Jump to content


Fotografije

bol u donjem delu ledja i zadnjoj lozi, pomoc...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
159 odgovora na ovu temu

#101 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4285 posts

Postavljeno 20 January 2024 - 04:40 PM

Umesto Midocalma bolji je Myderison, praktično isti sastav ali deluje dosta bolje.


  • 0
.

#102 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 January 2024 - 11:44 AM



... Moguce da nije ukljestenje vec diskushernija. I preporuka, hitno na magnetnu da sto pre pocne terapija...



Nije šija nego vrat. Jedan od razloga uklještenja može biti diskus hernia. Da se razumemo, uklještenje se rešava sa mirovanjem u startu. Od jačine bolova ide oralna ili parentaparenteralna terapija (injekcije). Skoro uvek se u Srbiji daje Diklofenak (protiv upalni lek nesteroidni) Deksazon (kortiko-steroid-protiv upalni lek) i OHB12 (vit. B12 sa OH grupom). Strogo mirovanje dok traju bolovi.


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#103 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts

Postavljeno 30 January 2024 - 12:45 PM

U mom slučaju diskus hernije (Februar 2022, uklještenje je bilo pred pucanjem, utvrđeno nakon magnetne rezonance, uzrok TA peć koju sam prenosi sam - zarotirao jednu stranu za 180 stepeni, pa drugu i tako jedno 30ak metara). Posledica - bol u donjem delu leđa, struja kroz nogu i otkazivanje iste. Imao sam po 15 terapija strujom i laserom (da otok spadne), . Nakon toga sam imao dva nameštanja (dvoje me je u isto vreme razvlačilo na "sve strane sveta", dok pršljeni ne legnu na svoje mesto - čuje se kao da je pukla suva daska. Posle toga, mesec ipo dana plivanja 4 X nedeljno - forsirao leđni stil po preporuci. Sve prethodno radio u
https://g.co/kgs/EtrC2U9
Izašlo me sve tada oko 70h rsd
Posle polako krenuo sa bajsom (3 meseca nakon povrede) uz veliko negodovanje doktorke, 2-3 puta nedeljno od tada radim vežbe za jačanje donjih leda do današnjeg dana. Jedna zanimljivost kod mene - radim sedeći posao. Ako preskočim jedan dan da nemam aktivnosti (bajs, trčanje, vežbe, rad na njivi), mene počne da boli taj donji deo leđa. Naročito mi bajs pomaže, čim me leđa dole zabole, ja hop na vožnju. I miran sam dan, dva. Naravno, niko mi ne veruje, zena toliko zakoluta očima kada joj kažem da zbog leđa idem na bajs da ne znam kako joj oko ne ostane zaglavljeno. I meni ne izgleda logično da mi pršljeni vole truckanje uz polusavijeni položaj. Mislim da je sada sve ok, leda me odavno nisu zabolela, dižem, nosim uz pojačani oprez na položaj tela prilikom rizičnih aktivnosti.
I vazna napomena, nikakve masaže, vežbe, kostolomci itd dok je pršljen pod otokom. Napravićete od sebe invalida na taj način.

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#104 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 January 2024 - 01:44 PM

Uz to može se davati i bensedin (diazepam) koji deluje kao muskulo-relaksant, iako se primarno daje kao anksiotik.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#105 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 January 2024 - 02:15 PM

... Jedna zanimljivost kod mene - radim sedeći posao. Ako preskočim jedan dan da nemam aktivnosti (bajs, trčanje, vežbe, rad na njivi), mene počne da boli taj donji deo leđa...

Zato što sediš kao džak krompira (nema mišićnog tonusa) plus ne pravilan položaj tela dovodi do polakog oštećenja diskusa (najbolji opis diskusa je kesica napunjena pudingom/želatinom) koji se nalazi između pršljenova. Kad diskus pukne izlije se masa iz kesice i počne da pritiska jedan od korenova nerva (išijadični nerv) što dovodi do upale istog i do pojave bolova. To je dugačak nerv iz tog razloga bol se može javiti od lumbalno-sakralnog dela kičme (L4-S3) do nekih od prstiju na nozi (zaboravio sam koji). To se zove išijas.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#106 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 149 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 30 January 2024 - 03:56 PM

@Serbian_SPIRIT
Ne sumnjam u tvoje dobre namere ali terapiju koju preporučuješ nije za laike, i ne daje se na svoju ruku, a i izgresio si u nazivima i detaljima. Stvar je kompleksna i ne postoji univerzalna terapija, lekovi koje pominješ se najčešće daju i služe da drže vodu dok majstori ne odu, ali na duge staze diskurs hernia i problemi u donjem delu leđa se uz medikamentoznu terapiju obavezno kombinuju sa odgovarajućim vežbama koje za cilj imaju osnaživanje stomačnih i leđnih mišića. Postoje razni kiroprakticari koji mogu da privremeno da reše ukljestenje, smanje ili isključe bol ali se onda uz stručnu pomoć mora lagano kombinovati vežbanje uz injekcije /tablete. Sve je tu u nijansama, tako to je ono što dobrog fizijatra izdvaja od gomile sličnih, na papiru tu razlike nema ali je u praksi razlika itekako velika.
  • 0

#107 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 January 2024 - 06:54 PM



@Serbian_SPIRIT
Ne sumnjam u tvoje dobre namere ali terapiju koju preporučuješ nije za laike, i ne daje se na svoju ruku, a i izgresio si u nazivima i detaljima. Stvar je kompleksna i ne postoji univerzalna terapija, lekovi koje pominješ se najčešće daju i služe da drže vodu dok majstori ne odu, ali na duge staze diskurs hernia i problemi u donjem delu leđa se uz medikamentoznu terapiju obavezno kombinuju sa odgovarajućim vežbama koje za cilj imaju osnaživanje stomačnih i leđnih mišića. Postoje razni kiroprakticari koji mogu da privremeno da reše ukljestenje, smanje ili isključe bol ali se onda uz stručnu pomoć mora lagano kombinovati vežbanje uz injekcije /tablete. Sve je tu u nijansama, tako to je ono što dobrog fizijatra izdvaja od gomile sličnih, na papiru tu razlike nema ali je u praksi razlika itekako velika.




Ja nisam preporučio terapiju ja sam napisao šta se daje u Srbiji najčešće (mislim da je skoro sigurno isto iako ne radim tamo zadnjih 5 godina). Ni jedan ortoped a ni fizijatar neće preporučiti vežbanje dok traju bolovi, tačnije biće protiv istih. Terapija ide da bi smanjila bolove a vežbe se rade da bi se ojačala muskulatura i predupredili nastanak istih bolova. Može da se radi operativno ali to je najčešće poslednja opcija (vadi se diskus i fiksiraju se pršljenovi).

Diazepam je anksiolitik nije anksiotik. Ako ima još koja greška u detaljima i nazivima voleo bih da znam.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#108 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 30 January 2024 - 06:57 PM

Ja nisam preporučio terapiju ja sam napisao šta se daje u Srbiji najčešće (mislim da je skoro sigurno isto iako ne radim tamo zadnjih 5 godina). Ni jedan ortoped a ni fizijatar neće preporučiti vežbanje dok traju bolovi, tačnije biće protiv istih. Terapija ide da bi smanjila bolove a vežbe se rade da bi se ojačala muskulatura i predupredili nastanak istih bolova. Može da se radi operativno ali to je najčešće poslednja opcija (vadi se diskus i fiksiraju se pršljenovi).

Diazepam je anksiolitik nije anksiotik. Ako ima još koja greška u detaljima i nazivima voleo bih da znam.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

I movalis se dodaje

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 0

#109 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 21 February 2024 - 06:55 PM

Izvinjavam se sto nisam ranije video temu i odgovore. Donekle ste svi u pravu. Posto su ogromni godisnji odmori, bolovanja itd, ne mogu da uradim i dalje tonu pregleda. Zaista pijem Diclofenak + Paracetamol (Panadol) cisto da suzbije bolove. .

Takodje radim vec dugo vezbe koje su meni smesne, jer sam fizicki oduvek bio aktivan. Ali sam ih odradio. Naravno, nista to nije pomoglo. Prodao sam drumski bajs, cak je i na CK stikliran kao prodat, pa idem gravel, eventualno touring varijanta.

Nazalost od fiziotarapeuta sam dobio to da "vezba i samo vezba". Imamo mi i privatnu kliniku, i nije problem platiti, ali poznati su po davanju laznih dijagnoza da sto para vise uzmu.

Cekam trenutno magnetnu rezonancu u Novom Sadu. Neki dan je to bolje, a neki dan ne mogu ni da sedim na obicnoj stolici. Kad legnem boli isto da li lezeo na stomaku, da li na ledjima. Nazalost ogroman problem u Srbiji je doci do specijalista. Liste su em poduze, em se odgadjaju. Dosli smo dotle da i kod lekara opste prakse je tesko zakazati, jer su im puni termini 2-3 nedelje koliko im racunar dozvoljava.


Ja zaista ne znam sta lupetaju kad u Srbiji kazu :"proverite preventivno". Ne moze covek preci covek kod lekara normalno, kamoli da radi neku preventivu. Od svih losih stvari, medicinu ubrajam u top 10 najgorih.

Sta kod nas prodjes je za neverovati. Kad cujem kako ljudi stradaju, nista me ne zacudi.
  • 0

#110 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts

Postavljeno 08 March 2024 - 11:34 PM

Ne znam u koju temu, pa ajde ovde.

Trebala je to da bude romantična masaža sa gđom, uz flašu vina i muzikicom. Pa 08. Mart je. Umesto toga, naleteli na profesionalca, jedva živu glavu izvukli. Umesto vina u 23h pili kafu da se povratimo i potrefimo put do kuće. Žena plače (njena leđa slična), ja na aspirinu. Po rečima masera za moj slučaj, žilav sam, mnogo vežbam (bajs, trčanje) ali je to kontrproduktivno ako ne prati i dobro opuštanje, razgibavanje i normalan san. Pun sam bio onih grumuljica sto se na mišićima skupljaju. Ramena razglavljena moram kod kiropraktičara na nameštanje, verovatno je i bajs tome doprineo (pored sedenja ispred kompa).Sledeće nedelje idem na masažu nogu, kaže mi da su u užasnom stanju ( kako noge mogu to da budu, ja bas imam dobre noge)

Ali moram da priznam da sada ne hodam, nego letim. Vrat mi je povratio radijus okretanja za 20-25%.

Obećao sam ženi nezaboravno veče i dobili smo vrhunski sex - sjebali smo se
98328f9ef47bbf832fc6e1c0e1c9b31c.jpg

Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 2

#111 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 02:20 AM

Sledeci put masaza sa ventuzama :)


  • 0

#112 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 March 2024 - 07:01 AM

https://youtu.be/Q4x6FfvpfvI?t=27

Spakovao je dve do tri masaže u jednu. Nemoj se začuditi da ti se ovih dana malo više spava.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#113 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4285 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 08:04 AM

To je prava masaža koja stvarno nešto leči i ako boli kao đavo dok traje a i dan-dva posle  n2:party-021 . Bio par puta znam o čemu pričaš. Kaže mi skolovan profesionalac: "slobodno se deri da vidiš kako kako kukaju ovi nabildovani  n2:hahaha  n2:hahaha "

 

E da, posle "masaže" nogu nećeš ni leteti ni hodati  n2:hahaha  n2:hahaha  n2:hahaha .


  • 1
.

#114 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 09 March 2024 - 09:50 AM



To je prava masaža koja stvarno nešto leči i ako boli kao đavo dok traje a i dan-dva posle n2:party-021 . Bio par puta znam o čemu pričaš. Kaže mi skolovan profesionalac: "slobodno se deri da vidiš kako kako kukaju ovi nabildovani n2:hahaha n2:hahaha "

E da, posle "masaže" nogu nećeš ni leteti ni hodati n2:hahaha n2:hahaha n2:hahaha .


Dubinska masaža boli ali nema potrebe napraviti hematome. Moglo se to uraditi iz više puta. Radio sam davno masaže a sada često idem na iste, ovako iz iskustva malo je preterao.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#115 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Postavljeno 09 March 2024 - 12:54 PM

Пре три-четири године сам стицајем неких околности био на пар дубинских масажа мишића раменог и вратног дела, каквим се разбијају ти чворови. Болело је као очи да ваде, али сам јуначки издржао без кукњаве, срамота од година :).
Рекоше ми да су одрасли људи бежали са стола колико може да боли.
  • 1

#116 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 05:30 PM

Генерално, ако искључимо специфичности, да ли је бол у доњем делу леђа последица премалог или превеликог рама?
  • 0

#117 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 05:58 PM

Generalno, visina sedista, razmak pedala, podesenost plocica na cipelama... Ljuljanje kukova tokom voznje.


  • 0

#118 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3410 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 06:29 PM

Јасно, али то су специфичности. Да ли ће премали рам да проузрокује бол у доњем или горњем делу леђа? То јест, која је последица ,,скврчености", а која ,,испружености" на бициклу?
  • 0

#119 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14793 posts

Postavljeno 10 March 2024 - 07:29 PM

Skvrcenost i ispruzenost ce uticati na gornji deo ledja. Generalno, postavis se na sedistu da ti se kukovi ne njisu, da mozes da podignes ruke sa volana a da ne pocnes da padas telom nadole. Lulu i visinu volana postavis da nemas pritisak na rukama i da mozes da podignes glavu da pogledas u vrhove drveca pored puta. Generalno.


  • 0

#120 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 14 March 2024 - 09:23 PM

Dok cekam skener, sta sam uradio kao mini updejt. Smanjio sam sedenje u fotelji. I dalje me ledja bole, da. Vratio sam se onime sto sam nekad radio. A to je :

1. Sklekovi u serijama od 30 komada po seriji. 3-4x dnevno. Noge rasirene.

2. Plank : 5x dnevno plank od 30-40 sekundi, moze i duze, a ne mora.

3. Iskoraci : 10 iskoraka po nozi

4. Lezim i dizem obe noge uvis, pa blizu dna i tako ukrug 20x na 2x na dan.

5. Voznja bicikla ali kao sprint. Ne sedim i ne vozim duge ture, vec sprint, odmor, spora voznja, sprint stojecki (kad stignem)

6. Igranje sa decom. Glumeci budalu (sto inace jesam) i svojom i sa bratovom, prosto razgiba telo.

7. Deluje nelogicno jer mi smeta, i radim cucnjeve.

I 8. I najefikasnije : To sam poslusao kao savet okacim se o sipku i visim drzeci se rukama. Ovo bas prija.

Planovi :

- upis na zimski bazen, posto se zna koliko je plivanje delotvorno za sve misice, a nekad sam bio plivac i ronilac na dah. Iako sam mnogo stariji mogu bar da plivam, nece skoditi

- uveo sam rezim setnje : U pocetku mi je noga trnula sad ne, setam oko 10 km, stavim slusalice i radim brz hod

- rad po kuci i pomoc zeni : Uzmem usisivac, usisam. Uzmem dzoger, dzogerisem, radim razne stvari da ne mislim na bol.

Rezultati : Bol nije prestao, znam da nesto ne valja, ali i pored bolova stojecki mogu da se sagnem i vezem pertle, mogu da ignorisem bol, jer je osecaj da je oko te tacke sve jace. Kao fa su mi jaci misici, jer jedno vreme sam se bas opustio, kao da mi 60 a za par dana punim 39. Nemam probleme sa dropovima, sa saginjanjem, sa ispruzivanjem.

Zakljucak : Izbegavati sedenje na stolici duze vreme. Kad odradim skener bice ili nervi ili neki disk, bol postoji, ali sam daleko funkcionalniji nego sto sam bio. Iskrena licna iskustva.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika