Jump to content


Fotografije

Drumaš


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
98 odgovora na ovu temu

#21 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 07:49 PM

Za cifru od 1000 e može jako lep i kvalitetan polovan bicikl da se kupi u Srbiji, verovatno kraden od preko, ali to tebe ne treba da brine. :) Gledaj samo da radim nema neka oštećenja ako je karbonski, da nema nigde neku zaderotinu ili tome slično, jer to ako se ne sanira može da pravi problem. Uglavnom na bajsevima takvih cena sve radi kao sat, ali probna vožnja od par kilometara će ti sigurno sve reći. 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#22 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 09:00 PM

Nisam, dok sam se ja premisljao i cekao necije misljenje, otiso. Bice valjda nesto u ponudi ubuduce.

 

Ima i dalje svašta u ponudi, naročito sa tvojim budžetom.

 

Znaš li koja ti veličina treba? Imaš li preferencije po pitanju komponenti? Materijal? Boja? Opuštenija ili agresivnija geometrija? Da li želiš da bude baš što bliže maksimalnom budžetu, ili je OK i nešto jeftinije što je i dalje dobra ponuda?


  • 0

#23 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 09:13 PM

Velicina M, jer sam oko 176 visok... znam za klase kompon. materijal karbon, dok se oko geometrije ne razumem. A boja.. sve zavisi kako izgleda bajs. Mozda bih odvojo i koju 100 vise... Ima u ponudi, ali me neki posebno model ne privlaci. Naso sam i ovo, ali mislim da je malo precenjeno... http://www.kupujempr...d=1685#photoBig


  • 0

#24 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 February 2017 - 09:51 PM

Čisto predlog za razmišljanje, iz mog nekog ugla:

 

Možda je 1000 e malo visok budžet ako nisi baš potpuno siguran šta tačno tražiš. Eventualno uzeti neki oko 400 evra, pa kad se stekne neko iskustvo, da se proda, pa uzme skuplji.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 February 2017 - 11:34 PM

Velicina M, jer sam oko 176 visok... znam za klase kompon. materijal karbon, dok se oko geometrije ne razumem. A boja.. sve zavisi kako izgleda bajs. Mozda bih odvojo i koju 100 vise... Ima u ponudi, ali me neki posebno model ne privlaci. Naso sam i ovo, ali mislim da je malo precenjeno... http://www.kupujempr...d=1685#photoBig

Ne savetujem da kupujes pinarelo ili cervelo i slicno bez nekog poznavaoca, jer su to najcesce kopirani ramovi koje prodaju na aliexpresu i slicnim kineskim prodavnicama. Ne kazem da je konkretno ovaj bicikl kopija, ali povedi nekoga ko se razume da proceni ako bi uzimao nesto poput ovog bicikla.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#26 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 11:59 PM

http://www.2bike.rs/...te#.WLNq9BkxnqA

A mora li da bude ceo karbonac? Ultegra 6600 na ovom modelu ce raditi bolje nego novija 6700 provereno. Plus ovaj prodavac prodaje proverene i dobre bicikle. Po izgledu ne sumnjam da ovaj radi kao sat plus bi mogao mozda malo i da se cenjkas aa njim. Naravno pod uslovom da ne mora da bude 100% karbon...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#27 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 12:02 AM

drumski-trkacki-8/cannondale-synapse-disc-2x11-sram-rival-2016god#.WLNsVhkxmBY


Ili nesto ovako? Malo univerzalniji bicikl, takodje brz i sa super opremom a otvoren i za malo drugacije avanture i putovanja...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#28 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 12:56 AM

Ovaj Pinarello ti je Kinez. Plus ti je veliki, tako da to nemoj ni da gledas. Za tebe velicina preko 54 ni slucajno, a ja bih mozda probao i neku 52-ojku, mozda. Nemoj da zuris, lepa je to lova za bajs. Ovaj Focus jeste izgledao odlicno i mislim da bi bio ok kupovina. Samo grupa na njemu vredi 400-450e, ram isto toliko, ali nema veze bude cesto bajseva u tvojoj velicini na berzi u to cenovnom rangu. Nemoj da zuris...


  • 0

#29 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 07:10 AM

http://www.2bike.rs/...te#.WLNq9BkxnqA

A mora li da bude ceo karbonac? Ultegra 6600 na ovom modelu ce raditi bolje nego novija 6700 provereno. Plus ovaj prodavac prodaje proverene i dobre bicikle. Po izgledu ne sumnjam da ovaj radi kao sat plus bi mogao mozda malo i da se cenjkas aa njim. Naravno pod uslovom da ne mora da bude 100% karbon...

 

Mislim da je to dosta para za nešto što je minimalno 5 godina staro. Jedino ako baš voli Colnago, mada će za tu klasu rama platiti samo italijansku farbu i nalepnicu deteline :). Koliko vidim na oglasima se može naći štošta bolje (ful karbon npr.) i mlađe, jedino će zbog veličine morati malo više da traži i čeka.

 

Pudinže, ako već nemaš, moraćeš da računaš i na prilične troškove za dodatnu opremu. Pedale obično ne dolaze na biciklu, obuća, odeća, alat (npr. za karbonski ram ti treba moment ključ) itd... može lako da naraste i do par stotina €.


  • 1
Pozdrav

#30 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 08:13 AM

Kolega Pudinze....pitam kao neko ko je odskora u ovoj prici i ko svaki dan uci ponesto. S obzirom na ozbiljnu cifru koju ste spremni da date za bicikl, pretpostavio bih da ste neko ko primeti razliku izmedju 105 i Ultegre, izmedju 15 mm razlike na TT....a opet bih po postovima rekao da nije tako. I zato, ako sam u pravu, mislim da Vam je pametnije gledati nesto cca 400-500 eur jer se za te pare moze uzeti odlican bajs. A onda posle nekog vremena videti sta zapravo Vama odgovara i sta zelite..

Sent from my Samsung
  • 2

#31 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 01:18 PM

Bas ste me bacili na razmisljanje, jer jesam neiskusan i naravno da ne umem da napravim razliku izmedju 105 i Ultegre, nikad nisam ni vozio... vozim mtb scout sub zero sa verovatno zlj grupom delova :D. Ali s druge strane, ako vec kupujem nesto, hteo bi da bude dobro i da naredne nekoliko god. ne moram mnogo da mislim. Malo me zamara ta opcija da kupujem jeftinije, pa posle da ja to preprodajem... nekako bi da se bolje inform. oko svega, da pratim sajt, pa nesto ce vec da se nadje. Inace, znam lika koji se bavio biciklizmom i bio mi reko da zna nekog u bg-u ko prodaje drumase, pa videcu s njim da mi da kont. pa da vidim, probma... Inace hvala svima na odgov. i savetima, postujem :)


  • 0

#32 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 02:25 PM

Nadam se da moj post nije izgledao potcenjivacki...gledam na to mojim ocima jer ni sam nisam nista iskusniji:-) ako je ideja kupiti nesto dobro i kvalitetno, onda cifra koju sam pomenuo jeste sasvim dovoljna za rekreativca i amatera skromnog bici znanja i zahteva. Pozdrav i srecno u potrazi👍

Sent from my Samsung
  • 0

#33 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 03:19 PM

Nije stvar samo u tome da bicikl bude kvalitetan pa da traje, treba i da ti odgovara tačno onako kako hoćeš, po veličini, po upravljivosti, po izgledu... A za dobar deo toga ne možeš da znaš šta ti tačno odgovara dok ne provedeš neko vreme na nekom biciklu. Još se na sve to s vremenom ukusi menjaju, tako da mislim da ti su preprodavanje i zamene neizbežni, naročito u početku - pitaj me kako znam. S jedne strane, ako kupiš pametno, dobar deo uloženog ćeš povratiti u svakom slučaju, ali s druge strane, skuplji bickli se malo teže prodaju.

 

Svašta napisah, ništa ne rekoh :smile: Poenta je da ne očekuješ da ćeš naći nešto savršeno iz prve, tako da nemoj da se zalećeš da daješ maksimum koji možeš da odvojiš (računaj i 100-200 preko na propratnu opremu što reče himzo). Ali to ne znači da ne treba da kupiš nešto dobro, jer dobro kupljeno će se dobro i prodati.


  • 1

#34 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 04:44 PM

Mislim da je to dosta para za nešto što je minimalno 5 godina staro. Jedino ako baš voli Colnago, mada će za tu klasu rama platiti samo italijansku farbu i nalepnicu deteline :). Koliko vidim na oglasima se može naći štošta bolje (ful karbon npr.) i mlađe, jedino će zbog veličine morati malo više da traži i čeka.

 

Pudinže, ako već nemaš, moraćeš da računaš i na prilične troškove za dodatnu opremu. Pedale obično ne dolaze na biciklu, obuća, odeća, alat (npr. za karbonski ram ti treba moment ključ) itd... može lako da naraste i do par stotina €.

 

 

 

 

Ako pogledaš kolika je cena novog Colnaga te kategorije sa Ultegrom, biće ti jasno zašto je polovan i star 5 godina na tolikoj ceni. Dalje ono što određuje vrednost bicikla je isto što i određuje vrednost auta. Kako i na koji način je eksploatisan i koliko "potrošen". Kod nas uglavnom kada je neka stvar korišćena i više nije nova, njoj po pravilu morao drastično da opadne cena jer se u protivnom stiče utisak da sa onim ko ga prodaje nešto nije sasvim u redu. U zemljama nekog drugog mentaliteta je ipak malo drugačiji slučaj. Dobre stvari zadržavaju svoju cenu dosta dugo i kad počnu da stare zahvaljujući isključivo kvalitetu ali i o tome kako se sa određenom stvari rukuje i kako se ista održava.  

 

Dalje, postoje aluminjumski ramovi koji su bolji od karbonskih i to je dokazano. Danas ima toliko mnogo različitih proizvođača karbona i aluminijuma i različitih cena koje upravo i govore o različitim nivoima kvaliteta izrade. Prema tome, ne mora za sigurno da znači da će bolje da prođe ako uzme karbonski ram od aluminijumskog. 

 

Na kraju krajeva, ako dečko već raspolaže tolikim novcem a nije pre toga vozio drumaše i ne razume se mnogo u materiju i ne namerava da se ozbiljno bavi biciklizmom i trenira za neki klub, za cifru od cirka skoro 150 000 dinara može da uzme jednog sasvim lepog, laganog, NOVOG na primer Scotta sa solidnom opremom tipa Tiagra koje će da ga služi mnogo više nego što može da pretpostavi, a opet dobije novo, uz račun i garanciju, što je dodatna povoljnost u slučaju bilo kakvih problema ili eventualne dalje preprodaje bajsa, a plus i ram može da ubode da mu odgovara u mm. I da ga ne boli glava... 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#35 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 05:50 PM

Sto se Colnaga tice to bi bilo klasicno placanje brenda. Taj bajs je blize star 10 godina, nego 5. Za te pare se kupuju full karbon bicikle sa drasticno mladjom opremom. Ne kazem da je mladje uvek bolje, ali sigurno bolje i duze drzi cenu u slucaju kasnije prodaje, a i o tome treba misliti prilikom kupovine skupog bajsa. On jeste ocuvan odlicno, ali je debelo precenjen, Plus mu je ram skoro sigurno veliki...


  • 0

#36 Whatever

Whatever
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 05:56 PM

^ Colnago Arte 2008


  • 0

#37 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 08:33 PM

http://www.2bike.rs/...-4#.WLSGvlUrLIU ovako nesto ne odgovara visini od 176?


  • 0

#38 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 08:38 PM

Bice ti prevelik. Gledaj velicinu 54 ili 51 ali probaj bajs obavezno.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#39 Peloponez

Peloponez
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 27 February 2017 - 08:54 PM

Nema sanse da se udobno smestis na taj Ktm. To je ogromno. Ja bih pre gledao neku noviju 105-icu ili recimo rival, koji rade perfektno. Pusti ove ultegre 6600, od pre 10+ godina.Radi to super, al je brate mnogo matoro.
  • 1

#40 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 February 2017 - 07:50 AM

500 € da vidi sta mu odgovara i sta zeli? To moze i za 200€... Mada se slazem da za 500€ ima super biciklica da se nadje i za potrebe rekreativca razlike u bajsu od 500€ i 1000€ jedva da ima i ta razlika ne kosta tih petsto evra... Ali ako bi covek da uzme bajs od soma evrica,moze da bira sta voli..
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika