Jump to content


Fotografije

bol u donjem delu ledja i zadnjoj lozi, pomoc...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
159 odgovora na ovu temu

#61 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 17 June 2016 - 02:51 PM

E ako moze Kancelara onda je u redu. 


  • 1
.

#62 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5463 posts

Postavljeno 17 June 2016 - 04:13 PM

Dusan011 koji si ti kralj, brate...

to sam i ja pomislio :)

 

aj vidi ovo pa javi

...Провери пре куповине луле да ли димензија рупе на њој одговара пречнику цеви волана.


  • 0

#63 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 25 June 2016 - 04:43 PM

E ovako, odmorio 10ak dana, bolovi u ledjima potpuno prestali a zadnja loza je vec posle 2-3 dana odmora bila sasvim u redu.
U odnosu na zadnju sliku sediste sam spustio jos 7-8 mm i pomerio ga dosta
nazad a volan spustio. okrenuo jedan krug na brzinu, oko 25 km i bolova u toku voznje a ni posle nije bilo ali zato vrlo neugodno na bajsu. Osecao sam se razvucen, predaleko mi samaraljke i stalno se nesto navlacim napred na onom sedistu.
Za danasnju voznju ja kao ajde da napravim malu korekciju i pomerim sediste malo napred i podignem ga malo,5-6 mm. Predjem nekih 70ak km i u toku voznje imalo udobnije mada su samaraljke jos uvek dalje nego sto ja mislim da bi mi prijalo. Ali zato ledja ubijaju . Bas sam popizdeo... Sad vise ne znam dal me ledja bole zbog malo duzeg kruga ili zbog polozaja... Ali tvrdoglav sam ja... Ima da ga rasrafljujem za svaku voznju, dok ne ubodem pravu kombinaciju...
Eto, posto su neki probali da pomognu ( hvala ) ja da ih kao obavestim... Operacija uspela, pacijent umro.Ako to ikog zanima...
  • 0

#64 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 25 June 2016 - 05:33 PM

Nemoj da menjas po vise stvari od jednom, neces znati sta je problem.

Vrati sediste na onu prvu varijantu kada si ga spustio posle odmora i gurni sediste napred pa probaj. Cim si osetio da si razvucen i da se navlacis napred jasno je da je sediste pomereno previse u nazad. 

 

A to sto si posle toga "malo" podigao sediste 5-6 mm, uopste nije malo kao sto izgleda i vrlo lako moze biti problem. 


  • 0
.

#65 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 June 2016 - 06:21 PM

 

Kao i položaj sedla. Neko voli cm-dva iza KOPS položaja, neko cm-dva ka napred. Generalno - što je vožnja agresivnija, to više sedlo ide napred i obrnuto. Svakako ne bi trebalo pomeranjem sedla štelovati odstojanje od kormana - za to postoji lula, drugi tip kormana, ili veći-manji ram.

 

Samo da se ponovim.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#66 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 June 2016 - 10:01 AM

Hajde se ti slikaj lepo na tom biciklu, da bar neku ideju imamo kako to izgleda. Slika sa strane, po mogućnosti jedna sa nogom napred i jedna sa nogom dole, i gledaj pravo kao što bi u vožnji.

 

I dobro kaže zare, nemoj da menjaš mnogo stvari odjednom, potpuno ćeš se pogubiti. Obavezno zabeleži početni položaj sedla i volana i zapisuj šta si i koliko pomerio.


  • 2

#67 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 26 June 2016 - 10:34 PM

evo, opet sam danas nesto cackao... dokon pop...

vec sam  i sebe smorio ali evo da postavim slike kako rekoste .

danas izvozah neku kratku voznju sa ovim podesavanjima i nemam problema sa ledjima. ali kratka voznja, 15ak km.

ovako sam danas vozio

bajs.jpg

 

a ovako ja izgledam na njemu.

mada nije to bas potpuno tacno jer sam ipak bio malo naslonjen na auto i mozda se zbog toga polozaj malo pomerio ali u principu to je to

 

polozaj 1.jpg

 

polozaj 2.jpg

 

polozaj 3.jpg


  • 0

#68 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2016 - 05:23 PM

Ja bih korman zarotirao malo na dole, tako da dropovi budu paralelniji sa tlom.

 

Korman je dosta nisko, moguće da bi broj veći ram sa kraćom lulom bolje "čučnuo". 

 

Udaljenost kormana mi deluje sasvim dovoljno blizu - na ovom ramu ne bih skraćivao lulu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#69 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 27 June 2016 - 07:03 PM

pa, na zalost, i meni se cini da bi ram broj veci bio bolji... 

ali ima li resenje sad, dok se ne promeni ram...

tesko, a?


  • 0

#70 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4278 posts

Postavljeno 27 June 2016 - 07:37 PM

2 cm duza lula. Ili 1 cm sta se vec nadje za probu.

 

Korman dosta nisko??? Pa jedva da je centimetar-dva nizi od sedista. 


  • 0
.

#71 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2016 - 08:42 PM

2 cm duza lula. Ili 1 cm sta se vec nadje za probu.

 

Korman dosta nisko??? Pa jedva da je centimetar-dva nizi od sedista. 

 

Uz sve moguće ograde & disclaimere, dakle, gledam samo sliku, dok stoji, ne vozi se:

 

Ja bih prvo probao sa par cm podignutijim kormanom. Za čoveka sa slike na bajsu sa slike.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#72 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 June 2016 - 09:09 PM

Meni sa slike deluje da mu je bajs baš potaman i da mu nikako ne treba veći ram, no to je samo moje mišljenje.....

 

Imam jedno pitanje za tebe... Koliko često u toku vožnje, menjaš položaje hvata kormana, koliko često ustaješ sa sedla, koliko često se na nekim, bar minimalnim nizbrdicama malo uspraviš sa sedla, ispraviš leđa? To ume nakon nekoliko sati provedenih na bicklu, da pravi drastičnu razliku.... A 15 km je svakako nedovoljno da proceniš realnu udobnost celokupnog bicikla i rama naspram tvoje konstitucije. 


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#73 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 28 June 2016 - 07:30 AM

pa nemam bas neku naviku da menjam polozaj, ali to svakako radim, kad se setim, kad mi dodje...

U svakom slucaju nisam zakucan na sediste po sat ili vise...

Konfiguracija terena po kome vozim je takva da ima i uzbrdica i nizbrdica, cak nekad i sidjem pa guram bajs...


  • 0

#74 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8887 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 June 2016 - 07:37 AM

Koliko često i dugo voziš u dropovima?  Koliko ti je prijatnije/neprijatnije/isto u odnosu na gornji hvat?


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#75 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 June 2016 - 08:16 AM

Slike su nažalost nisu direktno sa strane, pa se uglovi ne vide najbolje.

 

Jedna stvar koja me je brinula iz opisa tvog problema je da sediš uspravno karlicom na sedlu, a onda se natežeš iz donjeg dela leđa da dohvatiš volan. Na slikama vidim da to nije slučaj, to je dobro. Sedlo je malo nisko trenutno, ali nije baš strašno. Volan je relativno blizu i dosta visok, ali to je već stvar subjektivnog osećaja.

 

Ako te trenutno ništa ne boli, ja ništa ne bih menjao. Kada navikneš malo na drumaša, možeš da probaš da podigneš malo sedlo za početak.


  • 0

#76 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 28 June 2016 - 08:28 AM

A zar ne bi trebalo da sedne na sic i da kada je pedala u donjem polozaju proba da sa ispravljenim kolenom petom dohvati pedalu i da je to mera za podizanje sica? Ako ga spusti vise od onoga kako treba da bude po defaultu, zar to nece preneti opterecenja sa butina na kolena i dovesri do brzeg umora i nelagodnosti u voznji?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#77 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 28 June 2016 - 08:37 AM

To je samo provizorna mera za neko početno podešavanje, isto kao koleno iznad osovine pedale. Tačnije je meriti ugao kolena kada je pedala u donjem položaju, a čak i tada postoji priličan raspon za podešavanje u skladu sa parametrima vozača. Prenisko sedlo može da optereti kolena, previsoko sedlo može da optereti tetive i leđa, ali za većinu ljudi između ta dva postoji bar centimetar do dva gde se mogu igrati s visinom. Nije strašno ako se pozicija izvede malo izvan standardnih parametara dok god se eksperimentisanju pristupi oprezno i ne preteruje sa opterećenjem i kilometražom dok se utvrdi optimalan položaj.


  • 0

#78 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 28 June 2016 - 12:00 PM

pa vrlo retko vozim u dropovima, samo kad naidje neki spust pa ja kao hocu da idem brze... nije mi neudobno nego jednostavno nisam jos uvek  navikao da imam jos i taj polozaj na kormanu :)

 

...a sediste jeste mozda malo nize, ali to je tako namerno, po preporukama ovde sa foruma...  spustio sam ga ali planiram da ga polako vratim gore jos malo , najvise 10 mm... a i volan bih spustio malo... ali kasnije , kako se budem privikavao...

 

... koleno na pedali u donjem polozaju je skoro potpuno ispruzeno, nije ono bas da zakluca ali , nadam se, kad budem podigao sediste jos to malo sto planiram bice to to


  • 0

#79 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 June 2016 - 07:38 AM

Probaj da voziš malo više u dropovima i vidi kako ti to utiče na leđa. Ništa ne košta pošto su već tu, a ako nešto zaboli možeš odmah da se vratiš u viši položaj. To može da ti da jasniju sliku da li i koliko niže možeš da ideš s volanom u budućnosti.

 

Naravno, nemoj ništa na samom biciklu da pomeraš još neko vreme, barem par stotina kilometara, sem ako ne počne ponovno da boli.


  • 0

#80 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 02 August 2016 - 07:58 AM

evo, posto je ovde bilo ljudi koji su se trudili da mi pomognu, red je da javim rezultate...

poslusao sam savete, spustio sediste, podig'o volan, obavezno radio zagrevanje pre i istezanje posle voznje, u toku voznje cesce menjao polozaj na kornanu i ceste ustajao sa sedista...

i rezultat je da je bol i u ledjima i u zadnjoj lozi presto... :grin:

sada polako vracam bajs na "normalnija podesavanja"

... mislim da mi je zagrevanje i istezanje najvise pomoglo i to mi je sad postao obavezan deo voznje...

hvala svima ...


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika