Jump to content


Fotografije

bol u donjem delu ledja i zadnjoj lozi, pomoc...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
159 odgovora na ovu temu

#21 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 13 June 2016 - 09:24 PM

pa ja evo vec mesec dana ne odustajem i teram uz brdo i pod "upalom" ali ne prolazi pa sam zato pomislio da je problem u bajsu odnosno podesavanju... a i lakse mi da rasrafim bajs nego sebe


  • 0

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 13 June 2016 - 10:16 PM

Ja mislim da je taj 53cm mali ram za tebe ske.


  • 1

#23 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 05:00 AM

Kako je mali? Ako je bajs na slici podesen tako da odgovara njemu od 180 cm, ne moze nikako biti mali. U sustini, mozda moze da proba ram 56 cm ali nije to uopste tako velika razlika. Na drumskom bajsu sticna i treba da stoji dobro iznad nivoa kormana radi bolje aerodinamike...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2016 - 05:10 AM

Kako je mali? Ako je bajs na slici podesen tako da odgovara njemu od 180 cm, ne moze nikako biti mali. U sustini, mozda moze da proba ram 56 cm ali nije to uopste tako velika razlika. Na drumskom bajsu sticna i treba da stoji dobro iznad nivoa kormana radi bolje aerodinamike...

 

Sve ima svoju meru, zavisno od proporcija i savitljivosti vozača. Bolja je aerodinamika kad je korman malo viši, a ruke se više poviju pri spuštanju, nego kad je korman toliko spušten da ga vozač hvata gotovo ispruženim rukama. Takođe, dosta ljudi podesi te kormane tako da im dropovi služe samo za ukras - previše nisko budu postavljeni. 


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 08:16 AM

Ja mislim da je taj 53cm mali ram za tebe ske.

pa sad stvarno nemam pojma....

dugo sam trazio bajs koji bi mi se uklapao u "finansisku konstrukciju" , da mi se svidja na oko i da mi " lezi"

nije bas tako lako naci takav bajs, cesto nije u Bg ili okolini,  ali ja sam imao vremena pa sam isao i probavao nekoliko komada. probao sam i 56 ali mi je nekako bio mnogo rastegnut... nisam ja mogao sad tu na licu mesta da ga podesavam ali jednostavno nije mi seo... probavao sam i manje i oni su mi bili cak nekako udobniji ali su mi nekako izgledali kao da sam ukrao bajs nekom detetu :)

kad sam seo na ovaj on mi je bas odgovarao , i bez ikakvih podesavanja... zato sam ga i uzeo... a i vodio sam se onom pricom da manji bajs uvek mogu da " povecam " a veliki ne mogu da " smanjim "

mislim da mi je ova velicina bas ok.

 i da, velicina je 54 cm ;)


  • 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 10:10 AM

http://www.cykelshop...-silk-2015.html


  • 0

#27 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 June 2016 - 10:13 AM

... ali me donji deo ledja jako boli a bol se spusta i na zadnju lozu obe noge

Bol u zadnjoj lozi nije strasan, vise kao neko trnjenje ali zato me u ledjima opasno probada. Ne osecam bol dok sam u jednom polozaju, sedim , lezim, setam, vec samo kod promene polozaja, ako sam lezao ili sedeo onda prilikom ustajanja, ako sam setao onda prilikom sedanja... 

 

Neki doktor bi ovu simptomatiku povezao sa diskus hernijom...


  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#28 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2016 - 10:18 AM

Tesko da bi sa diskus hernijom vozio bicikl

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 0

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 14 June 2016 - 10:37 AM

Ja vozim... ali sam se odrekao drumasa zbog polozaja voznje...
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 11:02 AM

pa sad stvarno nemam pojma....

dugo sam trazio bajs koji bi mi se uklapao u "finansisku konstrukciju" , da mi se svidja na oko i da mi " lezi"

nije bas tako lako naci takav bajs, cesto nije u Bg ili okolini,  ali ja sam imao vremena pa sam isao i probavao nekoliko komada. probao sam i 56 ali mi je nekako bio mnogo rastegnut... nisam ja mogao sad tu na licu mesta da ga podesavam ali jednostavno nije mi seo... probavao sam i manje i oni su mi bili cak nekako udobniji ali su mi nekako izgledali kao da sam ukrao bajs nekom detetu :)

kad sam seo na ovaj on mi je bas odgovarao , i bez ikakvih podesavanja... zato sam ga i uzeo... a i vodio sam se onom pricom da manji bajs uvek mogu da " povecam " a veliki ne mogu da " smanjim "

mislim da mi je ova velicina bas ok.

 i da, velicina je 54 cm ;)

 

Opusti se i pusti price sa neta i gluposti da sa 175 cm vozis 56 cm bajs n2:hahaha . Bajs ti sigurno nije mali. Da ti je mali bilo bi ti sediste na kraju te sticne a ne na pocetku. Na 2 cm duzem ramu ne bi ni mogao da podesis sediste da ti stoji kao sada. 

 

A to za diskus herniju je i meni odmah palo na pamet cim sam procitao prvi post mada je logicnije da je problem zbog promene pozicije. 


  • -1
.

#31 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 11:25 AM

Covek rece da je visok 180cm a Nishiki kaze (link)


  • 1

#32 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 02:01 PM

Opet ti sta Nishiki kaze. Pogledaj slike kako je bajs podesen, ako ti nije jasno onda ti nema pomoci :)


  • -1
.

#33 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 02:45 PM

Gledam ja slike dugo pre nego se prihvatim da savetujem po forumu, gledao sam i tip pedala, polozaj kaveza za bocu, velicinu volana u odnosu na ram, mesta gde su zavarene horizontalna i kosa cev za vrat bicikla... Sve mi to daje dodatne detalje da bolje upoznam vozaca i bicikl.


  • 1

#34 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 03:01 PM

danas mi je treci dan odmora i bol skoro da je potpuno prosao. U ledjima me zigne tek u nekom krajnjem polozaju a u zadnjoj lozi vise i nemam problema. tako da mislim da nije diskus hernija jer koliko razumem ona se ne povlaci posle par dana negoje konstantna. 

ram mislim da mi nije mali, bez obzira sta nishiki kaze. (sad kao oni znaju bolje nego mi, a) :) 

sediste mislim da nije previsoko jer kad stavim petu na pedalu noga mi je potpuno ispruzena 

kolko sam citao ove vase savete mislim da cu za pocetak da okrenem lulu i tako podignem volan za malo, pa da vidimo sta ce da bude...

odmoricu jos par dana da mi se bol u ledjima skroz povuce pa cu onda da probam


  • 0

#35 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2016 - 06:08 PM

Probaj ipak spustiti i sedlo za pola cm.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#36 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 07:02 PM

evo sad sam malo cackao oko bajsa i to sad otprilike ovako izgleda. lulu okrenuo, volan malo zarotirao na gore, sediste uspravio i spustio za oko 5 mm. 

jos samo da vidimo kako ce u voznji da se pokaze

 

 

bajs1.jpg

 


  • 0

#37 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 14 June 2016 - 07:05 PM

Korman deluje toliko zarotiran na gore da su dropovi neupotrebljivi. A upitna je udobnost i na gornjem hvatu. Mada jeste individualno, kažem kako mi deluje po slici za neki "prosek".


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#38 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2016 - 07:17 PM

Ponesi ti imbus kljuc na voznju pa na licu mesta ispodesavaj korman kako ti odgovara.

Nek izgleda sasavo ali da ledja ne bole :)

 

ja i dalje mislim da je to samo upala misica.


  • 1

#39 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 07:18 PM

Seat tube length 530mm effective top tube length 540mm recommended rider height 170~178cm


  • 1

#40 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 14 June 2016 - 07:25 PM

ma i meni deluje potpuno bez veze a i ruzno , al rekoh aj da probam ovako , pa ako ledja budu dobro da polako vracam na dole ...

ne znam vise ni sam sta da radim...

moram nekako da ubudzim da mogu da vozim kad god imam priliku a ne da posle svake voznje zbog bolova moram da pauziram 10ak dana.

 

Ponesi ti imbus kljuc na voznju pa na licu mesta ispodesavaj korman kako ti odgovara.

Nek izgleda sasavo ali da ledja ne bole :)

 

ja i dalje mislim da je to samo upala misica.

i ja se nadam da je samo upala... 

 

 

Seat tube length 530mm effective top tube length 540mm recommended rider height 170~178cm

 aj ako ti nije problem pojasni mi malo ovo... razumem sta pise al ne razumem sta znaci :(


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika