Jump to content


Fotografije

Drumaš


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
98 odgovora na ovu temu

#1 PETARTHEPRO

PETARTHEPRO
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 02:18 PM

Pozdrav svima, krenulo je leto pa sam planirao da pazarim neki bajs.Do prošle godine sam vozio DH, brzo mi je došlo glave puno para je odlazilo na delove i ostale sitnice pa sam planirao da ovog leta kupim nekog drumaša.Znači prelazak sa DH na Drumaša sami znate 2 različite discipline, pa bih bio zahvalan ako bi mi neko malo pojasnio kako to sve ide.Visok sam 173-4 čisto zbog rama naglašavam, imam neki budzet do 300e svestan sam da ne moze nista specijalno da se kupi za taj novac al bih voleo čisto da vi kazete svoje misljenje i date neki predlog.Ja sam našao jedan bajs koji mi se dopada http://www.2bike.rs/...-2#.V1A72JGLS71 .Hvala unapred :)


  • 0

#2 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 03:44 PM

Bicikl deluje korektno ali je taj prodavac potencijalno problematičan. Obavezno pogledati i probati uživo.


  • 1

#3 PETARTHEPRO

PETARTHEPRO
  • Members
  • Pip
  • 23 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 05:11 PM

Bicikl deluje korektno ali je taj prodavac potencijalno problematičan. Obavezno pogledati i probati uživo.


Naravno.
  • 0

#4 Bici_1

Bici_1
  • Members
  • PipPipPip
  • 117 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 05:48 PM

I ja sam planirao da kupim drumasa od istog prodavca.
  • 0

#5 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 June 2016 - 10:24 PM

Ima on svoju temu, da ne prepričavam: http://www.2bike.rs/...egativna-ocena/


  • 0

#6 medd

medd
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 04:18 PM

Ja sam imao problem sa Delboy prodavcem hteo sam da kupim bajs author FuLL xtr carbon,koji je imao r1 carbon kocnice i sediste carbon takodje sticnu i koju je zamenio  pre vidjenja samnom.Pre kupovine sam skinuo slike tog bajs sto prodaje na sajtu i kad je doneo bajs ja sam ga pitao gde su ove komponente,on mi je rekao da je zamenio boljim.Nisam znao da su deore kocnice bolje od r1 carbonskih ni  da je aluminijumska sticna bolja od richijeve karbonske,Naravno stavio je istrosenu kasetu i lanac.Mozete svasta da naucite od Dela.Prevarant!


  • 1

#7 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 04:25 PM

...kad je doneo bajs ja sam ga pitao gde su ove komponente,on mi je rekao da je zamenio boljim...

nisam zainteresovana strana

pitam cisto informativno

da li je korigovao cenu, da li je ponudio da vrati komponente sa slike?

 

zainteresovan deo mene kaze da mi je uvek bilo zanimljivo to

full xtr sa formulom/deore/ili-cime-vec...ili jesi ili nisi, ili je full ili nije full

:(


  • 0

#8 medd

medd
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 June 2016 - 10:36 PM

Nisam ga ni kupio,jer ako je prica jedna bila preko telefona,a uzivo druga.Ne kupujem nista,pogotovo kad ti neko kaze da je aluminium napredniji od karbona,i da su kocnice deore bolje od r1,bolji lanac i kaseta su na kapriolu nego na njemu.Jos kad sam mu rekao koga si nasao da zajebavas,krenuo je sa pricom necu da ti prodam bajs i krenuo je odma da pakuje bajs u kola i pravio je buku sto je potrosio 10e za gorivo.
  • 0

#9 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 23 August 2016 - 07:28 AM

Cao drugari,

Da ne bih otvaarao novu temu pitacu ovde to sto me zanima.

Zapravo, nasao sam jedan ram i bicikl koji mi se jaako svidja ali je ram za 4 cm nizi i 2 cm kraci od ovog koji sada vozim i koji mi odgovara. Zanima me, posto je povoljan u mogao bih da ga uzmem i prepakkujem neke moje ddelove, da li je moguce da duzom sticnom i lulom kompenzujem taj nedostatak?
  • 0

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 August 2016 - 07:47 AM

Cao drugari,

Da ne bih otvaarao novu temu pitacu ovde to sto me zanima.

Zapravo, nasao sam jedan ram i bicikl koji mi se jaako svidja ali je ram za 4 cm nizi i 2 cm kraci od ovog koji sada vozim i koji mi odgovara. Zanima me, posto je povoljan u mogao bih da ga uzmem i prepakkujem neke moje ddelove, da li je moguce da duzom sticnom i lulom kompenzujem taj nedostatak?

 

Manji ram je u principu lakše napakovati i kompenzovati, nego veći. Ipak, menja se dosta stvari. Međuosovinsko rastojanje (manja udobnost). Razmak prednjeg točka u odnosu na tvoje stopalo kad pedalaš - veća šansa da pri oštrijem sporom manevrisanju nogom kačiš točak. Visina gornjeg ležaja kormana će biti niža. Pitanje je do koje granice to može da se kompenzuje izvlačenjem lule, ili dužinom lule ako je ahead sistem.

 

Na kraju, možda glupo pitanje, zašto menjaš ram koji ti odgovara? Nikad ne menjaj ram koji ti odgovara, ne na drumašu. Prefarbaj ga ako treba, ali ga ne menjaj.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 Pekisa93

Pekisa93
  • Members
  • Pip
  • 22 posts

Postavljeno 23 August 2016 - 08:21 AM

Naleteo sam na povoljan hibrid bajs sa boljom opremom i aluminijumskim ramom. Moj trenutno ram je velicini, lagan je ali mislio sam zato ssto je ovaj moderniji i aluminijumski da je to bolje, samo stavim volan i samaraljke ,koji odgovaraju ovom, na novi bajs.
  • 0

#12 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 August 2016 - 08:32 AM

Naleteo sam na povoljan hibrid bajs sa boljom opremom i aluminijumskim ramom. Moj trenutno ram je velicini, lagan je ali mislio sam zato ssto je ovaj moderniji i aluminijumski da je to bolje, samo stavim volan i samaraljke ,koji odgovaraju ovom, na novi bajs.

 

Najbolji je ram koji si probao i odgovara ti.

 

Materijal od kojeg je ram napravljen je puno manje bitan od načina izrade i geometrije rama - tu se pravi razlika u udobnosti, upravljivosti i sl. Jedino što će alu ram biti nešto lakši od čeličnog, a karbonski lakši od aluminijuma. Sve ostalo je do same izrade.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2016 - 09:50 AM

Ne verujem da će alu ram od hibrida biti lakši od drumskog čeličnog, pogotovo ne osetno.

U zadnje vreme pogledao sam dosta raznih hibrida, 250-400+ eura i sve je to "teško". 10.5 do 11.5 kg po mojoj proceni.

Kažem "teško" jer su drumaši od pre 25-30 god. oko 10kg.


  • 1

#14 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 August 2016 - 10:17 AM

Ne verujem da će alu ram od hibrida biti lakši od drumskog čeličnog, pogotovo ne osetno.

U zadnje vreme pogledao sam dosta raznih hibrida, 250-400+ eura i sve je to "teško". 10.5 do 11.5 kg po mojoj proceni.

Kažem "teško" jer su drumaši od pre 25-30 god. oko 10kg.

 

I to što kažeš. Mada hibrid (kao drumaš ravnog kormana) naspram trekinga (tipa za turizam, šire gume, blatobrane, pak tregere...) ume biti dosta lakši, zavisi i šta se poredi. Ako su slične namene i kvaliteta izrade, alu obično bude lakši ram.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#15 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2016 - 05:43 PM

Čitao sam i ja to "drumaš s ravnim kormanom" ali vidim u praksi nema ništa od toga. Na asfaltu drumaš je ipak nedodirljiv, pogotovo za ozbiljniju ili dužu vožnju. Po svemu, brzini, upravljanju, težini... Drumaš s ravnim kormanom bi bio kad bi stvarno sa pravog drumaša skinuo drop i šamaraljke i stavio flat i triger okidače. Sa svim ovima što sam gledao je skroz druga priča. A bilo je tu par giant rapida, par raznih trekova, spec sirrus, cube sl cross, cannondale quick speed i još što šta manje poznatih brendova. Jedino drumsko na njima je grupa a to je najmanje važno. Mahom su to moderni bajsevi koju god. stari sa fensi sajlama kroz ram, ali geometrija je skroz drugačija, duža međuosovinska rastojanja, sedi se uspravno, svi su robusni i teški (za drumske standarde), teži točkovi, mnogo deblje gume dobro to može da se smanji bar na 28mm, mahom neke entry disk kočnice, neki imaju vbrake a neki su imali i karbon vilu ali opet sve to nije ni blizu drumaša. Dobro je za grad i zato sam i savetovao drugara da batali gledanje trekinga sa suspenzijama i diskovima pa je uzeo ovaj cube sa krutom vilom i vbrejkom

http://www.bikeroar....-cross-pro-2012

Ova težina sa linka recimo nije tačna. Bajk ima tačno 11.5kg i kad odbijem teške m324 pedale to je opet kilu više nego u specifikaciji. I to nije ni makar kakav ram (poznat brend, tripple butted) nije ni najniža najteža grupa (105 nable, menjači, kaseta i lanac, tiagra šifteri, r563 pogon, ht2 lagana patrona, sedlo je lagano selle italia) jedino se gume razlikuju neke su 37mm continental ali opet nema šanse da je zbog njih tolika razlika. Jednostavno ramovi su robusniji i teži.

Neki skuplji su bili malo lakši ali ne mnogo. Sirrus recimo ima patronu na četvrtku nisam mogao da verujem.

A evo recimo ovaj je osetno skuplji i po mom subjektivnom osećaju nema ispod 10. Tako kaže i specifikacija 10 do 10.5

http://www.2bike.rs/...10#.V7xPBxJEr1s


  • 0

#16 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 23 August 2016 - 08:00 PM

Moje je misljenje da Spex Sirrus,od nabrojanih najvise lici na drumaša,Spec taj ram (2015god) koristi i za cyclocross masine
Sora kompakt pogon bi u odnosu na FSA cetvrtku digao cenu za po mojoj proceni 50ak evra,ne znam cemu takav njihov "propust"
Ali taj bike,tako spusten,sa tom geometrijom i 30-622 gumama leti zanimljivo fino
Sad se pojavilo na berzi par giant fcr bicikala koji imaju sve isto kao scr cisti drumas,osim kormana,a znajuci kako scr ide,verujem da i fcr leti a cenovni rang 100jura ispod sirrusa
Tektro Gemini hidraulika se stavlja i na dosta skuplje bicikle
  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 August 2016 - 08:44 PM

I meni se sirrus bio najviše dopao od svih tih hibrida što sam gledao. Drugaru je i bio prvi izbor ali jedan crveni za 350 samo što mu se prodao ispred nosa dva dana pre nego što smo zapucali kolima. Ovako posle cube za 300 ili sirrus za 400 je sličan dil, kolko para tolko muzike. Sirrus je nešto lakši ima karbon vilu i malu prednost u geometriji, hidrauliku, 9faz i glupu četvrtku i 100 jura je skuplji. A cube nešto teži, bolja grupa i 10faz, alu vila i v kočnice koje su za ovog mog drugara praktičnije a i sasvim doovljne za po gradu i suvom. Da je manja razlika u ceni rekao bih svakako spec bolja kupovina. Mada i sledeći sirrus u M veličini se pojavio tek kasnije kad je već pao pazar pa i nije bio izbor između ta dva.


  • 0

#18 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 25 February 2017 - 11:55 AM

Pozdrav ljudi, vec duze vreme razmisljam o kupovini drumasa, imam budzet oko 1000e pa bi mi dobro doso neki predlog, savet, kao i misljenje o ovom modelu http://www.2bike.rs/...ov#.WLFuiFUrLIV ? Hvala


  • 0

#19 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 10:55 AM

Lepo izgleda Focus, ali je već otišao. Jesi ga ti kupio, ili tražiš i dalje?


  • 0

#20 zbunjeni_puding

zbunjeni_puding
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 26 February 2017 - 06:01 PM

Nisam, dok sam se ja premisljao i cekao necije misljenje, otiso. Bice valjda nesto u ponudi ubuduce.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika