Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#481 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 May 2022 - 11:23 AM

To se kupi jednom i traje. Moj 810 jos radi kao sat. Kada sam ga kupovao (ima 10godina) presudilo je to sto za razliku od 800 je mogao preko BT odmah da prebaci voznju na telefon. Za modele pre toga moralo je preko kabla. Jos radi sa ovim "savremenim" telefonima i ne vidim razlog da ga menjam.


  • 1

#482 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 May 2022 - 11:41 AM

Džabe se opireš...
Svi na kraju završe sa drumašem i Garminom.
Ti si na pola puta...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Surovo iskren Vidak  n2:Heristical

Vidi, za sada nemam potrebe, ali.. uvek ima ono "ali" jbg  n2:party-021

 

Nego, ja počeo da razmišljam o nečem drugom.. dvotočkaš na motorni pogon. Gledam kako se ti patiš sa dodavanjem gasa pa mi se javlja potreba da probam  n2:cool2


  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#483 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 24 May 2022 - 11:45 AM

To se kupi jednom i traje. Moj 810 jos radi kao sat. Kada sam ga kupovao (ima 10godina) presudilo je to sto za razliku od 800 je mogao preko BT odmah da prebaci voznju na telefon. Za modele pre toga moralo je preko kabla. Jos radi sa ovim "savremenim" telefonima i ne vidim razlog da ga menjam.


Imam ja povremenog kolegu na vožnjama i još mu 130 radi k'o sat :)
  • 0

#484 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4575 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 May 2022 - 12:43 PM

Surovo iskren Vidak n2:Heristical
Vidi, za sada nemam potrebe, ali.. uvek ima ono "ali" jbg n2:party-021

Nego, ja počeo da razmišljam o nečem drugom.. dvotočkaš na motorni pogon. Gledam kako se ti patiš sa dodavanjem gasa pa mi se javlja potreba da probam n2:cool2

E to je prava stvar...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#485 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 24 May 2022 - 07:10 PM

Meni je telefon kao navigacija pre 2,5 godine bio ogroman upgrade (prethodno vozio 19 breveta bez navigacije), tako da mi je sad ok ovako, ne tražim ništa više. :)

Ekran veliki i u boji, aplikacija OsmAnd radi bez interneta, a rute pratim samo na brevetima.

A ovako na običnim vožnjama, ako nekad baš zatreba, bacim pogled na Google mapu (ili opet na OsmAnd), da vidim gde sam trenutno ili odlučim kuda da idem... i to je to.

Na nekim brevetima nosim parčiće plastične folije, da u slučaju kiše zaštitim telefon, brzinomer i svetlo.
  • 1

#486 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 06:25 AM

Izašao novi
Garmin Edge 1040
za sve ljubitelje Garmina :)

https://www.garmin.com/en-US/p/731136
  • 0

#487 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 June 2022 - 09:05 AM

Da, najzad solarni model, plus ima i slot za extended battery

 

nadam se da ce solarni biti i jeftiniji modeli.


  • 0

#488 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 11:09 AM

Haha, cena kao polovan karbonski bicikl. Tako i treba. Pa ko voli neka plati...

Inače, to za solarnu tehnologiju su mogli još pre 10 godina da naprave, ako to Citizen radi već 30. Fora je što onda ne bi imali razlog da na najnovije modele stave vrtoglave cene. Ovo je sad inovacija, tehnologija, a ustvari mooda za bubrege.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#489 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 11:16 AM

Pa šta znam. To je cena oko 20% manja od novog Samsunga koga menjamo svake 2 do 3 godine za razliku od Garmina koji se ažurira i traje po 20 godina i više bez problema. A to sve vreme koristimo najbolji i najpouzdaniji uredjaj ove vrste.
  • 0

#490 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 11:22 AM

Ne možeš to porediti. Telefon koristiš apsolutno svaki dan u raznorazne svrhe i za razne stvari. Većini i posao od telefona zavisi i uz pomoć njega zarađuju novac. A telefon ni ne mora da bude flagship model da bi bio dobar, već za 300e za prosečnog korisnika može extra telefon da se kupi.

Gps uređaj služi za zabavu, rekreaciju, ubijanje vremena. Meni je to van rezona pameti toliko novca za takvu glupost. No naravno nismo svi isti.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#491 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 11:42 AM

Kada se uključe godine trajanja i ažuriranja uredjaja, kvalitet rada i godišnji broj izlazaka na vožnju nas zagriženih ljubitelja biciklizma i vreme provedeno na vožnjama ta matematička relacija dobija smisao i za ljude kojima treba sve da se "isplati" da bi nešto kupili. Na kraju nije sve ni u matematici u životu :)
Da ne pominjem da se češćim menjanjem jeftinijih uredjaja u stvari dodjemo do zaključka da je bolje da smo u startu kupili skuplje kroz taj niz godina korišćenja uz neuporediv kvalitet rada tokom vremena korišćenja. I zabava i rekreacija su vrlo važan segment života, dok je ubijanje vremena netačan i ružan termin jer je vreme blago koje nam stalno polako ističe i sve ga nam je manje svakako.

Samo glasno razmišljam, ne utičem na nečiji stav, izbor... Čisto onako, jedno razmišljanje i stav, što bi rekli, svako ima svoje :)
  • 1

#492 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 12:21 PM

Ja bih rekao da ti najskuplji uređaji imaju smisla baš kod onih koji se izuzetno profesionalno bave biciklizmom, pa je sad nekome bitno da se baterija puni kroz solarni panel jer planira vožnju od 20 sati. Ja sam sebi uzeo Garmina 530 i za moje potrebe je isti sasvim ok za sada, čak mi se možda i više sviđa što nije touchscreen jer nemam potrebu toliko da se bavim navigacijom na samom uređaju a ovo je jednostavnije za svakodnevne stvari. 

 

E sad, neko će imati ili potrebu ili prosto dovoljno para i želje da kupi taj najskuplji, ali kapiram da će taj čovek da kupi i bajs od 10.000 eur pa će mu razlika između kompjutera i bajsa doći na još više nego kod mene :) S druge strane verovatno ni meni ništa ne bi falilo da vozim bez Garmina i znatno jeftiniji bicikl ali kad sam već imao mogućnosti hteo sam sebi nešto da priuštim, što bi se reklo da sebi udovoljim. Da li je neophodno? Nije. Da li mi se sviđa. Da.


  • 0

#493 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 12:22 PM

Pustolove, sad si me ubedio da razmislim o onom osnovnom modelu od 599€, pa nek ide život... :D

mhetlerovic, pa baš naprotiv, ne treba profesionalcima da baterija dugo drži (oni voze kratko i jako), već nekim amaterima: ultrabiciklistima, brevetašima, cikloturistima itd.
  • 1

#494 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1371 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 12:34 PM

A to sve vreme koristimo najbolji i najpouzdaniji uredjaj ove vrste.


Ništa, da ja onda škartiram onaj moj Wahoo što nije štucnuo već 4-5 godina, a kad će, ne zna se...
  • 0
The sea, the sea

#495 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 12:40 PM

Nemoj, ni slučajno :)

@mhetlerovic
Ma da, i ne mora se uzeti baš poslednja generacija, baš da bude solarni :) i prethodnih par geneacija su sasvim savremene i biće.

@MI1966
Ako bi se kome "isplatilo" tebi bi :) to je sigurno
  • 0

#496 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 02:14 PM

@MI1966
Ako bi se kome "isplatilo" tebi bi :) to je sigurno

Telefon mi je super, jedino me nervira što kad krenem na dužu vožnju moram, osim baterija za svetlo, da razmišljam i o baterijama za punjenje telefona. Da nije toga, telefon forever... :)
  • 0

#497 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 02:18 PM

mhetlerovic, pa baš naprotiv, ne treba profesionalcima da baterija dugo drži (oni voze kratko i jako), već nekim amaterima: ultrabiciklistima, brevetašima, cikloturistima itd.

 

Možda sam malo čudno iskombinovao tu rečenicu - profesionalci u smislu trkača verovatno koriste te neke naprednije funkcije koje ima najskuplja sprava u odnosu na ove jeftinije, za trening, analize i slično. Ili prosto u odnosu na vrednost bajsa vrednost te spravice nije ni značajna, ionako im sve obezbeđuje sponzor. 

 

Slažem se da više treba to duže trajanje baterije za ljude koji voze velike distance, samo to opet nisu da kažemo neki "prosečni biciklisti", već u neku ruku ekstremni sportisti na drugi način, ali njih opet je užasno mali procenat u odnosu na prosečne vozače bicikla, pa čak da kažemo i u odnosu na napredne amatere. 

 

Recimo meni je super stvar na ovom Garminu što ima taj LiveTrack, i onda mi je to po automatizmu uključeno da se startuje kad i vožnja i žena uvek zna gde sam, ne moram ništa da podešavam i slično. Mislim isto to može da radi i Google Maps, ali mi se čini da on za to više troši bateriju telefona, plus moram da ga uključujem ručno, što je malo smor i nekad zaboravim pa popijem kritiku. Doduše nekada i ovako popijem kritiku u smislu "šta si se vozao unaokolo umesto da dođeš kući" :) 


  • 0

#498 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 02:27 PM

Stariji Garmini nemaju tu funkciju?

A kako ja na Google mapama da napravim to?
(da ne guglam, pitam tebe :D )
  • 0

#499 Pustolov_pb

Pustolov_pb
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 396 posts

Postavljeno 09 June 2022 - 02:55 PM

Osim te, prethodni model ima još 195 podataka i funkcija koje nudi ako ne računamo aplikacije koje mi instaliramo i koje još dodatno povećavaju funkcionalnost. Budi rečeno :)
  • 0

#500 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 June 2022 - 02:57 PM

Stariji Garmini nemaju tu funkciju?

A kako ja na Google mapama da napravim to?
(da ne guglam, pitam tebe :D )

Otvori meni gore desno (tvoja slika ili inicijal), pa Location sharing
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika