Jump to content


Fotografije

Pomoc oko odabira guma

gume

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
2 odgovora na ovu temu

#1 lebowski42

lebowski42
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 February 2018 - 04:27 PM

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. Dosao sam u posed jednog nesto starijeg alu drumskog bicikla koji je bez unutrasnjih guma trenutno. Na spoljasnjim pise sledece:

(25 - 622) 700 x 25c.

Kako sam nasao da je to stari francuski standard, eu ekvivalent bi bio 28 x 1.00, 1 1/16 ukoliko nisam pogresio. Sada, ne bih da se prevarim jer sam vozio samo siroke mtb do sada pa bi dobro dosao savet ili preporuka koje dimenzike/proizvodjac/model unutrasnje gume da narucim koje bi odgovarale ovim spoljasnjim dimenzijama. Hvala u svakom slucaju

 


  • 0

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 February 2018 - 04:34 PM

Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. Dosao sam u posed jednog nesto starijeg alu drumskog bicikla koji je bez unutrasnjih guma trenutno. Na spoljasnjim pise sledece:

(25 - 622) 700 x 25c.

Kako sam nasao da je to stari francuski standard, eu ekvivalent bi bio 28 x 1.00, 1 1/16 ukoliko nisam pogresio. Sada, ne bih da se prevarim jer sam vozio samo siroke mtb do sada pa bi dobro dosao savet ili preporuka koje dimenzike/proizvodjac/model unutrasnje gume da narucim koje bi odgovarale ovim spoljasnjim dimenzijama. Hvala u svakom slucaju

 

O dimenzijama guma i standardima, link:

http://www.bikegreml...dimenzije-guma/

 

Dakle, kako je i na linku objašnjeno, prečnik točka (i gume) je 622, zvani i 28 inča. Širinu gume biraš spram felne (ima tabela na linku). U zavisnosti od mesta na ramu, možda možeš ići i do 28 mm širine (28-622), a 23 bi trebalo sigurno da stane (druga 25-622 u zavisnosti od toga koliko sad još ima prostora i kakav je "kalup" nove gume koja se kupuje - isto objašnjeno delom na linku).

 

Za preporuku konkretnog modela i dimenzije dobro bi bilo znati koliko prostora za gume ima na tvom ramu i koliki ti je budžet za unutrašnje i spoljne gume.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 20 February 2018 - 08:32 AM

To je manje vise standardna guma za drumasa 700x25, uzmi bilo koju, obrati paznju na precnik otvora na felni pa prema tome odaberi koji ti ventil treba, auto ili presta.


  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: gume

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika