Kastrovieho u crvenom, hronometar za Movistar

Movistar je slavio na timskom hronometru kojim je u subotu počela Vuelta Španije.
Nedelja, 24. avgust 2014

Tim favorita Naira Kintane, Movistar je slavio na timskom hronometru kojim je u subotu počela Vuelta Španije u Herezu de la Fronteri.

Pobedničku ekipu na hronometru kroz cilj je sproveo Španac Honatan Kastrovieho, kome je pripala čast da prvi obuče crvenu majicu na startu Trke oko Španije.

Movistar je tehnički veoma zahtevan hronometar, dužine 12.6km, prošao za 14 minuta i 13 sekundi, što je za šest sekundi bilo brže od Kanondejla i Orike-GrinEdž.

Tako je Movistar ponovio uspeh od pre dve godine, kada je u Pamploni, takođe Kastrovieho, prvi prošao kroz cilj timskog hronometra.

Trek faktori rejsing i Omega farma-Kvik step, tim vicešampiona Đira Rigoberta Urana, kompletirali su Top 5, sa devet odnosno 11 sekundi slabijim vremenom, respektivno.

Na krivudavoj stazi u Andaluziji, bilo je evidentni da timovi favorita ne žele da rizikuju, naročito nakon pada kompletnog Trek tima Fabijana Kanćelare na treningu.

Skaj tim Britanca Krisa Fruma završio je hronometar 27 sekundi sporije od Movistara, na 11. mestu, a sam Frum je doživeo neugodan pad nakon proklizavanja na masnom kolovozu u petak.

Tinkof-Sakso Alberta Kontadora u cilju je imao 19 sekundi sporije vreme od pobednika, što je bilo dovoljno za sedmo mesto.

Poslo šokantnog povlačenja sa Vuelte prošlogodišnjeg šampiona Krisa Hornera, njegovLampre-Merida tim je osvojio deseto mesto, 25 sekundi slabijim vremenom od pobednika.

Horner je bio prinuđen da odustane od Vuelte, jer mu je u krvi izmeren opasno nizak nivo kortizola.

U nedelju takmičare očekuje ravna, 174.5 kilometara duga, etapa od Algerasijasa do San Fernanda, a kako su na svakoj etapi za prvu trojicu rezervisane bonifikacijske sekunde (10, 6 i 4), Možda će neko skinuti crvenu majicu sa leđa Kastrovieha.