora (HR, brzina, kadenca) u Stravi?
  • 0

#537 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2022 - 06:05 PM

Neko ko je vozio istu stazu može da te doda u svoju vožnju. Tebi će u notifikacijama da stigne obaveštenje i samo treba da prihvatiš.
Ako možeš da biraš, neka to bude neko ko je vozio slično vreme kao ti, mislim da dobijaš i njegovu brzinu, ne samo trek. Nikada nisam probao da prihvatim tuđu vožnju, samo sam pozivao one kojima pukne strava na telefonu, pa nisam siguran...
402ba563c68daca1c1927c96cd62ed61.jpg
  • 0

#538 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 August 2022 - 06:59 PM

Da, video sam to, ali to podrazumeva da ja imam trek, tj stazu kojom sam vozio, a nemam. E sad imam njihov trek, samo mislim da ne mogu da iskombinujem gpx podatke rute i podatke sa Garminovih senzora (HR, brzina, kadenca) u Stravi?

Strava iscrtala rutu, zna gde si vozio, pokupila je podatke sa senzora. Da sam na tvom mestu, pokušao bih da popravim elevaciju ovako, ako dobro vidim, samo je to od podataka trenutno off.


  • 0

#539 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 August 2022 - 06:07 AM

Strava nije pokupila ništa sem onoga što je uređaj sam snimio (nije bitno koji uređaj). Strava ne može da uradi ništa da bi napravila trek ako trek nije snimljen.

530 Edge ne može (nisam proverio) da uradi promenu rute ako se u nekom trenutku krene van zadate. Nema opciju da uradi to može da prati unetu rutu ali ne da išta u vezi rute promeni, zato piše off-route.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#540 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 354 posts

Postavljeno 03 August 2022 - 06:10 AM

Strava nije pokupila ništa sem onoga što je uređaj sam snimio (nije bitno koji uređaj). Strava ne može da uradi ništa da bi napravila trek ako trek nije snimljen.

530 Edge ne može (nisam proverio) da uradi promenu rute ako se u nekom trenutku krene van zadate. Nema opciju da uradi to može da prati unetu rutu ali ne da išta u vezi rute promeni, zato piše off-route.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Može. Menja rutu tj. prilagođava kad skreneš s rute. Odradi novu kalkulaciju, nego je sad izbagovao i meni i njemu. S tim što je meni uredno sve snimio kad sam prekinuo navigaciju a njemu nije.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika