Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#181 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 14 March 2021 - 04:36 AM

Mana mu je izgleda prebacivanje podataka ali za te pare hmmm... nasao sam na Aliexpresu 25.54e + 1.53e shipping.

 


  • 3

#182 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 March 2021 - 10:35 PM

Da li je neko probao da koristi dva ciklo kompjutera istovremeno, sa jednim setom senzora? Znači, da dva kompjutera primaju podatke istovremeno sa istog (tj. istih) senzora?
Planiram da uzmem Garmin, ali Bryton 310 je neisplativo prodavati, razmišljam da ga stavim na lulu pa neka i on snima. Ako mogu svi senzori da se povežu i na Bryton i na Garmin istovremeno, imao bih bekap (ako jedan pobudali).
Još više mi znače dodatna polja sa podacima koje mogu da pratim istovremeno, pogotovo ako vozim nepoznatim predelima i Garmin je u režimu navigacije.
  • 0

#183 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 22 March 2021 - 08:15 AM

Ako će ti Garmin služiti isključivo za navigaciju, zašto onda ne povežeš sve senzore na Bryton i preko njega pratiš parametre sa senzora, a Garmin samo za navođenje?

Inače, sad nisam siguran kakva je preciznost ostalih uređaja, ali ja sam recimo počeo da koristim lezyne Mega XL i bio sam ubeđen da će mi zbog tačnosti merenja sigurno biti potreban senzor brzine. Međutim, na nekoliko vožnji od tipa 50 ili 60 km sam uporedio koristio gps uređaj i stari brzinomer i razlika u merenju distance, brzine i prosečne brzine je gotovo identična, eventualno se razlikuju ukupna distanca za 10 metara što je za tu distancu meni i više nego super a gps signal se ne gubi nikad. Međutim to je tako prilikom vožnje po drumu, za mtb gde se piči među krošnjama gustog drveća verovatno nije sve tako crno i belo i možda treba senzor brzine...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#184 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 March 2021 - 04:34 AM

Ja jesam sa garminovim senzorima povezivao Garmin i Sigmu. Senzori su odašiljači ne i prijemnici tako da bi bilo moguće povezati više prijemnika na jedan odašiljač.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#185 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2021 - 05:20 AM

Hvala, ima logike, tome sam se nadao.
  • 0

#186 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1059 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 23 March 2021 - 06:52 AM

Plus sam to isto raduo sa garmin kamerom i garmin 800/810/820.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#187 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 23 March 2021 - 08:49 AM

Ako će ti Garmin služiti isključivo za navigaciju, zašto onda ne povežeš sve senzore na Bryton i preko njega pratiš parametre sa senzora, a Garmin samo za navođenje?
.

Garmin bez problema radi obe stvari istovremeno, navigaciju i prikaz podataka istovremeno na istom ekranu ili na kom drugom ili u dnu ekrana ili kako god se već podesi pošto može na razne načine.

Što se tiče senzora bas glavna osobina ANT+ je to da se istovremeno može povezivati više uređaja međusobno za razliku od BT koji se zaključa na samo jedan uredjaj.

Takodje Ant+ troši manje energije i ima manji protok pa će baterija duže trajati a po mom iskustvu i ima mnogo veci domet od bilo kog bluetootha



Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#188 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 23 March 2021 - 10:33 PM

Nego vidim da predstavljaju Lezyne Super GPS u oglasima da je na nivou Garmina 1030 sa tri puta manjom cenom, što je negde možda i moguće po funkcijama. Da li je ovaj Lezyne Mega XL GPS bolji (više klase) od tog Lezyne Super GPS?


  • 0

#189 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 08:36 AM

Iskreno da ti kažem, to su gluposti. Nisu Garmin 1030 i taj Lezyne ni približno ista liga, jedino u čemu su slični je autonomija baterije, to je oko 20 sati. Garmin 1030 ima tri puta veći ekran u boji, mnogo bolje rezolucije, ekran osetljiv na dodir, predinstalirane karte cele Evrope, mnogo više memorije, bolje grafičke prikaze raznih parametara itd. Košta mnogo više ali više i vredi.

Konkretno s tim u vezi, za novac koji košta, Lezyne Super nije loš jer malte ne ima sve opcije koji imaju skuplji uređaji (mislim na raznolikost parametara i podršku za senzore) ali mu je ekran manji, crno beli, ima sporiji prenos podataka na telefon zbog starije bluetooth čipa koji sa druge strane čuva autonomiju baterije, ali zato može da čuva "samo" 200 sati vožnje nakon čega je memorija puna. Mada to već nije neki problem jer čim prebaci vožnju na telefon možeš je obrisati iz uređaja i ostane sačuvana u aplikaciji.

Lezyn super GPS je dobar uređaj za male pare, i mislim da je jedini u tom cenovnom rangu na koji mogu da se instaliraju mape i da prikazuje kartu na displeju, doduše bez imena ulica i brojeva. Međutim 150 eura koliko traže na oglasima za njega je previše, jer za 10 eura više u EU se nabavi Mega C ili XL Koji imaju mnogo bolju autonomiju baterije, veći ekran, više memorije.

Ako nadješ Super pro za 100 do 110 eura onda je to OK Kupovina.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#190 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 March 2021 - 11:26 AM

Vec rekoh da je besmisleno da poredite brojke iz tehnickih specifikacija, ako tako budete radili docicete do zakljucka da je to sve isto a razlike su ogromne.

 

I svi znamo da je mobilni telefon od 150 eur visestruko hardverski jaci od bilo kog ciklokompa pa je opet ugodnije koristiti ciklokompjuter.

 

Ono u cemu se najvise razlikuju ti uredjaji je softver a tu je garmin daleko ispred svih drugih, a najmanja je tu razlika u ceni.


  • 0

#191 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 12:31 PM

Nije ni Garmin savršen, i ima svojih bagova, daleko od toga da nema.
Da, softver mu je najbolji jer je verovatno najviše prijateljski nastrojen za korisnika, ali one najbitnije funkcije su iste i kod onih najjeftinijih i kod onih skupljih gps uredjaja.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#192 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 March 2021 - 12:40 PM

apsolutno nije savrsen i svasta tu jos moze da se doradi,

ali kada se uporedi sa ostalima, on ispada zlatan.

 

Naravno sve pod uslovom da vama zaista treba i da hocete da koristite

Kome to treba zna vrlo dobro da nema neku alternativu u vidu jedva jeftinije konkurencije.

 

merenje km, vremena i brzine ima svaki kinez od 5$ a verovatno ima i jeftinije.


  • 0

#193 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 12:58 PM

Panetno zborite bogami, hvala na pojašnjenjima. 

Koliko dugo će biti ažuran softver kod npr Garmina 1030 tj koliko dugo će biti aktuelan za korišćenje u smislu kao Android 8, 9,10, 11 pa u nekom momentu izbace Android 5 iz aktuelnosti zbog zastarelosti. Funkcioniše li to uopšte na taj način, tipa može li se sada bez problema koristiti Garmin 520 na primer ili stariji, jesu li oni zastareli?

Mnogo puta skuplje na kraju bude jeftinije ako traje i dobro služi.


  • 0

#194 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 01:33 PM


Naravno sve pod uslovom da vama zaista treba i da hocete da koristite

Kome to treba zna vrlo dobro da nema neku alternativu u vidu jedva jeftinije konkurencije.

 

merenje km, vremena i brzine ima svaki kinez od 5$ a verovatno ima i jeftinije.

 

 

Možda nema na našem tržištu gde se i Garmin relativno teško nabavlja i gde je izbor sužen, ali daleko od toga da Garmin nema alternativu.

 

Primera radi, po meni je trenutno najkompletniji uređaj a da nije baš preskup Garmin 530. Nije jeftin ali ima i skupljih. Međutim, sve ono što on tehnički može, može i Wahoo Bolt, a može bogami i Lezyne Mega Xl i Mega C, sa još boljom autonomijom baterije.  I nije to baš jedva jeftinija alternativa. OK, Wahoo Bolt je svega 30, 40 eura jeftinij, ali Leyzne bogami već 90 eura, a da ne spominjem da su kod Garmina svi senzori kao i nosači skuplji. Problem kod drugih kompanija osim Garmina je u tome što nisu vodeći na tržištu nisu mnogo traženi, pa je samim tim njihova ponuda, poogotvo na tako malom tržištu kakva je Srbija, izuzetno ograničena. 

 

OK, sad neko je koristio Garmine ranije pa mu je taj korisnički interfejs već poznat i ne želi ili mu je teško da se privikava na korišćenje drugih uređaja, ali ni jedan od njih nijie komplikovano koncipiran niti težak da se shvati kako funkcioniše, čak i bez korišćenja uputstva za upotrebu.
 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#195 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 March 2021 - 01:46 PM

Panetno zborite bogami, hvala na pojašnjenjima. 
Koliko dugo će biti ažuran softver kod npr Garmina 1030 tj koliko dugo će biti aktuelan za korišćenje u smislu kao Android 8, 9,10, 11 pa u nekom momentu izbace Android 5 iz aktuelnosti zbog zastarelosti. Funkcioniše li to uopšte na taj način, tipa može li se sada bez problema koristiti Garmin 520 na primer ili stariji, jesu li oni zastareli?
Mnogo puta skuplje na kraju bude jeftinije ako traje i dobro služi.

softver je azuran cak i na modelima starim 10 godina, redovno izlazi apdejt cak i za najjeftinije modele.
 

Primera radi, po meni je trenutno najkompletniji uređaj a da nije baš preskup Garmin 530. Nije jeftin ali ima i skupljih. Međutim, sve ono što on tehnički može, može i Wahoo Bolt, a može bogami i Lezyne Mega Xl i Mega C, sa još boljom autonomijom baterije. I nije to baš jedva jeftinija alternativa. OK, Wahoo Bolt je svega 30, 40 eura jeftinij, ali Leyzne bogami već 90 eura, a da ne spominjem da su kod Garmina svi senzori kao i nosači skuplji. Problem kod drugih kompanija osim Garmina je u tome što nisu vodeći na tržištu nisu mnogo traženi, pa je samim tim njihova ponuda, poogotvo na tako malom tržištu kakva je Srbija, izuzetno ograničena.


Ne bi se ja vracao sada ponovo na tu diskusiju i objasnjavao razlike ali vec ti rekoh da to sto si ti ocekivao od uredjaja radi i garmin 130,

edge 530 tesko da moze da se poredi i sa najskupljim modelima drugih proizvodjaca.


  • 0

#196 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2021 - 03:25 PM

Ja sam u nekom trenutku razmišljao o Bryton 750 ali sam shvatio da košta isto kao Garmin 530 i obzirom da me touch screen ič ne privlači, zaključio sam da će Garmin 530 da mi završi posao. Samo još da se neke kockice slože...
  • 0

#197 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 03:28 PM

Ako se Garmin toliko dugo ažurira i ako je aktuelan deceniju i više i toliko bolji od drugih, brend itd... pa to je ta cena, nema šta. Drugi problem je što je za nas skupo ali generalno ko je u situaciji isplati se.

Jesu upotrebljivi ovi ciklokompjuteri i u drugim nekim sportovima, tipa trčanje, skijanje ili slične aktivnosti možda?
  • 0

#198 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4541 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 March 2021 - 03:56 PM

Ako se Garmin toliko dugo ažurira i ako je aktuelan deceniju i više i toliko bolji od drugih, brend itd... pa to je ta cena, nema šta. Drugi problem je što je za nas skupo ali generalno ko je u situaciji isplati se.

Jesu upotrebljivi ovi ciklokompjuteri i u drugim nekim sportovima, tipa trčanje, skijanje ili slične aktivnosti možda?

Za kombinovanu upotrebu su najpraktičniji satovi

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#199 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 24 March 2021 - 04:45 PM

Ako se Garmin toliko dugo ažurira i ako je aktuelan deceniju i više i toliko bolji od drugih, brend itd... pa to je ta cena, nema šta. Drugi problem je što je za nas skupo ali generalno ko je u situaciji isplati se.
 

Pa tako nekako...

generalni problem je sto je nama sve skupo i onda niko i ne nabavlja robu koja van opsega prosecnog srpskog potrosaca inace da je veci izbor videlo bi se da garmin ne odskace znacajno sa cenom od ostalih, narocito kada mozes da ih uzmes u ruke i na licu mesta uporedis...

 

na internetu gledajuci specifikacije sve izgleda slicno...u praksi nije tako.

 

jos garmin spada medju premium brendove i nije bas ni realno da kosta potpuno jednako.

 

Jesu upotrebljivi ovi ciklokompjuteri i u drugim nekim sportovima, tipa trčanje, skijanje ili slične aktivnosti možda?

 

 

Nisu ni najmanje..

Sto rece Vidak, bolje onda idi na neki sat sa ANT+ podrskom jer ce biti univerzalno upotrebljiviji

a i mocice da ti ispuni neke moguce prohteve u buducnosti.

 

Ali opet i kod satova kada uporedite videcete da malo njih ima ANT+ podrsku, i da su znacajno jeftiniji od nekog garmina.


  • 0

#200 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 24 March 2021 - 04:48 PM

softver je azuran cak i na modelima starim 10 godina, redovno izlazi apdejt cak i za najjeftinije modele.
 

Ne bi se ja vracao sada ponovo na tu diskusiju i objasnjavao razlike ali vec ti rekoh da to sto si ti ocekivao od uredjaja radi i garmin 130,
edge 530 tesko da moze da se poredi i sa najskupljim modelima drugih proizvodjaca.



Nisi baš sasvim u pravu. Garmin 530 je od Garmina 130 dosta napredniji za navigaciju jer je ekran skoro duplo veći i 530 ima instalirane detaljne mape cele Evrope za razliku od 130 koji daje samo direkcije za skretanje i nema mape.

Te osnovne funkcije za trening kao što rekoh radi skoro svaki GPS uredjaj. Razlika u onim naprednijim je pre svega u lakoći korišćenja uređaja u svrhe navigacije i praćenja rute...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 članova čita ovu temu

1 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika


    PPbike