Jump to content


Fotografije

GPS uređaji


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
688 odgovora na ovu temu

#201 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 24 March 2021 - 06:54 PM

Mislim da 530 nema adresar. To bi značilo da ne može da se ukuca adresa i da on nađe rutu do tog mesta. Ima garmin mnogo problema ali na nesreću je mnogo ispred konkurencije. Mislim da Sigma ima najbolju podlogu ali Švabe neće da ulažu mnogo. Ima solidan Hardware i Android platformu ali neće da update-uju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#202 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2021 - 07:23 PM

Svi imaju probleme i meni je to neprihvatljivo za tako jednostavne a skupe uređaje. Nemam iskustva sa garminom kako radi u praksi, sigurno da je u korišćenju najzgodniji i da ima razna dobra praktična rešenja, kao što se kod svakog može naći nešto što je bolje nego kod drugih. Ali meni je kod kupovine to bilo presudno, što mi je za tako nešto skupo 200-500 eur apoosolutno nedopustivo da ima bagove kao i 5x jeftiniji uređaji. A i u tom trenutku kupovine overkill mi je bilo nošenje tako skupocene igračkice na volanu, koja može pri eventualnom padu da se polupa bilo kad. A sve te stvarčice smatram precenjenim čak i ovaj moj koji mislim da je odlična kupovina za koliko sam ga platio 80e.

Da su garmini besprekorni bez ijedne mane i baga i da nemaju slabe baterije onda ih ne bih smatrao preskupim.

Ali meni lično kad se desi da zabode zakuca pa mu treba hard reset, ili neće da se poveže sa nekim senzorom, ili satelitima, ili sinhronizuje itd itd (mogući problemi idu u nedogled, frapantno za tako prostu stvar) mnogo mi je prihvatljivije kad se to desi na jeftinom uređaju nego 5x skuplje plaćenom, tada je i frustracija 5x veća i macolom bih ga resetovao.


  • 0

#203 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 05:23 AM

Sasvim si u pravu. Za toliki novac ipak toliko nesavršenosti. Koliko je to precenjeno upoređujem sa jednim telefonom koji je u stvari mali kompjuter sa kamerama, zvučnicima, GPS i čim sve ne i glvni model se može uzeti za tih 500e koliko su bolji (ako se može tako reći) ciklokompjuteri.

Ovde se mora biti pametan i informisan i znati prioritete (pošto ne može sve bez obzira na cenu) i uzeti ciljano šta ti treba uz uslov velikog ekrana, da prihvata senzore bar one koji su nam potrebni, da bude baterija pristojna bar i sve do 150e čini mi se neki optimum cena kvalitet se može kompromisno naći.

U tom smislu možda ovaj Lezyne sa većim ekranima i najviše nude u toj relaciji plaćeno - dobijeno.
  • 0

#204 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 06:21 AM

Previše očekujete. Mobilni telefoni su takvi jer je ogromno tržište sa mogućnostima enormne zarade napravilo konkurenciju u kojoj su i neki giganti vrlo brzo ostajali kratkih rukava i propadali. Ako se prisjetite mogućnosti telefona i cijena od prije dvadesetak i više godina sve će vam biti jasno. A onda je konkurencija učinila svoje.

Ciklometri su daleko manje atraktivni sa te strane jer ne obećavaju ni par procenata takve zarade. Garmin je ipak na neki način začetnik svega toga ali mu konkurencija već diše za vrat.


  • 1

#205 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 March 2021 - 10:04 AM

Opet prebrzo donosite zakljucke a da niste istrazili o kakvim se zapravo problemima radi...

 

 

Dok korisnici drugih uredjaja se zale da im uredjaj ne sacuva voznju ako slucajno ugase uredjaj, odometar meri i kada se bajs ne vozi, rutu moze da ucita samo preko racunara itd... dosta nelogicnih gluposti koja treba softverski da se ispegla, a ne apdejtuje se.

 

Garminovi korisnici su razmazeniji pa se zale na tvrde dugmice, sto je aero nosac sada na levoj a bio je na desnoj strani, ili na to sto model 5xx i 8xx ima isti kapacitet baterije, ili im je zvuk slabiji nego sto bi hteli, ili im je 3D prikaz mape previse spor, ili to sto ne moze da menja pesme na telefonu putem svog garmina...

 

Recimo meni smeta sto na garminu ne mogu na telefonski poziv da odgovorim porukom kakvu ja hocu vec sa nekih deset predefinisanih, oni to mogu da ubace ali nece...na slabijem modelu mozes d acitas poruku ali ne mozes da odgovoris...ostavili za jaci model.

 

 

Ili mu predugo treba da iskalkulise rutu ako je voznja vec zapoceta, ali nikakve brljotine drugog tipa ne pravi.

 

To su uglavnom vecina stvari koje drugi uredjaji i nemaju...

 

U sustini sve to nema nikakve veze sa samim koriscenjem u bicikliranju tu sve radi besprekrorno


  • 1

#206 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 25 March 2021 - 01:03 PM

Mislim da možeš da izmenjaš poruke koje su već definisane. Ako me ne bude mrzelo (verovatno hoće) pogledaću na garmin forumu o tome.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#207 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 March 2021 - 01:10 PM

Ma znam, mogu da prebacim na hrvatski pa da editujem text fajl ali to je realno budzenje koje su oni mogli da naprave jednostavnije.

 

Jel bar na 1030 mozes sam da definises poruke?

 

Zaista bi bilo zgodno poslati :" javicu se za pola sata", ili "dolazim za 40min"

ili poslati jednostavno lokaciju gde si trenutno, ali to cuvaju za neku narednu verziju :)

 

ako vec postoji opcija da mi javi gde mi je kolega biciklista zasto ne mogu da javim zeni da postavi rucak n2:redbull


  • 0

#208 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 25 March 2021 - 01:26 PM

Koliko sam gledao ne možeš bez budženja, kao što ne možeš da dodaš poruku kod uključivanja uređaja. Ako menjaš tekst fajlove radi to sa notepad++, nemoj menjati iz notepad-a ili bilo čega drugog. I obavezno napravi kopiju pre bilo kakvog menjanja.


  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#209 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 01:59 PM

Opet prebrzo donosite zakljucke a da niste istrazili o kakvim se zapravo problemima radi...
 
 
Dok korisnici drugih uredjaja se zale da im uredjaj ne sacuva voznju ako slucajno ugase uredjaj, odometar meri i kada se bajs ne vozi, rutu moze da ucita samo preko racunara itd... dosta nelogicnih gluposti koja treba softverski da se ispegla, a ne apdejtuje se.
 




ČItajući ovaj komentar lako dolazim do zaključka da ti zapravo ništa drugo sem Garmina nisi koristio, jer da jesi shvatio bi lako da i GPS uređaji koji nisu Garmin mogu podjednako pouzdano da rade. Primera radi, moje korišćenje Lezyne uređaja, iako na tek 4,5 vožnji, za sada u praksi u potpunosti demantuje tvoje tvrdnje iz pomenutog posta.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#210 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 25 March 2021 - 03:08 PM

Na Bryton Rideru 410 su veoma lose resili auto pause. Ako stanes sa voznjom, uredjaj ispravno pauzira voznju ali se onda tako pauziran posle, lupam, 10-20min prosto ugasi. Sacuvace voznju, ali kad se upali jedina opcija je startovati novu, ne moze da se nastavi postojeca.
Medjutim ako pre zaustavljanja rucno pauziram voznju, onda moze biti pauzirana tako satima, uredjaj se nece ugasiti. Naravno cim se ugasi, krece nova voznja.

Sem toga i jednog hard reseta za godinu ipo (srecom nije bio u toku vece voznje) ostalo mi je ok na uredjaju. Dobro je sto sam isao na jeftiniji (u odnosu na zvucnija imena) jer mi vise u ovom trenutku ne treba, bacio bih pare.
  • 0

#211 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 March 2021 - 07:35 PM

Tako sam i ja odabrao, jer sam u startu znao da mi navigacija i mape ne trebaju na tom malom sokoćalu (ne po toj ceni po kojoj hoće da mi prodaju) pa sam išao na što jeftiniji a da je pouzdan i ima sve drugo što mi treba i što mi je bitno. Dovoljno da ključne tj osnovne stvari za šta je to i namenjeno rade kako treba, sateliti, gps signal, baterija, barometar, osvetljenje i temperatura, senzori i prikaz brojnih polja, jednostavno korišćenje itd.

Inače što se tiče mapa i navigacija (i bilo čega u životu) ja ako znam za bolje ne mogu da koristim lošije, znači android telefoni me od nastanka izluđuju i frustriraju svojom neupotrebljivošću u odnosu na računar, a guraju se (tj sve im se prilagođava) kao da su svemogući. Meni je i laptop uvek bio mučenje i ne priznajem ništa osim desktop zver računara, komforne monitorčine i full tastature, miša, fotelje.

Tako isto da mi zatreba da vidim rutu ili mapu, pa na onom prcoljku, prvo bih se iznervirao :D a onda izvadio telefon iz džepa koji je svakako uvek sa mnom, otvorio lepo google maps ili iGo ko gospodin...

 

Dule, 410 ne bi smeo da se gasi dok je na pauzi. On se gasi nakon nekoliko minuta nediranja dugmića ali samo ako nije u modu snimanja. Sve one moje kratke vožnje na Stravi, cele zime, do Karaburme kad idem da radim, možeš videti da je moving time 20 min za tih 7-8 km a elapsed time nekoliko sati, jer ja odem popodne ili uveče, ostanem tamo i radim često i do jutra, vratim se kući posle 1-2-3 ujutru. Bryton ostane na auto pauzi tih nekoliko sati baš da ne bih posle spajao te dve kratke vožnje u jednu.

To inače jeste loše rešeno na njemu što ne može nakon gašenja da nastavi snimanje nego spajanje moram ručno.


  • 0

#212 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 07:53 PM

Upravo tako, na sve napisano i ja mislim bukvalno...

Znači dobar GPS signal radi brzine, što veći ekran (ako se može tako reći za ove minimalce), senzor kadence, senzor pulsa, bar osrednja baterija i to je to što bi meni bilo potrebno. Takodje na 3 inčnom ekranu neću tražiti mape sigurnopogotovo za taj novac, telefon je tu. 

Imate li sada konkretnu preporuku za mene onda ili bar brend pa ću tražiti model, za moje skromne navedene potrebe sa dobrim odnosom cena kvalitet po vama. Koje modele vi vozite na kormanima?

Za sada najbliži sam i ja (čitajući Smashera) da u uzi izbor stavim Lezyine Mega XL.


  • 0

#213 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 09:29 PM

Mada kad se pogleda ponovo cela tema od početka može se dosta toga zaključiti i na osnovu toga i odabrati. Mnogo toga dobrog je već napisano u ovoj nepresušnoj temi.
  • 0

#214 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 25 March 2021 - 09:38 PM

ili poslati jednostavno lokaciju gde si trenutno, ali to cuvaju za neku narednu verziju :)

 

Mala digresija - Google maps ima mogućnost da vremenski ograničeno podeliš lokaciju sa nekim (može i trajno). U tom smislu ti onda ne treba opcija da šalješ gde si trenutno - već znaju :) Pritom je telefon regularno u džepu, ne srče bateriju ništa posebno jedino što ti naravno treba pristup internetu. 


  • 0

#215 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 25 March 2021 - 11:09 PM

ČItajući ovaj komentar lako dolazim do zaključka da ti zapravo ništa drugo sem Garmina nisi koristio, jer da jesi shvatio bi lako da i GPS uređaji koji nisu Garmin mogu podjednako pouzdano da rade. Primera radi, moje korišćenje Lezyne uređaja, iako na tek 4,5 vožnji, za sada u praksi u potpunosti demantuje tvoje tvrdnje iz pomenutog posta.

ja sam racunao da si ti pratio temu od pocetka i video da sam ja odavno pisao o drugim uredjajima i njihovim manama a ne samo o garminu.

 

Ali eto u  par zadnjih komentara potvrde o cemu pricam.

 

Mozes slobodno da testiras kako ce tvoj lezyne da se ponasa ako se nehotice iskljuci dok je startovana voznja, ili se isprazni baterija, ili kada se napuni memorija, ili kada u sred voznje odlucis da promenis rutu, kada hoces da prekines segment itd.... u sustini sve banalne stvari koje ne vidjas stalno ali neminovno ce se desiti.

 

takodje pogledaj i verzije softvera na uredjaju i web aplikacije uporedi pa ces jasnije da vidis gde ko stoji


  • 0

#216 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 March 2021 - 07:46 AM

Ne znam što bi se uređaj isključio sam od sebe ako je ispravan. S obzirom da je Lezyne Mega XL trenutno GPS uređaj koji na tržištu ima ubedljivo najveću autonomiju baterije od čak 48 sati, stvarno treba biti debil pa dovesti sebe u situaciju da dođeš do toga da ti se u sred vožnje istroši baterija. Promenu rute sam već radio, i mogu ti reći da sam zadovoljan za sad kako to funkcioniše. Što se memorije za snimanje vožnji tiče, s obzirom da može da snima do ukupno 1600 sati čisto sumnjam da ću tu kvotu u bližoj budućnosti ispuniti.

A i što se softvera tiče debelo grešiš. Lezyne Mega C i Mega Xl su kada su se pojavili na tržištu u drugoj polovini 2018. godine bili softverski pomalo falični uređaji, ali su zato godišnje izbacivali 2 do 3 update-a tako da je do sada najveći deo svih bagova ispeglan. Poslednji update je iz februara 2021. Takođe im je i podrška korisnicima fenomenalna. Kada sam počeo da koristim uređaj nikako mi nije radila sinhronizacija sa Komoot aplikacijom, nije nikako hteo da mi prikaže ni jednu vožnju. Slao sam mailove njihovom support timu i na svaki mail su mi relativno brzo odgovorili. Baš su se trudili da mi pomognu da rešimo problem iako kako oni tvrde, nije im se niko još uvek javljao sa konkretno takvim problemom. Na kraju su mi čak predložili da im pošaljem svoje log in podatke na Komoot-u i na Lezyne aplikaciji da se uloguju i iz prvog lica pokušaju da reše problem. Ja sam na to pristao i par dana kasnije, vidim sve vožnje sa Komoot-a. Što se mene tiče, čistka desetka za pomoć i podršku korisnicima.


Iz iskustva Gadjana i Duleta jasno se vidi da su i oni veoma zadovoljni korišćenjem Brytona, ne znam šta bi imali od toga da slažu.

I ja mislim da su jeftiniji Bryton uređaji sasvim korektni i daju veoma dobar odnos uloženog i dobijenog pod uslovom da korisnik nema prevelike ambicije za praćenjem rute preko mape.


Prema tome ne treba ni na GPS uređaje tako jednodimenzionalno gledati i smatrati da je Garmin nezamenljiv. (Kao onaj mentalitet bosanca, samo je VW pravi auto). Na tržištu GPS uređaja koje konstantno raste postoje već i sada jako dobre alternative. Svakako, ima garmin svojih prednosti, ali ih takođe anulira cena koja je osetno veća nego kod drugih. Sad da li je ona zaista u toj meri opravdana ili ne, to svako za sebe treba da odluči...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#217 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 26 March 2021 - 09:39 AM

Realno za lokaciju možeš uključiti praćenje na uređaju. Upišeš E-Mail-ove i/ili brojeve telefona, kada startuješ aktivnost on automatski uključi praćenje i onaj ko ima link za praćenje može videti u realnom vremenu gde se nalaziš (naravno treba mu pristup internetu preko telefona). U slučaju pada poziva broj ili šalje e-mail sa lokacijom gde se nalaziš (naravno ako ima internet i/ili tel. mrežu).

Lepo je što su rešili problem komoot-ta ali su to stvarno treba li da objasne tebi a ne da ti traže direktan pristup nalogu (sa druge strane to je do tebe da li hoćeš da se sa tim zamlaćuješ).

Brayton je naterao Garmin da uradi nešto u vezi baterije (to su i uradili). Dobili su od 3h do 10h rada, za uređaje sa kolor ekranom. Kvalitetna konkurencija je jako poželjna. Plus je Garmin počeo sa edge x20 verzijama (i novijim) da uvodi IQ App. Što je omogućilo dosta, npr. strava segmenti uživo, vremenska prognoza uživo, napravim turu na komoot-u sajtu i ne treba mi aplikacija na telefonu niti moram povezivati ikako uređaj sa kompjuterom i opet skinuti turu na uređaj (uređaj se može direktno povezati na WIFI ako aktivnost nije započeta). Garmin je sa svojim uređajima bar generaciju ispred (wahoo/sigma/polar /santu) i dve ispred kineza ALI KOŠTA.

https://apps.garmin....llDevices=false

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#218 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 April 2021 - 06:35 PM

Garmin edge 1030

Sada već mator uređaj (u septembru će biti 4 godine od početka prodaje) ali uređaj koji i dalje vlada u segmentu ciklo kompjutera (dobio je i update u vidu 1030+ verzije).

Podrška ANT+ i Bluetooth senzora kao i podrška Varia radara/svetala i Head up display-a (ali ga je garmin ugasio). Prikazuje isto i Shimano Di2 i SRAM eTAP i Campagnolo EPS i E-bike-ove.
Ekran je u boji i touch screen je (ima podešavanje senzbilnosti ekrana low/medium/high). Iznad samog ekrana nalazi se i senzor ambijentalnog osvetljenja kojim uređaj može automatski regulisati pozadinsko osvetljenje (to se može raditi i ručno). Uređaj može raditi i u eko modu (tačnije ekran može biti ugašen) ali ga ja nikada tako nisam koristio pa i ne znam koliko troši bateriju. Ima ugrađen barometar.  Pored toga edge 1030 ima i tri tastera, za uključivanje/isključivanje uređaja (kao i zaključavanje ekrana i može se koristiti za pravljenje fotografije od trenutnog prikaza na ekranu) taster za početak/pauziranje i završetak aktivnosti i taster za započinjanje i završavanje kruga. Uz uređaj može se kupiti i garminova eksterna baterija na koju se uređaj direktno povezuje (nema kablova) i po garminovim specifikacijama daje dodatnih 24h rada. Za povezivanje sa telefonom koristi Bluetooth vezu, sa računarom se može povezati kablom a sam uređaj se može ovezati na internet preko WIFI-a (uređaj se neće povezati na WIFI ako je aktivnost započeta). Uređaj ima 16gig memorije i podršku za sd-card od 32gig (mora biti formatirana u FAT32 file system -u da bi je garmin prepoznao).

Možete napraviti profile aktivnosti (ne znam koja je maksimalna količina profila) i svaki profil drugačije podestiti. Drugačija podešavanja (navigacije) drugačije ekrane i prikaze. Na primer možete imati za drumaša podešavanja gde bi navigacija koristila samo asfalt i ne bi rutirala trasu da se krećete off-road-om ili makadamom. Od prikaza na ekranu: ima mogućnost da prikaže 10 parametara; mape; virtuelnog partnera; ClimbPro-a prikaza koliko je ostalo do kraja trenutnog uspona kao i trenutni nagib i grafički prikaz samog uspona (to samo radi ako je uključeno rutiranje) kao i ukupan broj uspona do kraja rute (njihova dužina prosečan nagib i koliko je kilometara do početka tog uspona); razni prikazi MTB strane GRIT/FLOW/JUMP; kompas i Connect IQ applikacija koje od garmina 1030 prave stvarno modularni uređaj sa prikazima .

Garmin dolazi sa regionalnim mapama za taj kontinent. To znači da ako ga kupite u Evropi ima će detaljene mape Evrope u samom uređaju dok su drugi kontinenti pokriveni samo sa osnovnim mapama. Mape se osvežavaju kvartalno. Garmin 1030 ima adresar tako da unosom Zemlje/Grada/Ulice/broja izračunaće rutu do zadate adrese. Rutiranje može raditi na tri načina, najkraća ruta, najkraće vreme i ruta sa najmanjom količinom uspona. Može vas vratiti na početnu tačku najkraćom rutom ili rutom koju ste do sada prošli. Ima mogućnost podešavanja samog rutiranja, tačnije može se uneti šta da izbegava, rute koje koriste naplatna mesta (trajakti ili skele), single trail-ove, off-road.

Connect - IQ

Aplikacije i prikazi podataka. Po ovome Garmin dosta odskače od svih ostalih uređaja. Mogućnost instalacije raznih aplikacija, komoot, strava, trailfork, razne meteorološke aplikacije i još mnogo drugih. Prikazivanje podataka se isto mogu skinuti sa connect-IQ. To omogućava da sa fabričkih 10 max bude prikazano više npr. 17. Različitih boja mogućnost da izgledaju analogno itd. Itd.
 

Garmin edge može da sumira podatke posle vožnje i prikaže vašu trenutnu fizičku spremu.

 

Za dve godine (biće u julu) mu nisam našao mana (duže učitavanje rute od edge 830) i ako se dobro sećam 2 blokiranja uređaja. To je to. Trajanje baterije zavisi od spoljene temperature, od 4% po satu do 12% po satu (ovoliko troši kada radi na temperaturi ispod 0).
 

Dodaj prilog  2584.bmp   389.27KB   66 downloads

Dodaj prilog  3626.bmp   389.27KB   63 downloads

Dodaj prilog  9127.bmp   389.27KB   57 downloads

P.S. Postavio sam par print screen-ova sa uređaja

 

 


  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#219 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 08 April 2021 - 10:15 PM

Nasao !! (link)


  • 1

#220 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 April 2021 - 06:00 AM

Lepo izgleda ali će morati da ima mnogo više od lepog izgleda da opravda cenu od 700dolara.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika