Jump to content


Fotografije

Materijali ramova - čelik, aluminijum, karbon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
664 odgovora na ovu temu

#421 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 05 February 2021 - 01:41 PM

Moj prijatelj koji zivi u Nemačkoj, imao isto tako dozivotnu garanciju na Specilaizeda, okrenula mu se ona matica u ramu sto drzi korpicu bidona. I otkačili ga. Ne znam koji razlog su dali.
  • 0

#422 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2021 - 02:50 PM

okrenula mu se ona matica u ramu sto drzi korpicu bidona. I otkačili ga. Ne znam koji razlog su dali.

Nisam baš neki zanatlija, al znam da rupe za bidon nemaju maticu. Ajd pojasni šta je i šta znači da se okrenula.


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#423 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 05 February 2021 - 03:20 PM

Nisam baš neki zanatlija, al znam da rupe za bidon nemaju maticu. Ajd pojasni šta je i šta znači da se okrenula.

Rupe na ramu gde se nalaze one kao nitne koje imaju u sebi navoj i u njih zavijas korpicu bidona. Okrenula se nitna i kada zavijas sraf, on se beskonacno okrece u krug, ne znam da li razumes? Mislim to se popravlja, ali nije lepo sto mu nisu uvazili reklamaciju.


  • 0

#424 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 February 2021 - 03:50 PM

Poredimo aluminijum sa karbonom iz razloga sto su ta dva materijala napravila veliki iskorak napred u proizvodnji biciKALA u odnosu celik, i imaju daleko slicniji odnos krutosti naspram tezine nego sto je to slucaj kod celika. (Pri tome ne mislim na čist aluminijum nego leguru aluminijuma)

 

 

Koliko znam - aluminijum je po odnosu krutost/težina u rangu sa čelikom (kao materijal).

Dok je karbon po tom pitanju oko 5 puta bolji - ili puno slabiji, ako sila deluje pod uglom od 90 stepeni u odnosu na pravac kojim se vlakna prostiru.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#425 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 06 February 2021 - 04:58 AM

Rupe na ramu gde se nalaze one kao nitne koje imaju u sebi navoj i u njih zavijas korpicu bidona. Okrenula se nitna i kada zavijas sraf, on se beskonacno okrece u krug, ne znam da li razumes? Mislim to se popravlja, ali nije lepo sto mu nisu uvazili reklamaciju.

Lepota aluminijuma je što korodira/oksidira/rđa. Ti oksidi najčešće deluju na karbon, mislim da dolazi do reakcije između smole i oksida, pri čemu karbon slabi.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#426 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 17 February 2021 - 08:24 PM


  • 0

#427 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 February 2021 - 02:12 AM

 

Carbon fibre frames DO have a shelf life. Everyone laughs at my 2008 colour scheme.

 

n2:Heristical


  • 0

#428 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 25 February 2021 - 07:08 PM

Vozili danas i ispusti svoju dusu Scott addict RC carbon. Pukla zadnja viljuska i sa leve i sa desne strane.


  • 1

#429 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 25 February 2021 - 07:16 PM

Pa kako ste to vozili, kuda, kojom brzinom, rupa, ivicnjak...?

Nemoguce da je tek tako pukla


  • 0

#430 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 February 2021 - 09:39 PM

Vozili danas i ispusti svoju dusu Scott addict RC carbon. Pukla zadnja viljuska i sa leve i sa desne strane.

U jeeee...
Sad kad vidi @Gadjan koji je tek sklopio bajs sa identičnim ramom...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#431 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2021 - 10:01 PM

Vozili danas i ispusti svoju dusu Scott addict RC carbon. Pukla zadnja viljuska i sa leve i sa desne strane.


Au mile... To jedino ima smisla ako je već bio načet ram ili ako je prošao neki ozbiljan offroad?
  • 0
The sea, the sea

#432 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 25 February 2021 - 11:03 PM

Da, neko nasilje se moralo dogoditi, inače ovaj ram je dokazano u samom vrhu karbon ramova.
  • 0

#433 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2021 - 12:22 AM

U jeeee...
Sad kad vidi @Gadjan koji je tek sklopio bajs sa identičnim ramom...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Ih tek sklopio, daleko je bio maj : ) vozilo se i vozilo od onda.

A i ne brinem se nešto jer nisam ni oduševljen tim ramom, pretežak je star i neatraktivan, da mi je da pukne pa da kupim neki kršten ram umesto ove konfekcije. xD

Pošto dok je ispravan nema šanse da ću ga menjati jer mu je resell vrednost nikakva.


  • 0

#434 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 05:27 AM

Kanda ovi iz Planeta nisu ludi što su te ramove na kraju praktično na kilu prodavali.

Nego i mene živo zanima kako to da je viljuška tako pukla i to na 2 mesta i šta sad sa onim mitovima da je karbon neuništiv?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#435 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 26 February 2021 - 06:18 AM

Nije neuništiv ali je bolji od aluminijuma.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#436 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 06:35 AM

Da vidite kako pucaju tek oni od par hiljada evra...ih. Sve se da uništiti ako je kompletan vozač. Alu je valjda prevazidjen za nas profesionsalce ovde :)
  • 2

#437 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2021 - 08:19 AM

Hoću da vam kažem jednu reč. Samo jednu reč. Gvožđe.

 


  • 4

#438 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 08:28 AM

I ja drugu.
Kaljeno.
  • 0

#439 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 09:10 AM

   Ovo je Nesa, zvani >ubica ramova<.  n2:doh Pisao sam o njemu, da je kidao vezove na najboljim skijaskim daskama tada i da je svaki ram od Montagnera pa na ovamo uspeo da polomi. Inace covek ima 63 godine. Jedino sto mu jos odoleva to je isto Scott scala 20 carbon, MTB oni crveni prvi sto su se pojavili. A dusu mu je vadio. 

   Ovde cekamo taxi, ostalo nam 30 km do kuce a bicikl nije mogao vise da se vozi.

 

  I ja nemam bas neko lepo iskustvo sa ovim zutim Scottom, kad su se tek pojavili kod nas nisu bas bili jeftini na pocetku, u glavnom narucim za Nesu. Pakujem bicikl ostalo jos samo da stavim tockove i nastelujem menjace. Kada sam stavio zadnji tocak u ram i stegao ga, vidim gore u viljusci stoji u sredini a dole udario u jedan kraj viljuske. Ja ne mogu da verujem. Probam sa drugim tockom ista prica. Tada ukapiram da nesto nije u redu sa duzinim zadnje viljuske, tj. da nisu iste duzine. Pozovem ljude iz PB kazu da nisu imali takav slucaj ali da donesem ram. Ja u Krusevac, posto je tamo veleprodaja izadje 2-3 njihova majstora probaju ista stvar. U glavnom bili su korektni da ih pohvalim i bez reci su dali drugi ram. Taj drugi sve bude ok znaci vozio se par godina i juce eto puce.

  Razmisljali smo da l mozda da ga krpimo ali smo odustali od te ideje, ali kada sam pozvao ovog covek sto radi reparaciju karbonskih ramova i rekao mu da imam jednog Scotta polomljenog, on je ko iz topa rekao da nije zuti Rc. Tako da i on ima losa iskustva sa njima.


  • 2

#440 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 February 2021 - 09:13 AM

Da nije pogodio zato što je 90% Scott karbonaca u Srbiji danas žuti RC? :-D
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika