Jump to content


Fotografije

Drumaš


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
98 odgovora na ovu temu

#61 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 March 2017 - 08:08 PM

Moje lugano su okruglo 300g, provereno vagom. A tako piše i na internetu. I nemaju zaštitu koliko vidim iako se tako reklamiraju. Ono active line, K guard... ma žvaka.


  • 0

#62 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 02 March 2017 - 08:03 PM

http://www.2bike.rs/...65#.WLh5HlUrLIU ovo ne deluje kao losa ponuda, sad ne znam oko velicine rama, razume se da se mora da proba, ali me interesuje ovako odokativno necije misljenje? hvala


  • 0

#63 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 02 March 2017 - 10:45 PM

I bicikl i prodavac su ok. Možda ti je ram premali, ali idi do njega obavezno, i probaj još neke modele bicikala koje prodaje, da bi stekao jasniju sliku koja ti veličina i geometrija rama najviše odgovara. Čak i da ne pazariš ništa to će ti biti dobra proba i iskustvo za dalju kupovinu.
  • 1

#64 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 March 2017 - 10:48 PM

I bicikl i prodavac su ok. Možda ti je ram premali, ali idi do njega obavezno, i probaj još neke modele bicikala koje prodaje, da bi stekao jasniju sliku koja ti veličina i geometrija rama najviše odgovara. Čak i da ne pazariš ništa to će ti biti dobra proba i iskustvo za dalju kupovinu.

Da, a kad odes tamo videces jos jedno 20ak opasnih bajseva u raznim velicinama pa mozes da biras.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 1

#65 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 02 March 2017 - 11:13 PM

Hvala obojici, samo jos nesto, mozda malo glupo.. ali kako da znam dal mi je ram mali ili taman, jer ja sam to trebam da osetim :D gledacu u sub. da odem do bg-a i probam.


  • 0

#66 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 02 March 2017 - 11:58 PM

Pogledaj ovaj blog sajt koji uredjuje naš kolega sa foruma Falloutboy : http://www.bikegreml...a-rama-bicikla/

 

A i sam prodavac će ti dosta pomoći oko izbora veleičine rama.


  • 0

#67 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 March 2017 - 06:57 AM

Najbitnije je da namestiš sedlo na tačnu visinu koja ti odgovara na svakom biciklu koji probaš. Onda jednostavno gledaš kakav je osećaj na biciklu, da li je udobno pod rukama, u leđima, kako se ponaša u krivinama... Odlično je što kod tog prodavca ima dosta različitih modela i veličina, lakše ćeš prepoznati šta ti odgovara ako probaš i nešto što je preveliko ili premalo.


  • 1

#68 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2017 - 09:45 AM

Pozdrav

Da ne otvaram novu temu... 

Zanima me neki drumas do nekih 500-600e plafon.. 

Ja sam visok 167-8cm,  Mislim da mi treba ram 49-50cm? 

Video sam ovaj na oglasu http://www.2bike.rs/...-5#.WL6A828rKUl

I kakvo je sranje u Madjarskoj? Da li neko mozda zna? Posto mi komsija ide tamo cesto.. Mozda tamo nesto da nadjem ili ovde? 

Hvala unapred! 


  • 0

#69 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2017 - 09:59 AM

Zdravo, TCR je legendaran model, ali ovaj sa linka je prevelik za tebe...fali ti desetak santimetara za tu velicinu rama.

Osim velicine i cene, sta ti je jos bitno kod izbora?

Sportski pozdrav.
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#70 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2017 - 10:47 AM

Zdravo, TCR je legendaran model, ali ovaj sa linka je prevelik za tebe...fali ti desetak santimetara za tu velicinu rama.

Osim velicine i cene, sta ti je jos bitno kod izbora?

Sportski pozdrav.

Da, zato mi se i svideo.. Al pise da je "Velicina M 50cm" 

Pa da je dobro ocuvan i da ima dobru opremu.. 


  • 0

#71 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 10:54 AM

Mađarska sigurno ima dobru ponudu, ali ako nemaš iskustva sa drumašima da znaš tačno šta ti treba, najbolje je da gledaš tamo gde možeš da probaš pre kupovine. A taj Giant je preveliki, efektivno veličina 54. Prodavci često ne znaju kako se mere drumaši sa sloping geometrijom, ili jednostavno čudno mere; zato i treba uvek pogledati uživo ako nisi potpuno siguran šta je u pitanju.

 

Mislim da ovako nešto vredi pogledati:

http://www.2bike.rs/...ndale-caad8-105

http://www.2bike.rs/...-u-extra-stanju

http://www.2bike.rs/...ki-8/trek-1-2-5

 

Cannondale je možda malo veći, ali nije naodmet probati ako ti prodavac nije mnogo daleko. Druga dva su ispod budžeta ali deluju kao korektna ponuda, naročito ako se još koriguje cena. Ostavljaju prostora za propratnu opremu i možda za uložiti u točkove ili delove po želji ako se pokaže da je ram odgovarajući veličinom i geometrijom.


  • 1

#72 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2017 - 11:35 AM

Pa vozio sam drumasa celu proslu sezonu.. Preso sam oko 5000km s GT veličina M..
Al sam stavio bas kratku lulu.. Al opet mi treba manji ram..
Trenutno mi je na oglasu za 280e..
Taj prvi sam video, deluje ok, iz Bg sam.. Tako da cu mozda da ga probam..
Btw merio sam duzinu noge i pomnozio s 0.66 i ispada 49. Nesto..
Hvala na pomoći :-)
  • 0

#73 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 March 2017 - 12:09 PM

Izmeri onda par ključnih dimenzija na GT, da znaš šta gledaš. Prvo, visina sedla od osovine pogona. Drugo, visinska razlika između sedla i volana (od zemlje do gornje površine sedla minus od zemlje do gornje površine volana). Treće, horizontalna dužina od sredine šticne do sredine vrata vile. Kad ideš da pogledaš bicikl, ponesi obavezno metar: namesti sedlo na svoju visinu, pogledaj može li volan da se namesti blizu odgovarajuće visine i vidi da li je dužina rama dovoljno kraća od onog što sada imaš.


  • 2

#74 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 March 2017 - 09:34 PM

Izmeri onda par ključnih dimenzija na GT, da znaš šta gledaš. Prvo, visina sedla od osovine pogona. Drugo, visinska razlika između sedla i volana (od zemlje do gornje površine sedla minus od zemlje do gornje površine volana). Treće, horizontalna dužina od sredine šticne do sredine vrata vile. Kad ideš da pogledaš bicikl, ponesi obavezno metar: namesti sedlo na svoju visinu, pogledaj može li volan da se namesti blizu odgovarajuće visine i vidi da li je dužina rama dovoljno kraća od onog što sada imaš.

Hvala ! 


  • 0

#75 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2017 - 09:13 AM

Sta mislite o ovom bajsu? 

https://www.decathlo...id_8364452.html

kad se pretvori u evro to je 740e ? a ima  Shimano 105 opremu 

Da li je to povoljno ili ne ? 

Tamo mi cesto komsija ide u "decathlon" Ne znam da li ima neka druga radnja s povoljnija.. 


  • 0

#76 skylab

skylab
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 posts

Postavljeno 08 March 2017 - 10:26 AM

Ako možeš da odbiješ Madjarski PDV od tih 740 evra, onda vredi razmisliti. Na tom biciklu je grupa ono što najviše vredi, ram i marka sami po sebi nisu ništa posebno.

 

Po meni je najbolja kupovina ovaj Cannondale što ti je Fiery našao na CB: http://www.2bike.rs/...05#.WL_bE7go-M8

 

Taj CAAD8 ram je bar za klasu bolji od ovog iz Decathlon-a. Jedino što ima 105 5700 2x10 grupu ali mislim da ti ta jedna brzina ne čini neku razliku sem možda kod kasnije prodaje.


  • 0

#77 Kizahc

Kizahc
  • Members
  • Pip
  • 13 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 March 2017 - 12:03 PM

Ako možeš da odbiješ Madjarski PDV od tih 740 evra, onda vredi razmisliti. Na tom biciklu je grupa ono što najviše vredi, ram i marka sami po sebi nisu ništa posebno.

 

Po meni je najbolja kupovina ovaj Cannondale što ti je Fiery našao na CB: http://www.2bike.rs/...05#.WL_bE7go-M8

 

Taj CAAD8 ram je bar za klasu bolji od ovog iz Decathlon-a. Jedino što ima 105 5700 2x10 grupu ali mislim da ti ta jedna brzina ne čini neku razliku sem možda kod kasnije prodaje.

Aha, ok, Hvala.. Zato i pitam, posto vidim da je neka "cudna marka" nikad cuo... 

Pa realno jedna brzina mi nista ne znaci.. Samo da mi odg ram.. 

Videcu taj Cannondel.. Ako mi ne odg.. trazim dalje.. 

Sportski pozdrav! 


  • 0

#78 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 08 March 2017 - 12:16 PM

OK je B'twin, ništa posebno ali ništa ne fali. Pitanje je da li ti više znači što je nov bicikl za koji nema mnogo cimanja oko utezanja i popravki posle kupovine, ili hoćeš da dobiješ maksimum za svoje pare po cenu ulaganja više vremena.


  • 0

#79 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 08 March 2017 - 03:51 PM

Pozdrav, dobri ljudi, rekoh da pitam ovde da ne otvaram novu temu, jel ovaj ram dobar izbor za rekreativca ? Trazim alu ram sa karbon vilom, inace sam visok 194 cm pa sam na muci da nadjem velicinu rama 60+ cm, a ovaj ima u ponudi 61cm. http://www.2bike.rs/...10#.WMAWZjH7-Ul  

 

Ako neko ima iskustva sa ovim ramom, znacilo bi mi da da svoj komentar, posebno ako ima negativnih komentara, jer ne bih da se zajebem da uzmem pa da se razocaram... Ako ovo nije dobar izbor, cekacu da se pojavi nesto polovno dobro. Inace vozim staru celicanu CroMo, pa bih sklopio nov, laksi bicikl, kontam da bih lakse vozio uzbrdo alu-karbon nego celik

 

 


  • 0

#80 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 March 2017 - 04:15 PM

Btwin ti je dehatlonova marka koja pored bicikala proizvodi sirok spektar raznorazne opreme. Imaji zastupnistvo u svakoj iole normalnoj zemlji u EU. Ne samo to, nego je i njihov model, tacnije ram AF700 prosle godine svrstan u jednog od top 10 alu ramova na svetu pored imena kao sto su izmedju ostalog i Cannondale i Bowman Palace.

Inace je poznat po tome sto ima ubedljivo najbolji odnos cene i kvaliteta mozda u svetu. Model 520 koji ti gledas je dobar iz vise razloga. Ima odlican klirens tockova pa na njega bez problema staju gume od 32 mm ili do 30 sa blatobranima jer ram ima prihvat i za blatobrane i za paktreger kao i paktreger napred na karbon vili jer ima ostavljene srafove na ramu. To znaci da moze da se koristi i kao turing bike za vece distance. Ima opustenu geometriju koja ne umara i na novog se dobija dozivotna garancija na ram, vilu, lulu volana i volan. Uz naravno vec proverenu shimano 5800 opremu, jednostavno nema boljeg bicikla za te pare

Sa druge strane Cannondale Caad8 i sam vozim i to je super bajs. Nekoliko stotina grama je laksi od tog Btwina i ima lepsi ram i sakrivene varove, ali za 450 eura koliko ti onaj lik trazi dobijas bajs sa 5700 opremom koja je provereno promasaj (licno vozio), i sumnjivog porekla.

Da sam na tvom mestu ja se ne bih dvoumio, jer ipak novo je novo, a Btwin-ov model je mozda ne tako jako lep kao Caad8 ali daleko visestraniji i sa boljom opremom...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika