Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#561 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 01 November 2022 - 06:26 AM

Gde ću sad provlačiti i vezivati žičanu instaciju po bajsu :) ali nekad mislim da si u pravu.
Ma navuče se čovek na ove Garmine lako i brzo pa posle ne možeš bez njih.
Izdrži i nedaj se da udješ u to vrzino kolo :)
  • 0

#562 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 01 November 2022 - 09:30 AM

Koristim ozloglašeni Xoss kinez, i stvarno baguje kao što pričaju al nikad nisam imao bolji tako da sam zadovoljan.
Kad mu uđeš u ćud ni jedan bag ne može da te iznervira.
  • 0

#563 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 03 January 2023 - 03:00 PM

Ekipo, da li je neko imao problem da prilikom zamene baterije na Garmin speed senzoru, stalno signalizira crveno?
Citam po forumima da to nije jedinstven slucaj i da je razlog do nekog update.
Znaci nije problem do baterije, vecinu opcija sam probao i nista.
Ako neko ima pametan savet, rado bih pokusao.
  • 0

#564 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 January 2023 - 05:10 PM

Ekipo, da li je neko imao problem da prilikom zamene baterije na Garmin speed senzoru, stalno signalizira crveno?
Citam po forumima da to nije jedinstven slucaj i da je razlog do nekog update.
Znaci nije problem do baterije, vecinu opcija sam probao i nista.
Ako neko ima pametan savet, rado bih pokusao.

Ako je razlog update onda može samo neki update ili reverse da vrati. To može samo ako uređaj koji vrši prenos podataka na senzor ima vezu sa senzorom. Ako je brick-ovao onda, je** ga, nemaš pristup senzoru što znači nema ni senzora.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#565 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 03 January 2023 - 05:23 PM

Nemam konekciju sa senzorom i naravno ne vidi ga, ne znam zasto je doslo do toga.
Odavno ga ne koristim, oko polovina godine, tada je signalizirao da je baterija oslabila, ja pokusao zamenu i nista.
Hocu napisati da tada nije bilo nekih azuriranja, da je od toga stao.
  • 0

#566 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 January 2023 - 05:40 PM

Lično iskustvo nemam što se tiče posebnih (novijih) garminovih senzora. Koristim stari koji meri brzinu i kadencu. Znam da oni imaju sistem na čipu sa mogućnošću update-ovanja. Ne znam da li korisnik ima izbor da ugasi update-ovanje senzora ili je to automatski. Ako ne možeš da pristupiš senzoru onda ne možeš ni da popraviš. Postoji li neka mogućnost da se resetuje senzor probaj to. Ne znam šta drugo možeš da uradiš.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#567 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 03 January 2023 - 05:50 PM

Da, pokusao sam i reset, baterija se okrene na suprotnu stranu, sve isto...
Hvala svakako na sugestijama.
  • 0

#568 Retrovizor

Retrovizor
  • Members
  • Pip
  • 18 posts

Postavljeno 09 January 2023 - 10:17 PM

Pozdrav,
Zamolio bih za preporuku jeftinog GPS uređaja. Svakako koristim Stravu na mobilnom telefonu, tako da mi treba samo da mogu da vidim koliko sam km prešao, koliko je sati, brzina... Znači osnovne stvari.
Kakva su iskustva sa IGSport 320? Cena mu je oko 8000 dinara. Ili neki jeftiniji model?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#569 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 10 January 2023 - 12:15 AM

https://www.igpsport.com/bsc100s


  • 0

#570 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 31 January 2023 - 04:53 AM

Ugrađen u volan... :D

https://www.bicidast...nsBaJa_wNAC4FwY
  • 0

#571 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 20 February 2023 - 04:05 PM

Da li se isplati kupovina Garmin Edge 500 u 2023?


  • 0

#572 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 23 February 2023 - 07:24 AM

Da li neko ima iskustva sa Wahoo ciklometrima. Interesuje me model https://www.bike24.com/p2373427.html koji je trenutno na nekom popustu 260€ i jeftiniji je od sličnog Garmina 530 za nekih 70€. LP


  • 0

#573 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 February 2023 - 12:14 PM

Da li neko ima iskustva sa Wahoo ciklometrima. Interesuje me model https://www.bike24.com/p2373427.html koji je trenutno na nekom popustu 260€ i jeftiniji je od sličnog Garmina 530 za nekih 70€. LP

https://www.kupujemp...oglas/147643108

Od ovog tipa slobodno kupi, sve je novo i nekorišćeno, ponekad je bez kutije ali su mu cene bolje nego u inostranstvu!
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#574 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 February 2023 - 12:20 PM

Da li neko ima iskustva sa Wahoo ciklometrima. Interesuje me model https://www.bike24.com/p2373427.html koji je trenutno na nekom popustu 260€ i jeftiniji je od sličnog Garmina 530 za nekih 70€. LP


Ja imam Bolt i prezadovoljan sam. Ta cena sa senzorima je skroz ok.
  • 0
The sea, the sea

#575 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 24 February 2023 - 10:21 AM

Hvala Woody, pretpostavljam da je tvoj Bolt sa ekranom osjetljivim na dodir? Takođe sam negdje pročitao da je mana Wahoo što se neki "treninzi" plaćaju naknadno ili tako nekako.


  • 0

#576 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2023 - 12:21 PM

Ne, ja imam stariji Bolt bez osetljivog ekrana. Ne koristim njegove treninge (probao sam par, ali više mi odgovaraju video treninzi za indoor, a napolju treniram 'iz glave').
  • 0
The sea, the sea

#577 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 February 2023 - 02:53 PM

Da li neko ima iskustva sa Wahoo ciklometrima. Interesuje me model https://www.bike24.com/p2373427.html koji je trenutno na nekom popustu 260€ i jeftiniji je od sličnog Garmina 530 za nekih 70€. LP

Ja koristim Roam dve godine. 

Kupio sam ga pre svega zbog navigacije jer vozim po terenu koji ne poznajem dovoljno. Druga stvar koja mi je bila važna je da nema touch screen jer mi je mnogo jednostavnije korisćenje uređaja pomoću dugmića pogotovu kada nosim rukavice.

Uređaj dolazi sa, čini mi se, četiri unapred definisana ekrana. Korisnik može sam da definiše svoje ekrane.

Ja sam uređaj platio 235 EUR bez senzora tako da mi ovo deluje kao veoma dobra kupovina.


  • 0

#578 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 24 February 2023 - 06:03 PM

Hvala još jednom. Gledajući silne klipove izgleda mi da je ovo dosta povoljno u odnosu na ostale slične uređaje.
  • 0

#579 sava83

sava83
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 February 2023 - 07:04 PM

Koristim Wahoo Elemnt Bolt (v2) od maja 2022. godine. Koristio sam ga za brevet 200k i baterija je izržala, sve vreme je bila uključena navigacija + konekcija sa senzorima brzine, kadence + HR senzor. Ne sećam se koliko je % baterije ostalo nakon završetka breveta.

 

Nisam siguran da Bolt postoji u verziji sa ekranom osetljivim na dodir, kao što su kolege gore navele, bolje je baratati dugmićima kada su ruke znojave. Takođe, koristio sam ga za navigaciju po gradu, radi super, ekran je vidljiv danju čak i kada je isključeno pozadinsko osvetljenje.

 

Koristio sam ga za snimanje vožnji napolju, nisam ga koristio za praćenje trening programa. Sinhronizovao sam ga sa Strava nalogom, snimio je sve vožnje, povukao je sve segmente koje sam obeležio i uživo prati i daje procenu za koliko ću završiti određeni segment.

 

Za sada nemam primedbi na rad uređaja, veoma sam zadovoljan. Svoj uređaj sam platio (ako se dobro sećam) 350 evra, tako da ova ponuda sa uređajem + senzorima izgleda veoma primamljivo. Ukoliko imaš neko pitanje, slobodno pitaj.


  • 0

#580 pGale

pGale
  • Members
  • Pip
  • 22 posts
  • LocationTrebinje

Postavljeno 24 February 2023 - 07:45 PM

Ja sam amater sa dna kace , ali uživam u svakom trenutku ma bajsu. Volio bih se malo više angažovati po tom pitanju poslije duže pauze, tj. da pokušam malo sa, nazovi treninzima. Ovaj wahoo mi izgleda skroz ok, samo mi nije jasna razlika između boat i roam modela. Da li samo u dimenzijama ili ima još nekih. Imam mtb ali većinom vozim po asfaltu ali nije mi stran ni makadam. U krševitoj Hercegovini nažalost nema šumskih zemljanih staza. Staze koje koriste takmičari nisu za mene
  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Google (1)