Jump to content


Fotografije
- - - - -

Gume MITAS HOOK

gume mitas

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
57 odgovora na ovu temu

#21 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2019 - 01:30 PM

Alo ovo je najgora moguca guma za asfalt, koji je kvalitet za 7 evra.


Meni su se Kenda i CST sasvim dobro pokazale za te novce. Mitas nisam probao.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#22 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 01:53 PM

To bi trebalo da je nekadasnja Rubena.


  • 0

#23 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 02:42 PM

@Bax    Da li koristio ove Mitas Hook gume?


  • 0

#24 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 03:10 PM

Verovatno ne taj model, koristio sam tri para tih Mitas/Rubena guma, reda 800 rsd, sve 28 inca.

Tanke 20mm su bile uzasno neudobne, ove malo deblje 28mm, nisu pravile problem neko krace vreme, do zamen sa boljim gumama.

Otprilike najgore gume koje mozes da kupis, slicne sa neki Kenda jeftinko modelima, ali su trajale bez nekih iznenadjenja neko krace vreme.

Vrti mi se sad jedna na trenazeru, ostale su razdeljene, za 800 kinti je to to...


  • 0

#25 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2019 - 03:35 PM

To bi trebalo da je nekadasnja Rubena.

 

Za Rubenu, barem modele do 10 evra koji se ovde prodaju (i prodavali su se) nemam lepih reči. Nekad (davno) su bili OK, ali poslednjih barem 5 godina je đubre, barem ono što ovde stiže. Po istim (niskim) cenama, Kenda i CST jesu malo tvrđe (manje vlakana), ali traju i pristojno prijanjaju.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#26 DanijelZ

DanijelZ
  • Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • LocationZürich

Postavljeno 27 March 2019 - 03:52 PM

Ako si isao 30-ak na sat i zabo zadnju kocnicu nema sanse da si proklizao samo 2 metra a toliko unistio gumu.

Mislim da je 32kmh a kocio sam svega 2 sekunde mozda i manje,ne verujem da je bilo duze od 2 metra i nisam se zaustavio.
  • 0

#27 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 03:56 PM

Ocekivao sam od znalaca neke konkretne primedbe.

 

@Bax   Koji 20mm gumu sada koristis?

@FalloutBoy    Djubre kao i Schwalbe koje se kod nas prodaju?


  • 0

#28 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 05:57 PM

20 mislim da imam stari Michelin nekoliko pari, stari Continental, i ima neku tt Pirelli, ta je neki hi tech. Od 23ki imam bas sve i svasta.
  • 0

#29 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 06:01 PM

A koju trenutno vozis 20mm gumu? Ove ili prosle nedelje na primer.


  • 0

#30 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 06:04 PM

Pa imam mnogo bajseva. Recimo taj Michelin sam pre par nedelja vozio na Bianchiju
  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 March 2019 - 07:05 PM

Ocekivao sam od znalaca neke konkretne primedbe.

 

@Bax   Koji 20mm gumu sada koristis?

@FalloutBoy    Djubre kao i Schwalbe koje se kod nas prodaju?

 

Sa Schwalbe nisam bio zadovoljan, ali mi je ta informacija stara oko dve godine - od tada ih nisam ovde kupovao. Možda su se popravili u međuvremenu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 March 2019 - 07:27 PM

Imam trenutno 16 različitih guma, 14 komada su 23jke i dve 25tice. Sa svima sam zadovoljan mada neke još nisam dovoljno vozio da bih dao sud. Ima i kevlarskih i žičanih, neke su malo bolje neke malo lošije ali se većina lepo vozi. Jedine upadljivo grozne za vožnju i jako teške su upravo cst i kenda kojima ne bih dao ni prelaznu ocenu, ni za zimu da ih ganjam po rizli da ne arčim dobre gume. Prilično sam ubeđen da su i mitas/rubena jednako loše, koliko para toliko muzike.

Ove cst i kendu nikad ne bih kupio nego sam ih dobio u paketu po ceni 200 din po komadu, cst su u odličnom stanju kenda potpuno nova. Plan mi je bio da te najgore gume vozim preko zime ali toliko su grozne da sam stavio neke 25tice istrošene i ispucane, zadnja Vittoria Zaffiro, prednja Barum (nekadašnja Rubena, ne znam koje godište, ona bež retro boja, na njoj piše "made in Czechoslovakia "), jes da se Čehoslovačka raspala pre 25 god. :mrgreen: ali guma i dalje odlično služi i njih dve u paru lete u odnosu na cst/kendu. Tj voze se lepo kao i svaka druga guma, nisu preteške, ubrzava se normalno, ne vibriraju ne tresu ne bacaju, i nemaš onaj grozan osećaj da voziš po sveže izlivenom lepljivom asfaltu. Od zimus ih ganjam, vozio i na "pravim" ozbiljnijim vožnjama jer me mrzelo da zamenim.

Toliko od mene : )


  • 0

#33 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 March 2019 - 08:00 PM

Imam guma ne zna im se broj,Rubene ozbiljan kandidat za najgore. U smislu voznje, ne u smislu trajanja. Kende imam i solidnih modela, Cst ne uzimam. Vittoroa isto od sjaja do ocaja. Shvalbe imama samo nekoliko setova Maratonki, i tabulare. Shvalbe Road gume sam uzeo jednom i Madji i vratio u radnju iz Srbije, fus. Od tih bas dobrih, nakvise se obradijem Michelinu i Contiju, ima jos nekih evzoticnih brendova sa top gumama, moslim da imam i Mavic i Specializes, sad mi sr malo i mesaju brendovi...

Imam recimo iste Kende uzete u Franci, dobre, pa zatim isto model uzet u Srb, losoji, druga smesa...

PS. Imam i neke opasne Swalbe ali su uvezene.

Uglavnom od svega nemam ni jedne dobre Rubene :)
  • 2

#34 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 27 March 2019 - 08:16 PM

Na svom prethodnom bajsu kapriolo kobri sam imao rubena cobra slik gume. Bile su ispucale po bokovima fabrički.  :mrgreen: I pored toga su mi potrajale dobrih 6 godina, i nisam imao problema sa njima, osim što su nenormalno bacale vodu ... Imale su onaj glupavi centralni kanal koji ničemu nije služio (sem da baca vodu za vrat). Od tada sam naučio da prilikom kupovine obavezno biram gume koje ga nemaju. Eto nešto pozitivno i o njima.  :mrgreen:

 

Posle je rubena prekrštena u mitas čini mi se. Imao sam zadnju na motoru, c 04 stoneking. Po suvom je grizla kamen, ali zato kad padne kiša, majko mila ... Kršio sam se n puta, i po asfaltu sa 10km/h, i po terenu, po kamenjaru, travi, ma redom ... A trajala je večno ...  :mrgreen:


  • 1

#35 DanijelZ

DanijelZ
  • Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • LocationZürich

Postavljeno 27 March 2019 - 11:05 PM

Ja sam u sustini odlucio da pazarim nove gume,kupicu i unutrasnje i spoljne dimenzija 700x35c ili 700x40c. Verovatno continental ili dunlop.
  • 0

#36 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 28 March 2019 - 12:02 AM

He, he, pa svejedno si morao da kupis novu, od one izlizane vise nema puno koristi. Nego zanima me zasto nisi kocio i prednjom, da li ti je ta ruka bila zauzeta pri brzini ~30 km/h?


  • 0

#37 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 March 2019 - 01:20 AM

https://www.2bike.rs...-guma/?p=216454

 

Evo i mog iskustva sa lugano gumom, isto bilo naglo kočenje, iza šlepera. I klizanje tako jedno 2-3 metra najviše, još po odličnom asfaltu (BG-Pančevo) ali rezultat guma za bacanje. I to na slici je samo jedno oštećenje a imao sam tri takva na istoj toj gumi, skinuta i guma i žuti zaštitini sloj protiv bušenja sve do konaca. Ne znam ni kad ni kako sam napravio 3 ali ništa mi se te gume ne sviđaju. Ni na jednoj drugoj gumi mi se to nije desilo, nikad.


  • 0

#38 DanijelZ

DanijelZ
  • Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • LocationZürich

Postavljeno 28 March 2019 - 07:35 AM

He, he, pa svejedno si morao da kupis novu, od one izlizane vise nema puno koristi. Nego zanima me zasto nisi kocio i prednjom, da li ti je ta ruka bila zauzeta pri brzini ~30 km/h?


Nije,nego nekako nemam naviku da koristim prednju,retko kad,a bilo je i premalo vremena,ja zakocio i cini mi se da je odmah i pukla,koristio sam posle prednju da bi se zaustavio.
  • 0

#39 DanijelZ

DanijelZ
  • Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • LocationZürich

Postavljeno 28 March 2019 - 07:43 AM

Ima li uopste neko iskustva sa dunlop gumama. Ja sam imao nekad tomos automatik i na njemu su bile mitas gume,taj tomos mislim da je 76to godiste,a gume su kasnije stavljene,mada taj tomos je kod nas bio 15god i te gume su bile odlicne,zato sam ja sad i kupio mitas gume za biciklu.Ocigledno da su se pokvarili jbg,sad pitam za dunlop jer imao sam dunlop na staroj jednoj bicikli koje su 96to god i bile su u ok stanju s’obzirom na godiste,pa da se i oni nisu pokvarili?
  • 0

#40 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 28 March 2019 - 07:53 AM

Uzmi Continental, ako hoces dobre gume. Sigurno ima i od drugih brendova da se probere...


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: gume, mitas

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika