Jump to content


Fotografije

bol u donjem delu ledja i zadnjoj lozi, pomoc...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
159 odgovora na ovu temu

#81 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 08:32 AM

To je lepo čuti. :) Vožnja drumskog bicikla svakako zahteva aktivan način vožnje i česte promene položaja na bicikli, baš zato da bi što više mišića bilo uključeno u pokrete kako bi se oni drugi, koji su više i češće aktivni, rasteretili. Najlepša stvar kod drop kormana i jedan od razloga što toliko volim drumaše i jeste mogućnost različitih hvatova i držanja šaka na kormanu, koji uvek kada jedan položaj izazove nelagodnost, ostavljaju drugu opciju za promenu koja momentalno izaziva olakšanje... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#82 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 06 August 2016 - 09:47 PM

Ma bitno da je bol u ledjima prestao, jer sam u jednom trenutku pomislio da imam neki "medicinski" problem sa kicmom... Sad mi ostaje da se resim bola koji imam u sedalnom delu a koji se javlja posle odprilike dva sata voznje. Mada ne mislim da je to nesto alarmantno, jer napravim malu pauzicu pa teram dalje. A i posle dva sata u udobnoj fotelji imao bih neke nelagodnosti a kamoli na onom sedistu... kad naleti neko drugo sediste menjacu, probacu, pa cu da vidim... za sad ne zurim... uzivam...


  • 0

#83 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 17 September 2017 - 11:28 AM

Je li moguce da se jave bolovi u kuku zbog bajsa, samo na jednoj strani, tj. jeste li culi za tako nesto? 

 

Vec neko vreme se budim sa bolom u desnoj strani kuka (samo desnoj). Kako dan odmakne, tako i zaboravim na to, mada i dalje malo osetim. Mislio sam da je do kreveta, posto je onaj kauc na preklapanje, pa da mi tokom noci kad odem u dijagonalu, kuk nalegne na tu neravninu, pa misici "rade" tokom noci. Tek mi je sad palo na pamet da se to  otprilike poklopilo (ali ne znam tacno) sa kupovinom drumasa (pre toga sam vozio mtb). Sto se voznje tice, jedva da sam presao 150km za ovih 20-ak dana, predjem u proseku 10-15km.


  • 0

#84 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 17 September 2017 - 05:10 PM

Mozda ja nisam bas kompetentan da dam neki savet ali mogu da ti kazem kakvo je moje iskustvo sa drumasem. 

Kao sto si vec verovatno procitao u temi i ja sam imao probleme kada sam pocinjao da vozim ovu vrstu bajsa ali sam to prevazisao , po mom misljenju, najvise zahvaljujuci spustanjem sedista i obaveznim vezbicama za zagrevanje pre voznje i istezanje posle.voznje.

Kada se telo naviklo na nov polozaj i kada su misici ojacali,  nastelovao sam svoj polozaj na bajsu i sad jedino imam bol koji pravi sediste posle 3-4 sata provedenih na njemu, ali to prihvatam kao normalno...


  • 0

#85 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 17 September 2017 - 09:47 PM

Ja sam na mtb, cini mi se, bio dosta uspravljen, "penzionerski". Na pocetku mi je savijenost na drumasu pravila problem, ali sada kao da sam se malo vec navikao. Kad si spomenuo istezanje, to mi fali ovde, na mtb sam mogao da ustanem sa sedista i istegnem se kao macka, ispravim ledja na sekund-dva, a ovde to ne mogu. Druga stvar, na mtb mi se cini i da su mi noge sire stajale, zbog pedala, jer sad na drumasu imam neke manje, one trouglaste sto idu kaisevi na njih. Mozda mi je na mtb i stopalo bilo pomereno u stranu za cm ili dva, a ovde ne mogu da vrtim nogu kako hocu, nemam pojma. 

 

Resio sam da ne vozim 3-4 dana, da vidim ima li promena. Samo me cudi sto samo jedna strana boli. Inace tek sam krenuo sa voznjom, nisam ove godine vozio, pa moze biti i do toga.

 

Kakve to vezbe i istezanja radis, moze li neki link? 


  • 0

#86 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 18 September 2017 - 07:48 AM

Ma to su obicne vezbe za istezanje, nista posebno, kao one koje smo radili u osnovnoj skoli na fizickom, 5-10 minuta . I visio sam pomalo na nekom vratilu da istegnem kicmu.

I to sam imao volju da radim samo dok sam imao te bolove. Kad su bolovi prestali i ja sam prestao sa vezbama. Nisam trebao ali lenj sam...


  • 0

#87 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 September 2017 - 09:07 AM

Ja sam na mtb, cini mi se, bio dosta uspravljen, "penzionerski". Na pocetku mi je savijenost na drumasu pravila problem, ali sada kao da sam se malo vec navikao. Kad si spomenuo istezanje, to mi fali ovde, na mtb sam mogao da ustanem sa sedista i istegnem se kao macka, ispravim ledja na sekund-dva, a ovde to ne mogu. Druga stvar, na mtb mi se cini i da su mi noge sire stajale, zbog pedala, jer sad na drumasu imam neke manje, one trouglaste sto idu kaisevi na njih. Mozda mi je na mtb i stopalo bilo pomereno u stranu za cm ili dva, a ovde ne mogu da vrtim nogu kako hocu, nemam pojma. 

 

Resio sam da ne vozim 3-4 dana, da vidim ima li promena. Samo me cudi sto samo jedna strana boli. Inace tek sam krenuo sa voznjom, nisam ove godine vozio, pa moze biti i do toga.

 

Kakve to vezbe i istezanja radis, moze li neki link? 

Zašto na drumašu ne možeš da ustaneš i istegneš leđa?

 

Što se položaja nogu tiče, na drumašu sigurno imaš manje rastojanje između pedala (tzv. Q-factor). Nekima to prija, nekima smeta, ume da se manifestuje bolom u kukovima. Preporučio bih da staviš šire MTB pedale bar za početak (a realno nema razloga da ih ne koristiš stalno ako već ne voziš clipless), i da ubaciš poklošku-dve između pedali i kurbli.


  • 0

#88 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 18 September 2017 - 01:43 PM

Znaci uze rastojanje moze da izazove bol u kukovima? Hvala, to sam hteo da cujem, bar da znam sta mi je.  n2:redbull Juce nisam vozio i vec osecam manje taj bol, videcu jos nakon 2-3 dana sta ce da bude, pa da kazem da je definitivno od bajsa. Hteo sam da stavim mtb/klasicne pedale, neke metalne, nazubljene na krajevima da ne spadaju tako lako, ali rekose mi da ne skrnavim bajs bezveze. Sa ovih je par puta znala noga da mi sklizne sa pedale, jednom za malo da zavrsim ispod kola, mada sad malo vise pazim pa mi se to redje desava. 

 

Zasto ne mogu da se ispravim? Ne znam kako da objasnim, jednostavno ne mogu da ispravim ledja kako treba (ili kako sam navikao na mtb), volan mi je prenisko za to (u odnosu na mtb, iako je sediste tek 1-2cm iznad volana). Jedino nekako da odem skroz preko volana, u polulezeci polozaj, ali frka mi je da ne izgubim kontrolu, mozda i zbog pedala. Na mtb, kad tako ustanem, teziste mi je na pedalama, a ovde imam osecaj da je na rukama, a da bi noge lako skliznule sa pedala. 

Moracu i da okacim par slika, pa da forumasi procene treba li tu nesto da se podesava. 

 

Ske, hvala, naci cu i ja nesto.

 

 

p.s. Fiery, znas li da li se ljudi vremenom adaptiraju na uzi polozaj, pa ih boli samo dok se ne naviknu, ili nema leka dok se ne promeni nesto na bajsu?


  • 0

#89 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 September 2017 - 02:58 PM

Pusti ti te priče o srknavljenju, stavi pedale koje su udobne, stabilne i sigurne. Preporuka za male pare: http://planetbike.rs...vi/Pedale/1723/

 

Za to istezanje, verovatno moraš da se navikneš na novi položaj, malo da prilagodiš tehniku. Ustaneš sa sedla i gurneš kukove unapred, držeći ramena iznad volana. Ako su noge nesigurne na pedalama verovatno neće funkcionisati - razlog više da ne brineš o izgledu, nego o funkcionalnosti.

 

Navikavanje na širinu pedala nije nemoguće, ali zavisi od čoveka do čoveka. Za početak svakako smanji intenzitet, fokusiraj se na pravilan položaj i kadencu, pa vidi postaje li lakše.


  • 0

#90 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 06 June 2018 - 01:13 PM

Pozdrav , necu da otvaram novu temu.Moj problem je slican a radi se o .....

Vrlo neprijatnom osecaju koji opisujem ovako - blaga ukocenost pracena  blagim bolom provremeno u donjem delu vratne kicme(od prilike 3 cm ispod jagodice)

Dodacu da sam napravio pauzu tj nisam vozio bajk godinu dana.

Vozim treking (189 cm ,odgovarajuci ram tj 58 cm) tako od prilike znate u kom sam polozaju

Sta mi je raditi ? Jacanje misica koji drze glavu ili poseta lekaru ?


  • 0

#91 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 June 2018 - 01:17 PM

Jagodice?

U suštini ti treba lagana vežba i razgibavanje, odviklo ti se sve od tog položaja.

Ako nikako ne prolazi, onda moraš da se voziš u drugom položaj, ispravljenijeg vrata.


  • 0

#92 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 06 June 2018 - 02:08 PM

Jagodice?
U suštini ti treba lagana vežba i razgibavanje, odviklo ti se sve od tog položaja.
Ako nikako ne prolazi, onda moraš da se voziš u drugom položaj, ispravljenijeg vrata.

 
Bas  tu


/uploads/media/useralbums/0001/23/thumb_22984_useralbums_medium.jpeg


Kakve vezbe predlazes ? Lagano razgibavanje , gimnastika pred voznju jel?

Ove zime nisam bio fizicki atktivan pa sam mislio da skoknem do teretane da ojacam malo misice koji drze glavu i olaksam kicmi teret.

Sto se promene pozicije tice , cini mi se da je nemoguce

Sve je pravilno podeseno , vozim pravilno sve ostalo bi bilo mucenje (spustnje sedista zamena lule)


  • 0

#93 Architect92

Architect92
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 610 posts

Postavljeno 06 June 2018 - 03:40 PM

Proveri poziciju svog kicmenog stuba prilikom voznje. Bol u vratu moze biti uzrokovan losim drzanjem kicmenog stuba pa se neki misici vise naprezu i neki delovi vise trpe. Ako nisi bio fizicki aktivan dugo, moze biti da su ti misici core-a oslabili a taj trbusni i ledjni deo misica su ti br.1 kada je u pitanju pravilno drzanje, ne samo na biciklu. Ubaci neke vezbice za ledja, imas na internetu da biras sta ti najvise odgovara. Ako te bol ne prolazi posle par nedelja, pravac doktor. Imao sam slicnu nelagodnost nakon pauze od 4 meseca. Dugo sam sedeo i bio slabo aktivan, forma oslabila, pa su ledja vise trpela. Kako sam poceo da radim vezbe za core ponovo bol je nestao.


  • 0

#94 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 07 June 2018 - 12:25 PM

Hvala

 

Joj boze sta sam napisao , zurim ,lapsus , Adamove Jabucice


  • 0

#95 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 19 January 2024 - 01:14 PM

Bas gledam ovu temu i zaista bolovi u kicmi mogu biti bedak. Jos prosle godine, u donjem delu kicme iznad karlice osetio sam kao da mi je prikljesten nerv. Kao da bol struji kroz noge. Bol je konstantan. Otisao kod lekara, ono snimanje ni u najavi, jer svi su na godisnjem. Terapija tek od 1. februara, pa ce naci termin za snimanje. Sad me slozile i upale. Juce mi stigao Stevens drumas, isprobao ga, ne ide. Videcu kako ce ici, ali za sada deluje da se mogu oprostiti od drumasa i mogu ga pakovati za prodaju. Ispalo je da mogu da vozim klasicne gradske bicikle i naginjanje mi uopste ne prija. S' obzirom da ovo vec duze traje, moguce je da je i problem sa kicmom veci. Nazalost nema se vise 25 godina. Bedak.
  • 0

#96 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2024 - 01:36 PM

Ako si iz Beograda, mogu da ti preporučim odličnog terapeuta koji sređuje mnoge pronleme vezane za kičmu, zglobove, upaljene nerve, ukočenja itd...
  • 2
The sea, the sea

#97 BlueOcean

BlueOcean
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts

Postavljeno 19 January 2024 - 05:48 PM

Ako si iz Beograda, mogu da ti preporučim odličnog terapeuta koji sređuje mnoge pronleme vezane za kičmu, zglobove, upaljene nerve, ukočenja itd...


Hvala ti puno. Nisam iz Beograda, strpicu se jos ovo malo, inace bolje da sam odmah dao pare na privatnika, u drzavnim ustanovama je vecito neko na bolovanju (godisnjem). Bukvalno treba cekati 2 meseca i vise snimanje.
  • 0

#98 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 19 January 2024 - 10:43 PM

Ako si iz Beograda, mogu da ti preporučim odličnog terapeuta koji sređuje mnoge pronleme vezane za kičmu, zglobove, upaljene nerve, ukočenja itd...

Onaj crnac kuropraktičar da nije?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#99 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1366 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 January 2024 - 11:06 PM

Ne znam kuropraktirčare :D
  • 0
The sea, the sea

#100 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 20 January 2024 - 03:32 PM

Bas gledam ovu temu i zaista bolovi u kicmi mogu biti bedak. Jos prosle godine, u donjem delu kicme iznad karlice osetio sam kao da mi je prikljesten nerv. Kao da bol struji kroz noge. Bol je konstantan. Otisao kod lekara, ono snimanje ni u najavi, jer svi su na godisnjem. Terapija tek od 1. februara, pa ce naci termin za snimanje. Sad me slozile i upale. Juce mi stigao Stevens drumas, isprobao ga, ne ide. Videcu kako ce ici, ali za sada deluje da se mogu oprostiti od drumasa i mogu ga pakovati za prodaju. Ispalo je da mogu da vozim klasicne gradske bicikle i naginjanje mi uopste ne prija. S' obzirom da ovo vec duze traje, moguce je da je i problem sa kicmom veci. Nazalost nema se vise 25 godina. Bedak.

Mogu odmah da ti preporucim da radis vezbe istezanja samo, najbolje da visis, da uzmes lek midocalm za opustanje misica, nesto protiv bolova i to jace, i za upalu nerva nesto obavezno, ne mogu da se setim sta sam ja pio. Moguce da nije ukljestenje vec diskushernija. I preporuka, hitno na magnetnu da sto pre pocne terapija.

Ja sa diskushernijom vozim drumasa i super mi je, a nisam bas u fit stanju poslednje 2 godine..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika