Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#501 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 03:30 PM

Fala...
Ne radi na tabletu, probaću posle na telefonu.
  • 0

#502 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 03:35 PM

Pa šta znam. To je cena oko 20% manja od novog Samsunga koga menjamo svake 2 do 3 godine za razliku od Garmina koji se ažurira i traje po 20 godina i više bez problema. A to sve vreme koristimo najbolji i najpouzdaniji uredjaj ove vrste.



Ja koristim Xiaomi.. Redmi 8 mi je već treći u kući. Cena oko 160€ nov i evo već treću godinu radi odlično. Mi a2 lite je sad kod ćerke.. radi perfektno već 5 godina. Obadva telefona su tek oko četvrtine cene gore navedenog Garmina.
Ako Samsung traje 2 do 3 godine onda kupci treba da stave prs' na čelo i dobro da razmisle da li vredi kupovati ga.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#503 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 03:47 PM

Ne radi se o uredjaju već o trendu, na to sam mislio.
Pošao sam od sebe.
Izdržaće i Nokia sa tipkama a ne Samsung koji je reda veličine kvaliteta Garmina u svojoj oblsti.

Ispade da ja branim korporativni kapitalizam ali samo tako ispada :)
Prosto nešto vredi pa vredi (mislim na oba brenda) i ako ima pregrešt alternativa, ne sporim uopšte.
I nisam snob u životu, da neko pogrešno ne zaključi pošto možda ima osnovane sumnje :)
Odoh na praksu tj vožnju, valjda me obidje kiša narednih sat vremena :)
  • 0

#504 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 03:53 PM

chamade, je l' ti tvoji telefoni nikad ne brljaju kad snimaš vožnju na Ride with gps?

Moj Huawei je nepouzdan, pa ako neću nikakve prekide i prave linije, moram da držim upaljen ekran i to mi dodatno troši bateriju, iako uključim sve moguće opcije za zatamnjivanje ekrana.
  • 0

#505 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 04:34 PM

chamade, je l' ti tvoji telefoni nikad ne brljaju kad snimaš vožnju na Ride with gps?
Moj Huawei je nepouzdan, pa ako neću nikakve prekide i prave linije, moram da držim upaljen ekran i to mi dodatno troši bateriju, iako uključim sve moguće opcije za zatamnjivanje ekrana.



Ne koristim RWG. To je prilično gomnjivo sa radom. Dobar je pri kreiranju rute, za ostalo je kilav.
Nemam ni Huawei.. stari Lenovo A5009 mi i dalje radi prilično dobro kad je u pitanju Oruxmaps ili Strava.. za internet ne valja uopšte jer polako gubi podršku za operativni sistem.
Xiaomi, sva 3 rade besprekorno.
U vožnji koristim Oruxmaps već 8 godina i to radi savršeno. Nema bagova, nema mudrovanja i slično
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#506 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 04:41 PM

Meni je stari Lenovo tel. super snimao vožnje, ali istog dana kad je u kuću ušao novi telefon, ispade mi taj stari iz ruke i polomi se ekran. :D

Navigacija mi nije problem, OsmAnd je odličan (radi i bez interneta), jedino me snimanje vožnje zeza, a to radim samo na 200+km i sigurno mi treba dopunjavanje baterije, jer napunjen na 100% može da izdrži do 150 km.
  • 0

#507 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 05:32 PM

Fala...
Ne radi na tabletu, probaću posle na telefonu.

Da, to je to, ali imaj u vidu da mora da koristi internet za tu funkcionalnost. Ali mora i Garmin... Samo što imam utisak da Google maps dosta više srče bateriju.
  • 0

#508 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 05:35 PM

Ma kakvi solarni ekrani.. neka naprave prvo gps da radi kako treba osnovnu stvar, pa onda neka pokušavaju išta drugo. I kad izbacuju i hvale se novim modelima neka navedu tačno koji je čip unutra i neka adresiraju probleme sa prethodnim modelima. Imaju još dug put da pređu :D


  • 0

#509 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 10:18 PM

Meni je u toj priči najdraže što će uskoro 1030 plus na dobar popust :)
  • 2

#510 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 June 2022 - 12:27 AM

Ma odavno je on na debelom popustu, zove se 830 xD uređaj istih mogućnosti a normalne veličine, kompaktniji i lakši, nije cigla. 1030 je i onako za n00bove. xD


  • 0

#511 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 10 June 2022 - 09:32 AM

Čudno mi je to što često pročitam komentare o lošim GPS karakteristikama garmin bike uređaja. Ja potpuno drugačije iskustvo imam sa garmin watch modelima, i to low medium segment.

 

Prvi je bio jeftin, oko 100e nov, garmin vivosmart, više je band nego watch, GPS uvek beležio besprekorno rute.

 

Drugi je vivoactive 3, kupljen nov kada je izašao model 4 za oko 100e. GPS radi savršeno, ali ono što me kod njega jako nervira, a pročitao sam da je čest problem sa tim modelom, barometar postoji i radi loše, ne da je neprecizno, nego potpuno promašeno.

 

Ne može da se iskljči, već posle svake aktivnosti moram da odradim prilagođavanje elevacije stravinim podacima.


  • 0

#512 miroslavbl

miroslavbl
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 June 2022 - 07:39 AM

Pozdrav!

 

Imam priliku da nabavim Garmin edge 820 uređaj relativno povoljno. Problem je što mu ne radi mjerač temperature, već stalno pokazuje da je napolju -5. Koliko je taj senzor bitan za početnika u biciklizmu?

 

Mislim da je u pitanju neka softverska greška, jer nakon reseta uređaja senzor privremeno radi kako treba da bi u roku od 5 minuta ponovo postavio temperaturu na -5 stepeni.

 

Da li se ova greška sa temperaturom reflektuje i na neke ostale stvari, da li neko zna?


  • 0

#513 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 June 2022 - 07:46 AM

Ne mogu da isprave problem koji nije programske prirode. Cela tema je nastala zbog 830-ice i njenog problema oko gubitka satelitskog signala i zbog toga što GCN, lama i drugi pe*er (koji radi "in-depth" review) ćute o problemima uređaja. To je i razlog što sam tada uzeo/zamenio 830 prvo za ROX 12 od Sigme a dva dana kasnije za 1030 (koji je bio godinu dana stariji uređaj od 830). Garmin ima već par godina problem sa hardware-om (520 i 820 sa procesorskom snagom a 530, 830 i 1030+ sa GPS čipom).

Da li mi 1030 radi posao... da, svakako odličan uređaj. Možda se blokirao 4-5 puta za 3 godine korišćenja. Bateriju troši između 5,5 i 7 procenata po satu po lepom vremenu (u suštini retko preko 6,4% po satu) i oko 12% na temperaturama ispod 10 stepeni celzijusa. Za sada update-ovan (ažuriran) uređaj sa najnovijim mapama. Pitanje je koliko će garmin držati to sveže i kada će prekinuti.

Da li ću uzeti 1040, najverovatnije, sačekaću koji review/problem da se pojavi na Garmin forumu i najverovatnije (ako nije g*vno kao 830 što je) ga kupiti krajem leta ove godine. Da li mi treba... u suštini ne baš, trebaju mi uvek ažurirane mape i signal koji radi a ne toliko ostalo. Ali volim da ima mogućnost za ostalo, ne u smislu mini-ATX ploča mi ne valja jer ne radi SLI/CROSSFIRE (koji nikada neću koristiti (znam da neću jer neću dam 1000e za možda 20do 30% bolje grafike a uz to ne "kopam")) pa zato uzimam ATX ploču već stvari koje ću koristiti. Na primer CLIMB PRO sam koristio možda dva puta ali sam ga koristio i svideo mi se.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#514 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 16 June 2022 - 08:13 AM

Pozdrav!

 

Imam priliku da nabavim Garmin edge 820 uređaj relativno povoljno. Problem je što mu ne radi mjerač temperature, već stalno pokazuje da je napolju -5. Koliko je taj senzor bitan za početnika u biciklizmu?

 

Mislim da je u pitanju neka softverska greška, jer nakon reseta uređaja senzor privremeno radi kako treba da bi u roku od 5 minuta ponovo postavio temperaturu na -5 stepeni.

 

Da li se ova greška sa temperaturom reflektuje i na neke ostale stvari, da li neko zna?

 

Ne vidim šta bi mogao biti problem ako samo temperaturu prikazuje pogrešno, za sve ostalo možeš da ga koristiš normalno. Ono što jeste bitno jeste da li ti pokazuje ok i nadmorsku visinu, vidim da neki ljudi imaju taj problem. Sad onaj neki na tom topicu pominje kako je problem sa nekim fajlovima koji se pojavljuju, pa kad se uradi factory reset prvo vreme radi normalno, što deluje slično tvom problemu. Treba prekopati po Garmin forumima, možda postoji softversko rešenje za to, jer očigledno problem nije do samog hardvera. 


  • 1

#515 miroslavbl

miroslavbl
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 June 2022 - 09:01 AM

Hvala na odgovoru!

 

Vjerovatno je isti problem u pitanju kao i na ovom forumu, i sa temperaturom i sa visinom.

 

Kolika bi bila njegova realna cijena s obzirom na ovu falinku? Da li je 120 evra previše? Uređaj je prosječno očuvan, bez senzora.


  • 0

#516 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 June 2022 - 09:55 AM

Meni je to mnogo novca za solidno star i neispravan uređaj. Sa druge strane je pitanje šta možeš kupiti za taj novac ako ne kupiš taj uređaj. Ako si već kupio onda probaj naći odgovor na garmin forumu.

https://forums.garmin.com/

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#517 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 16 June 2022 - 09:58 AM

Hvala na odgovoru!

Vjerovatno je isti problem u pitanju kao i na ovom forumu, i sa temperaturom i sa visinom.

Kolika bi bila njegova realna cijena s obzirom na ovu falinku? Da li je 120 evra previše? Uređaj je prosječno očuvan, bez senzora.

Imaš na kupujemprodajem oglasima za 200e nov Garmin edge 530 i za 250e edge 830.
Polovno pa još pokvareno ne bi ni razmatrao.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#518 miroslavbl

miroslavbl
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 16 June 2022 - 10:57 AM

A kakvo je vaše mišljenje o edge 1000 za 200 evra?

 

Polovan, ispravan, solidno očuvan, bez senzora.


  • 0

#519 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 16 June 2022 - 12:38 PM

kod elektronike koja ima životni vek, ne samo trajanjem nego i podrškom i update-ima, ja bih rekao da je bolje nova serija nižeg segmenta nego polovna višeg... pogotovu što je često slučaj da nove serije dobijaju funkcionalnosti koje su u prethodnoj iteraciji bile rezervisane za viši segment.

 

a tu je uvek i baterija kao argument, koja kad je nova i kvalitetna, niko je ne spominje, a kada kapacitet padne, sve ostalo je nikakav problem u odnosu na to kad te uređaj izda na pola vožnje.


  • 2

#520 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 26 June 2022 - 12:27 PM

GARMIN Edge 1030 Plus
preinstalirani parametri (verzija softvera 6.40) bez funkcije Connect IQ za skidanje dodatnih aplikacija, parametara, grafikona sa IQ Store, bez preinstaliranih aplikativnih ekrana, mapa i sl

Attached Thumbnails

  • list 1.jpg
  • list 2.jpg

  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika