Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#221 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 01:37 PM

Al' ce da "legne" na bicikl ko hambinijeva cevka :)

 

40b6a3cd464e311a3db08a0de34647c6.jpg


  • 0

#222 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 April 2021 - 03:33 PM

Ne razumem pokušaj trolovanja ali ok. Porediš nešto što rešava problem sa nečim što je modni detalj.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 3

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#223 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 05:13 PM

Ni ja ne razumem zasto je GPS uredjaj modni detalj  n2:smiley-think005


  • 0

#224 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 April 2021 - 06:16 PM

Ne razumem pokušaj trolovanja ali ok. Porediš nešto što rešava problem sa nečim što je modni detalj.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Da, u pravu si.
Šteta ako tema nastavi tim smerom.
  • 0

#225 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 10 April 2021 - 07:21 AM

Mali update u vezi navigacije na 1030. Od pre neku nedelju (možda je imao audio prompts ranije i za navigaciju) kada se uključi rutiranje ili se učita rita/kurs telefon počne da daje glasovne poruke, garmin i dalje pištanjem (zvučno) i može tekstualno a može i da prikaže mapu sa skretanjem na ekranu (taj prikaz ostaje na ekranu dok ne prođete skretanje ili dok ga sami ne isključite) daje upozorenje . Na telefonu imam instaliran garmin connect.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#226 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 10 April 2021 - 11:32 AM

Čudo da nisi ovo smestio u Garmin 1030 temu radi kontinuiteta.
  • 0

#227 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 April 2021 - 02:57 PM

Connect - IQ
Aplikacije i prikazi podataka. Po ovome Garmin dosta odskače od svih ostalih uređaja. Mogućnost instalacije raznih aplikacija, komoot, strava, trailfork, razne meteorološke aplikacije i još mnogo drugih. Prikazivanje podataka se isto mogu skinuti sa connect-IQ. To omogućava da sa fabričkih 10 max bude prikazano više npr. 17. Različitih boja mogućnost da izgledaju analogno itd. Itd.


Ovo citirano je ogromna razlika u odnosu na ne-Garmin uređaje. Bukvalno, kao Nokija 3310 (feature phone) i Android (smartphone).

Svega nekoliko dana imam Edge 530 i tek sada sam shvatio mogućnosti connect-IQ. Iskreno, možda sam se zeznuo što nisam odmah uzeo 1030 zbog mnogo većeg ekrana.

Iako ima connect-IQ aplikacija sa grafičkim prikazom, šarenilom i slično, meni je ovo dole zakon. Umesto W'bal može da se ubaci i TSS. Idealno bi bilo da može prikaz i TSS i W'bal (umesto kalorija), ali za sada ne može. Ova aplikacija nije preterano konfigurabilna, ali one koje jesu se konfigurišu preko telefona, slično kao konkurencija. Konfigurisanje Garmina jeste PITA i to mu je trenutno jedina ozbiljna mana. Malo me smeta i što su tasteri sa obe strane, ali ću valjda da se naviknem. Pokušaću da napišem malo opširniji pregled kada se još bolje upoznam sa uređajem.IMG_20210415_164114.jpg
  • 0

#228 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 April 2021 - 09:10 PM

Samo da dodam da gore napisana informacija nije u potpunosti tačna. 

 

 

I neki "ne garmin" uređaji takođe imaju opciju prikaza podataka u različitim bojama koje bira korisnik, u zavisno od toga koje su mu funkcije prioritetne. Nisam siguran koji sve uređaji to mogu, siguran sam da Lezyne Mega C  to ima. 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#229 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 April 2021 - 04:45 AM

Ako se odgovor odnosi na moj post, uopšte se ne radi o bojama nego o mogućnosti instaliranja aplikacija, vidžeta, data polja... Na većini drugih uređaja, ono što je proizvođač osmislio je ono što možete da koristite. Ako proizvođač ažurira softver, onda dobijete dodatne mogućnosti. Ako ne, onda nikom ništa.
Connect-IQ omogućava trećim stranama da prave aplikacije za Garmin uređaje. Naravno, niko neće moći da napravi aplikaciju za pravljenje sarme ali je mogućnost prilagođavanja prikaza mnogostruko veća nego kod drugih uređaja. Na okačenoj slici sam izbrojao 29 prikazanih podataka. Garmin fabrički omogućava 10 polja na Edge modelima, Bryton 750 podržava 12, ako se ne koristi grafički prikaz. Connect-IQ omogućava 29 na Garminu.
Znam da ne treba svima više od 10 polja po ekranu i mnogi ne koriste ni 10. Ali kome treba, ili ko misli da će možda da mu treba, na Garminu postoji rešenje. Dodatno, aplikacije mogu da računaju i izračunaju podatke koje Garmin fabrički ne podržava (mislim da W' balans spada u takve). Tako da Connect-IQ proširuje mogućnosti uređaja, kao što to rade aplikacije na pametnim telefonima.
  • 0

#230 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 April 2021 - 06:06 AM

Zato sam i napisao da Connect IQ je ono što trenutno izdavaja Garmin uređaje. Tu su podržani uređaji kao 520, 820 (uređaji koji imaju 5-6 godina) i mlađi.

Boja je najnebitnija stvar u tome. Par postova iznad je uređaj koji je jako lepa simbioza analognog prikazivača sa digitalnim prikupljanjem podataka. Garmin to može da prikaže da liči kao analogni prikazivač (ni blizu tako lep ali mnogo funkcionalniji) zahvaljujući IQ. Može da prikaže mapu sa brdo podataka ispod te mape (u fabričkom prikazu to radi sa samo dva podatka). IQ otvara (donekle) Garmina za modifikovanje što je jako dobra opcija. Sigma ROX 12.0 bi mogla isto da radi (operativni sistem zasnovan na Android platformi) ali mi se čini da su Švabe malo digle ruke od toga.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#231 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 16 April 2021 - 10:45 AM

Hm... Verovatno ja nisam najbolje shvatio šta ste želeli da kažete. Mislio sam da se ta konstatacija odnosi najviše na boju parametara a ne na broj parametara koji je moguće odjednom prikazati na ekranu uz pomoć eksternih aplikacija.

Svakako, verujem da Garmin ima najrazvijeniji softver od svih GPS uređaja za bicikle, što je i logično budući da je, ako ne grešim, i najduže na tržištu...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#232 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2432 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 16 April 2021 - 12:40 PM

Opet nisi dobro shvatio,
ne odnosi se ni na broj parametara ni na boju već na beskrajne mogućnosti.

Connect-iq je nešto poput play store za android i dozvoljava ti da instaliras aplikacije na svoj Garmin uređaj i tako mu das novu funkcionalnost ili namenu koju nije imao.

I nikakve veze nema touch screen sa tim on se javio iz potrebe da bi se lakše manipulisalo svim funkcijama a ne da bi zamenili dugmice

Lepo ja rekoh da ne možeš samo prosto porediti brojke iz specifikacija i tako doneti zaključak šta je bolje.




Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#233 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 April 2021 - 05:14 AM

Opet nisi dobro shvatio,
ne odnosi se ni na broj parametara ni na boju već na beskrajne mogućnosti.






Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

 

 

Beskrajne mogućnosti čega? Zapravo mislim da sam dobro shvatio, jer na kraju krajeva, sve se svodi na merenje i prikaz podataka ili parametara kako hoćeš, tome svi GPS uređaji pa i Garmin služe. (ne kuva kafu, ne parkira auto). 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#234 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 18 April 2021 - 08:02 AM

Beskrajne mogućnosti čega? Zapravo mislim da sam dobro shvatio...
 

Ne može da kuva kafu, pere kola ili nešto na taj fazon. Može da prikaže podatke sa neta, trenutni kurs neke valute (glupost znam ALI MOŽE)

fACE.png
 

 

Ovo je predviđeno za garminove satove ali radi i na drugim garmin uređajima

Neke od opcija
 

Description

Watchface for Geeks. Functional and high customizable.

Main features:

- Powerful and battery saving, written on energy efficient code

- Weather, daily and hourly forecast up to 8 days

- Many color themes, Clock fonts (external color redactor in progress.)

- Exchange Rates for almost all currencies, and crypto

- Minimum,Maximum values of the sensors from the history

- Always on heart rate (with animated heart) and seconds

- Local weather status name, and City name for almost all language

- Sunset, sunrise time

- Current weather: big icons, temperature, wind speed, direction, humidity, feel like temperature, PoP (chance of rain or snow)

- Calculate your active calories

- Algorithms calculate your battery level changes to make time forecast to discharge (also you can see the current discharge speed in %/hour)

- On Gesture action

- Date in various formats

And many other...
Ova aplikacija se plaća, ne Garmin-u nego liku koji je napravio.

Znam da mnogo njih neće koristiti išta od ovoga, ali prikaz informacija i informacija koje ne idu iz uređaja (niti su u vezi sa uređajem) je poenta.
 


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#235 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 18 April 2021 - 09:36 AM

Može li da mi nađe novu devojku, slab sam sa engleskim za prevod ovih mogućnosti.
Ako ja ponovo budem birao pogrešiću kao i prošli put a i onaj put pre.
  • 1

#236 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 19 April 2021 - 09:17 AM

Možda ne može Garmin konkretno da ti nađe devojku, ali ima neka aplikacija i za to, ubeđen sam. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#237 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 April 2021 - 09:35 AM

Ima li neka komšinica.. pitam za druga :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#238 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 353 posts

Postavljeno 03 June 2021 - 06:31 AM

Ćao društvo,
Vozim bajs aktivno, off road pre svega, asfalt samo kad moram. Do sada sam koristio Cataye V3N za merenje brzine, kadence i pulsa a za praćenje imam Garmin Fenix 5.

U zadnje vreme sam krenuo da vozim po planinama koje mi nisu bliske pa pravim mape unapred a Fenix 5 mi nije ergonomski upotrebljiv za navigaciju. Skidam ruku sa volana često, mali displej...

Pa bih prešao na Edge 530, isključivo zbog navigacije jer mi Fenix radi sve ostalo savršeno.

Zamolio bih nekog ko ga koristiti po brdima za komentar kakve su mape Srbije, kakva je pokrivenost, kakva je turn by turn navigacija, da li kasni.. takođe čuo sam da veliki broj primeraka ima problem sa dugmićima, ovi levo (gore/dole).

Hvala unapred

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#239 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 04 June 2021 - 05:54 AM

Mape, garmin koristi iste kao i drugi (mislim da su u pitanju open street) ali ih prilagođavaju svojim uređajima. Off-road mape generalno imaju problem tačnosti samih staza. Nekada te staze zarastu (ne koriste se).
Što se tiče tastera, ne znam. Ne pratim Garmin-ov forum u vezi tog uređaja toliko.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#240 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 04 June 2021 - 08:54 PM

Drugar koji je bio korisnik serije Garmin 520 a sada Garmin 530, kaze da je prethodna serija sto se tice tastera bila puno bolja i kvalitetnije uradjena.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika