Jump to content


Fotografije

Materijali ramova - čelik, aluminijum, karbon


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
664 odgovora na ovu temu

#461 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 02:40 PM

Stigao novi ram. Odmah sto se vidi je to, da je zadnja viljuska uradjena masivnija, veceg precnika i nije okrugla. Nekako trouglastog oblika. Gore od mesta gde se kaci kocnica do selne sedista, je sada pun materijal. Ocigledno da znaju sta ih je pre svrbelo. Deluje me nekako sve jace. Videcemo. Test vozaca vec imamo.


  • 1

#462 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14522 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 02:52 PM

Oce biti isti uslovi testiranja ono ukrstanje lanca i gazenje na pedale stojeci  :)


  • 2

#463 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5444 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 03:10 PM

...Spezialized je u neke svoje ramove pored karbonskih dodavao grafitna vlakna.

ja sam mislio da je to jedno te isto, ugljenik?!?! Koja je razlika?


  • 0

#464 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 03 March 2021 - 03:20 PM

U rasporedu atoma (kristalnoj rešetci) u samoj vezi. Grafit i dijamant su isto C (ugljenik) ali kao materijali imaju totalno različita svojstva.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#465 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 03:23 PM

Oce biti isti uslovi testiranja ono ukrstanje lanca i gazenje na pedale stojeci  :)

  Znajuci njega, skoro sam siguran da hoce i to vise puta  :)


  • 2

#466 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 05:38 PM

Ove renomirane firme bi trebalo da uposle tvog druga da im testira ramove pre nego što krenu u serijsku proizvodnju. Po principu što on ne uspe da skrlja, to je blagosiljano. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#467 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 06:55 PM

Ove renomirane firme bi trebalo da uposle tvog druga da im testira ramove pre nego što krenu u serijsku proizvodnju. Po principu što on ne uspe da skrlja, to je blagosiljano. :)

    U pravu si 100%. On sam kaze, nek daju cici, da cica proba  :)

    Kad bi sad probao da se setim sta je sve polomio dugacak spisak bi bio. Za ramove sam vec pisao. takoreci je sve polomio sto je imao. Tockovi...

   Pocelo je kada su se u Caprijolu prodavali prvi  mavic cross ride tockovi. Kupim ja za sebe i za njega. To su bili oni sa tankim zidom nitovani. Pola godine prodje, popucale felne oko niplija. Ja mu kazem, eto kad si tezak. Prodje pola godine puknu i meni. Nisu bili ni za sta. Narucim mu druge, ista prica. Setim se sta da radim. Nadjem ne busene obruce, one sa mesnatim zidom. Izbusim 24 rupe pod uglom, sve uredno kako treba i to nikada nije uspeo da polomi. Ti tockovi su vozeni sve dok on nije kupio Mavik crossmax SLR.. A ove pravljene i dan danas vozi tip koji ima blizu 120 kg, znaci preko 15 godina, nema pucanja. Onda na red dolaze Mavik crossmax SLR, prvi ih on lomi, zatim  i ja pa i ostali. Uglavnom mavic je za mene sranje. Onda dolaze razni drumaski tockovi. Easton Mavic itd, itd. Sve je polomio. Uvek je hteo lake sa malo zica i onda muka. Posle mu ja nadjem neke Shimano ili sl. malo deblje , prepletm na ove glave i to nekako traje.

  Dura Ace 7800, menjace ubijao ko nista, desnu samaraljkumi doneo raspadnutu itd, itd. 

  Jedino sto evo nekako traje i to godinama je XTR 970 mehanika ram Scott skale 20 ali oni crveni. To nije uspeo da ubije. Inace viljusku Rock Shox Sid race je isto upropastio, ali je razlog sto je nemaran, nije mi dovozio viljusku redovno na servis, uvukla se neka fina prasina i izrisovala se, plus radila na suvo i cao.

  I tako mogo bi jos dugoali necu. Padao je dosta puta, prosle godine proleteo zeni kroz sofer sajbnu, pukla kaciga i sofer sajbna, njemu nista. A ima 64 godine.


  • 1

#468 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 03 March 2021 - 06:59 PM

Sto bi rekli u filmu: ovaj covek je neunistiv!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 2

#469 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 07:08 PM

Ima ljudi koji godinama voze bajseve i ne polome ni ram, ni tockove , menjace, samaraljke , a ovaj tvoj polomi sve cega se uhvati.

Izgleda da su ovi nauculi da voze bajs a ovaj tvoj je naucio kako da ga slomi... n2:Heristical


  • 3

#470 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 07:12 PM

Ima ljudi koji godinama voze bajseve i ne polome ni ram, ni tockove , menjace, samaraljke , a ovaj tvoj polomi sve cega se uhvati.
Izgleda da su ovi nauculi da voze bajs a ovaj tvoj je naucio kako da ga slomi... n2:Heristical

Čuj ljudi, to żene ako nista nisu polomili :)
  • 0

#471 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 03 March 2021 - 07:37 PM

Ekstra priča... :) još s' obzirom na godine.
I kažu poneki loš ram.
  • 1

#472 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 01:13 PM

 Nastavak polomljenog scotta, mozda ako se nekom desi slicno, kao ideja.

 

 

   Posto sam Nesi napravio nov bajs sa novim ramom , ostao je polomljeni kako visak.  Bilo mi je zao da ga bacim. Uradio ga je covek koji se time bavi, ja sam kao nesto ofarbao. Mehanika je uglavnom drumska, pa videcemo kako ce da se pokaze. Ako nekad budem hteo samo cu staviti drumski volan i samaraljke i bice ona stara.


  • 0

#473 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 30 March 2021 - 02:57 PM

Super je ispao. Da se koristi i kao neki svakodnevni bajs za na kratko, pa je dobro.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#474 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 30 March 2021 - 03:29 PM

Super je ispao. Da se koristi i kao neki svakodnevni bajs za na kratko, pa je dobro.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 Da, za tako nesto sam i planirao da ga koristim. Nije da mi treba, al greota bi bilo da se baci.


  • 0

#475 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 06:33 AM

Bravo! Super što ga nisi bacio. Inače mi ljudi postajemo društvo koje sve baca umesto da popravlja, pa čak i kad su međuljudski odnosi u pitanju....

 

Nego mene interesuje koliko je sigurno to mesto na kojem je ram pukao pa popravljen? Da li se to sada vodi kao neka, da tako kažem, najslabija karika tog rama? Jesi probao malo da ga napregneš u nekom sprintu na krupnom prenosu?


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#476 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 07:46 AM

Bravo! Super što ga nisi bacio. Inače mi ljudi postajemo društvo koje sve baca umesto da popravlja, pa čak i kad su međuljudski odnosi u pitanju....

 

Nego mene interesuje koliko je sigurno to mesto na kojem je ram pukao pa popravljen? Da li se to sada vodi kao neka, da tako kažem, najslabija karika tog rama? Jesi probao malo da ga napregneš u nekom sprintu na krupnom prenosu?

   Pa trebalo bi da tu nikada vise ne moze da pukne. Moze pored ali tu ne posto je na tom mestu dodatno ojacan. Nesto slicno varu. Jos je kaze rastegao vlakna dosta van pukotine. Kada mi je poslao slike pre gitovanja, video sam da je bas velikom duzinom produzio karbonom u odnosu na pukotinu. 

  

 Probao sam je i kada sam prvi put zgazio onako bas jako, nesto kao da se malo culo iz tog dela. Jedno sitno tak. Posle dalje se vise nista nije culo. Cak sam i probao ono kao da preskocim neku rupu na putu i sve je ok. Ne znam videcemo.


  • 0

#477 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 07:54 AM

  Sidji sa bicikla, i nagazi na kurblu i pedalu, dok je bicikl pored tebe, da bi izazvao uvijanje rama, pa vidi da li pucka i sta se desava.

 

Ja sam imao jedan celicni ram varen, delovao je super, ali cim sam ga malo uvrtanjem nategao, pukao je ram ponovo, nema potrebe da ga testiras u voznji....


  • 0

#478 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1060 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 31 March 2021 - 07:55 AM

Zavisi od toga kako je zakrpljen. Čini mi se da nije simetrično pukao, na jednom mestu je pukao bliže osovini točka a na drugoj dalje. Retko ko popravlja ramove to uradi da rigidnost/elastičnost bude slična ili ista na obe strane. Neće se obe strane isto uvijati i doći će do pucanja na mestu koje zbog manjeg krutosti trpi veću silu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#479 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 08:04 AM

  Sidji sa bicikla, i nagazi na kurblu i pedalu, dok je bicikl pored tebe, da bi izazvao uvijanje rama, pa vidi da li pucka i sta se desava.

 

Ja sam imao jedan celicni ram varen, delovao je super, ali cim sam ga malo uvrtanjem nategao, pukao je ram ponovo, nema potrebe da ga testiras u voznji....

 

   Probao sam to odmah kada sam dosao sa voznje. Pa tako smo nekad gledali kolko se uvija koji ram. Nema nista da se cuje a ni da ne daj Boze pukne. A bas sam ga jako gazio . To je ono ko ne razume kada se sa strane nagazi na pedalu i uvija ram kod srednje glave.

 

Znao on sve to radi i ljudima van nase zemlje. Ponavljam tu je dodatno ojacan, a onda je razvukao vlakna duzinski daleko vise od pukotine. 

Na kraju on daje garanciju na taj rad.


  • 0

#480 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 31 March 2021 - 08:10 AM

Zavisi od toga kako je zakrpljen. Čini mi se da nije simetrično pukao, na jednom mestu je pukao bliže osovini točka a na drugoj dalje. Retko ko popravlja ramove to uradi da rigidnost/elastičnost bude slična ili ista na obe strane. Neće se obe strane isto uvijati i doći će do pucanja na mestu koje zbog manjeg krutosti trpi veću silu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 Ma to je cudo sta ram izdrzava. Kada su mu pukle donje viljuske, on je nastavio da vozi jos dvadesetak metara prakticno su ga drzale samo gornji delovi viljuske. Oni kosi delovi gde se kocnice montiraju, posto su doonje obe pukle. Vrovatno bi i one pukle da je nastavio, ali je cudo da su one dve tanke sipkice drzale 100 kg.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika